Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Ημιμαραθώνιος Αθήνας 4 Μαϊου 2014
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 16

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/02/2014 :  14:02:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δε νομίζω, Αργύρη.
Δεν προσφέρεται για χρόνο.
Θα γραφτώ βέβαια και μέχρι τότε βλέπουμε...
Θες να τον χτυπήσεις και ψάχνεις για παρέα;

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/02/2014 :  14:37:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by echetlos

Δε νομίζω, Αργύρη.
Δεν προσφέρεται για χρόνο.
Θα γραφτώ βέβαια και μέχρι τότε βλέπουμε...
Θες να τον χτυπήσεις και ψάχνεις για παρέα;

"My sport is your sport's punishment"


Τον είχα χτυπήσει πέρσυ και είδα την ομορφιά ;-)
Δεν ξέρω ακόμα πως θα τον πάω.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

chamav
Advanced Forum-Runner

Greece


366 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/02/2014 :  16:49:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κυριακή πρωί της 4ης Μαΐου, ξυπνάμε νωρίς, τρώμε τις μπανανούλες μας, φοράμε τα αθλητικά μας, περπατάμε μέχρι την κοντινότερη στάση του μετρό και μέσα σε λίγα λεπτά ... τσουπ... βρισκόμαστε στο Σύνταγμα, στην αφετηρία. Κοιτάμε το πλήθος των δρομέων και τρέχουμε όλοι μαζί στους δρόμους της πόλης μας, τους οποίους έχουν φροντίσει να είναι άδειοι και ασφαλείς. Μας κερνάνε νεράκια, ισοτονικά, τζελάκια και τερματίζουμε σαν άρχοντες στο Ζάππειο. Και μετά από αυτήν την απόλαυση, ξαναπάμε δίπλα στο μετρό και επιστρέφουμε σπίτι.

Αξία; Ανεκτίμητη, που λέει και η διαφήμιση. Και τα μισά από τα 15 ευρώ να τους είναι κέρδος, χαλάλι τους και τους ευχαριστώ και από πάνω που μου έδωσαν την ευκαιρία να τρέξω στο κέντρο της πόλης μου.

Edited by - chamav on 05/02/2014 16:50:03
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kanivallos
Elite Forum-Runner

Greece


1857 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/02/2014 :  17:16:20  Εμφάνιση Προφίλ  Visit kanivallos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by chamav


Αξία; Ανεκτίμητη, που λέει και η διαφήμιση. Και τα μισά από τα 15 ευρώ να τους είναι κέρδος, χαλάλι τους και τους ευχαριστώ και από πάνω που μου έδωσαν την ευκαιρία να τρέξω στο κέντρο της πόλης μου.




Προτίθεμαι να τους δώσω το πλήρες πακέτο και χωρίς να τρέξω, αρκεί να μπορώ να κυκλοφορώ στο κέντρο της πόλης άφοβα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nikos Gamikos
Newbie Forum Runner

Bahamas
7 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/02/2014 :  18:08:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Οι ομαδικές μέσω συλλόγων είναι 10 ευρώ. Δεν είναι ανάγκη να είστε μέλη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/02/2014 :  00:41:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by thunder

Κι εγώ Ποσειδώνιο θα επιλέξω. Και κάτι ακόμα: εσείς που πέρυσι μαζεύατε υπογραφές για το 20άρι του ΣΔΥΑ, φέτος που είσαστε;


α) ο ΣΔΥΑ δεν είναι ΣΕΓΑΣ
β) φέτος το 20άρι του ΣΔΥΑ 10, πέρυσι...15
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/02/2014 :  01:37:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by chamav

Κυριακή πρωί της 4ης Μαΐου, ξυπνάμε νωρίς, τρώμε τις μπανανούλες μας, φοράμε τα αθλητικά μας, περπατάμε μέχρι την κοντινότερη στάση του μετρό και μέσα σε λίγα λεπτά ... τσουπ... βρισκόμαστε στο Σύνταγμα, στην αφετηρία. Κοιτάμε το πλήθος των δρομέων και τρέχουμε όλοι μαζί στους δρόμους της πόλης μας, τους οποίους έχουν φροντίσει να είναι άδειοι και ασφαλείς. Μας κερνάνε νεράκια, ισοτονικά, τζελάκια και τερματίζουμε σαν άρχοντες στο Ζάππειο. Και μετά από αυτήν την απόλαυση, ξαναπάμε δίπλα στο μετρό και επιστρέφουμε σπίτι.

Αξία; Ανεκτίμητη, που λέει και η διαφήμιση. Και τα μισά από τα 15 ευρώ να τους είναι κέρδος, χαλάλι τους και τους ευχαριστώ και από πάνω που μου έδωσαν την ευκαιρία να τρέξω στο κέντρο της πόλης μου.


