Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Exo-S Lab vs Compressport Trail Short
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

cranfield
Advanced Forum-Runner

Greece
344 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 17/01/2014 :  11:49:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα,

Αν και έχω διαβάσει αρκετά σχόλια και δοκιμές (adventure κτλ) θα ήθελα και την δική σας γνώμη σας σχετικά με τα θετικά/αρνητικά για επιλογή μεταξύ των συμπιεστικών salomon exo-s lab short και compressort trail running short. Η χρήση φυσικά θα είναι αποκλειστικά για βουνό και μεγάλους αγώνες. Εχω δοκιμάσει τα συμπιεστικά μηρού της compressport αλλά μου προκαλεί ερεθισμό στο πάνω μέρος και έτσι λέω να δω σε κανονικό πλέον συμπιεστικό.

Ευχαριστώ.

lemonidas1
Senior Forum-Runner

Greece


766 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/01/2014 :  12:29:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Kι εμενα μου διμιουργουσε ερεθισμους πανω,που εχει τις βεντουζες για να κολλαει,ομως βαζω body glide πια,και κανενα προβλημα!Εξαλλου,ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο το προιον!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

petransfhp
Advanced Forum-Runner

296 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/07/2014 :  00:01:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by cranfield

Καλημέρα,

Αν και έχω διαβάσει αρκετά σχόλια και δοκιμές (adventure κτλ) θα ήθελα και την δική σας γνώμη σας σχετικά με τα θετικά/αρνητικά για επιλογή μεταξύ των συμπιεστικών salomon exo-s lab short και compressort trail running short. Η χρήση φυσικά θα είναι αποκλειστικά για βουνό και μεγάλους αγώνες. Εχω δοκιμάσει τα συμπιεστικά μηρού της compressport αλλά μου προκαλεί ερεθισμό στο πάνω μέρος και έτσι λέω να δω σε κανονικό πλέον συμπιεστικό.

Ευχαριστώ.



Κανείς καμιά άποψη-εμπειρία;

Άκουσα από κάποιους ότι το Salomon έχει μόνο το όνομα, και ότι την
χάρη και την πραγματική συμπίεση την επιτυγχάνουν μόνο τα compressport!!!

Eπίσης υπάρχει και μια διαφορά στην τιμή, με αυτήν του Salomon να είναι πιο υψηλή, τι λέτε πληρώνει ο καταναλωτής και την διαφήμηση και το brand name ;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NikosA
Forum-Runner

Greece


79 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/07/2014 :  00:53:12  Εμφάνιση Προφίλ  Visit NikosA Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
παιδιά το salomon παρά είναι ακριβό κατά την γνώμη μου...
το compressport είναι πιο οικονομικό αλλά κυρίως σε αγώνες φοριούνται τα salomon από πρωταθλητές βουνού κλπ.
Βέβαια ίσως να μην υπάρχει τόσο μεγάλη διαφημιστική καμπάνια στην Ευρώπη και η compressport να έχει παραμήνει εντός ορίων των ΗΠΑ.
Το ότι η salomon είναι τόσο γνωστή εγώ πιστεύω ότι οφείλετε κυρίως σε θέμα διαφήμισης πάντως εμένα κάποιοι γνωστοί μου που πήραν salomon δεν έμειναν τόσο ευχαριστημένοι όσο το περίμεναν... Η επιλογή είναι δική σου.
Πάντως να σιγουρευτείς πως προτού αγοράσεις κάποιο από τα 2 ο,τι είναι ακριβώς στο μέγεθος σου... Νομίζω στο attica μπορείς να δοκιμάσεις salomon ;)

----------------------

O μικρός του forum
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

cranfield
Advanced Forum-Runner

Greece
344 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/07/2014 :  15:25:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Επέλεξα και εγώ μετά από έρευνα τα compressport και η πραγματική δοκιμή έγινε στον ΟΜ και μπορώ να πω ότι με την χρήση compressport trail short και μετά τον αγώνα του συμπιεστικού μηρού δεν είχα το γνωστό πιάσιμο στα πόδια μου που είναι ιδιαίτερα κουραστικό. Δεν είμαι σίγουρος ακόμα αν είναι ο συνδυασμός που με βοήθησε ή μεμονωμένα κάποιο απο τα δύο. Πάντως είναι σίγουρο ότι βοηθάνε πάρα πολύ αυτά τα συμπιεστικά και έχουν εξαιρετική διαπνοή. Απλά νομίζω ότι τα συμπιεστικά του μηρού έχουν ελαφρά μεγαλύτερη συμπίεση σε σχέση με τα shorts.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NikosA
Forum-Runner

Greece


79 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/07/2014 :  00:01:34  Εμφάνιση Προφίλ  Visit NikosA Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
πάντως αφού πιάσαμε την κουβέντα περί συμπιεστικών να προσθέσω πως έχω τα συμπιεστικά της compressport για τις γάμπες και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος και από πλευράς οικονομίας (μόλις 36 ευρώ ) και από το αποτέλεσμα στη χρήση !!!

----------------------

O μικρός του forum
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

vasilis dr
Senior Forum-Runner

Greece
1026 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/07/2014 :  10:23:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Από την προσωπική εμπειρία, και μόνο στα συμπιεστικά γάμπας, έχω να πω ότι θεωρώ αυτά της Compressport μια κλάση ανώτερα από αυτά της Salomon.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000