Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 Κασιδιάρης - Μπαλτάκος
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 15

Rory
Senior Forum-Runner

Greece


618 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/04/2014 :  14:57:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by echetlos

quote:
Originally posted by Rigelian

...Για μένα το έγκλημα του Εθνάρχη Κωνσταντίνου Καραμανλή δεν ήταν τόσο η νομιμοποίηση του ΚΚΕ....



https://www.youtube.com/watch?v=n3U-Vj7TTEE

"My sport is your sport's punishment"



χαχαχα γεια σου ρε Νίκο

-------------------------
Επιτρέπεται να πέσεις...επιβάλλεται να σηκωθείς!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Gypaetos
Elite Forum-Runner

Greece
1953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/04/2014 :  15:51:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

Oldman, από Ελοχιμ!
Παιδιά, να πιστέψετε ό,τι θέλετε αρκεί να είστε συνεπείς:
Δεν μπορεί η δίωξη του Χ πολιτικού να είναι πολιτική και του άλλου όχι, επειδή έτσι μας βολεύει ή επειδή έχουμε τις προτιμήσεις μας.
Ούτε οι αποφάσεις της δικαιοσύνεις καλές και κακές ανάλογα με το αν το αποτέλεσμά τους μας βολεύει ή όχι.
Δεν γίνεται ξαφνικά ο κασιδιάρης να είναι αξιόπιστος και ο γγ της κυβέρνησης να είναι αξιόπιστος ΕΝΩ ΠΑΥΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΓ ΤΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ!

Δεν ξέρω αν γίνομαι κατανοητός...

Gypaetos, η κοινή λογική.

Deorum, όχι, καμία σχέη, μεγάλο λογικό άλμα εδώ, διότι η ακραία κατάσταση σταματάει, έχει αρχή και τέλος και μιλάω πάντα θεσμικά, όχι ατομικά.

Επίσης: Δεν γίνεται να είστε και κατά της χα και κατά των διώξεων της χα!

Πώς να το κάνουμε!;


Είσαι 100% λάθος! Θα επανέλθω.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/04/2014 :  16:13:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
για το άλλο φυντάνι, το γιό Μπαλτάκου τι λέει η νομιμότητα;;:
αστυνομικοί τον φυγαδεύσανε απο την βουλή;;;;
μπα, δεν το πιστεύω.... δεν το πιστεύω.....
Πλάκα στην πλάκα οι χρυσαυγίτες είναι αθώες παρθένες μπροστά του...
Βρε τον κασιδιάρη, δεν του το είχα πάντως....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/04/2014 :  16:50:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Gypaetos

quote:
Originally posted by Rigelian

Oldman, από Ελοχιμ!
Παιδιά, να πιστέψετε ό,τι θέλετε αρκεί να είστε συνεπείς:
Δεν μπορεί η δίωξη του Χ πολιτικού να είναι πολιτική και του άλλου όχι, επειδή έτσι μας βολεύει ή επειδή έχουμε τις προτιμήσεις μας.
Ούτε οι αποφάσεις της δικαιοσύνεις καλές και κακές ανάλογα με το αν το αποτέλεσμά τους μας βολεύει ή όχι.
Δεν γίνεται ξαφνικά ο κασιδιάρης να είναι αξιόπιστος και ο γγ της κυβέρνησης να είναι αξιόπιστος ΕΝΩ ΠΑΥΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΓ ΤΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ!

Δεν ξέρω αν γίνομαι κατανοητός...

Gypaetos, η κοινή λογική.

Deorum, όχι, καμία σχέη, μεγάλο λογικό άλμα εδώ, διότι η ακραία κατάσταση σταματάει, έχει αρχή και τέλος και μιλάω πάντα θεσμικά, όχι ατομικά.

Επίσης: Δεν γίνεται να είστε και κατά της χα και κατά των διώξεων της χα!

Πώς να το κάνουμε!;


Είσαι 100% λάθος! Θα επανέλθω.



