Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Μαραθώνιος Βιέννης 2014
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

asirmatistis
Newbie Forum Runner

Greece


29 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 17/01/2014 :  20:11:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κανείς παιδιά για Βιέννη!! Ας ανοίξουμε ένα θέμα για την Βιέννη. Μετα από μια ματιά που έριξα στο site του αγώνα, αρκετοί είναι οι Ελληνες που θα λάβουν μέρος.
Λόγω ότι τρέχω πρώτη φορά στη Βιέννη, θα ήθελα πληροφορίες για τον αγώνα, αν γνωρίζετε!!
Νίκος Μάντσος

vasilis dr
Senior Forum-Runner

Greece
1026 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/01/2014 :  22:31:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
http://forum.runningnews.gr/topic.asp?TOPIC_ID=6774
Ρίξε μια ματιά και σε ίδιο θέμα που έπαιξε παλαιότερα εδώ στο forum, τι να τις κάνεις τις πληροφορίες ρε φίλε, όνειρο θα ζήσεις και κοίτα μην ξυπνήσεις γρήγορα!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ilias137
Senior Forum-Runner

Greece
579 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/01/2014 :  00:14:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπερα φιλε μου.Μαραθωνιο θα τρεξεις η ημι?Μαζι ειναι την ιδια μερα.Ειχα την τυχη να τρεξω στον εν λογω αγωνα,ημι εκανα,και πραγματικα να ζησω μια αξεχαστη εμπειρια.Πολυ ομορφη πολη,με κουλτουρα,πολιτισμο,επιπεδο!!!Δεν θα ταλαιπωρηθεις καθολου,παντου πηγαινεις με το μετρο...και στην εκθεση του αγωνα και στον αγωνα.Δεν θυμαμαι τωρα τις στασεις αλλα θα τις βρεις.Στην εκκινηση θυμαμαι οτι ηταν γυρω στους 40000,πρωτη φορα ειδα τοσους δρομεις μαζεμενους.Εντυπωσιακο πραγματικα,πανω στη γεφυρα του Δουναβη.Χαζευα και ειχα ξεχασει και τους χρονους κι ολα.Οταν μπηκαμε στην πολη εζησα μια καταπληκτικη ατμοσφαιρα.Ολη η πολη ηταν εξω,με κουδουνες στα χερια και φωναζαν go,go,go!!!Γιγαντοοθονες εδειχναν τον Γκεμπρε,τον ειδα και στην εκκινηση στα 100 μετρα διπλα μου..Τι να σου λεω,αχ...τα θυμαμαι...τερματισαμε στο παλατι,το hofburg,και η μπυρα ερεε αφθονη.Φοβερη οργανωση,κιοσκα με υπηρεσιες,μασαζ και τα σχετικα..ειδα και τους τερματισμους στον μαραθωνιο,το χαρηκα πραγματικα..κατα τα αλλα ολη η πολη ενα μουσειο,φοβερη κουλτουρα αν εισαι του ειδους.Μην παραλειψεις θερινα,χειμερινα ανακτορα,Μπελβεντερε-εκει θα δεις το περιφημο φιλι του Κλιμτ,γοτθικες εκκλησιες-οπως του καρολου,να δεις μπαλετο,θα γοητευτεις,να δοκιμασεις οπωσδηποτε σνιτσελ,γκουλαζ και λουκανικο γεμιστο με τυρι στο δρομο-θα παθεις πλακα.Ευχομαι οτι καλυτερο,ευχομαι να το ζησεις γιατι δεν πηγαινεις καθε μερα και σ ευχαριστω που μου θυμισες μια απο τις καλυτερες ταξιδιωτικες και τρεξιματικες μου εμπειριες.Στη διαθεση σου για οτι χρειαστεις.
Καλο βραδυ!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

asirmatistis
Newbie Forum Runner

Greece


29 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/01/2014 :  11:54:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστώ φίλε Ηλία για τις πληροφορίες σου, στον Μαραθωνιο θα τρεξω και ευχομαι μία καλή επίδοση κατω από 3 ωρες.
Αυτο που δεν κατάλαβα η εκκίνηση του Μαραθωνίου γίνετε ταυτοχρονα με τον ημιμαραθώνιο? Δεν θα ειπαρχει συμφόρηση με τόσο πολύ κόσμο? Δεν θα ξεκινήσουμε σε διάφορα Block, όπως στην Αθήνα? Εχω δηλώσει 2,57 την επίδοσή μου απο Θεσσαλονίκη.
Από τροφοδότηση πως πάνε, όπως Αθήνα?

