Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Ερωτήματα & Προβληματισμοί
 Τσακωμοι για το τρεξιμο
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 3

rowergr
Senior Forum-Runner



854 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2014 :  17:41:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Με βεβαιοτητα το βραδυ
Δε θυμομουν γτ πλεον κινουμαι το λιγοτερο στους 50 και δεν εχω αρρυθμιες
Ο γιατρος ειχε πει να μην τρεχω τοτε! Το καλυτερο που εχω να κανω ειναι να τον επισκεφτω γτ ετσι κι αλλιως πρεπει, ωστε να μιυ πει τι γινεται και να ησυχασουμε ολοι.
Γενικα, νιωθω μια χαρα.Δε μπορω καν να θυμηθω το τεκευταιο περιστατικο αρρυθμιας

ΘέσηΑντίθεσηΣύνθεση

Πάνος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Kolaz
Forum-Runner



78 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/04/2014 :  06:55:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ναι το τρέξιμο βγάζει λίγο-πολύ μια γκρίνια στις γυναίκες που είμαστε μαζί.Δεν έχει να κάνει με το τρέξιμο.Αν είναι να υπάρχει γκρίνια σε μια σχέση....πάντα θα υπάρχει.Προσωπικά, έχει να κάνει με την διάθεση της γυναίκας μου,οπότε όποτε μπορώ ασχολούμαι με την διάθεση της και το τρέξιμο, τρέξιμο!
Το σόι λέει τα δικά του.Άλλοι μπράβο,άλλοι λένε <<τι παριστάνεις με τα σορτσάκια;>> και πολλά άλλα....αλλά το τρέξιμο,τρέξιμο!


----------------------------------------------------------
Την υγειά μας να έχουμε, να τρέχουμε και ας μην φτάνουμε!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/04/2014 :  07:36:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Απο τον στενο μου κυκλο, ολοι με κραζανε που ετρεχα πριν 7 χρονια, τωρα οι μισοι απο αυτους τρεχουν και φυσικα εγω εγινα θεος, τωρα που το τρεξιμο εγινε μοδα.
Τα συμπερασματα δικα σας....
Η γυναικα μου απο την αλλη με παροτρυνει, γιατι ξερει οτι το τρεξιμο με ισορροπει σαν ανθρωπο, απλα θα ηθελε να μην τρεχω Μαραθωνιο για να ειμαι πιο ξεκουραστος και να με βλεπει περισσοτερο, αλλα γενικα δεν εχει θεμα επειδη αθλουμαι.

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

runadrak
Forum-Runner



92 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/04/2014 :  08:42:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Savvas

Απο τον στενο μου κυκλο, ολοι με κραζανε που ετρεχα πριν 7 χρονια, τωρα οι μισοι απο αυτους τρεχουν και φυσικα εγω εγινα θεος, τωρα που το τρεξιμο εγινε μοδα.
Τα συμπερασματα δικα σας....
Η γυναικα μου απο την αλλη με παροτρυνει, γιατι ξερει οτι το τρεξιμο με ισορροπει σαν ανθρωπο, απλα θα ηθελε να μην τρεχω Μαραθωνιο για να ειμαι πιο ξεκουραστος και να με βλεπει περισσοτερο, αλλα γενικα δεν εχει θεμα επειδη αθλουμαι.

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ



...φιλε μου δεν το κοιτας και απο αλλο πρισμα!! χα χα χα χα ...αστειο!!(...τρεξε για να εχω ελευθερο χρονο..και κουρασμενος που εισαι..εισαι "ακυνδυνος"...χα χα χα χα!! επαναλαμβανω αστειο..!!

Απλα ελατε λιγο στην θεση τους (γονεις παιδια γυναικες..)..το ιδιο δεν θα καναμε και μεις?? δεν ειναι ωραιο πραγμα,για τους αλλους, να σπαταλας μονος σου τον ελευθερο σου χρονο..
..αν οι γυναικες μας πηγαιναν ολη την μερα για ψωνια και καφε..(κατι που θεωρουν φυσιολογικο..) δεν θα μας κακοφαινοταν??

...ΠΑΝ ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ..!!



__________________________
Μπαμπα....μην τρεχεις!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/04/2014 :  09:25:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by runadrak

quote:
Originally posted by Savvas

Απο τον στενο μου κυκλο, ολοι με κραζανε που ετρεχα πριν 7 χρονια, τωρα οι μισοι απο αυτους τρεχουν και φυσικα εγω εγινα θεος, τωρα που το τρεξιμο εγινε μοδα.
Τα συμπερασματα δικα σας....
Η γυναικα μου απο την αλλη με παροτρυνει, γιατι ξερει οτι το τρεξιμο με ισορροπει σαν ανθρωπο, απλα θα ηθελε να μην τρεχω Μαραθωνιο για να ειμαι πιο ξεκουραστος και να με βλεπει περισσοτερο, αλλα γενικα δεν εχει θεμα επειδη αθλουμαι.