αν και κατανοω τη θεση σου θα διαφωνισω μαζι σου... σιγουρα δε θα ηθελες να ησουν στη θεση του αργου δρομεα ο οποιος στο 15ο θα παει να εφοδιαστει και θα μεινει ρεστος... και μη μου πεις οτι παντα περισσευουν γιατι περισυ τοσο στον νυχτερινο της σαλονικης οσο και στον μεγα αλεκο υπηρξαν αναλογα φαινομενα με αποτελεσμα γνωστος μου (αργος μαραθωνοδρομος) στους δυο τελευταιους σταθμους να ειναι ξερας. σκεψου το καλα πριν κανεις κατι τετοιο. το φορουμ οφειλει να προστατευει απο τετοια φαινομενα και οχι να τα προβαλει ακομα και αν ειναι πασιφανες το δικιο μας. εισαι συνετος και θελω να πιστευω οτι δεν θα εκανες κατι τετοιο!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Bloom
Senior Forum-Runner

Greece
659 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/02/2014 :  09:24:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κατά βάση, είναι ευθύνη των διοργανωτών να υπάρχει επάρκεια και όχι των συμμετεχόντων. Όχι να κάνουν οικονομία οι συμμετέχοντες, που πλήρωσαν κι από πάνω, αλλά οι διοργανωτές, που τα τσέπωσαν, να προβλέψουν να υπάρχει επάρκεια.

Τώρα, σχετικά με το ότι με τον αγώνα αυτό τρέχει κανείς σε μια ευρωπαϊκή πρωτεύουσα, όπως είπαν κάποιοι παραπάνω, αυτό δείχνει απλά πόσο λίγοι ξέρουν πώς είναι οι αληθινές ευρωπαϊκές πρωτεύουσες, ιδίως οι βορειότερες. Αλλά το να δίνεις 15 ευρώ, εν μέσω βαθιάς κρίσης, για να τρέξεις σε μια ευρωπαϊκή χαβούζα είναι ένα θέμα. Ιδίως από τη στιγμή που: 1) η διαδρομή δεν είναι καλή, όλο ανηφόρες έχει και δεν προσφέρεται για τίποτα, 2) Η εποχή που γίνεται η διοργάνωση είναι λάθος. Πολύς ήλιος και πολλή ζέστη, 3) όσο να' ναι τα έξοδα ενός ημιμαραθωνόυ κυμαίνονται περίπου στα 5 ευρώ κατ' άτομο. Εξάλλου, γιατί υπάρχουν οι σπόνσορες, για να τσοντάρουν κι αυτοί το κάτι τι τους, όχι μόνο να μας ζαλίζουν με τα διαφημιστικά τους.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/02/2014 :  09:56:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Η εποχή που γίνεται όντως κατα την γνώμη μου είναι άκαιρη για ημί. Οι ανηφόρες είναι αρκετές και λόγω ζέστης κάνουν τον αγώνα πολύ δύσκολο.
Βέβαια το να κλίσεις όλο το κέντρο έχει το σχετικό τίμημα και να μην ξεχνάμε οτι α) ο ΣΕΓΑΣ δεν είναι σύλλογος δρομέων, πάει ξεκάθαρα για το κέρδος, επιχορηγήσεις μειωένες απο το κράτος πλέον β) απο την άλλη εαν πάει λιγότερος κόσμος φέτος δεν είναι απίθανο του χρόνου να μειωθούν οι τιμές....δύσκολο μεν αλλά στο 20άρι του ΣΔΥΑ έτσι έγινε.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/02/2014 :  10:12:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
To πρόβλημα είναι η ώρα. Πρέπει κάποια στιγμή να καταλάβουμε όλοι ότι τέτοιοι αγώνες τέτοια εποχή στην Ελλάδα πρέπει να ξεκινούν στις 7 το αργότερο.

Edited by - Rigelian on 06/02/2014 10:12:58
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/02/2014 :  10:19:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

To πρόβλημα είναι η ώρα. Πρέπει κάποια στιγμή να καταλάβουμε όλοι ότι τέτοιοι αγώνες τέτοια εποχή στην Ελλάδα πρέπει να ξεκινούν στις 7 το αργότερο.


δύσκολο, θα μας σκίσουνε οι ξενύχτηθες απο τα μπάρ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/02/2014 :  10:23:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by zoro

quote:
Originally posted by Rigelian

To πρόβλημα είναι η ώρα. Πρέπει κάποια στιγμή να καταλάβουμε όλοι ότι τέτοιοι αγώνες τέτοια εποχή στην Ελλάδα πρέπει να ξεκινούν στις 7 το αργότερο.


δύσκολο, θα μας σκίσουνε οι ξενύχτηθες απο τα μπάρ



Πάμε κατ' ευθείαν!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/02/2014 :  10:30:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

To πρόβλημα είναι η ώρα. Πρέπει κάποια στιγμή να καταλάβουμε όλοι ότι τέτοιοι αγώνες τέτοια εποχή στην Ελλάδα πρέπει να ξεκινούν στις 7 το αργότερο.




