Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 9ο Διεθνές Φεστιβάλ Υπεραποστάσεων 2014
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 5

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/04/2014 :  00:50:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους

Εν συντομια τωρα ...

Σας Ευχαριστω παρα πολυ που μας τιμησατε με την ενδυναμωτικη σας παρουσια !!
Μετα το Πασχα θα αναρτηθει το ''σεντονακι'' !!

Καλο Πασχα σε ολους σας !!

Σας ευχαριστω !

Παναγιωτης .
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/04/2014 :  07:49:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημερα σας !
…στην Αριθμητικη ποτε δεν ημουν καλος !!!
Λοιπόν,είχα δηλώσει την συμμετοχή μου για το 24ώρο από τον Δεκεμβριο !!
Παρόλο που είχα μπροστά μου τον αγώνα της Ψαθας,παράλληλα οργάνωνα,στο μυαλό και τον αγώνα τούτο !Δύο εβδομάδες πρίν τον αγώνα άρχισα να μαζεύω τα απαραίτητα,τα αποία τα είχα γράψει και σε χαρτί ,προκειμένου να μην ξεχάσω κατι ! : Ρουχισμό παντός καιρού , για τον αγώνα ,για μετά τον αγώνα κλπ. Χυμούς, νερά,φαγητά !Σημαίες!!!Τα πάντα ! Κι ένα σωρό άλλα μικροπράγματα ,απαραίτητα θαρρώ για το μέγεθος τέτοιου αγώνα …
Οι προπονήσεις ήταν ελάχιστες τον τελευταίο μήνα ,εξαιτίας άλλων παραγόντων ,άσχετων με το τρέξιμο ! Παρ όλα αυτά ,έθεσα-για διάφορους λόγους(…)- έναν στόχο,να τρέξω 180 χιλ.και πάνω σε αυτόν έκανα σχεδιασμό-τρόπον τινά…
Παραμονή του αγώνα, 11 Απρίλη,το πρωι ,στέλνω μήνυμα στους εν Αθήναις φίλους,συναδέλφους, ,χωριανούς κλπ γνωστούς,αν δεν εχουν κάτι καλύτερο να κάνουν,να μας επισκευτούν στο Ελληνικό! Το απόγευμα, ετοιμάζω τα πράγματα…και στις 5 το πρωί 12 Απρίλη ,έτοιμος για όλα,ξεκινώ από την Κατούνα ,για την Αθήνα.Μετά από 3 ώρες κ λίγο ,φτάνω στους κουμπάρους μου,όπου είχα παραγγείλει μια μακαρονάδα,για μεσημεριανό ,πρίν την εκκίνηση!!!
Τους περίμενα εξω από το μαγαζί τους-στρώματα-και μόλις άνοιξαν στις 9(στην Κατούνα τα μαγαζια ανοίγουν στις 7 30!!!),όρμησα μέσα ,βούτηξα το ταπεράκι και έφυγα για το Ελληνικό.Σταμάτησα σε έναν φούρνο κ αγόρασα ένα κιλό ψωμί ! Και –αν είναι δυνατόν!-χάθηκα μέσα στην Αθηνα!!
Τέλος πάντων,με τα πολλά έφτασα στο Ελληνικό, γύρω στις 10 30 .Κάνω μια πρώτη αναγνώριση εδάφους: …λίγοι ανθρωποι θεατές,ακόμη λιγότεροι οι δρομείς από το 48ωρο,72ωρο,6ήμερο…Επικρατεί ηρεμία…Σκέφτομαι τον ΝΙΚΟΤ ‘’αυτή την στιγμή θα αρχίζει ο Μαραθώνιος στην Βιέννη’’….’’καλή του επιτυχία’’…
Πηγαίνω στην σκηνή του Διοργανωτή και ζητώ τον αριθμό μου. ‘’Ακόμη είναι νωρίς ‘’ μού απαντούν …
Ετσι πηγαίνω και ξεφορτώνω την…προίκα μου ,στην ιδια θέση που ήμουν κ πέρυσι.Πρώ
τα πρώτα βγάζω σακούλα για τα σκουπίδια μας ,που θα δημιουργήσουμε…Στήνω το τραπεζάκι μου,τις καρέκλες μου,τις σημαιούλες μου,απλώνω τα ρούχα με την σειρά,όπως θα τα χρειαστώ στην διάρκεια του αγώνα,πάνω στο τραπέζι τακτοποιώ τα τρόφιμα – ποτά για εμένα και τα κεράσματα για το fun club μου,που πιθανόν έρθουν…Δίπλα μου είναι το τραπεζάκι του Αγρινιώτη Στάθη Καραχρήστου,που τρέχει 48ωρο και έχει βοηθο΄θα του ,τις κόρες του !