Να επανέλθεις, αλλά θα φύγω για Σαλόνικα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/04/2014 :  16:59:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Α, κάτι ψυλλιάζομαι:

Πρόσεξε, άλλο παράδειγμα: Δεν είναι δυνατόν να θεωρερίς κάποιον δολοφόνο και να αντιτίθεσαι στην δίωξή του ως δολοφόνο. Είναι δυνατόν (και πρέπον) να μην θέλεις την αυτοδικία, αλλά αυτό δεν είναι το θέμα μας εδώ: Δεν λέω να μαζευτούν οι άλλοι βουλευτές (σαν τον ...υιο) και να τους ...δείρουν!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fidelio
Master Forum-Runner



2582 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/04/2014 :  17:38:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σκόπιμη βιντεοσκόπηση σε κλίμα ιδιώτευσης είναι απολύτως τίποτα. Πόσες φορές δεν έχουμε πει πράγματα τα οποία δεν έχουμε εκφράσει όπως τα θέλουμε ή τα έχουμε εκφράσει κατα απολύτως προσωπική εκτίμηση και υποκειμενικές ερμηνείες. Αμα ήταν σε μια συνομιλία του είδους να λέμε πάντα τα πράγματα όπως ειναι ακριβώς και με το ονομά τους τότε δεν θα είμασταν άνθρωποι αλλά ηλεκτρονικοί υπολογιστές.

Αντάλαξαν δυό τρεία τηλέφωνα υπουργοί με υπαλλήλους της δικαιοσύνης , βάλαμε για μπαχαρικό και τις εκτιμήσεις ενός μπαλτάκου που τον βιντεοσκοπήσαμε σε διάλογο καφενείου και βγήκε το νέο λαυράκι της πολιτικής σκευωρίας.

Μου αρέσει που πολύ κόσμος πέφτει απο τα συννεφα , την ίδια στιγμή που τέτοιες ατάκες επιφανειακού κοτσομπολιού (αλά μπαλτάκου) πεφτουν στο παρασκήνιο παντού και σε όλους τους τομείς ,όταν μάλιστα έχουμε συμετάσχει όλοι μας σε παρόμοιες συζητήσεις. Πόσες φορές δεν εχω πει εγώ το αφεντικό μου μαλάκα, έχω χάσει το μέτρημα. Βέβαια του το έχω δώσει να το κατλάβει και έχουμε σοβαρή επαγγελματική σχέση, αλλά ήταν στιγμές που πραγματικά θα ήθελα να τον ξυλοφορτώσω.. Ε, κάπως έτσι γίνεται και με αυτούς στην βουλή. Καφεδάκι, παρασκήνιο, και μπλα μπλα....


People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Christos21
Forum-Runner

Djibouti


90 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/04/2014 :  17:40:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
μου φάνηκε πολύ χοντρό να το έχει πει όντως :http://unfollow.com.gr/status/11956-rach/

και λίγο ζαμπετάρας:
https://www.youtube.com/watch?v=_UIfWsRA1aA
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/04/2014 :  17:40:02  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

Oldman, από Ελοχιμ!
Παιδιά, να πιστέψετε ό,τι θέλετε αρκεί να είστε συνεπείς:
Δεν μπορεί η δίωξη του Χ πολιτικού να είναι πολιτική και του άλλου όχι, επειδή έτσι μας βολεύει ή επειδή έχουμε τις προτιμήσεις μας.


Γιατί? Μια χαρά γίνεται. Όλες οι διώξεις είναι δλδ για τους ίδιους λόγους? Ο τσοχατζόπουλος συνελήφθει επειδή πιάστηκε να κλέβει, δεν συνελήφθη όλο το ΠΑΣΟΚ. Αυτός δεν δικαιούται να πει, ότι είναι πολιτική η δίωξη. Ο αναρχικός επειδή έβαλε την βόμβα, όχι επειδή διατηρεί το blog.
Ο άλλος όμως, εάν αποδειχθεί, (ΕΑΝ/IF) ότι συνελήφθη γιατί του αρέσει ο χίτλερ και έχει σπίτι του ναζιστικές σημαίες, χωρίς να έχει κάνει κάτι ποινικά κολάσιμο, τότε αυτό θα ήταν πολιτική δίωξη.
Πρόσεξε, δεν λέω ότι όντως είναι πολιτική η δίωξη στην ΧΑ, δεν το λέω, δεν το ξέρω, δεν το ξέρει κανείς ακόμα, γιατί η δικαιοσύνη δεν έχει αποφανθεί. Λέω την θεωρεία αυτού που λές.
Ναι γίνεται, ο ένας να πάει μέσα για τον Α λόγο, ο άλλος για τον Β λόγο.


quote:

Ούτε οι αποφάσεις της δικαιοσύνεις καλές και κακές ανάλογα με το αν το αποτέλεσμά τους μας βολεύει ή όχι.


