Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Zagori Mountain Trail 2014
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 9

dtziouvaras
Senior Forum-Runner

695 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/07/2014 :  09:47:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Για τον αγώνα των 42χλμ έχω να πω ότι ήταν για μένα ένας δύσκολος και σκληρός αγώνας όπου μπροστά του προηγούμενοι αγώνες βουνού που έχω κάνει όπως Παρανέστι,Κίσσαβος,Ενιπέας,Νάματα κτλ. μοιάζουν με παιδική χαρά!!!


σε σχέση με τον ορειβατικο μαραθωνιο του Ολυμπου?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Tasman
Forum-Runner

67 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/07/2014 :  10:01:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα
Έχοντας τις καλύτερες εντυπώσεις από το 50άρι που έτρεξα το 2013 από θέματα οργάνωσης,σήμανσης,τροφοδοσίας,ξαναεπισκεφτήκαμε το Ζαγόρι για να γνωρίσουμε τα παρθένα τοπία και την ομορφιά του καταπληκτικού αυτού τόπου.
Για τον TERA 80 KM δεν υπάρχουν λόγια για να περιγράψεις το μεγαλείο του αγώνα.Οι λέξεις ΔΕΟΣ,ΜΑΓΕΙΑ,ΕΝΤΑΣΗ,ΑΔΡΕΝΑΛΙΝΗ,ΔΥΝΑΜΗ,ΚΑΛΗ ΠΑΡΕΑ,ΥΠΕΡΟΧΟΙ ΕΘΕΛΟΝΤΕΣ είναι ενα δείγμα για το τι ζήσαμε τόσες ώρες στα υπέροχα αυτά βουνά.
Υπάρχουν όμως και λέξεις όπως,ΛΙΓΟ ΝΕΡΟ,ΤΣΙΠΣ,ΑΛΑΤΙ,ΜΕΡΙΚΑ ΦΥΣΤΙΚΙΑ,ΤΣΙΠΣ,ΤΣΙΠΣ,ΤΣΙΠΣ....που αρκετά παιδιά από εμάς που τερματίζουμε από την μέση και κάτω γευτήκαμε, ασθμαίνοντας και περιμένοντας να φτάσουμε στο ΠΑΠΙΓΚΟ,κεντρικό σταθμό,για να φάμε φαγητό και το πολυπόθητο καρπούζι που δεν το είδαμε πουθενά.Και αντί για ένα σοβαρό σταθμό,βρήκαμε κάτι εξυπηρετικά γλυκά παιδάκια,να βάζουν χρήματα από τις τσέπες τους για να πάρουν COCA COLA από τις δίπλα καφετέριες και να ρωτάνε το ένα το άλλο,αν έχουν σπίτι τους καρπούζι,γιατί δεν υπήρχε ούτε δείγμα.Για το φαγητό δε.....ένα μπωλάκι βίδες και λίγο ζωμό από κύβο γνωστής εταιρίας...
Νερό όμως είχε άφθονο,ένα λάστιχο δεν σταμάταγε να τρέχει...
Έπρεπε να κάνουμε 60 χλμ για να συναντήσουμε έναν σοβαρό σταθμό στο ΜΟΝΟΔΕΝΔΡΙ και να νοιώσουμε άνθρωποι.Μετά τα πράγματα διορθώθηκαν πάρα πολύ και ξεκίνησαν μικροπροβλήματα νυχτερινής σήμανσης (κάναμε 4-5 χλμ παραπάνω)αλλά αυτό χρεώνεται στην παρέα και στην απροσεξία μας.Άλλοι φίλοι πιο γρήγοροι δεν είχαν προβλήματα τροφοδοσίας και προλάβανε πριν τελειώσουν τα φαγητά,αλλά ένας αγώνας δεν είναι για γρήγορους μόνο και αν έχεις θέμα τόσο σοβαρό τροφοδοσίας,που είναι εύλογο λόγω κακής πρόσβασης των σταθμών,ενημερώνεις για να εφοδιαστούμε ανάλογα και δεν απαντάς στην ενημέρωση στην ερώτηση του Κου Μπάγιου ότι τα τζελάκια επάνω μας θα είναι άχρηστα λόγω της πολλής καλής τροφοδοσίας στους σταθμούς.....
Συγνώμη Κε Τζουμάκα αλλά μας είχατε κακομάθει από πέρυσι..
Και μετά από εσάς μας χάιδεψε περισσότερο το εξαίρετο VFT.
Υποθέσαμε λοιπόν ότι ερχόμενοι σε έναν από τους πιο σκληρούς αγώνες της Ελλάδας τουλάχιστον δεν θα εξαντληθούμε από πείνα..
Κατά τα άλλα μας αποζημίωσε η υποδοχή στον τερματισμό.
Τέλος πάντων όλα καλά και ραντεβού στο VFT με τα υπέροχα "χάδια του"
Φιλικά
Τάσος Κόλλιας
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

vasilis dr
Senior Forum-Runner

Greece
1026 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/07/2014 :  16:23:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by dtziouvaras

quote:
Για τον αγώνα των 42χλμ έχω να πω ότι ήταν για μένα ένας δύσκολος και σκληρός αγώνας όπου μπροστά του προηγούμενοι αγώνες βουνού που έχω κάνει όπως Παρανέστι,Κίσσαβος,Ενιπέας,Νάματα κτλ. μοιάζουν με παιδική χαρά!!!


