Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας; Νο 4
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 145

cranfield
Advanced Forum-Runner

Greece
344 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/10/2014 :  21:37:08  Εμφάνιση Προφίλ
Περαστικά...υπομονή
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

lemonidas1
Senior Forum-Runner

Greece


766 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/10/2014 :  21:46:32  Εμφάνιση Προφίλ
9 χλμ αποψε,χαλαρα.Ξεκουραση τωρα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

panos1966
Advanced Forum-Runner

Greece
271 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/10/2014 :  22:22:38  Εμφάνιση Προφίλ
40' ήρεμα 5.40'-5.50'.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NESTORAS1980
Advanced Forum-Runner

274 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/10/2014 :  23:00:24  Εμφάνιση Προφίλ
καλησπέρα Παύλο, αυτό το τεστ θεωρητικά είναι πρόβλεψη για το δεκάρι αν προσθέσουμε και 30-50'' σωστα? με τί διάλειμμα το έκανες? σήμερα το έκανα αλλά με 350μ. χαλαρό τρέξιμο και ήθελα να δω αν έχω χάσει ταχύτητα λόγω προετοιμασίας για την κλασσική.
quote:
Originally posted by saridis

πρωι 6χλμ easy

απογευμα

4χλμ ζεσταμα και 10x100m easy

5x2000m απο 6.38 το πρωτο μεχρι 6.34 το τελευταιο..

περσι ιδιο τεστ που μου εβαλε ο coach εβγαλα το πρωτο στο 6.40 με υπερπροσπαθεια και σταδιακα ψοφουσα στα επομενα μεχρι τα 7.10 λεπτα αν θυμαμαι καλα το τελευταιο..

να ναι καλα ο ανθρωπος

υπομονη...........



SWIM BIKE RUN
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

VTRunner
Advanced Forum-Runner

Greece
254 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/10/2014 :  23:13:16  Εμφάνιση Προφίλ
10κμ με ρυθμό 4:45
Πολύ γρήγορο μου βγήκε αλλά και αρκετά άνετα επίσης και γι'αυτό δεν έκοψα.
Απίστευτο οτι μείνανε μόνο 5 προπονήσεις ακόμα

Μιχάλης-VTRunner
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratus
Elite Forum-Runner

Greece
2382 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/10/2014 :  10:19:44  Εμφάνιση Προφίλ
Τα νεα δυστυχως σημερα δεν ειναι καλα
Τρεχοντας στο γηπεδο της Πευκης,εμαθα απο τις κυριες που περπατουσαν μεσα στη μεση οτι ο γιος της Μαρως δεν τρωει τιποτα και εχει μεινει μισος.Ακουστηκαν διαφοροι λογοι για την ανορεξια του,αλλα δε θελω να τους μεταφερω πριν σιγουρευτω οτι ειναι αληθινοι.
ΥΓ Απο οτι καταλαβαινετε δεν εχω κεφι να γραψω για την προπονηση μου.

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
O σοφός παίρνει περισσότερα από τον εχθρό του από ότι ο χαζός από το φίλο του.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/10/2014 :  12:20:35  Εμφάνιση Προφίλ
Η Μάρω είναι γνωστή σου
ή γνωστή και στο φόρουμ;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

saridis
Senior Forum-Runner

Greece
606 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/10/2014 :  12:37:21  Εμφάνιση Προφίλ  Visit saridis Προσωπική Σελίδα
quote:
Originally posted by NESTORAS1980

καλησπέρα Παύλο, αυτό το τεστ θεωρητικά είναι πρόβλεψη για το δεκάρι αν προσθέσουμε και 30-50'' σωστα? με τί διάλειμμα το έκανες? σήμερα το έκανα αλλά με 350μ. χαλαρό τρέξιμο και ήθελα να δω αν έχω χάσει ταχύτητα λόγω προετοιμασίας για την κλασσική.
quote:
Originally posted by saridis

πρωι 6χλμ easy

απογευμα

4χλμ ζεσταμα και 10x100m easy

5x2000m απο 6.38 το πρωτο μεχρι 6.34 το τελευταιο..