Συναντώ φίλους δρομείς που εχουν αρχίσει και καταφθάνουν(θα πώ μερικούς που μου έρχονται στο νού τώρα-ξέρω καλά ότι δεν θα με παρεξηγήσουν οι υπόλοιποι που θα ξεχάσω!!!)…Πρώτος κ καλύτερος ο dpkouk μας μαζί με την βοηθό του –που στην συνάχεια την εκανα προσωπική φωτογράφο!!!χα χα !! Του προτείνω να μοιραστούμε το –μεγάλο-τραπεζι που έχω και το δέχεται με μεγάλη χαρά!Μετά ήρθε ο Γιώργος Πάνος,συνοδευόμενος όπως πάντα ΚΑΙ από την Προπονήτρια του,χαιρετηθήκαμε…. Την Αμαλία μας , που κι αυτή ‘’στρατοπέδευσε’’ δίπλα μας !! Ηρθε και ο Τιμος (GERMANOS) μαζί με τον Βασίλη (BABEL),όχι για να τρέξουν αλλά για να με …ξεπροβοδίσουν !!! Είδα και τον Βασίλη Παππά (55αρης με φρέσκο 3 17 από το Ναύπλιο ,όπου θα δοκιμαζόνταν στο 24ωρο!Και χάρηκα πολύ! Και τον Δημήτρη Φούκα –κι αυτός πρώτη φορά στον αγώνα τουτο, αλλά με πολύ καλά αποτελέσματα σε ΚΜΑ (2 48 αν θυμάμαι καλά)!! Τον Περικλή…τον Ηλία…τον Δημήτρη…Τον Ριγκο…ALEXANDROG…Σωτήρης Κάκαβας…
Δεν πέρασε στιγμή ,μέχρι την εκκίνηση που να μην συναντήσω κάποιον δρομέα ,(να γνωριζόμαστε από πρίν η όχι),να ανταλάσσουμε ευχές ,να γνωριζόμαστε,να διαπιστώνουμε ότι έχουμε κοινούς γνωστούς…απίστευτα πράγματα παιδιά…Κατά τις 12 το μεσημέρι ,παρέλαβα και τον αριθμό μου ,είχα το Νο 126 !
Μ αρέσει που επάνω στο χαρτί με το νούμερο αναγράφεται με μεγάλα γράμματα το μικρό όνομα του Δρομέα…
Αρχίζω και ντύνομαι,με τα γνωστά χρώματα , ρούχα ,λογότυπα ,εν μέσω αστειεσμών από δρομείς,φίλους κλπ,καπέλο,γυαλιά ….Στις 12 κ 45’ τρώω τα μισά μακαρονάκια μου !! Είναι κρύα και υπέροχα !!Τηλεφωνώ στην κουμπάρα να την συγχαρώ για την νοστιμιά τους !!!
Αρχίζουμε και μαζευόμαστε στην εκκίνηση…Είμαστε καμμιά 40αρια που θα τρέξουμε στο 24ωρο …Οι χειραψίες τελειωμό δεν έχουν…και οι φωτογραφίες !
Ωρα 1 μεσημέρι αρχίζει ο Αγώνας !
Εχω σχεδιάσει στο μυαλό μου,να τρέχω 8 χιλιόμετρα την ώρα,κάθε 4χιλ. να σταματώ να πίνω 2 γουλιές νερό η να τρώω κάτι…και να συνεχίζω(κάποιοι φίλοι μου,δρομείς ,όταν τους είχα πει την σκέψη μου ,είπαν ότι είναι πολύ δύσκολο να το καταφέρω να είμαι τόσο απόλυτος ολο το 24ωρο-τους πίστεψα ,αλλά εκανα του κεφαλιού μου !) …Πίστεύω ότι με αυτόν τον τρόπο θα καταφέρω να πιάσω τον στόχο των 180 χιλ!!!
Η Παραλιακή Οδος μουγκρίζει από τα αυτοκίνητα που πηγαινοέρχονται…Σαββάτο σήμερα !!!
Οι πρώτες ώρες κυλούν τέλεια...δεν εχει την πολύ ηλιοφάνεια,εχει και ένα δροσερό αερακι,μια χαρά ολα…μετράω τους κύκλους μου,δεν κοιτάζω ρολόι,παρά μόνο όταν συμπληρώνω τα 4 χιλ κάθε φορά…Μάλιστα τρέχω λίγο πιο γρήγορα απ ότι εχω σχεδιάσει και αυτό μου δίνει χρόνο να ξεκουράζομαι λιγάκι,να μιλώ με κάποιους φίλους που έρχονται να με δούν…να τους δώσω κάποιες παραγγελίες από το χωριό (π.χ.Κρασι ,εν οψει Πασχα!).
Ο Δημήτρης Φούκας τρέχει με ρυθμό Μαραθωνίου,του επισημαίνω να ΄΄κόψει΄΄,θα το κάνει αργότερα μου είπε…Τον καταλαβαίνω,αλλά σκέφτομαι ότι μάλλον δεν έχει ΄΄διαβάσει΄΄ καλά (για) τον αγώνα τούτο…
