Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας; Νο 4
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 145

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/11/2014 :  17:08:15  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

------------------


Ρε συ Μανώλη, πιο ήρεμα, σε διαβάζουν και μικρά παιδιά...Θα μας βλάψεις.



...βασίζομαι στο γεγονός ότι ο Saridis έχει κάνει μια καλή προεργασία προθέρμανσης, οπότε (τα παιδιά) δεν κινδυνεύουν από μένα!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/11/2014 :  17:15:58  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by tazi

quote:
Originally posted by spy

...Παναγιωτη ευχαριστω πολυ που αναφερεσαι παντα θετικα στις επιδοσεις και στις προοπτικες μου...αλλα νομιζω οτι υπερβαλλεις λιγο!!!Ειμαι 51 στα 52 ... κι ηδη κουβαλαω πολλα "κουσουρια" πανω μου...οποτε απο αποψης χρονου και μονο ειναι δυσκολο να δω μεγαλες διαφορες απο δω που βρισκομαι!Ασε που θα τα διαβασει ο Μανωλης...και θα σκασει στα γελια!!!Το μονο βεβαιο ειναι οτι θα προσπαθω παντα για το καλυτερο!

Αργυρη σωστα λες...θελει επιμονη και υπομονη, αλλωστε σιγα-σιγα κατακτωνται οι στοχοι!Το φορουμ μερικες φορες "παρασυρει"...κι ευτυχως που υπαρχουν οι φωνες συνεσης,οπως η δικια σου, αλλα και του Νικου (tazi),που σε επαναφερουν σε περιπτωσεις υπερβολων!





Σπύρο μη χαλιεσαι καθολου, το σωμα σου ειναι δρομικα παρθενο ακομα, αυτο σημαινει πως θα βελτιώνεσαι συνεχως για καμια πενταετια ακομα ανεξάρτητα απο την ηλικία σου, ε μετά καποια στιγμή θα φτασεις σε κάποιο πλατώ, ετσι δεν είναι? Εχεις ακομα δρομο μπροστα σου, μη σκεφτεσαι ηλικιες και υπολοιπες μ......ς, αφου σου αρεσει αυτο που κανεις συνεχισε το και συνεχως θα βελτιώνεσαι, ασε που κανεις και πολύ καλο στον εαυτό σου γενικότερα.



ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΟ!!!
@Spy: τα ρολόγια για κάποιους μπορεί να είναι τελείως αδιάφορα, για κάποιους άλλους "αυτοσκοπός" και για άλλους απλά να αποτελούν το καρότο για να υπάρχουν συγκεκριμένα κίνητρα για να συνεχίζεται η εκγύμναση με ζήλο.

Όλες οι καταστάσεις καλές είναι, απλά μην αγχώνεσαι με πολύ συγκεκριμένους στόχους που αφορούν μετρήσιμους παράγοντες "απόδοσης". Το σημαντικότερο είναι να το απολαμβάνεις, να παραμένεις μακρυά από τραυματισμούς (για να χαίρεσαι και πιο άνετα αυτό που κάνεις) και να συνειδητοποιείς ότι μόνο καλό κάνεις στον εαυτό σου, μόνο και μόνο που γυμνάζεσαι!!!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/11/2014 :  17:17:40  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by chamav

Ξεκίνησα κι εγώ το φιλόδοξο νέο πρόγραμμα του φετινού χειμώνα, το οποίο αποτελείται από τρεις προπονήσεις την εβδομάδα σε κάθε άθλημα (τρέξιμο, κολύμβηση, ποδηλασία). Φιλόδοξο γιατί μέχρι τώρα κατάφερνα δύο κατά μέσο όρο στο καθένα ή 1-2 παραπάνω στο τρέξιμο/κολύμβηση όταν έκοβα το ποδήλατο. Να δούμε πως θα πάει.

Εννοούνται όλες αργές και αερόβιες πλην μιας την εβδομάδα στην πισίνα.



...3+3+3? Καθόλου ελαφρύ το πρόγραμμα! Εύχομαι τα καλύτερα!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/11/2014 :  08:02:11  Εμφάνιση Προφίλ
...Μανωλη, οντως το ζητουμενο ειναι η χαρα της απολαυσης πρωτιστως και φυσικα συνεση, ωστε να αποφευγονται οι τραυματισμοι,με τους οποιους δυστυχως, για πολλους και διαφορους λογους, δεν τους απεφυγα κατα τα περασμενα δυο χρονια!Για να δουμε φετος....

Σημερα απο τα αγρια χαραματα στους δρομους της Κηφισιας για ενα χαλαρο 7αρακι σε 37'16". Δυστυχως δεν συναντησα ουτε εναν απο τους αδεσποτους φιλους μου στα γνωστα σημεια, αλλα εκτος αυτου εντυπωσιαστηκα απο το γεγονος οτι ειναι η πρωτη φορα που ειχε τοσο καυσαεριο απο σχολικα, σκουπιδιαρικα και φορτηγα τροφοδοσιας ακομα και στους παραδρομους της Κηφισιας!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

chamav
Advanced Forum-Runner

Greece


366 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/11/2014 :  09:46:33  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by chamav

Ξεκίνησα κι εγώ το φιλόδοξο νέο πρόγραμμα του φετινού χειμώνα, το οποίο αποτελείται από τρεις προπονήσεις την εβδομάδα σε κάθε άθλημα (τρέξιμο, κολύμβηση, ποδηλασία). Φιλόδοξο γιατί μέχρι τώρα κατάφερνα δύο κατά μέσο όρο στο καθένα ή 1-2 παραπάνω στο τρέξιμο/κολύμβηση όταν έκοβα το ποδήλατο. Να δούμε πως θα πάει.

