Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Stryd Running

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
Mikekan Δημοσιευτηκε - 12/11/2019 : 10:57:54
Καλημέρα,

Σκέφτομαι σοβαρά να αγοράσω το stryd και θα ήθελα να ακούσω γνώμες από όσους το χρησιμοποιούν στο κατά πόσο τους έχεις βοηθήσει τόσο στη προετοιμασία τους όσο και στους αγώνες.

Η σύνδεση με τα Garmin είναι απροβλημάτιστη? Έχω το Fenix 5.

Ευχαριστώ!

========================================================================

Run, Eat, Sleep, Repeat.
2   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
Mikekan Posted - 13/11/2019 : 09:00:07
Σε ευχαριστω πολύ Deorum για την αναλυτικη απάντηση.

Όσον αφορά τα Power meter claims της Stryd και το κατα πόσο βοηθούν σε έναν αγώνα, ισχύουν ή είναι απλα Marketing? Θα ήθελα να ακούσω και άλλες απόψεις πάνω σε αυτό.



========================================================================

Run, Eat, Sleep, Repeat.
Deorum Posted - 12/11/2019 : 12:36:44
quote:
Originally posted by Mikekan

Καλημέρα,

Σκέφτομαι σοβαρά να αγοράσω το stryd και θα ήθελα να ακούσω γνώμες από όσους το χρησιμοποιούν στο κατά πόσο τους έχεις βοηθήσει τόσο στη προετοιμασία τους όσο και στους αγώνες.

Η σύνδεση με τα Garmin είναι απροβλημάτιστη? Έχω το Fenix 5.

Ευχαριστώ!

========================================================================

Run, Eat, Sleep, Repeat.



Το έχω εγώ εδώ και κανά χρόνο.

Δεν κάνω προετοιμασία με αυτό, βασικά δεν κάνω προετοιμασία καθόλου απλά τρέχω όπου και όπως μου την βαρέσει ή αν μου πει κανάς φίλος να πάμε για τρέξιμο. Μπορεί να περάσουν 10 μέρες να μην έχω κάνει ουτε 1χλμ και μπορεί και για 3 εβδομάδες να κάνω 60 χλμ την εβδομάδα. Anyway.


Όλο λέω θα το πιάσω πιο σοβαρά, αλλά ακόμα δεν.

Πάμε στα ερωτήματά σου τώρα.

1) το βασικότερο είναι ότι το πήρα για όταν τρέχω σε διάδρομο. Έχει τρομερή ακρίβεια και θέλω να ξέρω τι μου γίνεται.

2) Με το fenix 5 θα δουλεύει άψογα από όσο ξέρω. Το έχω δοκιμάσει σε 235 - 920xt

3) Έχει υποτίθεται και καλύτερη ακρίβεια στο "έξω" από το GPS. Μικρές οι διαφορές νομίζω ανούσιες.

4) Μια φορά (σε αγώνα μάλιστα), το ρολόι δεν αποθήκευσε τίποτα... το stryd που έχει και δική του μνήμη αν χρειαστεί... με έσωσε.

5) Σε αγώνες βοηθάει κάπως. Όταν έχεις ανηφόρες, αντί να βλέπεις το pace πόσο πας (που δεν είναι ενδεικτικό προφανώς), ή τους παλμούς (που αργούν να ανταποκριθούν και πάλι δεν είναι ενδεικτικοί) μπορείς να κοιτάς τα Ws ώστε να πιεστείς όσο πρέπει να πιεστείς. Είναι πολύ εύκολο στις ανηφόρες να πας τα πρώτα 50μέτρα πολύ πιο γρήγορα από ότι θα έπρεπε μέχρι να λαχανιάσεις, κάτι το οποίο θα σου κοστίσει περισσότερο μετά.

Βέβαια θα έλεγα αν έχεις λίγο πείρα και ξέρεις το σώμα σου... ακόμα και αυτό το υπολογίζεις και μόνος σου, αλλά οκ, πες ότι δεν ξέρεις όλες τις διαδρομές, ή θες να έχεις έναν πιο σίγουρο μπούσουλα.
Στις κατηφόρες από την άλλη, ή εγώ δεν ξέρω να τρέξω, ή ενώ νομίζω ότι τα δίνω όλα πάντα μου δείχνει κάπως χαμηλότερα από ότι νομίζω ότι πάω.

Έχει την πλάκα του, βλέπεις διάφορα στατιστικά παραπάνω όταν έχεις όρεξη να σκαλίσεις και να συγκρίνεις προπόνηση με προπόνηση.
Προσωπικά όπως είπα δεν κάνω καμιά σοβαρή προπόνηση, ούτε με pace, ούτε με HR. Είμαι λίγο ότι ναναι, αλλά οκ όπως είπα, έχει ενδιαφέρον.

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000