περσι ιδιο τεστ που μου εβαλε ο coach εβγαλα το πρωτο στο 6.40 με υπερπροσπαθεια και σταδιακα ψοφουσα στα επομενα μεχρι τα 7.10 λεπτα αν θυμαμαι καλα το τελευταιο..

να ναι καλα ο ανθρωπος

υπομονη...........



SWIM BIKE RUN



καλημερα φιλε μου, δεν θα ελεγα με βεβαιοτητα οτι το τεστ ειναι ενδειξη χρονου 10αριου.

παρα πολλοι παραγοντες παιζουν ρολο..
οπως τι προπονηση εκανες την προηγουμενη μερα,βδομαδα, το ιδιο πρωι

μπορεις πχ να κανεις 2-3 μερες ρεπο ωστε να προετοιμαστεις και να τα βγαλεις σε 6.35 ενω καποιος αλλος με 200χλμ στην πλατη του την ιδια βδομαδα να τα βγαλει στον ιδιο χρονο (σαφως και ο δευτερος πλεονεκτει).

το ιδιο ισχυει και για τους αγωνες-τεστ. φιλος καλος στον νυχτερινο θεσσαλονικης εκανε 1.16 αλλα με 18χλμ εκεινη την βδομαδα.
εγω με 160+ εγκατελειψα στο 14

κοιταμε μπροστα παντα και οχι σε εναν αγωνα λες και θα ειναι ο τελευταιος της ζωης μας

στο ερωτημα σου λοιπον, 5 λεπτα ειχα χαλαρο τρεξιμο αναμεσα στις επαναληψεις.

συμπερασμα χρονου δεν θα συνιστουσα να βγαλεις, αλλα κανοντας το ιδιο τεστ ανα περιοδους που περιεχουν το ιδιο προπονητικο στρες μπορεις σαφως να βγαλεις συμπερασματα βελτιωσης 'η μη.

αλλα και παλι, μπορει να πετυχεις σε μια "δυσκολη" μερα οποτε τιποτα δεν ειναι σιγουρο και παλι.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratus
Elite Forum-Runner

Greece
2382 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/10/2014 :  12:40:49  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by GERMANOS

Η Μάρω είναι γνωστή σου
ή γνωστή και στο φόρουμ;


Μαλλον δεν επιασες το χιουμορ ... που εχει σχεση με τις κυριες που περιφερονται μεσα στους στιβους ενοχλωντας τους δρομεις.

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
O σοφός παίρνει περισσότερα από τον εχθρό του από ότι ο χαζός από το φίλο του.

Edited by - stratus on 31/10/2014 12:42:39
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

than
Senior Forum-Runner

Greece
474 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/10/2014 :  12:56:22  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by stratus

quote:
Originally posted by GERMANOS

Η Μάρω είναι γνωστή σου
ή γνωστή και στο φόρουμ;


Μαλλον δεν επιασες το χιουμορ ... που εχει σχεση με τις κυριες που περιφερονται μεσα στους στιβους ενοχλωντας τους δρομεις.

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
O σοφός παίρνει περισσότερα από τον εχθρό του από ότι ο χαζός από το φίλο του.



Αντιλαμβάνεσαι ότι αυτή στη στιγμή σε κάποιο άλλο φόρουμ για το πλέξιμο, το κέντημα ή δεν ξέρω γω τι, θα μιλάνε δύο κυρίες για τον τρελό που τρέχει στην Πεύκη και τις ενοχλεί...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/10/2014 :  12:59:56  Εμφάνιση Προφίλ
...για όλα που συμβαίνουν στο γήπεδο Πεύκης ευθύνεται αποκλειστικά ο stratus που έχει το θράσος να κινείται με τέτοιες ταχύτητες ανάμεσα στους ανθρώπους που πάνε στο γήπεδο για να ανταλλάξουν μερικές κουβέντες, καταλαμβάνοντας τους τέσσερις εσωτερικούς διαδρόμους και τους ΕΝΟΧΛΕΙ χαρακτηριστικά! Α...όλα και όλα!!!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratus
Elite Forum-Runner

Greece
2382 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/10/2014 :  13:00:16  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by than

quote:
Originally posted by stratus

quote:
Originally posted by GERMANOS

Η Μάρω είναι γνωστή σου
ή γνωστή και στο φόρουμ;


Μαλλον δεν επιασες το χιουμορ ... που εχει σχεση με τις κυριες που περιφερονται μεσα στους στιβους ενοχλωντας τους δρομεις.