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

VLASAKIS MICHALIS
Forum-Runner

Greece


87 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/01/2014 :  15:20:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΝΙΚΟ ΘΑ ΑΝΟΙΞΕΙΣ ΤΟ SITE ΤΟΥ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ,ΘΑ ΤΟ ΒΑΛΕΙΣ ΣΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ,
ΘΑ ΠΑΤΗΣΕΙΣ ΔΙΑΔΟΧΙΚΑ RACE INFOS,COURSE ΚΑΙ REFRESHMENTS POINTS.
ΕΚΕΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΙ ΠΑΡΕΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΟΜΩΣ ΣΕ ΠΟΤΗΡΙ ΚΑΙ
ΟΧΙ ΣΕ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΓΙΑ ΟΙΚΟΛΟΓΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ
ΡΩΤΗΣΑ.ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΣΥΝΑΓΩΝΙΣΤΗ,
ΑΛΛΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΙΣΟ ΔΙΑΦΑΝΕΣ ΠΟΤΗΡΙ.ΜΠΟΡΕΙΣ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΑΔΩΣΕΙΣ
ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΠΟΤΑ ΣΕ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΟΤΑΝ ΠΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΑΝΑΓΡΑΦΟΝΤΑΣ ΤΟΝ
ΑΡΙΘΜΟ ΑΓΩΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΜ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΑΛΑΒΕΙΣ ΤΟ ΠΟΤΟ ΣΟΥ.ΟΣΟ ΓΙΑ
ΤΟ BLOCK ΕΚΚΙΝΗΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΑΜΕΣΩΣ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ELITE ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΟΙΝΟ
ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΗΜΙΜΑΡΑΘΩΝΙΟ ΣΕ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΠΟ 1.5 ΩΡΕΣ.Η ΔΙΑ-
ΔΡΟΜΗ ΕΙΝΑΙ ΔΥΟ ΓΥΡΕΣ ΣΕ ΣΧΗΜΑ ΣΤΑΥΡΟΥ ΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΒΑΡΕΤΕΣ ΑΝΑΣΤΡΟΦΕΣ
ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΟΥ ΠΑΡΚΟΥ.ΑΥΤΑ ΤΑ ΟΛΙΓΑ.

ΒΛΑΣΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

asirmatistis
Newbie Forum Runner

Greece


29 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/01/2014 :  17:25:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστώ Μιχάλη για τις πληροφορίες σου, πιστευω να πάμε νωρίς στην εκκίνηση για να πάρουμε θεση πίσω από τους elite, μιά που στόχος είναι ο καλός χρόνος..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nik_chrysos
Forum-Runner

Greece
71 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/01/2014 :  12:08:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γειά σας παιδιά. Θα τρέξω και εγώ στη Βιέννη μαζί με το φίλο και γαμπρό μου Βασίλη. Θα τρέξουμε και οι δύο Μαραθώνιο. Θα ξεκινήσουμε από Θεσσαλονίκη αεροπορικά τη Παρασκευή πριν από τον αγώνα. Προσωπικά ο χρόνος στόχος είναι γύρω στις 3.45. Είναι ο 10 Μαραθώνιός μου και ο πρώτος που θα τρέξω στο εξωτερικό. Θα μπορούσαμε να έχουμε κάποια επαφή και με άλλους φίλους που θα ανέβουν στην πόλη. Όποιος θέλει στέλνει τα στοιχεία του στη E-mail διεύθυνση του ονόματός μου και θα επικοινωνήσω τηλεφωνικά μαζί του το συντομότερο δυνατό.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KARLA
Advanced Forum-Runner

