Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας; Νο 4
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 145

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/10/2014 :  23:25:30  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by zoro

πρίν μιά βδομάδα καιγόμασταν και χτές το πρωί στο 20άρι (σε 1:48) παγώναμε, νερά ελάχιστα και όλοι στην παρέα πετάγανε, όπως και να το κάνουμε για το επίπεδο το δικό μας μετά την προπόνηση ο καιρός την ημέρα του μαραθωνίου είναι σημαντικός, για να δούμε, θα μας κάνει την χάρη, όχι τίποτα άλλο λείπουν και κάποιες μαύρες γάτες φέτος...

η αχαριστια σε ολο της το μεγαλειο!!! ξεχνας τον μεγαλεκο φετος??? μονο σπρωχτο δε σε πηγε ο καιρος!!! εγω απο την τεταρτη ξεκιναω προετοιμασια για τον απριλη με στοχο 4.10-4.14. μακαρι να παω καλα στα πρωτα σταδια του προγραμματος και να μου δωσει στην πορεια βελτιωση χρονου... το κρυωμα φευγει σιγα-σιγα και ευτυχως θα ξεκινησω προοδευτικα, μεθοδικα και με συνεση για το καλυτερο δυνατο!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hiroshima
Senior Forum-Runner



488 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/10/2014 :  09:09:36  Εμφάνιση Προφίλ
Κάποιοι εδώ μέσα έχουν ξεφύγει.....πολλά χλμ μπρόστα!!!

Εμείς οι απλοί θνητοί θα πορευτούμε στον δρόμο του αργού καταιδρωμένου δρομέα


quote:
Originally posted by stratus

quote:
Originally posted by saridis

πρωι 6χλμ easy

απογευμα

4χλμ ζεσταμα και 10x100m easy

5x2000m απο 6.38 το πρωτο μεχρι 6.34 το τελευταιο..

περσι ιδιο τεστ που μου εβαλε ο coach εβγαλα το πρωτο στο 6.40 με υπερπροσπαθεια και σταδιακα ψοφουσα στα επομενα μεχρι τα 7.10 λεπτα αν θυμαμαι καλα το τελευταιο..

να ναι καλα ο ανθρωπος

υπομονη...........


Δε μας χ...εις ρε Παυλο, παιζεις με το πονο μου
Την προηγουμενη εβδομαδα εβγαλα κατι 500αρια σε αυτο το ρυθμο και πανηγυριζα.Τωρα ερχεσαι και μου λες για 2χιλιαρα και μου σπας το ηθικο


---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
O σοφός παίρνει περισσότερα από τον εχθρό του από ότι ο χαζός από το φίλο του.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/10/2014 :  10:34:26  Εμφάνιση Προφίλ
Σημερα ειχα ενα 8αρακι αποκαταστασης αλλα υπηρξε αρνηση....για πολυ νυστα μιλαμε το πρωι...
...μαλλον παει για καψιμο η σημερινη..

αυριο διαλειμματικη 12x300μ

Την ανοιξη αν δεν την βρεις,την φτιαχνεις!

Οδυσσεας Ελυτης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/10/2014 :  10:46:13  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by saridis

πρωι 6χλμ easy

απογευμα

4χλμ ζεσταμα και 10x100m easy

5x2000m απο 6.38 το πρωτο μεχρι 6.34 το τελευταιο..

περσι ιδιο τεστ που μου εβαλε ο coach εβγαλα το πρωτο στο 6.40 με υπερπροσπαθεια και σταδιακα ψοφουσα στα επομενα μεχρι τα 7.10 λεπτα αν θυμαμαι καλα το τελευταιο..

να ναι καλα ο ανθρωπος

υπομονη...........






Πω ρε φιλε, ουτε με τηλεσκοπιο δεν θα σε βλεπουμε.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nick F
Master Forum-Runner

Greece


2942 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/10/2014 :  10:50:43  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by saridis

πρωι 6χλμ easy

απογευμα

4χλμ ζεσταμα και 10x100m easy

5x2000m απο 6.38 το πρωτο μεχρι 6.34 το τελευταιο..

περσι ιδιο τεστ που μου εβαλε ο coach εβγαλα το πρωτο στο 6.40 με υπερπροσπαθεια και σταδιακα ψοφουσα στα επομενα μεχρι τα 7.10 λεπτα αν θυμαμαι καλα το τελευταιο..