Κατά τις 5 το απόγευμα,με επισκεύτηκε ενας φίλος μου,Γυμναστής, από την Κόρινθο,με τον γιό του !! Είμασταν μαζι στο στρατό,πρίν 25 χρόνια!Του έκανα παράπονα, που δεν με ‘’εντόπισε’’ όταν ήμουν νιάτο, 20 ετών,να είναι προπονητής μου και να είμαστε Κορυφή τώρα!!! Χα χα χα !!!!Μετά από λίγο αναχωρούν και εγώ συνεχίζω το τρέξιμό μου…είμαι καλά,δεν εχω την παραμικρή-ακόμη-ενόχληση…
Σκέφτομαι, πότε πέρασε ενας χρόνος ,από το προυγούμενο 24ωρο !!!Ερχονται στο νού διαφορα περσυνά!!
Γύρω στις 6 ,καταφθάνει κ ο Διευθυντης μου,τον κερνώ σοκολατάκι,χυμό σταφύλι,βγάζουμε φωτογραφίες,χειραψίες,μιλάμε λιγάκι,παραξενεύεται που μετά από 5 ώρες -αδιανόητο γι αυτόν!-δείχνω φρέσκος…’’είσαι τρελός ‘’ μου φωνάζει…φεύγει μετα μισή ωρα!!!
Κάπου εδώ εντοπίζω ,για πολύ λίγο όμως, και την Αννα μας !Ισα που πρόλαβα να την αγγίξω-χαιρετήσω!!!Και οι Newfiδες δίνουν το παρών …!!!
Επίσης παρατηρώ ότι δεν βλέπω τον Βασίλη Παππά…να ξεκουράζεται ??Ισως να ήρθε να τρέξει διερευνητικά…
Κατά της 7 το απόγευμα Σαββάτου ,αρχίζει ο ήλιος ,παίζοντας πάντα με τα σύννεφα,να πηγαίνει για βασίλεμα. ‘’Χμμμ…σιγά σιγά ας ετοιμάζομαι για την νυχτα΄΄ μονολογώ…Κάνω μια στάση φοράω το ισοθερμικό μπλουζάκι μου
αφαιρώ τα γυαλιά μου και συνεχίζω…
Στις 8 κάνω άλλη μια στάση και τρώω τα υπόλοιπα μακαρονάκια μου,σιγά σιγά ,χωρίς βιασύνες,ο χρόνος είναι υπό έλεγχο !!Ο σχεδιασμός μου τηρείται επ ακριβώς-8χιλ ανα ώρα!
Στις 9 , φοράω τα γάντια μου…τον σκούφο μου…!!
Γύρω στις 10 30 ερχεται-δεν τον περίμενα εκείνη την ωρα!!- ενας ακόμη φίλος μου,μαζί με την κόρη του,τρέχουν μαζί μου εξω από την σηματοδότηση!Από την κουβέντα μας ,ξεχνιέμαι και δεν περνώ πάνω από τον τάπητα χρονομέτρησης,που υπάρχει στο ενδιάμεσο της διαδρομής!!Με επαναφέρουν στην θέση μου,οι φωνές άλλων δρομέων κ το σφύριγμα της Αμαλίας μας !! Μιλάμε λίγο με τον φίλο μου,βγάζουμε και μια φωτογραφία και αναχωρούν…πηγαίνουν σπίτι και ανακοινώνει διαδυκτιακώς σε φίλους μας την πορεία μου !!!
Αρχίζω ,ενώ τρέχω,να …χασμουριέμαι !! ‘’Χμμμ τέτοια ώρα συνήθως πέφτω για ύπνο’’ σκέφτομαι,γι αυτό χασμουριέμαι…Πίνω έναν χυμό ,πλένω το πρόσωπό μου και όλα καλά !!!
Όλα πάνε μια χαρά… εως τις 11 το βράδυ…οπου εκεί γίνεται το Βατερλώ μου-οσον αφορά τον στόχο !!!Εκεί το μυαλό, έπαιξε παιχνίδι ,που ηταν πρωτόγνωρο για εμένα !!Απίστευτα πράγματα !!
Στις 11 παρά λίγο, το βράδυ λοιπόν , ενας φίλος δρομέας , ο Αλεξανδρος Τσεκούρας,που είχε ερθει να μας δει,μου φωνάζει ενώ έτρεχα,‘’πηγαίνεις πολύ καλά ,εχεις 78 χιλιόμετρα ως τωρα ‘’…Μετά από λίγο,ενώ τρέχω, βλέπω ένα τεράστιο ρολόι,που είχε κρεμασμένο στο τραπέζι του ενας δρομέας,εδειχνε την ωρα 11.Αμέσως στο μυαλό μου ,μετά από υπολογισμούς λεω…’’μα πως είναι δυνατόν να εχω 80 χιλ σε 11 ωρες??Επρεπε να εχω 88!!’’ –(Αληθηνά ετρεχα 10 ωρες κ σωστά ηταν τα χιλιόμετρα 80 ,αλλά εγω νόμιζα ότι ετρεχα 11 ώρες!!).
