Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας; Νο 4
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 145

Hiroshima
Senior Forum-Runner



488 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/11/2014 :  14:14:13  Εμφάνιση Προφίλ
Ευχαριστώ Παναγιώτη, όπως καταλαβαίνεις ο λόγος που δεν μπόρεσα να ακολουθήσω τους τρεις πρώτους ήταν υπαρκτός
Στα σοβαρά τώρα, όντως το θέμα είναι περίπλοκο (μπορεί ο πόνος να προέρχεται απο την μέση (εχω διπλή κηλή)). Σίγουρα μια μαγνητική και μια επίσκεψη θα βοηθήσει. Ευτυχώς έχω καλό γιατρό (μου έκανε αρθροσκόπιση και στα δυο γόνατα)

quote:
Originally posted by kalogeridis

θα σε συμβουλευα να παρεις παραπανω απο 1 αποψεις αφου η περιοχη κρυβει πολλα και σιγουρα θα ακουσεις πολλες εκδοχες. στο φορουμ υπαρχουν αν εχω καταλαβει καλα, 2-3 γιατροι (ειδικοτητες δε γνωριζω) οι οποιοι ειναι δρομεις και σιγουρα θα κατανοησουν καλυτερα την κατασταση σου λογω του οτι γνωριζουν πως δουλευει το σωμα του δρομεα. ανοιξε ενα θεμα και ζητα τη συμβουλη για γιατρο εμπιστοσυνης για την περιοχη που σε ενδιαφερει και κανε μια επισκεψη συμπληρωματικα σαν 2η γνωμη.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

foris
Advanced Forum-Runner



220 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/11/2014 :  14:40:30  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by kalogeridis

quote:
Originally posted by foris

Συνήθως τα προγράμματα προετοιμασίας για μαραθώνιο είναι από 12-14 εβδομάδες. Μέχρι τον Μέγα Αλέξανδρο από σήμερα έχουμε 20. Καμια άποψη για το τι πρόγραμμα ακολουθούμε μέχρι την πρωτοχρονιά εάν θέλουμε να ξεκινήσουμε από τώρα την προετοιμασία μας?

καλημερα! εγω εβαλα στοχο τον ιδιο αγωνα μεσω asics και μου τον εδωσε σε πλανο 22 εβδομαδων (πριν 2 εβδομαδες). ηπιοτερη προσαρμογη και ευκολοτερο ως προς την υλοποιηση του (φανταζομαι)!


Μπορώ να βρώ κάπου το πρόγραμμα Παναγιώτη?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Trexalitsa78
Senior Forum-Runner

Greece


560 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/11/2014 :  14:42:01  Εμφάνιση Προφίλ
Μετά απο 5 βδομάδες αποχή, κάθε χιλιόμετρο μοιάζει λουκούμι
Δεν 8α περίμενα ποτέ ότι ένα 5αράκι 8α μου δινε τέτοια χαρά!!
Όλη η βδομάδα θα πάει πολύ πολύ χαλαρά, με πενταράκια σήμερα και την Τετάρτη.Την Παρασκευή , πενταράκι μαζί με 10*100 και Κυριακή θα κάνω το 10άρι στο ΣΔΥΑ , με στόχο το personal worst . Ειλικρινά δε με απασχολεί καθόλου η επίδοση. Αντιθέτως χαίρομαι σα μικρό παιδί που θα ξανακάνω 10 ολόκληρα χιλιόμετρα, και υπόσχομαι ότι δεν 8α παρασυρθώ και δεν θα το κάνω 1 λιγότερο απο 1 ώρα. Έτσι για να κρατήσει περισσότερη ώρα να το χαρώ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/11/2014 :  15:02:09  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Trexalitsa78

Μετά απο 5 βδομάδες αποχή, κάθε χιλιόμετρο μοιάζει λουκούμι
Δεν 8α περίμενα ποτέ ότι ένα 5αράκι 8α μου δινε τέτοια χαρά!!
Όλη η βδομάδα θα πάει πολύ πολύ χαλαρά, με πενταράκια σήμερα και την Τετάρτη.Την Παρασκευή , πενταράκι μαζί με 10*100 και Κυριακή θα κάνω το 10άρι στο ΣΔΥΑ , με στόχο το personal worst . Ειλικρινά δε με απασχολεί καθόλου η επίδοση. Αντιθέτως χαίρομαι σα μικρό παιδί που θα ξανακάνω 10 ολόκληρα χιλιόμετρα, και υπόσχομαι ότι δεν 8α παρασυρθώ και δεν θα το κάνω 1 λιγότερο απο 1 ώρα. Έτσι για να κρατήσει περισσότερη ώρα να το χαρώ

μπραβο Ιωαννα!ολα πρεπει να ειναι ελεγχομενα....
θα τα πουμε κ απο κοντα την Κυριακη στο 10αρι...