Οι αποφάσεις της δικαιοσύνης είναι πάντα σεβαστές. ΠΑΝΤΑ. Όμως αν βαθιά μέσα μου θα με πείσουν ότι είναι και σωστές/καλές, είναι μια άλλη ιστορία. Είναι πάντα σεβαστές, γιατί έτσι θα λειτουργήσουμε σαν κοινωνία και όχι σαν ζούγκλα. Και ποιος είμαι εγώ να κρίνω την δικαιοσύνη στο κάτω κάτω? Όμως αυτό δεν σημαίνει ότι δεν διατηρώ το δικαίωμα της κρίσης, ή ότι δεν υπάρχουν λάθος αποφάσεις/σκάνδαλα κτλ κτλ.

quote:

Δεν γίνεται ξαφνικά ο κασιδιάρης να είναι αξιόπιστος και ο γγ της κυβέρνησης να είναι αξιόπιστος ΕΝΩ ΠΑΥΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΓ ΤΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ!



Καλά αυτό είναι αστείο επιχείρημα. Δεν είναι αξιόπιστος κανείς τους. Είναι αξιόπιστα τα γεγονότα. Δεν πιστεύω τον κασιδιάρη. Δεν μου είπε τίποτα αυτός. Μου λέει το βίντεο, που ο ίδιος ο εν ενεργεία γ.γ. της κυβέρνησης μιλάει. Και πάλι δεν έχω βγάλει κανένα συμπέρασμα ξαναλέω. Μπορεί να έπαιζαν παντομίμα. Αλλά πλέον ΕΧΩ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ. Ποιον να πιστέψω δλδ, τον αγαπητό kostavpol, που έχει μαλιάσει η γλώσσα του προ πολλού? Τον αγαπάμε, αλλά η γνώμη του στην προκειμένη έχει μικρή βαρύτητα. Ενώ εδώ ο λόγος αυτού του ανθρώπου έχει ΤΕΡΑΣΤΙΑ βαρύτητα.


quote:


Δεν ξέρω αν γίνομαι κατανοητός...

Gypaetos, η κοινή λογική.

Deorum, όχι, καμία σχέη, μεγάλο λογικό άλμα εδώ, διότι η ακραία κατάσταση σταματάει, έχει αρχή και τέλος και μιλάω πάντα θεσμικά, όχι ατομικά.

Επίσης: Δεν γίνεται να είστε και κατά της χα και κατά των διώξεων της χα!

Πώς να το κάνουμε!;



Άλλο πάλι τούτο. Είμαι κατά της Χ.Α. ναι. Αυτά που λέει είναι επικίνδυνα, ανόητα, ακατατόρθωτα. Βασίζονται στην αφέλεια, και το θυμικό των ψηφοφόρων.
Το ίδιο βέβαια θα μπορούσα να πω και για πολλά άλλα κόμματα, εντός και εκτός βουλής.
Αυτό τι σημαίνει ότι θέλω να καταργηθούν τα κόμματα αυτά? Τι είμαι εγώ, ο υπέρτατος κριτής?

Ξαναλέω λοιπόν.
Ο καθένας κρίνεται για τις πράξεις τους. Μπορεί 50 μέλη της Χ.Α. να είναι αλήτες/εγκληματίες μαχαιροβγάλτες. Ένα ένα τα αδικήματα αυτά αντιμετωπίζονται. Αν έχουν κάποια σπείρα/οργάνωση (δεν ξέρω πως ορίζεται νομικά αυτό) πάλι όσους αυτό αφορά. Και τελειώνει εκεί η ιστορία.
Όχι δεν χρειάζεται πολιτική σπίθα, για να ξεκινήσει και η δικαστική διαδικασία.