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
O σοφός παίρνει περισσότερα από τον εχθρό του από ότι ο χαζός από το φίλο του.



Αντιλαμβάνεσαι ότι αυτή στη στιγμή σε κάποιο άλλο φόρουμ για το πλέξιμο, το κέντημα ή δεν ξέρω γω τι, θα μιλάνε δύο κυρίες για τον τρελό που τρέχει στην Πεύκη και τις ενοχλεί...


Ναι,απλα ομως δεν ειμαι τρελος που χρησιμοποιω το γηπεδο για το σκοπο που εγινε.Θα ημουν τρελος αν ετρεχα μεσα σε ενα καταστημα που πουλανε ειδη ραπτικης.

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
O σοφός παίρνει περισσότερα από τον εχθρό του από ότι ο χαζός από το φίλο του.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/10/2014 :  13:07:46  Εμφάνιση Προφίλ
3K προθέρμα που είχαν και 6Χ100 ανοίγματα (easy). Ο καιρός εξαιρετικός (μακάρι να είναι έτσι και στις 9/11), αισθανόμουνα φρέσκος (κοιμήθηκα λίγο παραπάνω) και αποφάσισα να κάνω ένα 10αράκι τέμπο κατωφλίου. Στόχος ήταν να διατηρήσω ένα σταθερό ρυθμό στο 4’/km (χρονικά περάσματα 48’’/200 μέτρα για απόλυτη ακρίβεια ρυθμού στο γήπεδο).

Έλα ντε όμως που το 1ο χιλιόμετρο βγήκε στο 3’55’’ και λίγο «τρομοκρατήθηκα»! Οπότε χαλάρωσα λίγο για να συγκρατήσω και τον ενθουσιασμό μου. Οι παλμοί όμως πέσανε τότε και απομακρύνθηκαν από το κατώφλι (που ήταν και ο στόχος) και αισθανόμουνα πολύ χαλαρός για να λέω ότι κάνω «τέμπο». Οπότε ξαναγύρισα στον αρχικό ρυθμό και άρχισα να πηγαίνω τραίνο και ρολαριστά :)

Τα περάσματα ανά χιλιόμετρο τα πατούσα χειροκίνητα στο Garmin για να έχω ακρίβεια στο χρόνο (ανά 2.5 γύρους) και για αυτό στο σύνδεσμο που παραθέτω, ο χρόνος / χιλιόμετρο είναι απόλυτα σωστός αλλά η απόσταση αποτυπώνει το πόσο χάνει το GPS στο γήπεδο (αναμενόμενο βέβαια). Το χάσιμο είναι της τάξης του 3-5% και στο τέλος το ρολόι έδειξε ότι έκανα 10.4 χιλιόμετρα (μέση απώλεια 4%), ξέφυγε ένα ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΓΥΡΟ δηλαδή… «κουκουρούκου μάντολες»! Ηθικό δίδαγμα – για μια ακόμα φορά – το γήπεδο ΔΕ ΘΕΛΕΙ GPS (και φοοτ ποντ και τέτοιες γκατζετο-παπαρίτσες)…μπείτε μέσα με ένα απλό χρονόμετρο και αφήστε τα πολύπλοκα πράγματα στο σπίτι σας για να κάνετε και οικονομία στις δυσεύρετες μπαταρίες των Polar/Garmin/Suunto κλπ

Πέρασμα 5αριού στο 19’43’’ και συνεχίζοντας το όμορφο ρολάρισμα κατάλαβα ότι το 40λεπτο ήταν απλά παρελθόν! Μόνο στο τελευταίο χιλιόμετρο πίεσα λίγο το ρυθμό για να «ακουμπήσω» το πάνω μέρος του κατωφλίου μου. Ένα «άνοιγμα» μόνο στα τελευταία 200 μέτρα και το 39’11’’ ήρθε μάλλον ανέλπιστα άνετα και σταθερά.

