Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας; Νο 4
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 145

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/11/2014 :  14:43:18  Εμφάνιση Προφίλ
...εύχομαι υπομονή σε όλους και καλή συνέχεια στις προπονήσεις...όποιες και να είναι αυτές!

Στα δικά μου:

Το Σάββατο 21Κ που είχαν 10 Χ 100 ανοίγματα (easy) και 5 Χ 2χίλιαρα στο 3'50'' με διάλειμμα 400 μέτρα τζόκινκ.

Κυριακή άλλα 14.5Κ με 10 Χ 100 (easy) και 5 Χ 1000άρια στο 3'40'' με διάλειμμα 600 μέτρα περπατοτρέξιμο.

Και η εβδομάδα έκλεισε με 117Κ σύνολο, αρκετές διπλές και 5 "συνεδρίες" ταχύτητας.

Σήμερα το πρωΐ ένα 5αράκι που είχε μέσα και 6 Χ 400 στο 3'20''/km με διάλειμμα 200 μέτρα τζόκινκ. Το απόγευμα 8-9Κ για να "μαζέψουμε" κανά χιλιόμετρα και συνεχίζουμε χαμογελαστοί!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Trexalitsa78
Senior Forum-Runner

Greece


560 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/11/2014 :  15:11:05  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by trexantiris

...εύχομαι υπομονή σε όλους και καλή συνέχεια στις προπονήσεις...όποιες και να είναι αυτές!

Στα δικά μου:

Το Σάββατο 21Κ που είχαν 10 Χ 100 ανοίγματα (easy) και 5 Χ 2χίλιαρα στο 3'50'' με διάλειμμα 400 μέτρα τζόκινκ.

Κυριακή άλλα 14.5Κ με 10 Χ 100 (easy) και 5 Χ 1000άρια στο 3'40'' με διάλειμμα 600 μέτρα περπατοτρέξιμο.

Και η εβδομάδα έκλεισε με 117Κ σύνολο, αρκετές διπλές και 5 "συνεδρίες" ταχύτητας.

Σήμερα το πρωΐ ένα 5αράκι που είχε μέσα και 6 Χ 400 στο 3'20''/km με διάλειμμα 200 μέτρα τζόκινκ. Το απόγευμα 8-9Κ για να "μαζέψουμε" κανά χιλιόμετρα και συνεχίζουμε χαμογελαστοί!

Free your feet...free your senses!




Αυτά είναι!!! Ζηλεύουμε!!!
Παίζεις με τον πόνο μας λίγο αλλά δεν πειράζει! Τρέξε εσύ για όλους μας!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/11/2014 :  15:57:43  Εμφάνιση Προφίλ
αλλο level!!! φτου φτου φτου!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/11/2014 :  19:05:20  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα
Ατομικό ρεκόρ στο πάρκο μας, και τα μυαλά στα κάγκελα. Λεπτομέρειες χρονικές κτλ δεν θα πώ, δεν χρειάζεται. (βλέπετε το αποφεύγω τελευταία) αλλά είναι ένα δείγμα πολύ καλού επιπέδου (ίσως και καλύτερου) σε σχέση με το καλό μου παρελθόν.
Συνεχίζουμε γερά και προσεκτικά να έρθει το πολυπόθητο 39'xx" !

Edited by - Deorum on 25/11/2014 19:08:14
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dkoukou
Senior Forum-Runner

Greece
591 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/11/2014 :  19:43:57  Εμφάνιση Προφίλ
Με το καλό να έρθει και το...38'xx" και σύντομα !

_____________________________________________________________________________________

"...κάποτε, με τον πατέρα σου, είχαμε σε δωδεκαρι πέρασμα 6'06" στο 2ο χιλιόμετρο. Θυμάσαι ρε; Τότε είμασταν καλοί..."
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/11/2014 :  21:13:16  Εμφάνιση Προφίλ
...9 χλμ στο στιβο του Ζηρινειου σε 43'07"!

Αλλοι τρεχουν με 3'50" και 3'40" το χλμ σε διαλειμματικες, και φανταζομαι μπορουν κι ακομη πιο καλα (αλλωστε Μανωλη οπως εγω προβλεπω σε "βλεπω" κατω απο το τριωρο φετος σε μαραθωνιο) ...αλλοι παλι ειναι κοντα στα 39'στο 10ρι (Deorum στο ευχομαι ολοψυχα...κι ακομα καλυτερα!!!)...κι εγω με τη σειρα μου αναρωτιεμαι πως θα τα καταφερνω να τρεχω σχετικα ανετα 15 και πλεον χλμ σε ρυθμους κατω απο 5' το χλμ!!!Οι διαφορες μου φαινονται ιλιγγιωδεις...κι αναρωτιεμαι πολλες φορες αν ειναι θεμα προπονησης η απλα ταλεντου???