Κακώς σε αυτήν την χώρα, πρέπει να υπάρξει πολιτική σπίθα για να 1) Μπεί η ΧΑ φυλακή 2) να εφαρμοστούν ένα σωρό νόμοι, αυτό που λέμε "ΜΕ ΕΝΤΟΛΗ ΣΑΜΑΡΑ". Σιγά ρε τα ωά, μην σπάσει κανένα.
Δεν υπήρξε πολιτική βούληση (μάλλον υπήρξε το ανάποδο, δλδ πολιτική ... αβουλία) για να καεί η αθήνα το 2008. Τι είναι αστυνομία να δέχεται εντολές από την κυβέρνηση? (εκεί βέβαια από την ανάποδη που φωνάζουν οι φίλοι μας αριστεριστες αλλά άλλη κουβέντα εκεί).

Ή λειτουργεί η διάκριση εξουσιών ή παίζουμε.
Ελπίζω να μην χρειάζεται να συζητήσουμε πόσο σημαντική είναι η διάκριση αυτή.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

oldman
Advanced Forum-Runner



262 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/04/2014 :  18:03:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

Α, κάτι ψυλλιάζομαι:

Πρόσεξε, άλλο παράδειγμα: Δεν είναι δυνατόν να θεωρερίς κάποιον δολοφόνο και να αντιτίθεσαι στην δίωξή του ως δολοφόνο. Είναι δυνατόν (και πρέπον) να μην θέλεις την αυτοδικία, αλλά αυτό δεν είναι το θέμα μας εδώ: Δεν λέω να μαζευτούν οι άλλοι βουλευτές (σαν τον ...υιο) και να τους ...δείρουν!



Κώστα οι φασίστες δεν πρέπει να διώκονται επειδή πιστεύουν στο φασισμό ως πολίτευμα, όπως και καμία άλλη ιδεολογία δε μπορεί να διώκεται. Διώκονται οι φασίστες, όπως και οποιοιδήποτε άλλοι μόνο αν διαπράττουν ποινικά αδικήματα.

Επί αυτών των αδικημάτων λοιπόν, η ελληνική δικαιοσύνη, που εσύ ζήτησες να αφεθεί να κάνει τη δουλειά της, αποφάσισε ήδη για τους μισούς ΧΑ ότι δεν έχει επαρκή στοιχεία ώστε να προφυλακιστούν. Για τους υπόλοιπους μισούς που κρατούνται ισχυρίζεται ότι έχει στοιχεία, αλλά υπάρχει και μια δήλωση του Μπαλτάκου που λέει ότι το όλο σκεπτικό της δικαιοσύνης είναι πολιτικά καθοδηγούμενο και όχι απαραίτητα σύννομο.

Το ότι είναι Νεάντερταλ οι ΧΑ πάντως, δεν αποτελεί λόγο δίωξης. Αυτό που έχουμε παρακολουθήσει μέχρι τώρα, είναι σκηνικό κομματικού κανιβαλλισμού. Έπεσαν τα παλιόσκυλα (και ζητώ συγγνώμη από τα αθώα και συμπαθέστατα σκυλάκια)να φάνε το άλλο παλιόσκυλο που τους έτρωγε το φαί. Όλα τα κόμματα γουστάρουν τη δίωξη της ΧΑ, γιατί έπαιρνε ψήφους, έδρες, χρηματοδότηση, που ελπίζουν τώρα να τα μοιραστούν. Αυτό φαινόταν από την αρχή, ήλθε και ο Μπαλτάκος τώρα να το πει ωμά.

Το πρόβλημα της χώρας όμως, δεν είναι οι καραγκιόζηδες της ΧΑ. Είναι τα κόμματα που έχουν προξενήσει πολλαπλάσια ζημιά στη χώρα από τη ΧΑ, αλλά κυβερνούν ακόμα και βάζουν εμάς να ασχολούμαστε με τη ΧΑ ως δήθεν εγκληματική οργάνωση. Η μεγαλύτερη εγκληματική οργάνωση που πέρασε από τη χώρα, είναι το ΠΑΣΟΚ του Σημίτη, με αποδεδειγμένη δράση λεηλασίας των δημόσιων ταμείων για ίδιο (προσωπικό ή κομματικό) όφελος. Η μαϊμού της Ιστορίας όμως, δεν είναι στη φυλακή, ως αρχηγός εκείνου του μορφώματος.