Στην επόμενη στάση και ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ πήγα στον Διοργανωτή και –άκουσον ακουσον-παραπονέθηκα,ότι Η ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ!!!Αυτος φυσικά δεν το δέχθηκε…Συνέχισα να τρέχω , αλλά πιο χαλαρά…σκεφτόμενος,κάνοντας υπολογισμούς αν μπορώ να πιάσω τον στόχο κλπ…
Κάποια στιγμή, συναντώ ένα δρομέα φίλο,δεν του λέω τίποτα με το θέμα μου,τον ρωτάω ‘’πως τα πας’’ και μου απαντάει ‘’καλά ,αλλά το τσιπάκι μου έχει φάει 2 χιλιόμετρα,αλλά δεν πειράζει’’. Τότε ,πια, χάνω τον κόσμο,εγκαταλείπω το τρέξιμο…’’Δεν υπάρχει λόγος να τρέχω,αν είναι και δεν μετράει σωστά’’ σκέφτομαι…Αρχίζω να περπατώ ,φτάνω στο τραπεζάκι μου, καθομαι στην καρεκλίτσα μου,απογοητευμένος…
Ερχεται ο Παύλος (SKOTEINOS)και προσπαθεί να με ενθάρρύνει να σηκωθώ ξανά…να μου λέει ότι κάτι άλλο τρέχει και ότι δεν είναι δυνατόν η χρονομετρηση να είναι λάθος…
Μέσα μου, κι εγώ θέλω να κάνω λάθος,αλλά τα ‘’γεγονόντα’’ κατ εμέ δείχνουν άλλα που δεν μ αφήνουν να δω αν κάνω λάθος!!!Τόσο σίγουρος….
Κατά τις 12 βλέπω τον Παναγιώτη Γκρέκα,δρομέας κι αυτός,ηρθε να μας δει…Μου έφερε κρεμουλα !Τι ωραία εκπληξη !!! Χτύπησα την μιση επιτόπου-ότι πρέπει για να ξενυστάξω ! χα χα !!
Εξω από το Ελληνικο, τα νυχτερινά μαγαζιά ,αρχίζουν να ζωηρευουν-η μουσική δυνατά !!
Γυρω στι; 1 τα μεσάνυχτα ,βλέπω την Αντζυ και την Βίκυ,ήρθαν να δουν γνωστούς τους που τρέχουν… λέω και σε εκείνες τις-ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΕΣ-σκέψεις μου…με παροτρύνουν να συνεχίσω,να αναθεωρήσω στόχο,να να μην εγκαταλείψω…
Παράλληλα βλέπω κάποιους δρομείς που εγκαταλείπουν…δεν αντεξαν…φεύγουν…Κατά την διαδρομή ,ακούω εντελώςτυχαία,άλλους δύο δρομείς να λένε ότι τα τσιπάκια τους ,τους έχουν ΄΄φάει΄΄ χιλιόμετρα.Ενισχύεται ακόμη περισσότερο η –πεποίθηση πια .
Η Διοργάνωση μοίραζε σούπα….Εγω δεν την εντόπισα ολότελα…Ημουν χαμένος στις σκέψεις μου,στην απώλεια του στόχου μου,στο πως την πάτησα…Με ενημερώνει για την σούπα ο φίλος-δρομέας Αλέξανδρος Γεωργίου…Μέσα στην απερίγραπτη στεναχώρια μου την λησμόνησα τελείως!!(…και την σκεφτόμουν από μέρες αυτή την σουπίτσα!χαχα χα!).
Κατασταλάζοντας πιά ότι δεν πιάνω τον στόχο…αρχίζω να τρέχω ΠΟΛΥ χαλαρά , να περπατώ,να μιλώ με φίλους δρομέις,ξάπλωσα 20 λεπτά …και έτσι συνεχίζω να ΤΡΕΧΑΛΟΠΕΡΠΑΤΩ !!
Κατά τις 2 το κρύο αρχίζει και τονώνει την παρουσία του !! Φοράω επιπλέον ένα αμάνικο γιλέκο και συνεχίζω πάντα χαλαρά πιά , περπάτημα,τρέξιμο…κουβέντα με δρομείς…τον Αλέξανδρο Γεωργιου τον πονούν τα δάχτυλα…!!!
Κατά της 4 , φοράω και μια φόρμα παντελόνι διότι τα πόδια κρυώνουν…
Αποφασίζω ότι δεν θα ξαναμιλήσω για την λανθασμένη χρονομέτρηση !!!
Εκεί κάπου , σκέφτομαι την πρόταση της Αντζυ (πάντα,σε μελλοντικό χρόνο, φέρνω στο μυαλό μου ,τα λεγόμενα των συνομιλητών μου,τα αναλύω εξονυχιστικά!) …και λεω, ‘’τουλάχιστον να φτάσω στο περσυνό σκορ ,των 151 χιλ,για να μην με ‘’τρωει’’ ‘’ και αρχίζω να κάνω υπολογισμούς …Για να πιασω 152 χιλ επρεπε να τρεχω με 5 χιλ ανα ώρα…Αρχισα λοιπόν να τρέχω ξανά ,λίγο πιο ζωηρα…