να ναι καλα ο ανθρωπος

υπομονη...........




______________________
Βάφλα με παγωτό παρφέ σοκολάτα & κρέμα,με καραμελωμένους ξηρούς καρπούς και σιρόπι σοκολάτας...!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

logacios
Forum-Runner

Greece
75 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/10/2014 :  10:51:47  Εμφάνιση Προφίλ
To τελευταίο μεγάλο χθες ( 20km ) σε κάτι λιγότερο απο 2 ώρες . Αγχωτικό λίγο λόγο της πιθανής βροχής και κούραση στο τέλος .
Τα χλμ και η ένταση απο σήμερα πέφτουν σταδιακά ..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

saridis
Senior Forum-Runner

Greece
606 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/10/2014 :  10:58:40  Εμφάνιση Προφίλ  Visit saridis Προσωπική Σελίδα
@stratus

Χρησταρα έτσι ένιωσα κ γω οταν μια μέρα στη Χίο μου είπε ο ΜΕΡΟΥΣΗΣ να τον βοηθήσω σε μια προπονηση με διχιλιαρα.
Του λέω, στο πόσο; Χαμηλώνει το βλέμμα και λέει καπου στο 2.55........
Βρε δεν πας στο διάλο που έλεγε και ο Χατζηχρήστος!

Τελικα επιστρατεύτηκε ποδήλατο νομίζω...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/10/2014 :  12:59:50  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by DAFY

Τελευταία μεγαλη προπονηση.20αρι στο 4.50 ανετα καρδιαναπνευστικα.Μυοσκελετικα τα ποδια μου πιο χάλια δε γινεται.
Με την ελπίδα οτι οι δυο εβδομάδες ξεκούρασης θα δράσουν ευεργετικά .



Keep it Simple



...θα δράσουν!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/10/2014 :  13:04:52  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by stratus

quote:
Originally posted by ALEXANDRA

Ιωάννα, το 2010 με έπιασε πόνος στην πατούσα την Τετάρτη πριν τον μαραθώνιο. Το το 2011, ενάμιση μήνα πριν τον μαραθώνιο με πονούσε η γάμπα κ έμεινα εκτός για έναν μήνα. Καλά, η αφωνία που είχα το 2012 από Πέμπτη βράδυ πριν τον μαραθώνιο, μου φαινόταν αστείο. Και τις 3 φορές έτρεξα και το ευχαριστήθηκα.Απλώς ξεχνάς τον στόχο σου κ πας για να περάσεις ωραία (θα μας κράξει ο stratus τώρα). Μην αγχώνεσαι ότι δεν τρέχεις τώρα. Δες το θετικά: ξεκουράζεσαι. Και το σώμα δεν ξεχνά. Και αν τελικώς δεν είσαι σε θέση να τρέξεις, ναι, πράγματι, είναι πολύ λυπηρό, αλλά έτσι είναι η ζωή. Και ο μαραθώνιος είναι σαν την ζωή. Πολλά πράγματα δεν μας αρέσουν στην ζωή αλλά τα αντιμετωπίζουμε. Έχεις μια καλή βάση κ θα την χρησιμοποιήσεις κάπου αλλού.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά!


Θα σου αναλυσω τη θεωρια μου περι αγωνων στο παστα παρτυ
@trexalitsa
Καταρχας περαστικα.Δε θα σου πω να μη στεναχωριεσαι διοτι αυτο ειναι αδυνατο, απλα να ξερεις οτι ειναι μεσα στο παιχνιδι.
Δες εμενα
Απριλιο του 13 το πρωι του αγωνα ξυπναω με γαστρεντεριτιδα.Ετρεξα βεβαια αλλα μου βγηκε η ψυχη αναποδα.
Νοεμβριος του 13 10 ημερες πριν το 10αρι του σδυα, παθαινω θλαση στο δεξιο δικεφαλο προσπαθωντας να αποφυγω μια ηλιθια που περπατουσε στο Ζηρινειο.Παλι ετρεξα σε πολυ αργο ρυθμο για να μην ποναω.
Απριλιο του 14 μια εβδομαδα πριν το μαραθωνιο παθαινω θλαση στον αριστερο δικεφαλο.Στο μαραθωνιο γνωριστηκα με ολους τους διασωστες για να μπορεσω να τερματισω.
Ελπιζω να ερθεις στο παστα να τα πουμε απο κοντα.