Ούτε ο Καραμανλής ο Β', ο Ακούραστος, είχε καμία επίπτωση για όσα έκανε το δικό του σκυλολόι. Και ναι μεν είναι δεδομένο ότι αυτοί δε θα πάθουν τίποτε, γιατί αξιόπιστη Δικαιοσύνη δεν έχουμε, ας μη συναινούμε και εμείς όμως περισσότερο στην υποβάθμιση της Δημοκρατίας μας. Αυτά νομίζω τα καταλάβαινε και ο Γλέζος, που είχε το ανάστημα, και μπράβο του, να δηλώσει από την αρχή ξεκάθαρα αντίθετος προς τη δίωξη της ΧΑ.

A little less conversation, a little more action please...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/04/2014 :  18:12:59  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Εντάξει θα διαφωνίσω για τις ευθύνες του ΠΑΣΟΚ-ΣΗΜΙΤΗ vs ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ jr.
Νομίζω το σκόρ ευθυνών για την παρούσα κατάσταση είναι 1-3, αλλά είναι απλά μια γνώμη και ας μην μπούμε σε αυτήν την κουβέντα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

oldman
Advanced Forum-Runner



262 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/04/2014 :  18:24:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Deorum

Εντάξει θα διαφωνίσω για τις ευθύνες του ΠΑΣΟΚ-ΣΗΜΙΤΗ vs ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ jr.
Νομίζω το σκόρ ευθυνών για την παρούσα κατάσταση είναι 1-3, αλλά είναι απλά μια γνώμη και ας μην μπούμε σε αυτήν την κουβέντα.



Έχεις δίκιο για το πότε μεγάλωσε περισσότερο το χρέος, αλλά αναφερόμουν στο πότε είχαμε τα περισσότερα οικονομικά σκάνδαλα/παρανομίες γύρω από μίζες και διαφθορά (που να έχουν γίνει γνωστά). Εν πάσει περιπτώση, ζύγισμα δεν έχει νόημα να κάνουμε...

A little less conversation, a little more action please...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/04/2014 :  18:49:33  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Είναι άλλο να δανείζεσαι όσο ξέρεις ότι σε παίρνει, και να διορίζεις όσο ξέρεις ότι κουτσά στραβά σε παίρνει, και ας έρχεσαι στο μέλλον σε δύσκολη κατάσταση, και άλλο να κάνεις το ίδιο όταν ήδη έχεις φτάσει στο αμήν. Το δεύτερο είναι εγκληματικό.
Ο Σημίτης (μιλάω για τα δημοσιονομικά) όσο και να τα πείραξε-μαγείρεψε, μαγικά δεν έκανε, μπήκε στο ευρώ, έπιασε κάποιους στόχους υπο επιτήρηση. Θεωρώ λοιπόν πως η ζημιά ως τότε ήταν απολύτως ελεγχόμενη.
Ξαναλέω μιλάω για το δημοσιονομικό κομμάτι. Το όργιο των κομματικών στρατών κτλ, μιζών κτλ, είναι άλλη ιστορία που νομίζω κανείς δεν αμφισβητεί.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

oldman
Advanced Forum-Runner



262 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/04/2014 :  19:09:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Deorum

Είναι άλλο να δανείζεσαι όσο ξέρεις ότι σε παίρνει, και να διορίζεις όσο ξέρεις ότι κουτσά στραβά σε παίρνει, και ας έρχεσαι στο μέλλον σε δύσκολη κατάσταση, και άλλο να κάνεις το ίδιο όταν ήδη έχεις φτάσει στο αμήν. Το δεύτερο είναι εγκληματικό.
Ο Σημίτης (μιλάω για τα δημοσιονομικά) όσο και να τα πείραξε-μαγείρεψε, μαγικά δεν έκανε, μπήκε στο ευρώ, έπιασε κάποιους στόχους υπο επιτήρηση. Θεωρώ λοιπόν πως η ζημιά ως τότε ήταν απολύτως ελεγχόμενη.
Ξαναλέω μιλάω για το δημοσιονομικό κομμάτι. Το όργιο των κομματικών στρατών κτλ, μιζών κτλ, είναι άλλη ιστορία που νομίζω κανείς δεν αμφισβητεί.



