Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 10ος Γύρος Νέας Σμύρνης
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 9

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/05/2014 :  16:43:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλά, όχι πως παίζει κανέναν ρόλο, να κρατάμε και το θέμα επίκαιρο...

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Thanasis
Advanced Forum-Runner

297 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/05/2014 :  17:55:10  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Thanasis Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Μετά την εκκίνηση οι δρομείς θα κατέβουν προς την Πλαστήρα απο την κατηφόρα της Χρ.Σμύρνης και στην επιστροφή , λίγο πριν τον τερματισμό , θα τρέξουν λίγα μέτρα μέτρα στην πλατεία μπροστά στην Εστία και θα ανεέβουν απο τα σκαλοπάτια πριν μπουν στην τελική ευθεία.

www.gaiorama.net
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

lenin67
Advanced Forum-Runner

Greece


406 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/05/2014 :  20:12:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ήδη έχει ανέβει η λίστα των συμμετεχόντων εδώ
http://www.safans.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=1238:-10-&catid=37:2009-06-03-13-09-59&Itemid=87
αρκετά μεγάλη συμμετοχή
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/05/2014 :  20:15:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Thanasis, ευχαριστώ!

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Thanasis
Advanced Forum-Runner

297 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/05/2014 :  20:28:59  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Thanasis Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Η λίστα με τις συμμετοχές δεν είναι τελική αφου έχει όσους δήλωσαν συμμετοχή ως χθές, Σάββατο 3 Μαίου βράδυ και ώρα 22.00. Οι εγγραφές λήγουν αύριο Δευτέρα 5 Μαίου το βράδυ.
Οι αριθμοί θα δοθούν την Κυριακή το πρωί απο τις 7.30-9.00 στην πλατεία της Νέας Σμύρνης , μπροστά απο την τράπεζα Πειραιώς (πρώην Αγροτική).
Παρακαλούμε να έρθετε οσο το δυνατόν πιο νωρίς για να μην υπάρξει πρόβλημα.

www.gaiorama.net
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Thanasis
Advanced Forum-Runner

297 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/05/2014 :  18:07:25  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Thanasis Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Περιγραφή της διαδρομής

Η εκκίνηση του αγώνα είναι στον πεζόδρομο της 25ης Μαρτίου στην πλατεία της Ν.Σμύρνης με φορά προς την Εστία της Νέας Σμύρνης.
Αφού τρέξουμε για λίγο στον πεζόδρομο βγαίνουμε στην Κ.Παλαιολόγου και συνεχίζουμε στην Χρυσ.Σμύρνης Εκεί στρίβουμε αριστερά και συναντάμε την Πλαστήρα (παράλληλος Λ.Συγγρού). Στην Πλαστήρα πάμε ως το τέλος όπου συναντάμε την Ραιδεστού.
Στρίβουμε αριστερά στην Ραιδεστού και τρέχουμε ώς το τέλος όπου στρίβουμε δεξιά στην Σολομωνίδου.Συνεχίζουμε ευθεία μέχρι που αυτή μετονομάζεται σε Κύπρου.
Στην συνέχεια στρίβουμε αριστερά στην Αγν.Μαρτύρων, διασχίζουμε κάθετα την Ελ.Βενιζέλου ώσπου φθάνουμε στην Ευξείνου Πόντου.
Στρίβουμε αριστερά σε αυτήν και τρέχουμε προς την Αιγαίου.
Οταν συναντήσουμε την Αιγαίου στρίβουμε αριστερά και πάμε προς την Κράτητος αφού κάνουμε ένα μικρό πέρασμα απο την Προφ.Ηλία.
Κατηφορίζουμε την Κράτητος ώσπου συναντάμε την Θράκης. Στρίβουμε αριστερά και αφου τελειώσουμε με την οδό Θράκης διασχίζουμε κάθετα την Αγ.Φωτεινής, περνάμε μπροστά απο την Εστία, μπαίνουμε στον πεζόδρομο της 25ης Μαρτίου και φθάνουμε στον τερματισμό.