http://connect.garmin.com/modern/activity/623610689

Υ.Γ. για τρεις γύρους έμπαινε μπροστά κάποιος που έκανε εκείνη τη στιγμή τα 400άρια του και με «τραβούσε» χαρακτηριστικά, σε σημείο που οι παλμοί μου πέφτανε κατά 3 σφύξεις, χωρίς να μεταβάλλεται ο ρυθμός, παρόλο που πιάναμε και την κουβέντα εκείνες τις στιγμές!!!...ε ρε τι σου είναι ο λαγός!!!

Υ.Γ.2 Είχα τόσο καιρό να ανεβάσω σύνδεσμο στο Garmin Connect που σχεδόν τα βρήκα σκούρα με το νέο περιβάλλον εργασίας του!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

than
Senior Forum-Runner

Greece
474 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/10/2014 :  13:09:24  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by stratus

quote:
Originally posted by than

quote:
Originally posted by stratus

quote:
Originally posted by GERMANOS

Η Μάρω είναι γνωστή σου
ή γνωστή και στο φόρουμ;


Μαλλον δεν επιασες το χιουμορ ... που εχει σχεση με τις κυριες που περιφερονται μεσα στους στιβους ενοχλωντας τους δρομεις.

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
O σοφός παίρνει περισσότερα από τον εχθρό του από ότι ο χαζός από το φίλο του.



Αντιλαμβάνεσαι ότι αυτή στη στιγμή σε κάποιο άλλο φόρουμ για το πλέξιμο, το κέντημα ή δεν ξέρω γω τι, θα μιλάνε δύο κυρίες για τον τρελό που τρέχει στην Πεύκη και τις ενοχλεί...


Ναι,απλα ομως δεν ειμαι τρελος που χρησιμοποιω το γηπεδο για το σκοπο που εγινε.Θα ημουν τρελος αν ετρεχα μεσα σε ενα καταστημα που πουλανε ειδη ραπτικης.

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
O σοφός παίρνει περισσότερα από τον εχθρό του από ότι ο χαζός από το φίλο του.



Διακωμωδούμε λίγο την κατάσταση μπας και γλιτώσουμε το εγκεφαλικό
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratus
Elite Forum-Runner

Greece
2382 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/10/2014 :  13:10:22  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by than

quote:
Originally posted by stratus

quote:
Originally posted by than

quote:
Originally posted by stratus

quote:
Originally posted by GERMANOS

Η Μάρω είναι γνωστή σου
ή γνωστή και στο φόρουμ;


Μαλλον δεν επιασες το χιουμορ ... που εχει σχεση με τις κυριες που περιφερονται μεσα στους στιβους ενοχλωντας τους δρομεις.

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
O σοφός παίρνει περισσότερα από τον εχθρό του από ότι ο χαζός από το φίλο του.



Αντιλαμβάνεσαι ότι αυτή στη στιγμή σε κάποιο άλλο φόρουμ για το πλέξιμο, το κέντημα ή δεν ξέρω γω τι, θα μιλάνε δύο κυρίες για τον τρελό που τρέχει στην Πεύκη και τις ενοχλεί...


Ναι,απλα ομως δεν ειμαι τρελος που χρησιμοποιω το γηπεδο για το σκοπο που εγινε.Θα ημουν τρελος αν ετρεχα μεσα σε ενα καταστημα που πουλανε ειδη ραπτικης.

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
O σοφός παίρνει περισσότερα από τον εχθρό του από ότι ο χαζός από το φίλο του.



Διακωμωδούμε λίγο την κατάσταση μπας και γλιτώσουμε το εγκεφαλικό


Τωρα εγω δεν καταλαβα το χιουμορ.

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
O σοφός παίρνει περισσότερα από τον εχθρό του από ότι ο χαζός από το φίλο του.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 145 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000