Υ.Γ. Σωτηρη ευχομαι να πανε ολα καλα με τα μικροθεματακια ενοχλησεων που εχεις. Αλλωστε, μετα την επιτευξη του στοχου σου...δικαιωματικα αξιζεις λιγο ξεκουραση!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/11/2014 :  21:32:22  Εμφάνιση Προφίλ
πρωτο απο τα πολλα γρηγορα 8αρια που θα ακολουθησουν. ηθελε μεσο ρυθμο απο 5'52''-5'30''. το εκανα στο 5'50'' μιας και ηθελα να το παω προοδευτικα. δυστυχως ειχα δυσκολη μερα (0 υπνος απο υπηρεσια, νηστικος και με babysitting μεχρι αργα το απογευμα)και φανηκε στην προπονηση. ενα τσιμπηματακι στο δεξιο τετρακεφαλο (στην εξω μερια του γονατου) με αγχωσε αλλα μετα απο 3 λεπτα και αφου ηπια λιγο τζελ και νερακι ολα επανηλθαν στο φυσιολογικο (μπορει να ηταν και συμπτωματικο αλλα κρατησε 3 λεπτα με το ρολοι...). οι μεσοι παλμοι ηταν 150 με μεγιστη τιμη τους 162. συνολικος χρονος προπονησης 46'40''.
υγ. η πλατη μου την εχει ακουσει απο το κουβαλημα του μπεμπη και εχω την αισθηση της ψυξης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tazi
Senior Forum-Runner



726 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/11/2014 :  21:35:55  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by spy

...9 χλμ στο στιβο του Ζηρινειου σε 43'07"!

Αλλοι τρεχουν με 3'50" και 3'40" το χλμ σε διαλειμματικες, και φανταζομαι μπορουν κι ακομη πιο καλα (αλλωστε Μανωλη οπως εγω προβλεπω σε "βλεπω" κατω απο το τριωρο φετος σε μαραθωνιο) ...αλλοι παλι ειναι κοντα στα 39'στο 10ρι (Deorum στο ευχομαι ολοψυχα...κι ακομα καλυτερα!!!)...κι εγω με τη σειρα μου αναρωτιεμαι πως θα τα καταφερνω να τρεχω σχετικα ανετα 15 και πλεον χλμ σε ρυθμους κατω απο 5' το χλμ!!!Οι διαφορες μου φαινονται ιλιγγιωδεις...κι αναρωτιεμαι πολλες φορες αν ειναι θεμα προπονησης η απλα ταλεντου???

Υ.Γ. Σωτηρη ευχομαι να πανε ολα καλα με τα μικροθεματακια ενοχλησεων
που εχεις. Αλλωστε, μετα την επιτευξη του στοχου σου...δικαιωματικα αξιζεις λιγο ξεκουραση!



Μην βιάζεσαι!!!!! Με τα αργα τρεξιματα θα φτιάξεις αντοχή, ασε τα γρηγορα για αργοτερα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/11/2014 :  21:45:11  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Trexalitsa78

Εγώ κουτσοτρέχω...
Την προηγούμενη βδομάδα στα πενταράκια που έκανα δυστυχώς ο πόνος δεν είχε φύγει... οπότε δεν κατέβηκα στο ΣΔΥΑ γιατί θα ήταν παρακινδυνευμένο να κατέβω σε αγώνα μήπως παρασυρθω...
Αντ΄αυτού έκανα ένα χαλαρό 8αράκι..
Χθες έκανα 6 χιλιόμετρα σε ρυθμό πιο αργά πε8αίνεις και σήμερα μπορεί να κάνω άλλα τόσα...
Προσπαθώ να κάνω 3 φορές τη βδομάδα γυμναστική και 2-3 pilates. Το τρέξιμο είναι ελάχιστο σ αυτή την φάση... ίσα ίσα να δουλεύουν λίγο τα πόδια. Άτιμο πράγμα αυτοί οι κοιλιακοί πάντως. Τόσο καιρό εκτός, και ενώ σε όλες τις άλλες δραστηριότητες δεν ενοχλούν, στο τρέξιμο ο πόνος υπάρχει





...Ιωαννα σιγα-σιγα...κι ολα θα πανε μια χαρα!!!Ειμαι βεβαιος οτι μετα απο δυο-τρεις εβδομαδες θα αισθανεσαι σχεδον απολυτα καλα, αλλωστε οι ασκησεις ενδυναμωσης βοηθουν πολυ τοσο στην γρηγορη αποκατασταση, οσο και στην προληψη τυχον υποτροπης υπαρχοντος τραυματισμου!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/11/2014 :  22:12:19  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by tazi

quote:
Originally posted by spy

...9 χλμ στο στιβο του Ζηρινειου σε 43'07"!

