Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας; Νο 4
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 145

Trexalitsa78
Senior Forum-Runner

Greece


560 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/10/2014 :  14:39:04  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by winarg

quote:
Originally posted by sotos-marathon

26αρι σημερα τα 16 σε MP...
παρea με Μανωλη(trexantiri) κ Αργυρη(winarg) oυτε που καταλαβαμε ποτε περασε η ωρα!

Καλη συνεχεια Κυριακης ευχομαι!

Την ανοιξη αν δεν την βρεις,την φτιαχνεις!

Οδυσσεας Ελυτης


Το σημερινό ήταν σκέτη απόλαυση!
Με τις ενναλλαγές είχε ενδιαφέρον και πέρασε η ώρα χωρίς να το καταλάβω!

Υ.Γ: Το γέλιο σε ρυθμό μαραθωνίου δεν είναι και η καλύτερη ιδέα :-)



…ομολογώ ότι μέσα στο ΣΚ δούλεψα με επαγγελματίες!!!

Σάββατο, λαγουδάρισμα με xipolitako, 32Κ σύνολο από τα οποία τα 24Κ σε pace, με ανεφοδιασμό on the fly και τα σχετικά. Ζέστη…ανυπέρβλητη!!! Ο Χρήστος ήταν…αααααάνετος!
Κυριακή, λαγουδάρισμα με sotos-marathon & winarg, 26Κ σύνολο από τα οποία τα 16Κ σε pace προφανώς με ανεφοδιασμό on the fly και σχηματισμό «τραίνου»: η ώρα πέρασε χωρίς να το καταλάβω (!), ευχάριστο τρέξιμο, τουλάχιστον αναζωογονητικό (είχε και δροσιά βέβαια)!

Τα αυτοκίνητα στην 4άρα του Υμηττού μόνο πάνω στα δέντρα να μην παρκάρουν από το συνωστισμό!!!

Κλείσιμο του 15νθήμερου με 230 χιλιόμετρα, 80 χιλιόμετρα μέσα σε αυτό το ΠΣΚ και το αστείο της υπόθεσης είναι ότι σήμερα ήμουνα λιγότερο πιασμένος από ότι την Κυριακή το πρωί. Όμως αυτήν την εβδομάδα θα το σεβαστώ το σώμα και θα του δώσω σαφώς μικρότερο όγκο και ένταση, για να αποτοξινωθεί από τις τελευταίες προπονήσεις!

Xipolitako&sotos&winarg -> κρεμάστε μπλε ματάκια πάνω σας για να μη σας ματιάσω! Φτου…φτου!

Free your feet...free your senses!




Πάντως παιδιά εύχομαι να γίνω κι εγώ κάποια στιγμή γρήγορη και να με πάρετε μαζί σας σε καμιά προπόνηση!!! ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ κι απο μένα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nimi
Advanced Forum-Runner

Greece
281 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/10/2014 :  14:39:05  Εμφάνιση Προφίλ
Mανώλη ευχαριστώ! Είσαι ο "πυροσβέστης" των ανησυχιών μου.
Διαβάζουμε κι εμείς για τα χιλιόμετρα που γράφετε μέσα σ'ένα πσκ και αρχίζουμε να νιαουρίζουμε!

Ιωάννα περαστικά και εύχομαι να σ'αφήσει και να μη σε απασχολήσουν ξανά οι κοιλιακοί.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/10/2014 :  14:54:16  Εμφάνιση Προφίλ
Έγραψες πεντοχίλιαρα οπότε που να φανταστώ πως ήταν 4χ5000 !!!
Πολύ δυνατή προπόνηση (προσωπικά δεν ξέρω αν θα την έκανα αυτή την εβδομάδα...) αλλά μπορείς να την αντικαταστήσεις με ένα ωραίο mp την άλλη εβδομάδα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hiroshima
Senior Forum-Runner



488 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/10/2014 :  17:04:25  Εμφάνιση Προφίλ
Μην τα λες έτσι απότομα τα χλμ!! ΠΣΚ 80χλμ!!!

Πες μου ενα λόγο για να ξαναγράψω στο forum?

Για τα φτωχά πλην τίμια χιλιομετράκια μου.

quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by winarg

quote:
Originally posted by sotos-marathon

26αρι σημερα τα 16 σε MP...
παρea με Μανωλη(trexantiri) κ Αργυρη(winarg) oυτε που καταλαβαμε ποτε περασε η ωρα!

Καλη συνεχεια Κυριακης ευχομαι!

Την ανοιξη αν δεν την βρεις,την φτιαχνεις!

Οδυσσεας Ελυτης


Το σημερινό ήταν σκέτη απόλαυση!
Με τις ενναλλαγές είχε ενδιαφέρον και πέρασε η ώρα χωρίς να το καταλάβω!

Υ.Γ: Το γέλιο σε ρυθμό μαραθωνίου δεν είναι και η καλύτερη ιδέα :-)



…ομολογώ ότι μέσα στο ΣΚ δούλεψα με επαγγελματίες!!!