σε σχέση με τον ορειβατικο μαραθωνιο του Ολυμπου?



Δεν έχω τρέξει στον Όλυμπο και προσωπική γνώμη δεν έχω, από συζητήσεις σε πηγαδάκια μετά τον αγώνα φίλοι Δρομείς τονίζανε την δυσκολία του Ζαγορίου και την συγκρίνανε με αυτή του Ολύμπου και του Φαέθων, με τους περισσότερους να συμφωνούν ότι το Ζαγόρι είναι πιο δύσκολο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spectactor
Forum-Runner

Greece
92 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/07/2014 :  16:29:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ετρεξα πρώτη φορά στα 42
απίστευτα τοπία
καλη σηματοδότηση
οι σταθμοί μετριοι.. μέχρι το 22 μονο νερό κ αν ζητούσες ισοτονικο
οι άνθρωποι ενθουσιωδης και θετικοι
Γενικότερα πολύ όμορφος αγώνας, με κορύφωση το φαράγγι του βικου
η τροφοδοσια και η ενημερωση(π.χ. η ατάκα για το οτι δε χρειάζονται τζελάκια στο 80αρι..)
αν βελτιωθουν θα παραμεινει ένας κορυφαίος αγώνας

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dtziouvaras
Senior Forum-Runner

695 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/07/2014 :  09:41:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Δεν έχω τρέξει στον Όλυμπο και προσωπική γνώμη δεν έχω, από συζητήσεις σε πηγαδάκια μετά τον αγώνα φίλοι Δρομείς τονίζανε την δυσκολία του Ζαγορίου και την συγκρίνανε με αυτή του Ολύμπου και του Φαέθων, με τους περισσότερους να συμφωνούν ότι το Ζαγόρι είναι πιο δύσκολο.


ευχαριστω.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/07/2014 :  10:30:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by vasilis dr

quote:
Originally posted by dtziouvaras

quote:
Για τον αγώνα των 42χλμ έχω να πω ότι ήταν για μένα ένας δύσκολος και σκληρός αγώνας όπου μπροστά του προηγούμενοι αγώνες βουνού που έχω κάνει όπως Παρανέστι,Κίσσαβος,Ενιπέας,Νάματα κτλ. μοιάζουν με παιδική χαρά!!!


σε σχέση με τον ορειβατικο μαραθωνιο του Ολυμπου?



Δεν έχω τρέξει στον Όλυμπο και προσωπική γνώμη δεν έχω, από συζητήσεις σε πηγαδάκια μετά τον αγώνα φίλοι Δρομείς τονίζανε την δυσκολία του Ζαγορίου και την συγκρίνανε με αυτή του Ολύμπου και του Φαέθων, με τους περισσότερους να συμφωνούν ότι το Ζαγόρι είναι πιο δύσκολο.




Πιό δύσκολο απο τον ΟΜ???Δέν το έχω ξανακούσει,για να πώ την αλήθεια μου...

Αν δεν έχεις ότι αγαπάς,αγάπα ότι έχεις.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/07/2014 :  11:07:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τα συγχαρητήρια μου στρατηγέ.Εναν μήνα(παρα κάτι)απο τον Όλυμπο και έκανες φοβερά πράγματα στο 80άρι.Απλά respect....

Αν δεν έχεις ότι αγαπάς,αγάπα ότι έχεις.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geopa
Elite Forum-Runner

Greece
2107 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/07/2014 :  11:27:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν και δεν έχω τρέξει στο Ζαγόρι για να ξέρω τον βαθμό δυσκολίας ο ίδιος, παρ' όλα αυτά οι χρόνοι τουλάχιστον των πρώτων αθλητών είναι περίπου ίδιοι τόσο στο Ζαγόρι όσο και στον Όλυμπο με την διαφορά όμως ότι στο Ζαγόρι τρέχουν 6χλμ περισσότερα (αναφέρομαι στους αγώνες των 50χλμ 2013 - 2012 - 2011).
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/07/2014 :  12:36:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ANASTASIOS

Τα συγχαρητήρια μου στρατηγέ.Εναν μήνα(παρα κάτι)απο τον Όλυμπο και έκανες φοβερά πράγματα στο 80άρι.Απλά respect....