Αλλοι τρεχουν με 3'50" και 3'40" το χλμ σε διαλειμματικες, και φανταζομαι μπορουν κι ακομη πιο καλα (αλλωστε Μανωλη οπως εγω προβλεπω σε "βλεπω" κατω απο το τριωρο φετος σε μαραθωνιο) ...αλλοι παλι ειναι κοντα στα 39'στο 10ρι (Deorum στο ευχομαι ολοψυχα...κι ακομα καλυτερα!!!)...κι εγω με τη σειρα μου αναρωτιεμαι πως θα τα καταφερνω να τρεχω σχετικα ανετα 15 και πλεον χλμ σε ρυθμους κατω απο 5' το χλμ!!!Οι διαφορες μου φαινονται ιλιγγιωδεις...κι αναρωτιεμαι πολλες φορες αν ειναι θεμα προπονησης η απλα ταλεντου???

Υ.Γ. Σωτηρη ευχομαι να πανε ολα καλα με τα μικροθεματακια ενοχλησεων
που εχεις. Αλλωστε, μετα την επιτευξη του στοχου σου...δικαιωματικα αξιζεις λιγο ξεκουραση!



Μην βιάζεσαι!!!!! Με τα αργα τρεξιματα θα φτιάξεις αντοχή, ασε τα γρηγορα για αργοτερα.




...εχεις απολυτο δικιο!!! Θα προσπαθησω να πειθαρχησω...αν και δυστυχως λειτουργω ελαφρως παρορμητικα σ'αυτου του ειδους τα θεματα!Ευχαριστω πολυ για τις παρατηρησεις σου...ειναι παντα καλοδεχουμενες!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dkoukou
Senior Forum-Runner

Greece
591 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/11/2014 :  22:13:14  Εμφάνιση Προφίλ
Μερικά 400αρια στο 3.10-3.20 χωρίς ιδρώτα (οχι λόγω ικανότητας αλλα λόγω θερμοκρασίας και κοντομανικου).

_____________________________________________________________________________________

"...κάποτε, με τον πατέρα σου, είχαμε σε δωδεκαρι πέρασμα 6'06" στο 2ο χιλιόμετρο. Θυμάσαι ρε; Τότε είμασταν καλοί..."
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/11/2014 :  23:13:35  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by trexantiris

...εύχομαι υπομονή σε όλους και καλή συνέχεια στις προπονήσεις...όποιες και να είναι αυτές!

Στα δικά μου:

Το Σάββατο 21Κ που είχαν 10 Χ 100 ανοίγματα (easy) και 5 Χ 2χίλιαρα στο 3'50'' με διάλειμμα 400 μέτρα τζόκινκ.

Κυριακή άλλα 14.5Κ με 10 Χ 100 (easy) και 5 Χ 1000άρια στο 3'40'' με διάλειμμα 600 μέτρα περπατοτρέξιμο.

Και η εβδομάδα έκλεισε με 117Κ σύνολο, αρκετές διπλές και 5 "συνεδρίες" ταχύτητας.

Σήμερα το πρωΐ ένα 5αράκι που είχε μέσα και 6 Χ 400 στο 3'20''/km με διάλειμμα 200 μέτρα τζόκινκ. Το απόγευμα 8-9Κ για να "μαζέψουμε" κανά χιλιόμετρα και συνεχίζουμε χαμογελαστοί!

Free your feet...free your senses!




Ρε συ Μανώλη, πιο ήρεμα, σε διαβάζουν και μικρά παιδιά...Θα μας βλάψεις.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/11/2014 :  08:01:31  Εμφάνιση Προφίλ
μυικη ενδυναμωση με αρσεις μωρου μεχρι τη 1 το μεσημερι!!! ξεκινησε ζωηρα ο νεαρος τη μερα του!!! τρεμε μεσουλα μου. επιστρατευσα μετα απο καιρο την ελαστικη ζωνη υποστηριξης της μεσης...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/11/2014 :  08:36:05  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by spy

...9 χλμ στο στιβο του Ζηρινειου σε 43'07"!