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ



...φιλε μου δεν το κοιτας και απο αλλο πρισμα!! χα χα χα χα ...αστειο!!(...τρεξε για να εχω ελευθερο χρονο..και κουρασμενος που εισαι..εισαι "ακυνδυνος"...χα χα χα χα!! επαναλαμβανω αστειο..!!

Απλα ελατε λιγο στην θεση τους (γονεις παιδια γυναικες..)..το ιδιο δεν θα καναμε και μεις?? δεν ειναι ωραιο πραγμα,για τους αλλους, να σπαταλας μονος σου τον ελευθερο σου χρονο..
..αν οι γυναικες μας πηγαιναν ολη την μερα για ψωνια και καφε..(κατι που θεωρουν φυσιολογικο..) δεν θα μας κακοφαινοταν??

...ΠΑΝ ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ..!!



__________________________
Μπαμπα....μην τρεχεις!





Εμενα προσωπικα οχι δεν θα μου κακοφαινοταν.

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

8avos
Senior Forum-Runner

Greece
589 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/04/2014 :  10:00:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Όσον αφορά δικούς μας ανθρώπους.Έχουμε νομίζω χρέος να μην κάνουμε αυτό που δεν μας αρέσει να μας κάνανε.
Ακούγονται διάφορα με το τρέξιμο,θετικά και αρνητικά.Το παν είναι πως θα διαχειριστούμε τη λάθος πληροφορία
που τους μετέδωσαν ή ανησυχία που τυχόν έχουν.Όποιος θα τρέξει ή τρέχει σε περιπτώσεις που χρειαζόμαστε νοσηλεία
είναι σαφώς αναφαίρετο δικαίωμά τους να γνωρίζουν,αν είναι γονείς που ζούμε μαζί ή κοντά τους,ακόμα πιο υπεύθυνη
η θέση μας.

Είναι εγωιστικό από τη μια τρέχα στο νοσοκομείο,πάρε τα φάρμακά μου δεν είμαι καλά και από την άλλη να μην σε νοιάζει-
εγώ θα τρέχω θες δε θες και διάφορα άλλα.

Προσωπικά θεωρώ ότι είμαι τυχερός,γιατί παρά την όποια γκρίνια τους στην αρχή(τρέχεις τα χαράματα λες και είσαι συνταξιούχος,
παραμερίζεις τη δουλειά,γιατί τρέχεις αφού είσαι αδύνατος,κλπ)όταν προοληπτικά πήγα πρώτη φορά στους γιατρούς και έκτοτε το
συνεχίζω,είδαν αποτελέσματα των εξετάσεων,ακούνε τα εύσημα μετά τον τερματισμό μου από ανθρώπους που μπαίνουν όλο και περισσότεροι
στη δρομική κλίκα,συγγενείς κυρίως.Πια δεν έχω θέμα με αποκορύφωμα το πατέρα μου που ήρθε να με δει στο καλιμάρμαρο το 2012.Υπ όψιν
έκανε 750 χλμ σ ένα σ/κ για να με δει.

vespower
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/04/2014 :  10:02:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
εγω ειχα φαει αρχικα πολυ κραξιμο απο αδελφο (υποστηριζει τα βαρη και εως 10χλμ) , απο μανα και πεθερα (μη χαθει ο γιος-κελεπουρι) αλλα η γυναικα δεν ειπε τιποτα. ισως να νομιζε οτι τρελα ειναι θα του περασει... ισως και να την βολευε περισσοτερο απο το να τραβιεμαι οπως οταν με γνωρισε απο παραλια σε παραλια και να παιζω ρακετες με μαγιο κλπ.
πλεον ο αθλιατρος που εκανα το τριπλεξ και τεστ κοπωσεως παρουσια της γυναικας μου (μη τυχων και αποκρυψω κατι) μετα απο πρηξιμο κακαλων μανας-πεθερας (πανε σετακι αυτες) πηραν απαντησεις με τις μετρησεις μου. τις συμβουλες του αδερφου μου περι βαρη, τις ακυρωσε ο δοκτορ αφου μιλωντας με στατιστικες οι θανατοι που προερχονται απο υπερφορτωση της καρδιας μεσω βαρων ειναι εντυπωσιακα μεγαλυτερος απο των δρομεων (1 στους 150.000)
η γυναικα μου βλεποντας με μετα απο τις προπονησεις αναζογωνημενο να με πιανει αμοκ εργασιοθεραπειας στα του σπιτιου , δεν εχει κανενα λογο να παραπονιεται. καποιες φορες ψιλογκρινιαξε αλλα επεσε ακυρο (ηταν θεμα ορμονων και επανηλθε αμεσα στα φυσιολογικα για την εποχη επιπεδα!!!).
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/04/2014 :  10:05:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by kalogeridis

...εγω ειχα φαει αρχικα πολυ κραξιμο απο αδελφο (υποστηριζει τα βαρη και εως 10χλμ)...




