Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Attika Run & Fun Αγιοι Αναργυροι
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

Gabri
Forum-Runner

94 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 30/03/2014 :  20:03:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Επιοικως απαραδεκτη διοργανωση κυριως μετα το 5ο χλμ.
Δυο φορες κοντεψε να με πλακωσει αυτοκινητο.
Υπαρχαν δρομεις που τσακωθηκαν με οδηγους καθως και οδηγοι που τσακωθηκαν με αστυνομικους.

Γενικως ενα μπαχαλο. Βρεθηκα σε καποιο σημειο με αυτοκινητο πισω μου που κορναρε να με περασει.

Ελεος!! Αν θελετε να κανετε διοργανωση να την κανετε σωστα και οχι με προχειροδουλειες

lenin67
Advanced Forum-Runner

Greece


406 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/03/2014 :  20:15:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Έτρεξα στον 1ο αγώνα στον Άλιμο και θυμάμαι ότι και πριν ακόμα αρχίσει το "Gran Prix" κάποιος από το forum προέβλεψε προχειρότητα...
δυστυχώς επαληθεύεται απόλυτα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giakos
Senior Forum-Runner

Greece


448 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/03/2014 :  22:21:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
H Πιο προχειρη διοργανωση που εχω τρεξει.....δεν θα μας ξαναδουν ομως....Τα αποτελεσματα που τα βγαζουν;;;;ξερει καποιος;;;;

Δεν προλαβαίνω.......
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Gabri
Forum-Runner

94 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/03/2014 :  07:53:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
στο feelgoodsports.gr λογικα να βγουν μεσα στην ημερα. Τουλαχιστον για τον αγωνα της κηφησιας ετσι ειχε γινει
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giannisguitar
Newbie Forum Runner

Greece
12 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/03/2014 :  08:47:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ο δευτερος χειροτερος αγωνας μετα την αποτυχια με το δεκαευρο στο παρκο Τριτση την προηγουμενη βδομαδα.Ξεκινησα 9 και μιση το πρωι και μολις εφτασα μου ειπαν οτι θα τρεξω 11 και μιση χωρις καμια ανακοινωση την προηγουμενη μερα.Αναγκαστηκα και αποχωρησα με καποιους φιλους και πηγαμε για τρεξιμο στο παρκο γιατι δεν μπορουσα να περιμενω τοσο λογω καποιων επισκεψεων που ειχα σπιτι.Αυτοι οι και καλα παραγωντες και εκμεταλευτες του δρομικου κινηματος εχουν παρεξηγησει κατι στηριζομενοι στο ψωνιο και ην αφελεια μερικων δρομεων-ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΑΘΛΗΤΕΣ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΟΝΙΚΕΣ ΖΩΕΣ!Δεν μπορειτε να μας εχετε στημενους ολη μερα σαν χαζους να περιμενουμε ποτε θα αρχισετε την χαζοδιοργανωση που τα κονοματε λες και θα τρεξουμε στο παγκοσμιο πρωταθλημα.Μας περιμενουν οι γυναικες μας και τα παιδια μας σπιτι να περασουμε την Κυριακη μαζι τους αν σας διαφευγει(ειπαμε ειμαστε καθημερινοι ανθρωποι).Φυσικα δεν αναφερομαι στους συλλογους δρομεων που παρολο που εχουν αντιτιμο στους περισσοτεους αγωνες σεβονται τους αθλητες που τρεχουν και προσπαθουν το καλυτερο.Αναφερομαι σε κατι περιεργες εταιριες που εχουν ξεφυτρωσει εκμεταλευομενοι την τεραστια ανθηση του δρομικου κινηματος.Μαρεσει που ο αλλος φωναζε το ονομα του χορηγου συνεχεια στην ντουντουκα.Δηλαδη τι χορηγησε ακριβως?Μαλλον θα αναφεροταν στα γκομενακια που μοιραζαν τα καπελα.Και για να μην ξεχνιομαστε το φιασκο στο παρκο την προηγουμενη βδομαδα ηταν απαραδεκτο.10 ευρω για εναν απλο αγωνα χωρις καμια παροχη παραπανω.(τα ηθελε ο κωλος μου βεβαια και τα εδωσα).Και πως ρε αναδειξατε το παρκο περιμετρου περιπου 6 χιλιομετρων ρε κυριοι?κανοντας μια αποσταση 2 χιλιομετρων επι 5?βαριοσασταν να μετρησετε γυρω απο το παρκο?ηρθαν ανθρωποι απο του διαολου την μανα και ειδαν το ενα τριτο του παρκου.ΑΡΠΑΧΤΗ!ναι ρε !Αλλα να ξερετε εμεις ολοι φταιμε.Αντι να κοιταμε την διασκεδαση εχουμε γινει κομπλεξικοι με τα χρονομετρα και ανταγωνιστικοι και μας εκμεταλευονται.Ειμαι σιγουρος οτι καποιοι θα πεταχτουν σαν μην πω και θα πουν οτι ειμαι βαλτος.Ναι ρε ειμαι βαλτος εναντι στους κακομοιρηδες με τους χορηγους με αντιτιμο 5 και 10 ευρω για ενα νερο και μια μπανανα.ΟΥΣΤ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕεεεΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giorgos277
Forum-Runner