Αλλοι τρεχουν με 3'50" και 3'40" το χλμ σε διαλειμματικες, και φανταζομαι μπορουν κι ακομη πιο καλα (αλλωστε Μανωλη οπως εγω προβλεπω σε "βλεπω" κατω απο το τριωρο φετος σε μαραθωνιο) ...αλλοι παλι ειναι κοντα στα 39'στο 10ρι (Deorum στο ευχομαι ολοψυχα...κι ακομα καλυτερα!!!)...κι εγω με τη σειρα μου αναρωτιεμαι πως θα τα καταφερνω να τρεχω σχετικα ανετα 15 και πλεον χλμ σε ρυθμους κατω απο 5' το χλμ!!!Οι διαφορες μου φαινονται ιλιγγιωδεις...κι αναρωτιεμαι πολλες φορες αν ειναι θεμα προπονησης η απλα ταλεντου???

Υ.Γ. Σωτηρη ευχομαι να πανε ολα καλα με τα μικροθεματακια ενοχλησεων που εχεις. Αλλωστε, μετα την επιτευξη του στοχου σου...δικαιωματικα αξιζεις λιγο ξεκουραση!


Spy χρειάζεται υπομονή και επιμονή
Με σωστή προπόνηση και χωρίς βιασύνες, όλα θα έρθουν!
Αν μου έλεγες πριν απο 1 χρόνο πως θα ακολουθούσα τον Τρεχαντίρη σε διαλλειματικές (έστω και στα μισά κομμάτια), θα σε έλεγα τρελό.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/11/2014 :  09:41:07  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by winarg

quote:
Originally posted by spy

...9 χλμ στο στιβο του Ζηρινειου σε 43'07"!

Αλλοι τρεχουν με 3'50" και 3'40" το χλμ σε διαλειμματικες, και φανταζομαι μπορουν κι ακομη πιο καλα (αλλωστε Μανωλη οπως εγω προβλεπω σε "βλεπω" κατω απο το τριωρο φετος σε μαραθωνιο) ...αλλοι παλι ειναι κοντα στα 39'στο 10ρι (Deorum στο ευχομαι ολοψυχα...κι ακομα καλυτερα!!!)...κι εγω με τη σειρα μου αναρωτιεμαι πως θα τα καταφερνω να τρεχω σχετικα ανετα 15 και πλεον χλμ σε ρυθμους κατω απο 5' το χλμ!!!Οι διαφορες μου φαινονται ιλιγγιωδεις...κι αναρωτιεμαι πολλες φορες αν ειναι θεμα προπονησης η απλα ταλεντου???

Υ.Γ. Σωτηρη ευχομαι να πανε ολα καλα με τα μικροθεματακια ενοχλησεων που εχεις. Αλλωστε, μετα την επιτευξη του στοχου σου...δικαιωματικα αξιζεις λιγο ξεκουραση!


Spy χρειάζεται υπομονή και επιμονή
Με σωστή προπόνηση και χωρίς βιασύνες, όλα θα έρθουν!
Αν μου έλεγες πριν απο 1 χρόνο πως θα ακολουθούσα τον Τρεχαντίρη σε διαλλειματικές (έστω και στα μισά κομμάτια), θα σε έλεγα τρελό.

μα αν κοιταξει ενα χρονο πισω θα δει απιστευτη βελτιωση... πιστευω οτι η εξελιξη του θα αφησει ανοιχτα πολλα στοματα (οχι οτι δεν το περιμενουμε) για τη δυνατοτητα που εχει το ανθρωπινο σωμα μετα τα 40 ηλικιακα ετη! ειναι αντικειμενο μελετης. βεβαια πιστευω οτι κατα το ημιση η επιτυχια σε προπονητικο επιπεδο οφειλεται περισσοτερο στην υδατινη δουλεια που εριξε , αφου αυτη τον θωρακισε μυοσκελετικα (δε πιστευω οτι υπαρχει καλυτερη αποκατασταση απο την πισινα). ακομα δε μπορω να βαλω ταβανι στον Σπυρο. ο Μανωλης ειναι ολοκληρωμενος δρομεας (ειδικα στο τεχνικο κομματι εχει ξεφυγει ο ανθρωπος) αλλα πιστευω οτι ο Σπυρος σε βαθος 3ετιας αν δεν κανει απερισκεψιες και συνεχισει με την πισινα, θα δει το 2 σαν πρωτο αριθμο μαραθωνιου. πιστευω οτι ο Μανωλης θα ειναι ο λαγος του Σπυρου στο sub3.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 145 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000