Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 11ος Olympus Marathon 2014
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 22

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/02/2014 :  20:55:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by LouMou

Εγώ πάντως λέω ότι ο αγώνας είναι χάλια, δεν αξίζει τα λεφτά του, αφήστε τους άλλους να πάνε & αράξτε τη σε καμιά παραλία τέτοια εποχή... :-)

Waiting list no.#55




Ετσι πιστεύω και εγώΜήν πάτε βρέ συντρέχτες.Θα χάσετε τζάμπα τον χρόνο σας

Αν δεν έχεις ότι αγαπάς,αγάπα ότι έχεις.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/02/2014 :  20:57:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by geopa

362 άτομα δεν έχουν ακόμα πληρώσει το αντίτιμο του αγώνα και έχουμε ήδη 27/2. αρκετοί δεν είναι?




Σίγουρα αρκετοί αλλά αυτό μπορεί να μήν λέει και τπτ....

Αν δεν έχεις ότι αγαπάς,αγάπα ότι έχεις.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tamilthi
Advanced Forum-Runner

Greece


301 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/02/2014 :  12:13:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
161 Ελληνες και 62 ξένοι έχουν ολοκληρώσει τη διαδικασία πληρωμής. Από τη στιγμή που η πληρωμή γίνεται μόνο με πιστωτική δεν ξέρω κατά πόσο περίμεναν το τέλος του μηνός για να πληρώσουν.
Αν μέχρι τη λήξη της προθεσμίας έχουν δηλωθεί το πολύ 200 ακόμα άτομα τότε μάλλον έχουμε και μεις ελπίδες με λιγότερους από 200 βαθμούς :-)


You'll never ...run alone
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geopa
Elite Forum-Runner

Greece
2107 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/02/2014 :  14:59:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δημοσιεύθηκε - 27/02/2014 : 20:57:31 Εμφάνιση Προφίλ Στείλτου Email Απάντηση σε αποστρόφους


quote:
Originally posted by geopa

362 άτομα δεν έχουν ακόμα πληρώσει το αντίτιμο του αγώνα και έχουμε ήδη 27/2. αρκετοί δεν είναι?




Σίγουρα αρκετοί αλλά αυτό μπορεί να μήν λέει και τπτ....

Αν δεν έχεις ότι αγαπάς,αγάπα ότι έχεις.
------------------------------------

Δεν αντιλέγω αλλά είναι μια ένδειξη. Άσε που τι να πάει κάποιος εκεί επάνω έχει και κρύο (πολύ κρύο).


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NIKOS T.
Master Forum-Runner

Greece


8812 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/02/2014 :  19:52:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κάτι μου λέει πως θα επαναληφθεί η περσινή ιστορία.
Όποιος καίγεται να τρέξει δεν αφήνει την καταβολή των χρημάτων και μάλιστα με πιστωτική για την τελευταία στιγμή.
Απλά η αίτηση είναι τζάμπα,όλοι κάνουν,όταν έρχεται η ώρα της πληρωμής ξεκαθαρίζει το τοπίο.

"Αν νομίζεις ότι τα έχεις όλα υπό έλεγχο, τότε δεν τρέχεις αρκετά γρήγορα"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geopa
Elite Forum-Runner

Greece
2107 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/02/2014 :  20:44:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Θα συμφωνήσω με τον Νίκο για τις πληρωμές.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/02/2014 :  20:44:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ναι βρε παιδιά αλλά είτε 15/2 πληρώσει κανείς είτε 13/3,είναι το ίδιο.Και εξάλου μήν ξεχνάμε πως είμαστε χώρα της τελευταίας στιγμής.Πάντως,δέν ξέρω πως σκέφτονται οι πολλοί αλλά ο χρόνος θα δείξει...