Γύρω στις 5 το πρωι αρχίζει μία ενόχληση στο δεξιό κουτεπιέ,που με συντρόφευσε μέχρι τέλους…Από ότι μου είπε η Αμαλία μας,που μου εδωσε αλοιφή να βάλω,είναι φλεγμονή από το ζωηρό λάστιχο της κάλτσας μου !Που να το βάλει ο νους …
Κατά της 6 το πρωι , άρχισα να μυρίζω καφέ !!! Εγω δεν πίνω καφέ !! Παράγγειλα τσάι !!!! Και μου εφτιαξαν!! Εριξα και μια καλή κουταλιά μέλι που είχα φέρει δικό μου και το ρούφηξα ολο!!
Σιγά σιγά,ανα κάθε γύρω, αρχίζω να βγάζω τα γάντια, επιπλέον ρούχα,σκούφο…Ο Ηλιος βγήκε πίσω από κάποια σύννεφα….Τρέχω με καλό ρυθμό…Κάποιος μάλιστα με χειροκροτεί γι αυτό!!!…Τρέχω,τα πάω καλά …
Αρχίζουν κι έρχονται φίλοι,γνωστοί ,συγγενείς των δρομέων,φορτωμένοι με καλούδια !!!
( Πέρυσι , τετοια ωρα 7 πρωί,με είχε επισκευτεί ο Μανώλης (ΤΡΕΧΑΝΤΗΡΗΣ) !!!!! )
Γύρω στι; 10 ήρθε κι ο κουμπάρος μου με τον 2 ετών γιό του τον Σωτηράκη !!!
Κατά της 11 το πρωί , εχω φτάσει στα 149 χιλ….Ανετα πια –σκέφτομαι-θα πάω λίγο πιο πάνω από τα 151 !! Και έτσι τρέχω ξανά χαλαρά, περπατώ….ακούω την Προπονήτρια να φωνάζει δυνατά στον Γιώργο Πάνο(Trypokaridos), ‘’188’’,εννοώντας ότι έχει τρέξει εως τώρα 188 χιλιόμετρα !! Μετά από λίγο σμίγουμε και πιάνουμε λίγο την κουβέντα-εχει στόχο να 200αρίσει !!!
Μετά από λίγο, αρχίζει παρέλαση ολο το funclub μου !!!
Ξαναέρχεται ο ΒΑΒΕΛ…Ο ΡΙΓΚΟ …Επευφημίες κλπ κλπ !!
Κατά τις 12 εμφανίζεται η Σίσυ μας ,κρατώντας ένα κουτί με ζαχαρωτά,γλυκάκια κλπ και με έναν χυμό υπέροχο,δροσερό !! Να και η Γιάννα (Marmite) μας με τον Πάνο(PanosL)!! Και ενας ακόμη από τους Διευθυντές μου με την κόρη του ….Και ενας από τους μαθητές –τεχνίτες μου,στον επαγγελματικό τομέα !!! Καλα,παθαίνω πλάκα !! Η χαρά μου απερίγραπτη !! Και να μου λένε …’’Μα φαίνεσαι ξεκούραστος,έτρεξες αλήθεια 150 χιλ???’’ ---΄΄πλάκα μας κάνει’’ κ.α.
Τους εξήγησα τα πράγματα,εγώ στον κόσμο μου πάντα –ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ-Η ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ!!!-δεν υπάρχει λόγος να τρέξω άλλο!! Με παρακάλια –πιέσεις τους ,για χάρη τους , τρέχω άλλα 3 χιλιομετρα !!!! Περιμέναμε μαζί ολοι την εκπνοή του αγώνα !!! Βγάζουμε φωτογραφίες ό,λοι μαζί ,αγκαλιές , φιλιά,συγχαρητήρια,αποχαιρετισμοί!!
Με το τέλος του αγώνα , αρχίζω να μαζεύω τα πράγματα,όλα τα βάζω στο αμάξι,εκανα κι ένα κρύο ντους,μια χαρά…Και πήγαμε στην αίθουσα για τις απονομές,όπου εκεί μόλις κάθησα στην καρέκλα ,με πήρε ο ύπνος χα χα χα !!Κάπου κυκλοφορεί και μια φωτογραφία σχετική!!!Ειχα 36 ωρες αυπνος ! χα χα !
Κατά της 5 το απόγευμα ,χωρίς κανένα πρόβλημα,εκτός αυτό στο κουτεπιέ,ξεκινώ για την επιστροφή στην Κατούνα.
Μετά από 1 ωρα ,ενώ οδηγώ,εντοπίζω συμπτώματα ύπνου!Χωρίς δεύτερη σκέψη,στο πρώτο πάρκινγκ που βλέπω ,σταματώ και κοιμάμαι για 1 ώρα.
24 ωρες μετά,Δευτέρα απόγευμα πιά, μιλώντας με τον Λέων (Lemonidas) διαπίστωσα ότι ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΗΤΑΝ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ !!! χα χα χα !!!
Δεν στεναχωρήθηκα …αντιλαμβάνομαι ότι θα αποτελέσει μάθημα κι αυτό !