και σε garmin connect

http://connect.garmin.com/activity/33434086


www.gaiorama.net
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

inioxos
Advanced Forum-Runner



224 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/05/2014 :  19:30:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Thanasis

Περιγραφή της διαδρομής

Η εκκίνηση του αγώνα είναι στον πεζόδρομο της 25ης Μαρτίου στην πλατεία της Ν.Σμύρνης με φορά προς την Εστία της Νέας Σμύρνης.
Αφού τρέξουμε για λίγο στον πεζόδρομο βγαίνουμε στην Κ.Παλαιολόγου και συνεχίζουμε στην Χρυσ.Σμύρνης Εκεί στρίβουμε αριστερά και συναντάμε την Πλαστήρα (παράλληλος Λ.Συγγρού). Στην Πλαστήρα πάμε ως το τέλος όπου συναντάμε την Ραιδεστού.
Στρίβουμε αριστερά στην Ραιδεστού και τρέχουμε ώς το τέλος όπου στρίβουμε δεξιά στην Σολομωνίδου.Συνεχίζουμε ευθεία μέχρι που αυτή μετονομάζεται σε Κύπρου.
Στην συνέχεια στρίβουμε αριστερά στην Αγν.Μαρτύρων, διασχίζουμε κάθετα την Ελ.Βενιζέλου ώσπου φθάνουμε στην Ευξείνου Πόντου.
Στρίβουμε αριστερά σε αυτήν και τρέχουμε προς την Αιγαίου.
Οταν συναντήσουμε την Αιγαίου στρίβουμε αριστερά και πάμε προς την Κράτητος αφού κάνουμε ένα μικρό πέρασμα απο την Προφ.Ηλία.
Κατηφορίζουμε την Κράτητος ώσπου συναντάμε την Θράκης. Στρίβουμε αριστερά και αφου τελειώσουμε με την οδό Θράκης διασχίζουμε κάθετα την Αγ.Φωτεινής, περνάμε μπροστά απο την Εστία, μπαίνουμε στον πεζόδρομο της 25ης Μαρτίου και φθάνουμε στον τερματισμό.

και σε garmin connect

http://connect.garmin.com/activity/33434086


www.gaiorama.net



ούτε σπλιτ δεν ήξερα να βάζω στο ρολόι τότε (2010) Κι αυτό το elevation το γυρνάω σε enabled κι όλο disabled το βγάζει, θα το βλέπει κανείς που θα ρθει 1η φορά και θα τρομάζει (Πιστεύω ότι τώρα θα μείνει το "σωστό")

Αναμνήσεις απο τον γύρο : το 2009 συναντηθήκαμε απο το φόρουμ με τον Κουκουβάγια (Ανδρέα), τον Ριγκελιαν (Κων/νο), τις Κατερίνες Πα και Πε (απο τα βόρεια και πολυ βόρεια πλέον)δεν θυμαμαι τα νικ τους και τον Λάμπρο(Lampros Runner)
Εκτος απο τον Λαμπρο που χαθήκαμε με τους υπολοιπους βρισκόμαστε , έχουμε επικοινωνία , με τον Ανδρέα τρεχουμε μαζί , οι πρωτοι ιντερνικοί μου συντρέχτες και συντρέχτισες (οπως λεμε).

Αν και γίνεται στην γειτονιά μου (περνάει μπροστά απο το σπίτι μου) θα πω αυτό που οι περισσότεροι -αν οχι ολοι- λενε : ειναι ενας καταπληκτικός αγώνας που ο ΣΑΦΑΝΣ προσπαθεί καθε χρονο (με την βοηθεια του ΟΝΑ Ν.Σμύρνης) και διοργανώνει εναν απο τους καλύτερους λαϊκούς αγώνες που στην κυριολεξία είναι ο γυρος της πολης μας

Καλή διασκέδαση σε όσους/ες έρθουν και με το μαλακό στα πρωτα χιλιόμετρα και καλό καφέ μετά στην πλατεία , ως γνωστό μία είναι η πλατεία

speedy turtles relay team
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/05/2014 :  19:32:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by inioxos
....ως γνωστό μία είναι η πλατεία




Έτσι...

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/05/2014 :  21:56:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by echetlos

quote:
Originally posted by inioxos
....ως γνωστό μία είναι η πλατεία




Έτσι...