Greece


350 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/01/2014 :  11:54:27  Εμφάνιση Προφίλ  Visit KARLA Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Με ενδιαφέρει πολύ το μόνο κόλημα είναι το οικονομικο
και ο χρόνος ....nik- chryse μιας και είμαι απο θεσσαλονίκη
σου στειλα το τηλ θέλω να σε ρωτήσω κάποια πράγματα..ευχαριστω!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nik_chrysos
Forum-Runner

Greece
71 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/04/2014 :  20:18:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σε όλους τους Έλληνες, που θα συμμετέχουν στον Ημιμαραθώνιο ή στον Μαραθώνιο της Βιέννης εύχομαι καλή δύναμη & καλή επιτυχία !!! Οι καιρικές συνθήκες θα είναι μάλλον ιδανικές. Θα ενημερώσω το forum για τις εμπειρίες των επόμενων ημερών.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nik_chrysos
Forum-Runner

Greece
71 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/04/2014 :  21:02:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γυρίσαμε σήμερα Δευτέρα από τη Βιέννη κουβαλώντας πολύ όμορφες δρομικές και ταξιδιωτικές εμπειρίες.Ο αγώνας προσφέρονταν για καλό χρόνο, λόγω καιρού, πίστας & συμμετοχής κόσμου. Πράγματι σχεδόν όλοι οι Έλληνες πήγαν πολύ καλά. Προσωπικά κατέβασα το ΑΡ κατά 6 min περίπου και κατέβηκα στο 3.42, κάτι που κυνηγούσα εδώ και αρκετό καιρό. Συγχαρητήρια ιδιαίτερα στα παιδιά από τις Σέρρες και στον ασυρματιστή Νίκο Μάντσο, γιατί εκτός από τον πολύ καλό του χρόνο (2.53) ταλαιπωρήθηκαν ιδιαίτερα οδηγώνας όλη την προηγούμενη ημέρα, λόγω ατυχίας απώλειας της πτήσης τους.Συγχαρητήρια και στον γαμπρό μου Νεοχωρλή Βασίλη, που βελτίωσε κατά 35 min τον χρόνο του και για λίγα sec δεν μπόρεσε να σπάσει το 4ωρο. Όσον αφορά τις παροχές του αγώνα, οι εγχώριοι αγώνες προσφέρουν πολλά περισσότερα. Να αναφέρω μόνο ότι πληρώσαμε 5 Euro το τσιπάκι χρονομέτρησης με την υποχρέωση να το επιστρέψουμε. Στο διεθνές pasta party την προηγούμενη ημέρα πληρώσαμε 9 Ευρώ για ένα μισογεμισμένο πιάτο μακαρονάδας. Στον ανεφοδιασμό μας έδιναν μισό ποτηράκι νερό. Ευτυχώς που είχε συννεφιά και δεν αφυδατωθήκαμε !! Τα μειονεκτήματα των εγχώριων αγώνων συγκριτικά με αυτούς του εξωτερικού είναι η μικρή συμμετοχή του κόσμου (αδιαφορία των περισσότερων) και η μία κατεύθυνση που ακολουθούν οι 2 μεγαλύτεροι (Αθηνών & Θεσσαλονίκης), κάτι που έχει ως αποτέλεσμα αν οι καιρικές συνθήκες (ήλιος, αέρας) δεν είναι καλές να χαλάει όλος ο αγώνας. Αντίθετα σε κυκλικές διαδρομές οι κούρσες είναι πιο ενδιαφέρουσες, κινούνται σε κατοικημένες περιοχές και αν σε κάποιο σημείο έχεις κόντρα τον ήλιο ή τον αέρα σε κάποιο άλλο σημείο να τον έχεις ευνοικό. Αυτά ως προς τις δικές μου εμπειρίες. Διαπίστωσα πάντως ότι οι πιο ψαγμένοι δρομείς κυνηγούν τους αγώνες στο εξωτερικό. Είναι άλλωστε και ταξιδιωτικές ευκαιρίες, χωρίς απαραίτητα να απαιτούν πολύ περισσότερα χρήματα για να συμμετέχεις. Καλή δύναμη για την συνέχεια σε όλους του αναγνώστες του forum και καλή Ανάσταση.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000