Αν δεν έχεις ότι αγαπάς,αγάπα ότι έχεις.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

doctorinjury
Forum-Runner

175 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/02/2014 :  21:48:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μακάρι να είχε αρκούδες ο Όλυμπος. Την τελευταία τη σκότωσαν 5-6 χρόνια πριν...Στην Πίνδο και στη Ροδόπη, ευτυχώς, ζουν μερικές δεκάδες ακόμη.
Το έγκλημα με την Εγνατία είναι ότι δεν κατασκευάσθηκαν ποτέ-αν και προβλέπονταν- ειδικές υπέργειες κα υπόγειες διαβάσεις για την πλούσια πανίδα της περιοχής, κατά τα πρότυπα άλλων χωρών.

quote:
Originally posted by pngtstzks

quote:
Originally posted by geopa

Δημοσιεύθηκε - 27/02/2014 : 20:57:31 Εμφάνιση Προφίλ Στείλτου Email Απάντηση σε αποστρόφους


quote:
Originally posted by geopa

362 άτομα δεν έχουν ακόμα πληρώσει το αντίτιμο του αγώνα και έχουμε ήδη 27/2. αρκετοί δεν είναι?




Σίγουρα αρκετοί αλλά αυτό μπορεί να μήν λέει και τπτ....

Αν δεν έχεις ότι αγαπάς,αγάπα ότι έχεις.
------------------------------------

Δεν αντιλέγω αλλά είναι μια ένδειξη. Άσε που τι να πάει κάποιος εκεί επάνω έχει και κρύο (πολύ κρύο).




και αρκούδες... πολλές και πεινασμένες!
Αυτή η Εγνατία, έχει ξεκόψει αρκετές από τον πυρήνα της Πίνδου!

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

doctorinjury
Forum-Runner

175 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/02/2014 :  21:56:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Υπάρχει χρόνος ακόμη για τις πληρωμές . Άδειες δεν έχουν οριστικοποιηθεί, τραυματισμοί επιμένουν κτλ. Έάν έχετε αριθμό επιλαχόντα κάτω από το 50-60, πιστεύω ότι δεν θα έχετε πρόβλημα. "Aνοίγει" και το ΟΜΤ απόψε, ίσως προσελκύσει μερικούς.

quote:
Originally posted by ANASTASIOS

Ναι βρε παιδιά αλλά είτε 15/2 πληρώσει κανείς είτε 13/3,είναι το ίδιο.Και εξάλου μήν ξεχνάμε πως είμαστε χώρα της τελευταίας στιγμής.Πάντως,δέν ξέρω πως σκέφτονται οι πολλοί αλλά ο χρόνος θα δείξει...

Αν δεν έχεις ότι αγαπάς,αγάπα ότι έχεις.



Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

doctorinjury
Forum-Runner

175 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/02/2014 :  23:29:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν το έγραψα για να σας διορθώσω, το αντίθετο μάλιστα. Έκανα μία πικρή διαπίστωση για το υπέροχο αυτό θηλαστικό. Έχετε δίκιο ότι, στις μέρες μας, η παμφάγος καφέ αρκούδα φθάνει, σε αναζήτηση τροφής, σε πολύ χαμηλά υψόμετρα (κλήματα σταφυλιών, καλλιέργειες φραμπουάζ κτλ.).
Για τις διαβάσεις επιμένω, όμως, και τα παραδείγματα π.χ. του Καναδά είναι δεκαετίες μπροστά. Ακριβώς στο επίκεντρο της ορεινής περιοχής που αναφέρετε είχα την καλή τύχη να μεγαλώσω

quote:
Originally posted by pngtstzks
Σαφώς και το σχόλιο μου ήταν χάριν αστεϊσμού ...μακάρι να υπήρχαν (προσωπικά δεν γνώριζα ότι υπήρχε στον Όλυμπο).
Τώρα για το πρόβλημα, δεν οφείλεται στην Εγνατία, που στο κομμάτι Γρεβενά-Ιωάννινα έχουν κατασκευαστεί αρκετές υπέργειες διαβάσεις στα πρότυπα άλλων χωρών (ίσως όχι όσες έπρεπε).
Το πρόβλημα είναι στην διατροφική αλυσίδα, εκεί κάτι φαίνεται ότι έχει διαταραχθεί, με αποτέλεσμα να μην υπάρχει αρκετή τροφή + ότι αναγκάζονται να κατεβαίνουν σε χαμηλά υψόμετρα (-500) με αρκετές να θανατώνονται!