Την ανοιξη αν δεν την βρεις,την φτιαχνεις!

Οδυσσεας Ελυτης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Trexalitsa78
Senior Forum-Runner

Greece


560 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/11/2014 :  15:32:12  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by sotos-marathon

quote:
Originally posted by Trexalitsa78

Μετά απο 5 βδομάδες αποχή, κάθε χιλιόμετρο μοιάζει λουκούμι
Δεν 8α περίμενα ποτέ ότι ένα 5αράκι 8α μου δινε τέτοια χαρά!!
Όλη η βδομάδα θα πάει πολύ πολύ χαλαρά, με πενταράκια σήμερα και την Τετάρτη.Την Παρασκευή , πενταράκι μαζί με 10*100 και Κυριακή θα κάνω το 10άρι στο ΣΔΥΑ , με στόχο το personal worst . Ειλικρινά δε με απασχολεί καθόλου η επίδοση. Αντιθέτως χαίρομαι σα μικρό παιδί που θα ξανακάνω 10 ολόκληρα χιλιόμετρα, και υπόσχομαι ότι δεν 8α παρασυρθώ και δεν θα το κάνω 1 λιγότερο απο 1 ώρα. Έτσι για να κρατήσει περισσότερη ώρα να το χαρώ

μπραβο Ιωαννα!ολα πρεπει να ειναι ελεγχομενα....
θα τα πουμε κ απο κοντα την Κυριακη στο 10αρι...

Την ανοιξη αν δεν την βρεις,την φτιαχνεις!

Οδυσσεας Ελυτης


Ευχαριστώ Σωτήρη!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/11/2014 :  16:55:24  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα
Αν αναρωτιέστε τι θα κάνετε, τις πρώτες 20 βδομάδες, ενώ το πρόγραμμα είναι 14 βδομάδες, άρα έχετε 6 βδομάδες κενό, η απάντηση είναι απλή. "βάση".
δλδ όλα ήρεμα και ευχάριστα, χωρίς ιδιαίτερη πίεση, θα το βρείτε μπροστά σας 100%.

Είναι μια άλλη ατάκα που λέω τελευταία (πέρα από αυτές που κλέβω του τρεχαντίρη)...
Πάω αργά γιατί βιάζομαι!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nimi
Advanced Forum-Runner

Greece
281 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/11/2014 :  17:10:35  Εμφάνιση Προφίλ
Πάλι meeting θα έχει το Φόρουμ στο 10αρι!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/11/2014 :  17:33:41  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by foris

quote:
Originally posted by kalogeridis

quote:
Originally posted by foris

Συνήθως τα προγράμματα προετοιμασίας για μαραθώνιο είναι από 12-14 εβδομάδες. Μέχρι τον Μέγα Αλέξανδρο από σήμερα έχουμε 20. Καμια άποψη για το τι πρόγραμμα ακολουθούμε μέχρι την πρωτοχρονιά εάν θέλουμε να ξεκινήσουμε από τώρα την προετοιμασία μας?

καλημερα! εγω εβαλα στοχο τον ιδιο αγωνα μεσω asics και μου τον εδωσε σε πλανο 22 εβδομαδων (πριν 2 εβδομαδες). ηπιοτερη προσαρμογη και ευκολοτερο ως προς την υλοποιηση του (φανταζομαι)!


Μπορώ να βρώ κάπου το πρόγραμμα Παναγιώτη?


myasics.com . το πλαθεις στα δικα σου μετρα, εχει απο 2-4 προπονησεις ανα εβδομαδα, ελληνικο μενου, 3 επιπεδα δυσκολιας , δυνατοτητα αναπροσαρμογης κατα την εφαρμογη του (σε περιπτωση που εισαι πιο γρηγορος ή αργος απο τις απαιτησεις του προγραμματος) και πολλα αλλα ενδιαφεροντα. σιγουρα υπαρχουν πολλες επιλογες τοσο απο αναλογα προγραμματα, οσο και απο προπονητες που θα εχεις αμεσοτερη επαφη απο το απροσωπο δικτυο. δες το , κρινε το , ψαξου, και επελεξε οτι σου ταιριαζει.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

lemonidas1
Senior Forum-Runner

Greece


766 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/11/2014 :  17:48:23  Εμφάνιση Προφίλ
Μετά από το χαλαρό 5αρακι της Παρασκευής, σήμερα 20χλμ ποδήλατο σε 1 ώρα, διατασεις και 4 χλμ σε 21 λεπτα τρεξιμο.Ολος ο υπόλοιπος μηνας θα πάει χαλαρά μα μετα θα αποφασιστουν οι στόχοι και το πρόγραμμα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

DaedraLord
Forum-Runner

Greece


181 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/11/2014 :  18:22:25  Εμφάνιση Προφίλ
Χθες 7.5χλμ σε 45:12 με τα πρώτα 2 να είναι μια βαρβάτη ανηφόρα-κατηφόρα(Ανέβηκα κάστρο, πέρασα μέσα από δασύλλιο και βγήκα στη μαρίνα, για τους Πατρινούς)
Σήμερα η ίδια διαδρομή αλλά τρέχοντας και μέσα στο έλος, 11χλμ σε 01:05:07 και καρφί για Πα.λαμήδι.