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την παρουσία σας ,για την υποστήριξή σας ,για τα καλά σας λόγια ,τις σκέψεις σας…

Ολοι σας και όλα έρχονται στο μυαλό μου και τα ξαναζώ !!


Σας ευχαριστώ .

Παναγιωτης.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDROSG
Senior Forum-Runner

Greece
640 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/04/2014 :  11:06:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Από ευγένεια και διακριτικότητα ο Etien δεν αναφέρει το όνομα του δρομέα που πίστεψε κι αυτός πως το τσιπάκι του "έφαγε" δυο γύρους. Ε λοιπόν, εγώ ήμουν. Υπήρξε προσωρινό πρόβλημα με την εμφάνιση των γύρων στο εξωτερικό μόνιτορ της πίστας, αλλά το σύστημα εμφάνισε τελικά τους ¨χαμένους" γύρους με καθυστέρηση μιας ώρας περίπου. Εδώ να επισημάνουμε το άμεσο ενδιαφέρον για να λυθεί η παρανόηση τόσο του οργανωτή Μπαξεβάνη όσο και του υπεύθυνου χρονομέτρησης που έκανε νυχτερινή βάρδια. Μέχρι και τον Πολιά πήραν τηλέφωνο μες στη νύχτα για να λυθεί η παρεξήγηση.