Αν δεν έχεις ότι αγαπάς,αγάπα ότι έχεις.






Σε ευχαριστω πολυ Αναστασιε !!Θα σας στειλω ραπορτο την Δευτερα !!

Να σας μια μικρη ιστοριουλα τωρα ....

Στο προτελευταιο χιλ,τρεχοντας κατηφορικα , ερχεται κ με φτανει ενας νεαρος (35αρης?!) δρομεας...Κανω στην ακρη και του κανω νοημα να περασει...''Οχι ευχαριστω δεν θελω να περασω , αλλα μπορω να ερθω μαζι σας ?''...''Φυσικα και μπορεις'' του απαντω !
Και αρχιζει αν μου λεει τη ιστορια του ,οτι ετρεχε χωρις παρεα , χωρις κουβεντα, πρωτη φορα τετοιο αγωνα κλπ κλπ ....
Εγω ξαναεκανα στην ακρη και του λεω ''πρεπει να μπεις μπροστα, εισαι νεοτερος μου'' !
Αυτος ομως επεμενε κ ηταν πισω μου !! (Παραλειπω εδω το τι εγινε εντος χωριου-πλατειας).
Στα τελευταια 100 μετρα, ''κοβω'' λιγο να περασει μπροστα...Παλι μενει πισω ...
Και τοτε με δυνατη φωνη του λεω ''ΜΗΝ ΤΟΛΜΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕΙΝΕΙΣ ΠΙΣΩ ΜΟΥ...ΑΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΘΑ ''ΜΟΥΛΑΡΩΣΩ''(και το εννουσα για οποιον με ξερει !!!) ΕΝΑ ΜΕΤΡΟ ΠΡΙΝ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΤΕΡΜΑΤΙΣΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ'' !!
Το πηρε το ''μηνυμα'' και ετσι τερματισαμε παρεα !!!

Ευχαριστω !!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/07/2014 :  12:42:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μάάάάάάάλιστα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Pheidias
Forum-Runner

Greece


125 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/07/2014 :  14:59:59  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Pheidias Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
«ΤΣΙΠΣ,ΑΛΑΤΙ,ΜΕΡΙΚΑ ΦΥΣΤΙΚΙΑ,ΤΣΙΠΣ,ΤΣΙΠΣ,ΤΣΙΠΣ»
Αυτό το πρόβλημα είχα στον Όλυμπο. (Στο Ζαγόρι εφέτος δεν έτρεξα.)
Ξηρή τροφή (τσιπς, μπισκότα και τέτοια) ΔΕΝ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙ βρε παιδί μου!
Μέχρι που μάσησα λίγο καναδυό μπισκότα και τα έφτυσα, δεν μπορούσα να καταπιώ.
Θέλω κάτι ζουμερό.
Δηλαδή ΜΠΑΝΑΝΑ, που διατηρείται και καθαρίζεται κι εύκολα. (Καρπούζι, πεπόνι κ.λπ. φρούτα δεν είναι και τόσο εύκολο να έχουμε.)
Στη Ζήρεια είχανε και σταφίδες - έστω, κάτι γίνεται με αυτές.

(Εδώ το GU gel που είναι πηχτό δυσκολεύομαι να το κατεβάσω και προτιμώ το High5 που είναι πιο υγρό...)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/07/2014 :  16:12:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το καρπουζάκι ήταν ωραιότατο πάντως! Είχα καθήσει και έτρωγα και δεν έλεγα να φύγω. Μόνο πιάτο και μαχαιροπήρουνο δεν ζήτησα!
Αλά μετά είχα φούσκωμα βρε παιδί μου!




-------------------------
Ο μαραθώνιος είναι ένα ταξίδι για την Ιθάκη. Η Ιθάκη για εμένα είναι η αφετηρία, όχι το Καλλιμάρμαρο. Την Κυριακή στις 9 το πρωί ξεκινάει το πάρτυ για αυτούς που έφτασαν στην Ιθάκη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/07/2014 :  16:14:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τα αποξηραμένα κάνουνε;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

rowergr
Senior Forum-Runner



854 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/07/2014 :  18:35:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
συγκεκριμένα οι σταφίδες είναι τοπ
το αποξηραμενο σύκο πρέπει να κάνει αντίστοιχη δουλειά
Όλα βέβαια είναι υποκειμενικά.Ανάλογα το στομάχι του καθενός.
Η μπανάνα,το καρπούζι,η σταφίδα,το αμύγδαλο,η κοκα κολα και η μαύρη σοκολάτα είναι τα καλύτερα για μένα.Άντε και κάτι αλμυρό που και που.

ΘέσηΑντίθεσηΣύνθεση

Πάνος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/07/2014 :  23:37:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αναμένουμε με αγωνία Παναγιώτη...

Αν δεν έχεις ότι αγαπάς,αγάπα ότι έχεις.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 9 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000