Δικός μας ο bro...

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giorgosdelta
Master Forum-Runner

Greece


4808 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/04/2014 :  10:11:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Διαβάζωντας τα παραπάνω, καταλαβαίνω απόλυτα το γιατί
κατατασόμαστε σε 2 υποκατηγορίες:
τους παντρεμένους και τους ελεύθερους.
Πως αλλιώς να το πεις;


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/04/2014 :  10:14:41  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Παιδες, αν δεν τα έχεις καλά με τον εαυτό σου πρωτίστως δεν τα έχεις ούτε με τους άλλους.
Οπότε και οι γυναίκες πρέπει να σέβονται τον χρόνο που θέλουμε για τον εαυτό μας, (είτε είναι τρέξιμο, είτε βάρη, είτε κάτι άσχετο με την γυμναστική μπορεί να έχουμε ένα άλλο χόμπυ)
και εμείς τον χρόνο που θέλουν για τον εαυτό τους, ότι χόμπυ και να είναι, μπορεί να μην είναι απαραίτητα γυμναστική.

Στο τρέξιμο μπαίνει και η παράμετρος του υπερ-προστατευτισμού, αλλά μια ατάκα του στύλ, "Δεν πίνω, δεν καπνίζω, ε μην τα θες και όλα δικά σου" λύνει συνήθως τα προβλήματα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/04/2014 :  10:29:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by echetlos

quote:
Originally posted by kalogeridis

...εγω ειχα φαει αρχικα πολυ κραξιμο απο αδελφο (υποστηριζει τα βαρη και εως 10χλμ)...




Δικός μας ο bro...

"My sport is your sport's punishment"

ειναι μασινα ο τυπος αλλα καθε ασκηση εχει και το τιμημα της... και εχει κληθει να το πληρωσει πολλακις με τραυματισμους που εγω δεν ειχα με το ταπεινο μου τρεξιματακι των 42,2. αν αποφασισει να τρεξει ειναι με μια στοιχειωδη προετοιμασια για sub4 με ανεση μαλιστα. απλα μας θεωρει καμενους που τρεχουμε χωρις να μας κυνηγαει καποιος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fidelio
Master Forum-Runner



2582 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/04/2014 :  10:45:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by giorgosdelta
Πως αλλιώς να το πεις;


Σε αυτούς που πρόσεχαν και σε αυτούς που δεν πρόσεχαν. χιχι

Γιώργο έχθες περιμενα ένα φίλο να τερματήσει τον μαραθώνιο, ήμουνα περίπου 500 μέτρα πριν τον τερματισμό. Ξαφνικά σε βλέπω να περνάς από μπροστά μου , αλλά το μόνο που πρόλαβα να κάνω ήταν να φωνάξω Μπράβο Γιώργο!!. Είχες την λάμψη του Δρομέα. Συγχαρητήρια.

ps. Ζήλεψα θα ήθελα να είχα τρέξει και εγώ.


People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/04/2014 :  12:52:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Deorum

Παιδες, αν δεν τα έχεις καλά με τον εαυτό σου πρωτίστως δεν τα έχεις ούτε με τους άλλους.
Οπότε και οι γυναίκες πρέπει να σέβονται τον χρόνο που θέλουμε για τον εαυτό μας, (είτε είναι τρέξιμο, είτε βάρη, είτε κάτι άσχετο με την γυμναστική μπορεί να έχουμε ένα άλλο χόμπυ)
και εμείς τον χρόνο που θέλουν για τον εαυτό τους, ότι χόμπυ και να είναι, μπορεί να μην είναι απαραίτητα γυμναστική.

Στο τρέξιμο μπαίνει και η παράμετρος του υπερ-προστατευτισμού, αλλά μια ατάκα του στύλ, "Δεν πίνω, δεν καπνίζω, ε μην τα θες και όλα δικά σου" λύνει συνήθως τα προβλήματα.





Εγω που τα κανω και αυτα τι να λεω?(Πηλικας ακουει?).

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/04/2014 :  13:38:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Savvas


quote:
Originally posted by Deorum
"Δεν πίνω, δεν καπνίζω, ε μην τα θες και όλα δικά σου" λύνει συνήθως τα προβλήματα.



Εγω που τα κανω και αυτα τι να λεω?(Πηλικας ακουει?).

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ



Το μόνο που μπορείς να πεις (πούμε) είναι, "τόσα χούγια έχω, με ένα ακόμη δεν αλλάζει τίποτα..."


"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

rowergr
Senior Forum-Runner



854 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/04/2014 :  21:01:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ απ' ότι βλέπω είμαι μια χαρά σε σχέση με άλλους
Έχω ακούσει μέχρι και για χωρισμό

ΘέσηΑντίθεσηΣύνθεση

Πάνος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 3 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000