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
O σοφός παίρνει περισσότερα από τον εχθρό του από ότι ο χαζός από το φίλο του.



...γκαντεμόσαυρος (ίσως μόνο ο xipolitakos να σε περνάει σε αυτό!!!)

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratus
Elite Forum-Runner

Greece
2382 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/10/2014 :  13:05:04  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by saridis

@stratus

Χρησταρα έτσι ένιωσα κ γω οταν μια μέρα στη Χίο μου είπε ο ΜΕΡΟΥΣΗΣ να τον βοηθήσω σε μια προπονηση με διχιλιαρα.
Του λέω, στο πόσο; Χαμηλώνει το βλέμμα και λέει καπου στο 2.55........
Βρε δεν πας στο διάλο που έλεγε και ο Χατζηχρήστος!

Τελικα επιστρατεύτηκε ποδήλατο νομίζω...


Ετσι παει Παυλο.Πιθανον ο Μερουσης θα βλεπει καποιον αλλο και θα λεει αντε να τον φτασω.Στο παρτυ θα ερθεις;

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
O σοφός παίρνει περισσότερα από τον εχθρό του από ότι ο χαζός από το φίλο του.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/10/2014 :  13:07:27  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by sotos-marathon

ενα 20αρακι σε 1.44' ρυθμος 5.14''/κμ στην 4αρα του Υμηττου με πολυ ωραια θερμοκρασια κ ψιλοβροχο.Με τετοιες καιρικες συνθηκες θες να τρεξεις οχι 20κμ αλλα 40-50-60? ας οψεται το tapering κ ο αυθεντικος!!
..ομως πρεπει να πω οτι ελειπε η παρεα του trexantiri κ του winarg

Την ανοιξη αν δεν την βρεις,την φτιαχνεις!

Οδυσσεας Ελυτης



...ευτυχώς δεν παρασύρθηκες και συγκρατήθηκες στο ρυθμό! Όντως με τέτοιο καιρό θέλεις να τρέχεις ασταμάτητα!!!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratus
Elite Forum-Runner

Greece
2382 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/10/2014 :  13:11:07  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by stratus

quote:
Originally posted by ALEXANDRA

Ιωάννα, το 2010 με έπιασε πόνος στην πατούσα την Τετάρτη πριν τον μαραθώνιο. Το το 2011, ενάμιση μήνα πριν τον μαραθώνιο με πονούσε η γάμπα κ έμεινα εκτός για έναν μήνα. Καλά, η αφωνία που είχα το 2012 από Πέμπτη βράδυ πριν τον μαραθώνιο, μου φαινόταν αστείο. Και τις 3 φορές έτρεξα και το ευχαριστήθηκα.Απλώς ξεχνάς τον στόχο σου κ πας για να περάσεις ωραία (θα μας κράξει ο stratus τώρα). Μην αγχώνεσαι ότι δεν τρέχεις τώρα. Δες το θετικά: ξεκουράζεσαι. Και το σώμα δεν ξεχνά. Και αν τελικώς δεν είσαι σε θέση να τρέξεις, ναι, πράγματι, είναι πολύ λυπηρό, αλλά έτσι είναι η ζωή. Και ο μαραθώνιος είναι σαν την ζωή. Πολλά πράγματα δεν μας αρέσουν στην ζωή αλλά τα αντιμετωπίζουμε. Έχεις μια καλή βάση κ θα την χρησιμοποιήσεις κάπου αλλού.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά!


Θα σου αναλυσω τη θεωρια μου περι αγωνων στο παστα παρτυ
@trexalitsa
Καταρχας περαστικα.Δε θα σου πω να μη στεναχωριεσαι διοτι αυτο ειναι αδυνατο, απλα να ξερεις οτι ειναι μεσα στο παιχνιδι.
Δες εμενα
Απριλιο του 13 το πρωι του αγωνα ξυπναω με γαστρεντεριτιδα.Ετρεξα βεβαια αλλα μου βγηκε η ψυχη αναποδα.
Νοεμβριος του 13 10 ημερες πριν το 10αρι του σδυα, παθαινω θλαση στο δεξιο δικεφαλο προσπαθωντας να αποφυγω μια ηλιθια που περπατουσε στο Ζηρινειο.Παλι ετρεξα σε πολυ αργο ρυθμο για να μην ποναω.
Απριλιο του 14 μια εβδομαδα πριν το μαραθωνιο παθαινω θλαση στον αριστερο δικεφαλο.Στο μαραθωνιο γνωριστηκα με ολους τους διασωστες για να μπορεσω να τερματισω.
Ελπιζω να ερθεις στο παστα να τα πουμε απο κοντα.