Είναι, αλλά ηθικά. Εγώ μιλούσα για ποινικά εγκλήματα γιατί και ο Μιχαλολιάκος, ως αρχηγός εγκληματικής οργάνωσης κρατείται. Σε κάθε περίπτωση, ξαναλέω, δεν έχει νόημα το ζύγισμα, γιατί τη ζυγαριά τη σπάνε και οι δύο!!

A little less conversation, a little more action please...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Veteran84
Senior Forum-Runner

Greece


426 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/04/2014 :  22:25:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αδίστακτοι, ηλίθιοι ή ανίκανοι;
Ο γενικός γραμματέας του Υπουργικού Συμβουλίου Τάκης Μπαλτάκος, «αντικομμουνιστής» κατά δήλωσή του, απο¬λογείται στον Ηλία Κασιδιάρη για τις ποινικές διώξεις κατά της Χρυσής Αυγής. Απολογούμενος υποστηρίζει ότι βου¬λευτές της Χ.Α. αποφυλακίστηκαν λόγω έλλειψης στοιχεί¬ων και οι υπόλοιποι μπήκαν στη... στενή επειδή οι δικαστές ήταν μιλημένοι από τους υπουργούς Δικαιοσύνης και Δη-μόσιας Τάξης. Ο ίδιος ο Μπαλτάκος παραδέχτηκε ότι είπε όλα αυτά, αν και επιχείρησε να δικαιολογήσει τη στάση του...
με έναν νεφελώδη τρόπο.
Ο γραμματέας του Υπουργικού Συμβουλίου, ο άνθρωπος για τις λεπτές κυβερνητικές αποστολές, αυτός που πάντα είχε πρόσβαση - ίσως πρώτος, ίσως μόνος - σε απόρρητο και άκρως ευαίσθητο κυβερνητικό υλικό, εμφανίζεται να λοι¬δορεί και να ευτελίζει και εκθέτει έναν πρωθυπουργό, δύο υπουργούς και την εισαγγελέα του Αρείου Πάγου. Κι όμως, δεν αποπέμπεται αυθωρεί, αλλά φεύγει μόνος του, σαν κύ¬ριος, μερικές ώρες ύστερα από τη δημοσιοποίηση της συ¬νομιλίας του και μάλιστα, όπως είπε στη Βουλή μια βουλευ¬τής της Ν.Δ., με δική του απόφαση και για... άσχετο λόγο!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Veteran84
Senior Forum-Runner

Greece


426 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/04/2014 :  22:27:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
... Λίγο αργότερα ο γιος του Μπαλτάκου μπουκάρει στη Βουλή ανενόχλητος και δέρνεται με χρυσαυγίτες βουλευτές μετατρέποντας το Κοινοβούλιο σε αρένα.
Έως το βράδυ γίνεται γνωστό ότι υπάρχουν και άλλες συνο­μιλίες Μπαλτάκου, ενδεχομένως καταγεγραμμένες, για τις οποίες υπάρχει τεράστια ανησυχία.
Κάπως έτσι μια ολόκληρη κυβέρνηση βρίσκεται αγρίως εκτε­θειμένη, όποια και αν είναι η αλήθεια. Είτε επειδή πράγμα­τι συνωμότησε είτε επειδή ένας από τους πλέον έμπιστους και προσωπική επιλογή του πρωθυπουργού βρέθηκε να μι­λάει για καθοδήγηση και αναξιοκρατία στη Δικαιοσύνη ευτελίζοντας και αυτήν και την κυβέρνηση.
Προφανώς το τι έχει πράγματι συμβεί δεν είναι ακόμη ευκρι­νές. Ωστόσο το βέβαιο είναι ότι τόσο η κυβέρνηση όσο και ο ίδιος ο Σαμαράς έχουν τεράστια ευθύνη.
Αν έσπευσαν χωρίς στοιχεία να διώξουν τη Χρυσή Αυγή, προκειμένου να μην τους κόβει ψήφους, τότε είναι αδίστακτοι και επικίνδυνοι.
Αν έσπευσαν να «γλυκάνουν» τη Χρυσή Αυγή και να διαπραγματευθούν μαζί της μετά τις διώξεις, τότε είναι απατεώ­νες.
Αν ο Μπαλτάκος έχει αυτονομηθεί, όπως διέρρεε το Μαξίμου, τότε είναι ηλίθιοι και ανίκανοι.

Διαλέγετε και παίρνετε...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 15 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000