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/03/2014 :  11:28:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by pngtstzks

quote:
Originally posted by doctorinjury

Μακάρι να είχε αρκούδες ο Όλυμπος. Την τελευταία τη σκότωσαν 5-6 χρόνια πριν...Στην Πίνδο και στη Ροδόπη, ευτυχώς, ζουν μερικές δεκάδες ακόμη.
Το έγκλημα με την Εγνατία είναι ότι δεν κατασκευάσθηκαν ποτέ-αν και προβλέπονταν- ειδικές υπέργειες κα υπόγειες διαβάσεις για την πλούσια πανίδα της περιοχής, κατά τα πρότυπα άλλων χωρών.

quote:
Originally posted by pngtstzks

quote:
Originally posted by geopa

Δημοσιεύθηκε - 27/02/2014 : 20:57:31 Εμφάνιση Προφίλ Στείλτου Email Απάντηση σε αποστρόφους






και αρκούδες... πολλές και πεινασμένες!
Αυτή η Εγνατία, έχει ξεκόψει αρκετές από τον πυρήνα της Πίνδου!





Σαφώς και το σχόλιο μου ήταν χάριν αστεϊσμού ...μακάρι να υπήρχαν (προσωπικά δεν γνώριζα ότι υπήρχε στον Όλυμπο).
Τώρα για το πρόβλημα, δεν οφείλεται στην Εγνατία, που στο κομμάτι Γρεβενά-Ιωάννινα έχουν κατασκευαστεί αρκετές υπέργειες διαβάσεις στα πρότυπα άλλων χωρών (ίσως όχι όσες έπρεπε).
Το πρόβλημα είναι στην διατροφική αλυσίδα, ε
κεί κάτι φαίνεται ότι έχει διαταραχθεί, με αποτέλεσμα να μην υπάρχει αρκετή τροφή + ότι αναγκάζονται να κατεβαίνουν σε χαμηλά υψόμετρα (-500) με αρκετές να θανατώνονται!





Ακριβώς..Μπορεί να έχουν κατασκευαστεί αρκετές αλλά μήν ξεχνάμε πως αρκετά ζωντανά σκοτώνονται απο αυτοκίνητα ακόμα και σήμερα.Οσο για την διατροφική αλυσίδα έχεις δίκιο.Εχει διαταραχθεί άσχημα με αποτέλεσμα να κατεβαίνουν πολύ χαμηλά για να βρούν τροφή.Το βλέπω και απο το χωριό(λίγο έξω απο την κόνιτσα).Κάθε χρόνο έχουμε επισκέψεις αρκούδων ακόμα και μέσα στα σοκάκια.Τις έχουν δεί πολύς κόσμος.Μόνο εγώ ρε γμτ δεν έχει τύχει να δω καμιά(παρότι πολλά βράδυα έχω καθήσει μέχρι αργά μπάς και την δώ να περνάει τον δρόμο)

Αν δεν έχεις ότι αγαπάς,αγάπα ότι έχεις.