Greece


75 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/04/2014 :  08:53:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
χαλια..μαυρα χαλια ηταν.Στηθηκαμε 2μιση ωρες,δεν υπηρχαν συμμετοχες,ουτε 150 ατομα δεν ειμασταν,οι εθελοντες ψιλοαδιαφοροι,σε 2 -3 σημεια της διαδρομης σε διασταυρωσεις δεν υπηρχε κανεις για να μας υποδειξει προς τα που παμε,σταματουσα και κοιτουσα καλα καλα γιατι με 150 ατομα που ειμασταν ο μπροστινος μου ειχε εξαφανιστει απο το οπτικο πεδιο.Τελος παντων αυτος ηταν ο προτελευταιος αγωνας μου μεχρι τον Σεπτεμβριο,απο εκει και μετα θα ξεκινησω για τον μεγαλο στοχο.

Ουκ ήμην,γέναμην.Ουκ ειμί και ου μέλει μοι
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/04/2014 :  14:24:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλό είναι όλοι μας με την μικρή εμπειρία που έχουμε να ξεχωρίζουμε απο πρίν....τις αρπαχτές!!! οκ, υπάρχουν και αρπαχτές σε καλούς αγώνες αλλά εδώ έκανε μπάμ απο την αρχή ότι ήταν μόνο αρπαχτή!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Thgor
Advanced Forum-Runner

258 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/04/2014 :  00:10:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ίσως να μην είναι και τόσο καλό τελικά που το τρέξιμο έχει γίνει μόδα. Την κατάσταση εκμεταλλεύονται διάφοροι επιτήδιοι, οι οποίοι παίρνοντας λεφτά από τους συμμετέχοντες, προσφέρουν μηδαμινές υπηρεσίες, προσβάλοντας ουσιαστικά το δρομικό κίνημα. Συμφωνώ με το παραπάνω ποστ: εμείς οι ίδιοι πρέπει να αφήνουμε κατά μέρος την μούρλα μας και να είμαστε συνεχώς ψιλιασμένοι για τυχόν περιέργες καταστάσεις. Μόνο εμείς μπορούμε να δράσουμε και να αποβάλουμε τέτοιες τυχοδιωκτικές νοοτροπίες.

ΥΓ. Την ίδια μέρα με τους Αγίους Αναργύρους, συμμετείχα στον αγώνα της περιοχής μου στην Ηλιούπολη που τον οργάνωσε ο τοπικός σύλλογος και το αποτέλεσμα ήταν άψογο από κάθε άποψη. Και εκεί όμως οι συμμετοχές ήταν λίγες, μόλις 250. Είναι κρίμα αγώνες που αξίζουν να μη λαμβάνουν τελικά της προσοχής που πρέπει.