"My sport is your sport's punishment"


ε ναί, ο αγώνας είναι η αφορμή αλλά η πλατεία...ΜΙΑ!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Thanasis
Advanced Forum-Runner

297 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/05/2014 :  23:37:51  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Thanasis Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Σε λίγο κλείνουν οι εγγραφές για τον 10ο γύρο της Νέας Σμύρνης και οι εγγραφές έχουν ξεφύγει. Πλησιάζουν τις 1300. Ελπίζουμε να έρθουν όλοι ή τουλάχιστον σχεδόν όλοι όσοι έκαναν εγγραφή στον αγώνα για να γεμίσουμε τους δρόμους της γειτονιάς μας με δρομείς.
Τα νούμερα θα δωθούν την Κυριακή 11 Μαίου απο τις 7.30-9.00 στην πλατεία της Νέας Σμύρνης, μπροστά στην τράπεζα Πειραιώς (πρώην Αγροτική).


www.gaiorama.net
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/05/2014 :  00:20:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
-30%
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Koukouvagia
Elite Forum-Runner

1662 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/05/2014 :  09:11:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by inioxos


ούτε σπλιτ δεν ήξερα να βάζω στο ρολόι τότε (2010) Κι αυτό το elevation το γυρνάω σε enabled κι όλο disabled το βγάζει, θα το βλέπει κανείς που θα ρθει 1η φορά και θα τρομάζει (Πιστεύω ότι τώρα θα μείνει το "σωστό")

Αναμνήσεις απο τον γύρο : το 2009 συναντηθήκαμε απο το φόρουμ με τον Κουκουβάγια (Ανδρέα), τον Ριγκελιαν (Κων/νο), τις Κατερίνες Πα και Πε (απο τα βόρεια και πολυ βόρεια πλέον)δεν θυμαμαι τα νικ τους και τον Λάμπρο(Lampros Runner)
Εκτος απο τον Λαμπρο που χαθήκαμε με τους υπολοιπους βρισκόμαστε , έχουμε επικοινωνία , με τον Ανδρέα τρεχουμε μαζί , οι πρωτοι ιντερνικοί μου συντρέχτες και συντρέχτισες (οπως λεμε).

Αν και γίνεται στην γειτονιά μου (περνάει μπροστά απο το σπίτι μου) θα πω αυτό που οι περισσότεροι -αν οχι ολοι- λενε : ειναι ενας καταπληκτικός αγώνας που ο ΣΑΦΑΝΣ προσπαθεί καθε χρονο (με την βοηθεια του ΟΝΑ Ν.Σμύρνης) και διοργανώνει εναν απο τους καλύτερους λαϊκούς αγώνες που στην κυριολεξία είναι ο γυρος της πολης μας

Καλή διασκέδαση σε όσους/ες έρθουν και με το μαλακό στα πρωτα χιλιόμετρα και καλό καφέ μετά στην πλατεία , ως γνωστό μία είναι η πλατεία

speedy turtles relay team



Momo και Plesia!

Ομοίως και εγώ, έχω τον γύρο στην καρδιά μου αν και δεν είμαι Νεοσμυρνιώτης και είναι ένας αγώνας όπου χαίρομαι να συμμετέχω! Από το 2009 που τον πρωτοέτρεξα, μόνο το '11 δεν συμμετείχα (είχε μόλις γεννηθεί ο πρώτος μου γιός) και έχω πει ότι -καλά να είμαστε- θέλω κάθε χρόνο να παραβρίσκομαι, ανεξαρτήτως φυσικής κατάστασης.

Συγχαρητήρια στους διοργανωτές και εθελοντές για αυτό το μικρό δρομικό διαμαντάκι που προσφέρουν κάθε χρόνο!

________________________

Το δε θες και γίνεται, θέλε το σα γίνεται...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/05/2014 :  09:55:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ναι, το θυμάμαι σαν να ήταν χθες!

To 2009 ο Γύρος Ν Σμύρνης ήταν ο πρώτος μου αγώνας!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Mastrolefteris
Senior Forum-Runner

560 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/05/2014 :  17:34:59  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Mastrolefteris Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν υπάρξουν ακυρώσεις θέσεων, ας αναφερθεί εδώ!

Πολύ καλός και σωστός αγώνας. Τον τρέχω από το 2005, την πρώτη φορά που διοργανώθηκε.

www.MountainRunning.gr

MountainRunner
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Thanasis
Advanced Forum-Runner

297 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/05/2014 :  17:40:18  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Thanasis Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα Λευτέρη

Φέτος δεν δήλωσες συμμετοχή ουτε εσύ ούτε η Μαρία.

Φίλε zoro , ελπίζω να μην έχουμε τόσο μεγάλη αποχή γιατί θα είναι πολύ κακό για την προσπάθεια που κάνουμε να κρατάμε τον αγώνα δωρεάν.

www.gaiorama.net
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 9 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000