Επίσης μέτρούσα τους σφυγμούς μου και είδα ότι έπιασα μέγιστους 130 όταν ανέβηκα στην κορυφή του Δασυλλίου και άλλαξα ρυθμό(ζόρι μεγάλο η συγκεκριμένη ανηφόρα) και έπαιζαν μετά από 115 μέχρι 130 όταν σταμάτησα το τρέξιμο λόγω δυνατού πόνου στην κοιλιά.
Γενικά ενώ δεν νιώθω να ζορίζομαι είναι κάποιες μέρες που αυτοί οι πόνοι με αναγκάζουν να ρίχνω τον ρυθμό μου.

----------
http://www.movescount.com/members/DaedraLord
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

foris
Advanced Forum-Runner



220 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/11/2014 :  18:35:09  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by kalogeridis

quote:
Originally posted by foris

quote:
Originally posted by kalogeridis

quote:
Originally posted by foris

Συνήθως τα προγράμματα προετοιμασίας για μαραθώνιο είναι από 12-14 εβδομάδες. Μέχρι τον Μέγα Αλέξανδρο από σήμερα έχουμε 20. Καμια άποψη για το τι πρόγραμμα ακολουθούμε μέχρι την πρωτοχρονιά εάν θέλουμε να ξεκινήσουμε από τώρα την προετοιμασία μας?

καλημερα! εγω εβαλα στοχο τον ιδιο αγωνα μεσω asics και μου τον εδωσε σε πλανο 22 εβδομαδων (πριν 2 εβδομαδες). ηπιοτερη προσαρμογη και ευκολοτερο ως προς την υλοποιηση του (φανταζομαι)!


Μπορώ να βρώ κάπου το πρόγραμμα Παναγιώτη?


myasics.com . το πλαθεις στα δικα σου μετρα, εχει απο 2-4 προπονησεις ανα εβδομαδα, ελληνικο μενου, 3 επιπεδα δυσκολιας , δυνατοτητα αναπροσαρμογης κατα την εφαρμογη του (σε περιπτωση που εισαι πιο γρηγορος ή αργος απο τις απαιτησεις του προγραμματος) και πολλα αλλα ενδιαφεροντα. σιγουρα υπαρχουν πολλες επιλογες τοσο απο αναλογα προγραμματα, οσο και απο προπονητες που θα εχεις αμεσοτερη επαφη απο το απροσωπο δικτυο. δες το , κρινε το , ψαξου, και επελεξε οτι σου ταιριαζει.


Ευχαριστώ. Το βρήκα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/11/2014 :  19:57:25  Εμφάνιση Προφίλ
ρωτα και αλλους, μπορει να παιζει κατι πιο αξιοπιστο. μην ξεκινας απο την αρχη ξανα και ξανα. απλα οτι ξεκινησεις σεβασου το στις απαιτησεις των προπονησεων γιατι αν κανεις τα δικα σου (σε αποστασεις και χρονους οπως εκανα εγω στο παρελθον) θα φας πατατα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/11/2014 :  20:27:37  Εμφάνιση Προφίλ
...5 χλμ στο χορτο του Ζηρινειου σημερα σε 25'26"!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/11/2014 :  20:52:17  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Deorum

Αν αναρωτιέστε τι θα κάνετε, τις πρώτες 20 βδομάδες, ενώ το πρόγραμμα είναι 14 βδομάδες, άρα έχετε 6 βδομάδες κενό, η απάντηση είναι απλή. "βάση".
δλδ όλα ήρεμα και ευχάριστα, χωρίς ιδιαίτερη πίεση, θα το βρείτε μπροστά σας 100%.

Είναι μια άλλη ατάκα που λέω τελευταία (πέρα από αυτές που κλέβω του τρεχαντίρη)...
Πάω αργά γιατί βιάζομαι!




Και οσο μπορουμε περισσοτερο ενδυναμωση, να συμπληρωσω εγω.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

el Cid
Advanced Forum-Runner

Greece


412 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/11/2014 :  21:01:19  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by foris

Συνήθως τα προγράμματα προετοιμασίας για μαραθώνιο είναι από 12-14 εβδομάδες. Μέχρι τον Μέγα Αλέξανδρο από σήμερα έχουμε 20. Καμια άποψη για το τι πρόγραμμα ακολουθούμε μέχρι την πρωτοχρονιά εάν θέλουμε να ξεκινήσουμε από τώρα την προετοιμασία μας?


Δες κι αυτό:https://www.jennyhadfield.com/training-plans/marathon/
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 145 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000