Και εγω για 7 το βλέπω λίγο δύσκολο αλλά 8 όμως είναι πιό εφικτό.

Αν δεν έχεις ότι αγαπάς,αγάπα ότι έχεις.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

chamav
Advanced Forum-Runner

Greece


366 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/02/2014 :  11:29:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αναφέρεσαι σε άλλους αγώνες. Αντιμετώπισες τέτοια προβλήματα στον ημί της Αθήνας πέρσυ; εγώ όχι, έκανα λίγο κάτω από 1:50.

Ο συγκεκριμένος αγώνας, όπως και το 10άρι του ΚΜΑ είναι αυτοί που έχω απολαύσει περισσότερο. Γιατί ακριβώς έιναι στην πόλη μου και είναι άρτια οργανωμένοι.

Το κόστος θα παραμένει πάντα κάτι υποκειμενικό, για άλλους υψηλό, για άλλους χαμηλό. Μεγάλα παιδιά είμαστε, κάνουμε τις επιλογές μας.

Επίσης, δεν έχω υποθέσει ποτέ στη ζωή μου ότι υποχρεούται κάποιος να μου διοργανώνει αγώνες σε χαμηλό κόστος!


quote:
Originally posted by kalogeridis

quote:
Originally posted by chamav

Κυριακή πρωί της 4ης Μαΐου, ξυπνάμε νωρίς, τρώμε τις μπανανούλες μας, φοράμε τα αθλητικά μας, περπατάμε μέχρι την κοντινότερη στάση του μετρό και μέσα σε λίγα λεπτά ... τσουπ... βρισκόμαστε στο Σύνταγμα, στην αφετηρία. Κοιτάμε το πλήθος των δρομέων και τρέχουμε όλοι μαζί στους δρόμους της πόλης μας, τους οποίους έχουν φροντίσει να είναι άδειοι και ασφαλείς. Μας κερνάνε νεράκια, ισοτονικά, τζελάκια και τερματίζουμε σαν άρχοντες στο Ζάππειο. Και μετά από αυτήν την απόλαυση, ξαναπάμε δίπλα στο μετρό και επιστρέφουμε σπίτι.

Αξία; Ανεκτίμητη, που λέει και η διαφήμιση. Και τα μισά από τα 15 ευρώ να τους είναι κέρδος, χαλάλι τους και τους ευχαριστώ και από πάνω που μου έδωσαν την ευκαιρία να τρέξω στο κέντρο της πόλης μου.


αν και κατανοω τη θεση σου θα διαφωνισω μαζι σου... σιγουρα δε θα ηθελες να ησουν στη θεση του αργου δρομεα ο οποιος στο 15ο θα παει να εφοδιαστει και θα μεινει ρεστος... και μη μου πεις οτι παντα περισσευουν γιατι περισυ τοσο στον νυχτερινο της σαλονικης οσο και στον μεγα αλεκο υπηρξαν αναλογα φαινομενα με αποτελεσμα γνωστος μου (αργος μαραθωνοδρομος) στους δυο τελευταιους σταθμους να ειναι ξερας. σκεψου το καλα πριν κανεις κατι τετοιο. το φορουμ οφειλει να προστατευει απο τετοια φαινομενα και οχι να τα προβαλει ακομα και αν ειναι πασιφανες το δικιο μας. εισαι συνετος και θελω να πιστευω οτι δεν θα εκανες κατι τετοιο!

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/02/2014 :  13:12:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by chamav

Κυριακή πρωί της 4ης Μαΐου, ξυπνάμε νωρίς, τρώμε τις μπανανούλες μας, φοράμε τα αθλητικά μας, περπατάμε μέχρι την κοντινότερη στάση του μετρό και μέσα σε λίγα λεπτά ... τσουπ... βρισκόμαστε στο Σύνταγμα, στην αφετηρία. Κοιτάμε το πλήθος των δρομέων και τρέχουμε όλοι μαζί στους δρόμους της πόλης μας, τους οποίους έχουν φροντίσει να είναι άδειοι και ασφαλείς. Μας κερνάνε νεράκια, ισοτονικά, τζελάκια και τερματίζουμε σαν άρχοντες στο Ζάππειο. Και μετά από αυτήν την απόλαυση, ξαναπάμε δίπλα στο μετρό και επιστρέφουμε σπίτι.

Αξία; Ανεκτίμητη, που λέει και η διαφήμιση. Και τα μισά από τα 15 ευρώ να τους είναι κέρδος, χαλάλι τους και τους ευχαριστώ και από πάνω που μου έδωσαν την ευκαιρία να τρέξω στο κέντρο της πόλης μου.




Συμφωνώ απολύτως,

το να τρέξω Γύρω από το σπίτι μου και τη γειτονιά μου, στο κέντρο της Αθήνας έχει αξία ανεκτίμητη και μετά γυρνάω σπίτι περπατώντας ένα 20λεπτο για αποθεραπεία με το μετάλλιο κρεμασμένο στο στήθος...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 16 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000