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sisi
Senior Forum-Runner

Greece


563 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/04/2014 :  11:29:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους

Rigelian-Κώστας, dpkouk-Δημήτρης, Etien-Παναγιώτης, Αλέξανδρος Γεωργίου, Σίση, Marmite-Γιάννα, Πάνος

Εὖγε καί πάλι!!


Σίση
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Gourou
Forum-Runner



91 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/04/2014 :  12:15:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Οταν καποτε ακουγα ο,τι καποιοι τρεχουν 42km χωρις σταση το πρωτο που σκεφτομουν ηταν πως οι τυποι εχουν λασκαρει οπου υπαρχει βιδα στον εγκεφαλο τους και αλλαζα κουβεντα..
Μεχρι που το κανα ...
Και το επαναλαβα ξανα και ξανα........
Διαβαζοντας για τις υπεραποστασεις τις διαδικασιες τη θεληση και το ψυχικο τσαμπουκα που εχετε ολοι σας η πρωτη μου σκεψη δε πηγαινει πλεον σε λασκαρισμενες βιδες αλλα στο μελοντικο μου στοχο !
Αν ειναι δυνατον λεω μεσα μου και ηδη σχεδιαζει το μυαλο διαφορα !


Μπραβο σ ολους σας
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elias_Run
Advanced Forum-Runner

Greece
355 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/04/2014 :  14:24:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Προς Παναγιώτη - Etien

Πολλά Συγχαρητήρια Παναγιώτη για την επιτυχημένη ολοκλήρωση και του φετινού 24ωρου. Είχα έρθει και'γω στο Ελληνικό για να βοηθήσω, συμπαρασταθώ και συγχαρώ έναν φίλο μου και σε είδα και μιλήσαμε για λίγο αμέσως μετά τον αγώνα.

Από περιέργεια τελικά ποιό ήταν το πρόβλημα ή το λάθος που έκανες με την χρονομέτρηση?

Δεν είσαι υποχρεωμένος να πεις αν δεν θες απλά φαντάζομαι ότι αν είναι κάτι απλό που θα μπορούσαν μελλοντικοί δρομείς να αποφύγουν, ίσως η πληροφορία σου να ήταν χρήσιμη.

Ευχαριστώ και καλή αποκατάσταση.

Ηλίας Α.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/04/2014 :  15:11:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους

Ηλια σε θυμαμαι και σε αναφερω παραπανω ...Σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια !!
Το...περιγραφω το λαθος μου Ηλια !! Ετρεχα 10 ωρες -απο 1 το μεσημερι μεχρι 11 το βραδυ ...Αλλα εγω μετρησα-ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΑ- ως 11 ωρες και εκει αρχισαν ολα μετα !!

Παναγιωτης.

Edited by - Etien on 23/04/2014 15:12:11
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDROSG
Senior Forum-Runner

Greece
640 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/04/2014 :  17:58:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μάλλον οι ασκοί με τον βιολογικής καλλιέργειας οίνο που είχες στο αυτοκίνητο έφταιγαν! Έτσι εξηγείται γιατί το προσωπικό σου "ισοτονικό" είχε περίεργο χρώμα... Χα! Χα!
quote:
Originally posted by Etien


Ηλια σε θυμαμαι και σε αναφερω παραπανω ...Σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια !!
Το...περιγραφω το λαθος μου Ηλια !! Ετρεχα 10 ωρες -απο 1 το μεσημερι μεχρι 11 το βραδυ ...Αλλα εγω μετρησα-ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΑ- ως 11 ωρες και εκει αρχισαν ολα μετα !!

Παναγιωτης.



ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/04/2014 :  23:00:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elias_Run
Advanced Forum-Runner

Greece
355 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/04/2014 :  01:32:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΟΚ Σ'ευχαριστώ Παναγιώτη. Καλή ξεκούραση και πάλι πολλά και θερμά Συγχαρητήρια!