Edited by - ANASTASIOS on 01/03/2014 11:38:43
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geopa
Elite Forum-Runner

Greece
2107 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/03/2014 :  17:55:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
και για του λόγου το αληθές σε όποιον επίδοξο αθλητή θελει να πάει στον αγώνα του Όλυμπού ας διαβάσει τα παρακάτω άρθρο

http://www.imerisia.gr/article.asp?catid=26515&subid=2&pubid=113230161
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geopa
Elite Forum-Runner

Greece
2107 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/03/2014 :  20:04:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
339 ακόμα δεν έχουν πληρώσει "φοβούντε τις αρκούδες".
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

rockonskin
Elite Forum-Runner

Nepal


1717 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/03/2014 :  02:10:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by pngtstzks

Γνώμη μου είναι ότι όσοι έχουν 3ψήφιο αριθμό πόντων και γουστάρουν να πάνε... θα είναι στην αφετηρία.

Επίσης, βλέποντας τα σχόλια στο topic αυτό, νομίζω ότι έχουμε "θεοποιήσει" αυτόν τον αγώνα στο κατά τ' άλλα θειικό βουνό!.
Υπάρχουν και άλλοι, εξίσου συναρπαστικοί αγώνες στον Όλυμπο (εκτός σύγκρισης o Mythical, που απλά είναι σε άλλο... επίπεδο!).

Προσωπικά, δεν θα με πειράξει η μη επιλογή μου, γιατί στο καλοκαιρινό πρόγραμμα θα μπει ένας εξίσου "θειικός" αγώνας... TERA.




Φιλε μου λυπαμαι που θα στο χαλασω αλλα οι ποντοι μπαινουν και για να μας προστατεψουν απο τους εαυτους μας. Ολοι θελουμε να κανουμε γρηγορα τους δημοφιλεις αγωνες που υπαρχουν και σχολιαζονται απο ολους αλλα ισως χωρις την αναλογη εμπειρια. Επειδη αναφερεις τον Τερα, αν και offtopic θα σου πω το εξης, αν δεν μαζευεις τους ποντους για τον ΟΜ γιατι θελεις να το κανεις αυτο στον εαυτο σου και να μπεις σε εναν πιο δυσκολο και μεγαλυτερο αγωνα?? Παρε ενα χρονο εμπειρια απο αλλους αγωνες ´μικροτερους ´ και κανε υπομονη, τα ιδια βουνα θα ειναι και παλι εκει του χρονου. Δεν αναφερομαι προσωπικα σε εσενα αλλα γενικοτερα σε ολη αυτην τη συζητηση των τελευταιων σελιδων γυρω απο τον συγκεκριμενο αγωνα, τους ποντους των πρωτων κτλ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geopa
Elite Forum-Runner

Greece
2107 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/03/2014 :  11:13:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δημοσιεύθηκε - 02/03/2014 : 22:07:04 Εμφάνιση Προφίλ Στείλτου Email Απάντηση σε αποστρόφους

Γνώμη μου είναι ότι όσοι έχουν 3ψήφιο αριθμό πόντων και γουστάρουν να πάνε... θα είναι στην αφετηρία.

Επίσης, βλέποντας τα σχόλια στο topic αυτό, νομίζω ότι έχουμε "θεοποιήσει" αυτόν τον αγώνα στο κατά τ' άλλα θειικό βουνό!.
Υπάρχουν και άλλοι, εξίσου συναρπαστικοί αγώνες στον Όλυμπο (εκτός σύγκρισης o Mythical, που απλά είναι σε άλλο... επίπεδο!).

Προσωπικά, δεν θα με πειράξει η μη επιλογή μου, γιατί στο καλοκαιρινό πρόγραμμα θα μπει ένας εξίσου "θειικός" αγώνας... TERA.


Edited by - pngtstzks on 03/03/2014 01:54:02

-------------------------------------

Τόσο ο TERA 80χλμ όσο και ο MYTHICAL 100χλμ πιστεύω ότι δεν αναφέρονται σε κάποιος (μεταξύ των οποίων και εγώ) οι οποίοι θα πάνε στο ολύμπους μαραθον και θα κάνουν 9 - 10 ώρες για να τερματίσουν. Εκλπηκτικοί αγώνες και οι δυο αλλά επυθύνονται σε άλλο επίπεδο αθλητών.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 22 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000