Σάββατο, λαγουδάρισμα με xipolitako, 32Κ σύνολο από τα οποία τα 24Κ σε pace, με ανεφοδιασμό on the fly και τα σχετικά. Ζέστη…ανυπέρβλητη!!! Ο Χρήστος ήταν…αααααάνετος!
Κυριακή, λαγουδάρισμα με sotos-marathon & winarg, 26Κ σύνολο από τα οποία τα 16Κ σε pace προφανώς με ανεφοδιασμό on the fly και σχηματισμό «τραίνου»: η ώρα πέρασε χωρίς να το καταλάβω (!), ευχάριστο τρέξιμο, τουλάχιστον αναζωογονητικό (είχε και δροσιά βέβαια)!

Τα αυτοκίνητα στην 4άρα του Υμηττού μόνο πάνω στα δέντρα να μην παρκάρουν από το συνωστισμό!!!

Κλείσιμο του 15νθήμερου με 230 χιλιόμετρα, 80 χιλιόμετρα μέσα σε αυτό το ΠΣΚ και το αστείο της υπόθεσης είναι ότι σήμερα ήμουνα λιγότερο πιασμένος από ότι την Κυριακή το πρωί. Όμως αυτήν την εβδομάδα θα το σεβαστώ το σώμα και θα του δώσω σαφώς μικρότερο όγκο και ένταση, για να αποτοξινωθεί από τις τελευταίες προπονήσεις!

Xipolitako&sotos&winarg -> κρεμάστε μπλε ματάκια πάνω σας για να μη σας ματιάσω! Φτου…φτου!

Free your feet...free your senses!

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/10/2014 :  20:19:47  Εμφάνιση Προφίλ
...οσα χλμ κανω σ'ενα μηνα...ο Μανωλης τα κανει σε 15 ημερες!!!Ειμαι βεβαιος οτι σε πολυ συντομο χρονικο διαστημα θα παλευει να σπασει το τριωρο στο μαραθωνιο!!!
Στα δικα μας τωρα...σημερα 7 χλμ ταπεινα στο χορτο του Ζηρινειου σε 36'07"!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

lemonidas1
Senior Forum-Runner

Greece


766 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/10/2014 :  20:49:29  Εμφάνιση Προφίλ
Πραγματι ο Μανωλης(trexantiris)με ψαρωσε με τα χλμ που κανει.Τι να πω,χαρα στο κουραγιο και την ορεξη του!Στα δικα μου τα σημερινα τωρα,12χλμ εκανα.5χλμ στο 5'15,μετα 5 χλμ στο 4'10 και τελος 2χλμ ξυπολιτος στο χορταρακι.Αυτα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/10/2014 :  22:46:29  Εμφάνιση Προφίλ
αυριο η μερα της κρισης ... το κρυωμα (αλεργικη ρινιτιδα) εχει υποχωρισει και αισιοδοξω. η κατασταση στο σπιτι εχει καταλαγιασει αλλα σε βαρος της μεσης αφου για να ξεσπασω εχω κανει ανακατασκευη ολο το σπιτι (φασινα) και την αυλη... σημερα χτυπησα και μια βαρβατη μακαροναδα και ανεξαρτητου καιρικων συνθηκων θα δοκιμασω να κανω το πρωι το μοναδικο 32αρι μου... φτωχη προετοιμασια αλλα το παρτυ δε θελω να το χασω! η πλακα ειναι οτι θεωρητικα πρεπει να μπω σε ταπερ αμεσως μετα , αλλα τι ταπερ να κρατησω εγω αφου δεν εχω γραψει τιποτα απο ογκο και ενταση!!! αφου το λεει το πρωτοκολλο ομως , πρωτα ο Θεος , θα το σεβαστω!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hiroshima
Senior Forum-Runner



488 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/10/2014 :  10:01:13  Εμφάνιση Προφίλ
Μιμήθηκα τον Καλογερίδη και είπα να φτιάξω κάτι μερεμέτια, να μεταφερω κατι "πανάλαφρες" πλάκες κλπ κλπ, με αποτελεσμα την μέση να έχει καταρρεύσει/στραβώσει (Το αντιμετωπίζω με κρύα έμπλαστρα),και το αριστερό γόνατο να μου θυμίζει τις θρυλικές μέρες του μπάσκετ που μετά απο κάθε αγώνα βάραγα και μια παυσίπονη ένεση.

Συμπέρασμα είμαστε πανέτοιμοι, έτσι απλά. (και για εχει και λιγο ενδιαφέρον ο αγώνας θα ήθελα τα 6 μποφόρ της προυγούμενης Κυριακής)

Την Πέμπτη (μέσης θέλοντος) θα προσπαθήσω να κάνω ενα 20αρι mp (διάδρομο), το Σάββατο 5χλμ χαλαρά (σταδιο) και την Κυριακή 28-30χλμ mp (Μαραθώνος).
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/10/2014 :  10:10:17  Εμφάνιση Προφίλ
5.45 ακουω το ξυπνητηρι..ανοιγω τα ματια μου..αλλα ακουω κ το σωμα μου που μου λεει:ΘΕΛΩ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ...κλεινω τα ματια μου ξανα γυριζω πλευρο κ !!
πραγματικα το χρειαζομουν!
αν ειμαι καλα θα παω το μεσημερακι για το το 12αρι αλλιως θα το καψω που λεμε...