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
O σοφός παίρνει περισσότερα από τον εχθρό του από ότι ο χαζός από το φίλο του.



...γκαντεμόσαυρος (ίσως μόνο ο xipolitakos να σε περνάει σε αυτό!!!)

Free your feet...free your senses!



Ειδικα η γαστρεντεριτιδα το 13 μου εχει μεινει απωθημενο, γιατι θα εσπαγα το 3ωρο χαλαρα αφου το εχασα για 2 λεπτα και μονο οι στασεις που εκανα λογω κοιλιας ηταν γυρω στα 3,5 λεπτα.Που θα παει ομως το γυροφερνω ...

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
O σοφός παίρνει περισσότερα από τον εχθρό του από ότι ο χαζός από το φίλο του.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

DaedraLord
Forum-Runner

Greece


181 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/10/2014 :  13:30:22  Εμφάνιση Προφίλ
Έβαλα τη φακή να βράζει, έφαγα και μια μπα΄ρα δημητριακών με λίγο μέλι από πάνω και ξεκίνησα. Έκανα ένα 8αρι στα 42:11 αλλά με πολλές στάσεις και καθυστερήσεις αφού όλα σταβά μου πήγαν.
Σεκιουριτάδες, περίπτερο για νερό, η ελεεινοί οδηγοί της Πάτρας και γενικά η μέρα δεν πήγε καλά αφού στην αρχή ήμουν ευδιάθετος και πάτησα το γκάζι λίγο παραπάνω :P

----------
http://www.movescount.com/members/DaedraLord
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/10/2014 :  13:31:17  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by kalogeridis

quote:
Originally posted by zoro

πρίν μιά βδομάδα καιγόμασταν και χτές το πρωί στο 20άρι (σε 1:48) παγώναμε, νερά ελάχιστα και όλοι στην παρέα πετάγανε, όπως και να το κάνουμε για το επίπεδο το δικό μας μετά την προπόνηση ο καιρός την ημέρα του μαραθωνίου είναι σημαντικός, για να δούμε, θα μας κάνει την χάρη, όχι τίποτα άλλο λείπουν και κάποιες μαύρες γάτες φέτος...

η αχαριστια σε ολο της το μεγαλειο!!! ξεχνας τον μεγαλεκο φετος??? μονο σπρωχτο δε σε πηγε ο καιρος!!! εγω απο την τεταρτη ξεκιναω προετοιμασια για τον απριλη με στοχο 4.10-4.14. μακαρι να παω καλα στα πρωτα σταδια του προγραμματος και να μου δωσει στην πορεια βελτιωση χρονου... το κρυωμα φευγει σιγα-σιγα και ευτυχως θα ξεκινησω προοδευτικα, μεθοδικα και με συνεση για το καλυτερο δυνατο!


δεν ήταν για σένα η "μπιχτή"....μην τσιμπάς...
όσο για τον μεγαλέκο νομίζω είναι νωρίς και φέτος, προλαβαίνεις δεν προλαβαίνεις.....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/10/2014 :  15:09:08  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by stratus

quote:
Originally posted by trexantiris



===========================================

...γκαντεμόσαυρος (ίσως μόνο ο xipolitakos να σε περνάει σε αυτό!!!)

Free your feet...free your senses!



Ειδικα η γαστρεντεριτιδα το 13 μου εχει μεινει απωθημενο, γιατι θα εσπαγα το 3ωρο χαλαρα αφου το εχασα για 2 λεπτα και μονο οι στασεις που εκανα λογω κοιλιας ηταν γυρω στα 3,5 λεπτα.Που θα παει ομως το γυροφερνω ...

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
O σοφός παίρνει περισσότερα από τον εχθρό του από ότι ο χαζός από το φίλο του.



…σου εύχομαι να τα σπάσεις τα κοντέρια φέτος στη Θεσσαλονίκη! Θα σου συμπαρασταθώ στην αφετηρία, αλλά μόνο εκεί…στον τερματισμό θα μας περιμένεις υπομονετικά να τερματίσουμε και εμείς!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 145 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000