Run! It's free!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nickathens
Forum-Runner

Greece
115 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/04/2014 :  00:38:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ πήγα στον αγώνα της Κηφισιάς και όντως διέκρινα μια ανοργανωσιά, ιδιαίτερα με το θέμα της έναρξης. Δεν μπορώ πάντως εύκολα να χαρακτηρίσω έναν αγώνα που κοστίζει 5€ ως αρπαχτή.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Wolf
Advanced Forum-Runner

Greece


309 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/04/2014 :  08:20:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by nickathens

Εγώ πήγα στον αγώνα της Κηφισιάς και όντως διέκρινα μια ανοργανωσιά, ιδιαίτερα με το θέμα της έναρξης. Δεν μπορώ πάντως εύκολα να χαρακτηρίσω έναν αγώνα που κοστίζει 5€ ως αρπαχτή.




Όταν υπάρχουν δωρεάν αγώνες με καλύτερες παροχές και οργάνωση, τότε και 1 ευρώ να είναι το κόστος, αρπαχτή είναι. (και δεν μιλάω για την καθυστέρηση στην εκκίνηση, αλλά για τα υπόλοιπα τραγικά που διαβάζω)

Ακόμα και ο "αγώνας" Run for You στο Πάρκο Τρίτση, μια καλή αρπαχτή ήταν. Κόστος δυσανάλογο των παροχών και των παρεχομένων υπηρεσιών.

---------------------------
Run Wolfieee!!!!Ruuuun!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Gabri
Forum-Runner

94 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/04/2014 :  08:55:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παντως στις 27/4 που εχουν τον αγωνα στη Ηλιουπολη και την ιδια μερα ειναι ο Ποσειδωνιος Ημι στο Φαληρο, θα προτιμησω να δωσω 10ευρω και να τρεξω το 1/4 μαραθωνιου στο φαληρο παρα να δωσω 5 για να παω στην Ηλιουπολη και να με κυνηγαει κανενα αυτοκινητο παλι.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

helios21
Forum-Runner

128 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/04/2014 :  10:16:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Η συμμετοχή ήταν μικρή σε Αγ. Αναργ. και Ηλιούπολη γιατί την ίδια μέρα ήταν και το 14άρι στην Αγ. Παρασκευή που ήταν δωρεάν και ήταν κάτι διαφορετικό (διαδρομή ωραία κυρίως σε βουνό). Εκεί πήγαν οι περισσότεροι.

Edited by - helios21 on 11/04/2014 10:17:22
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Thgor
Advanced Forum-Runner

258 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/04/2014 :  20:02:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πάντως όσοι σκέφτεστε να πάτε στην Ηλιούπολη εκείνη τη μέρα, σκεφτείτε το. Η περιοχή είναι γεμάτη πλατείες και λεωφόρους που διασταυρώνονται καθέτως, αλλά και πλαγίως, οπότε ο έλεγχος της κυκλοφορίας είναι εξαιρετικά δύσκολος. Αν ληφθεί υπόψη και το γεγονός ότι οι συγκεκριμένοι διοργανωτές, όπως φαίνεται, δεν το κατέχουν το άθλημα, τότε υπάρχει πολύ μεγάλη πιθανότητα να τρέχετε μαζί με αυτοκινητάκια.

Run! It's free!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

lenin67
Advanced Forum-Runner

Greece


406 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/04/2014 :  09:48:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
στον αγώνα "τρέχουμε στην Ηλιούπολη"
της προπερασμένης Κυριακής,
η φύλαξη ήταν άψογη και
η διαδρομή εξαιρετική!
προφανώς θέλει καλή οργάνωση
και οι διοργανωτές του Attika Run & Fun
δεν τα πάνε και πολύ καλά
στον συγκεκριμένο τομέα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000