Την ανοιξη αν δεν την βρεις,την φτιαχνεις!

Οδυσσεας Ελυτης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/10/2014 :  10:17:06  Εμφάνιση Προφίλ
1 ώρα σε ανηφοροκατηφόρες και 25 λεπτά μπανάκι είχε το πρόγραμμα χθές...

Μή φοβάσαι άν προχωρείς αργά.Να φοβάσαι αν μένεις ακίνητος.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sonik
Forum-Runner

Greece
121 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/10/2014 :  11:50:39  Εμφάνιση Προφίλ
16χμ με 5 13'/χμ. Ίσως το πιο γρήγορο του Οκτώβρη :) Έχω αρχίσει και σκέφτομαι το ενδεχόμενο μη συμμετοχής στον ΚΜΑ λόγω της ελαφριάς πελματιαίας. Υποχωρεί, μεν, αλλά αργά. Έχω εγκαταλείψει τις γρήγορες προπονήσεις, αλλά για να μπορώ να τρέξω χρειάζεται να πατάω λίγο πιο μπροστά και δεν βλέπω τις γάμπες να ανταπεξέρχονται. Οριακά τις κρατάω με πολλές διατάσεις και μασάζ. Θα συνεχίσω μερικές μέρες ακόμη δοκιμάζοντας και πιο παπούτσι με βοηθάει πιο πολύ και βλέπουμε. Θα δοκιμάσω ένα αργό LR το ΣΚ και μετά οι αποφάσεις.
Ο κ. Καλογερίδης πως τα πήγε;

..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sigi
Senior Forum-Runner



925 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/10/2014 :  11:55:29  Εμφάνιση Προφίλ
12χλμ σήμερα σε μια ωρίτσα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/10/2014 :  12:06:44  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by spy

...οσα χλμ κανω σ'ενα μηνα...ο Μανωλης τα κανει σε 15 ημερες!!!Ειμαι βεβαιος οτι σε πολυ συντομο χρονικο διαστημα θα παλευει να σπασει το τριωρο στο μαραθωνιο!!!
Στα δικα μας τωρα...σημερα 7 χλμ ταπεινα στο χορτο του Ζηρινειου σε 36'07"!!!



…το σώμα μας μη σπάσουμε και όλα τα υπόλοιπα γίνονται! Πολλά χιλιόμετρα δε σημαίνει απαραίτητα και «καλές επιδόσεις»…αλλά έχουμε και το μικρόβιο των αποστάσεων οπότε ακολουθώ το μότο «αγαπάμε χιλιόμετρα»!!!

@lemonidas: αυτό το «ξυπόλητος στο χορταράκι» ακούστηκε πολύ ωραία!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/10/2014 :  12:08:28  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by spy

...οσα χλμ κανω σ'ενα μηνα...ο Μανωλης τα κανει σε 15 ημερες!!!Ειμαι βεβαιος οτι σε πολυ συντομο χρονικο διαστημα θα παλευει να σπασει το τριωρο στο μαραθωνιο!!!
Στα δικα μας τωρα...σημερα 7 χλμ ταπεινα στο χορτο του Ζηρινειου σε 36'07"!!!




Μα σε πολύ σύντομο Σπύρο

Μή φοβάσαι άν προχωρείς αργά.Να φοβάσαι αν μένεις ακίνητος.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/10/2014 :  12:12:20  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Hiroshima

Μιμήθηκα τον Καλογερίδη και είπα να φτιάξω κάτι μερεμέτια, να μεταφερω κατι "πανάλαφρες" πλάκες κλπ κλπ, με αποτελεσμα την μέση να έχει καταρρεύσει/στραβώσει (Το αντιμετωπίζω με κρύα έμπλαστρα),και το αριστερό γόνατο να μου θυμίζει τις θρυλικές μέρες του μπάσκετ που μετά απο κάθε αγώνα βάραγα και μια παυσίπονη ένεση.

Συμπέρασμα είμαστε πανέτοιμοι, έτσι απλά. (και για εχει και λιγο ενδιαφέρον ο αγώνας θα ήθελα τα 6 μποφόρ της προυγούμενης Κυριακής)

Την Πέμπτη (μέσης θέλοντος) θα προσπαθήσω να κάνω ενα 20αρι mp (διάδρομο), το Σάββατο 5χλμ χαλαρά (σταδιο) και την Κυριακή 28-30χλμ mp (Μαραθώνος).



…δύο ΜΡ στην ίδια βδομάδα δεν είναι απαραίτητα και η καλύτερη ιδέα… Ειδικά αν θέλεις να κάνεις 28-30 σε ΜΡ την Κυριακή (2 βδομάδες πριν τον αγώνα?!?!?!), τότε είναι εξαιρετικά κουραστικό το 20άρι σε ΜΡ της Πέμπτης. Στόχος είναι να πας αρκετά ξεκούραστος στην προπόνηση της Κυριακής και μετά να δώσεις και άλλη τόση ξεκούραση στο σώμα σου που θα τη χρειάζεται στα σίγουρα!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 145 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000