Ηλίας Α.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

saridis
Senior Forum-Runner

Greece
606 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/04/2014 :  07:29:39  Εμφάνιση Προφίλ  Visit saridis Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Συγχαρητήρια φίλε μου Παναγιώτη για τον αγώνα σου και τα γραφόμενα σου όπως πάντα!
Ο συμπατριώτης ο φουκας τι απέγινε τελικα;

Respect σε όλους όσους τολμήσανε να τρεξουνε αλλά και σε αυτούς που μονο το σκεφτηκανε! Πραγματικά θαυμάζω το θάρρος και την τόλμη που χρειάζεται κάποιος για ενα τέτοιο εγχείρημα ανεξαρτήτως διαρκείας...

===============

η διαδρομη ηταν μαλλον η πιο ομορφη που εχω τρεξει ποτε , η ομορφια του καμπου δεν υπαρχει απλα...(απο οτι μου ειπαν μετα τον αγωνα οσοι πραγματικα προσεχαν τη διαδρομη..... )

===============
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/04/2014 :  07:55:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους

Παυλο καλημερα !! Εχεις χαθει ,,,,,!Σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια !
Ο Δημητρης Φουκας , ξεκινησε τον αγωνα του 24 ωρου με ρυθμο μαραθωνιου σχεδον (γι αυτον!). Ετρεχε στην αρχη με ρυθμο 5,10/χιλιομετρο !! Του επισημανα απο την αρχη να ''κοψει'' αλλα μου απαντησε οτι θα παει ετσι ''οσο παει'' και μετα θα ΄΄πεσει'' ....
Πραγματικα , λειτουργησε σαν μια μπαταρια ...Στην αρχη ηταν ''αερας'' και σιγα σιγα ''επεφτε'' , μεχρι που σχεδον περπατουσε !!!
Ετρεξε καπου 150χιλιομετρα -αν κοταξεις στ αποτελεσματα θα τον δεις -και μετα εγκατελειψε.
Στο τελος τον φωναξαν για να του δωσουν το μεταλλιο αλλα -μαλλον-ειχε φυγει .

Αυτα !!

Ευχαριστω .
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/04/2014 :  08:59:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπράβο Παναγιώτη!
Πάμε για μεγάλα πράγματα...

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

anna_ves
Elite Forum-Runner

Greece


1101 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/04/2014 :  16:07:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συγχαρητήρια Παναγιώτη! Εξαιρετικός και στις κούρσες και στις περιγραφές, όπως πάντα. Αλήθεια, το μυρμηγκάκι που σου έκανε παρέα στο τραπεζάκι πέρσι, εμφανίστηκε φέτος;

------------------------------------------------------------------------
"ΕΞΙΣ ΔΕΥΤΕΡΑ ΦΥΣΙΣ" - ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDROSG
Senior Forum-Runner

Greece
640 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/04/2014 :  18:37:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εμείς οι "χελώνες" του αγώνα έχουμε την ιδιότητα του εσωτερικού παρατηρητή των πραγμάτων. Γυρνώντας το χιλιάρι σε 6.30-40, όταν σε προσπερνάνε οι γρήγοροι πηγαίνοντας με 5.10-15, νιώθεις σαν σταματημένος! Ο Φούκας, μετά την εντυπωσιακή του εμφάνιση στην Ψάθα, συγκαταλεγόταν στα φαβορί, αν και πρωτόπειρος στο 24ωρο. Ο ρυθμός του ήταν επιπέδου παγκόσμιου αθλητή με τρέξιμο "δίχως αύριο". Και όντως δεν ξημέρωσε δρομικά, καθώς μες στη νύχτα αποχώρησε με τον τρόπο που τόσο εύστοχα περιέγραψε ο Στρατηγός μας. Προσωπικά εντυπωσιάστηκα ιδιαίτερα από τη φετινή εμφάνιση του Ζεμαδάνη (3ος στον αγώνα και 2ος Έλληνας). Τρέχοντας με ανάλαφρο και οικονομικό τρόπο έκανε μια κούρσα με άπλωμα δυνάμεων και κάλυψη χιλιομέτρων ανά 6ωρο για σεμινάριο, συντρίβοντας την περσινή του επίδοση. Για να μη σας κουράζω με αριθμούς, δείτε τα αναλυτικά του περάσματα στα αποτελέσματα. Δεν αναφέρω κάτι για το συνφορουμίτη Τρυποκάρυδο (2ος στον αγώνα και 1ος Έλληνας), γιατί ο Γιώργος φέτος για μια ακόμη φορά επιβεβαίωσε αυτά που ήδη ξέραμε: το ταλέντο του και τις ικανότητές του.

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 5 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000