Εννοούνται όλες αργές και αερόβιες πλην μιας την εβδομάδα στην πισίνα.



...3+3+3? Καθόλου ελαφρύ το πρόγραμμα! Εύχομαι τα καλύτερα!

Free your feet...free your senses!



Δεν ξέρω αν θα καταφέρω να το συνεχίσω πλήρως, πάντως σε διαβεβαιώ ότι το συνολικό φορτίο είναι λιγότερο από αυτά που κάνετε μερικοί μόνο στο τρέξιμο!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

B.A.M.
Forum-Runner

Greece


189 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/11/2014 :  11:37:39  Εμφάνιση Προφίλ
Chamav τι αγώνα - στοχο έχεις ; Ωραία η εναλλαγη προπονήσεων όμως!!

BAM
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/11/2014 :  11:42:59  Εμφάνιση Προφίλ
@chamav: Χαράλαμπε, έχεις δίκιο για το φορτίο γιατί σε αυτό που κάνεις υπάρχει και καλύτερη κατανομή!

@spy: Σπύρο μάλλον έτυχε αυτό με την κίνηση και το καυσαέριο (στο μεταξύ όσο πιο καθαρός είναι ο αέρας, τόσο πιο πολύ σε ενοχλεί το καυσαέριο)!

…γιατί δεν παίρνεις «σβάρνα» ακόμα πιο ήσυχα δρομάκια; Τι σόι κατάσκοπος είσαι;


Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/11/2014 :  12:10:25  Εμφάνιση Προφίλ
...Μανωλη...χαρτογραφημενες διαδρομες...ως επι το πλειστον σε παραδρομους... ξερω ακομα και που ειναι οι λακουβες, τα σκυλια σε καθε σπιτι, ποια γαυγιζουν,ποια ειναι ελευθερα κι αδεσποτα... ειμαι καλος "κατασκοπος" (παντα για ευγενεις σκοπους), αλλωστε την οποια δρομικη μου προοδο, οπως κατ'επαναληξη εχω δηλωσει, την οφειλω στην κατασκοπια που κανω στο φορουμ!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sigi
Senior Forum-Runner



925 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/11/2014 :  12:33:16  Εμφάνιση Προφίλ
Δευτέρα 6χλμ σε 28' 46" , Τρίτη βράδυ 10χλμ σε 49' 12" το κρύο το ένιωσα καλά!!
Εχθές ξεκούραση και σήμερα θα δούμε τι θα κάνουμε μάλλον κάτι
χαλαρό
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

chamav
Advanced Forum-Runner

Greece


366 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/11/2014 :  13:14:54  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by B.A.M.

Chamav τι αγώνα - στοχο έχεις ; Ωραία η εναλλαγη προπονήσεων όμως!!

BAM



Δυστυχώς, δεν έχω στόχους συγκεκριμένους και αυτό αποτελεί πρόβλημα! Από τη μια θεωρώ τον εαυτό μου μάλλον δρομέα, από την άλλη μου αρέσει η κολύμβηση, και αναγκαστικά κάνω ποδήλατο για τα τρίαθλα. Η έλλειψη στόχων και εξειδίκευσης κάνει την όποια προπόνησή μου λίγο αλλόκοτη. Οπότε, έχω αποφασίσει να βρίσκομαι απλά σε μια καλή φυσική κατάσταση γενικά και να συμμετέχω σε διοργανώσεις σε όμορφα μέρη, είτε αυτό λέγεται τρέξιμο, αγώνας βουνού, διάπλους, τρίαθλο.

Πάντως σίγουρα θα ήθελα να συμμετέχω στους ημιμαραθώνιους της Άνοιξης (π.χ. 23άρι Πάτρα, Ημι Αιγίου), βουνό Ζαγόρι ή Τείχιο και κάποια τρίαθλα (π.χ. Σπέτσες, Δόξα, Βουλιαγμένη) στα ενδιάμεσα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

panos1966
Advanced Forum-Runner

Greece
271 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/11/2014 :  13:21:28  Εμφάνιση Προφίλ
Δευτέρα 55' από τα οποία 20' στο 4.45'.Χθές 1 ώρα στό 5.45' περίπου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NESTORAS1980
Advanced Forum-Runner

274 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/11/2014 :  13:59:43  Εμφάνιση Προφίλ
και ένα halfάκι δεν είναι άσχημο
quote:
Originally posted by chamav

quote:
Originally posted by B.A.M.

Chamav τι αγώνα - στοχο έχεις ; Ωραία η εναλλαγη προπονήσεων όμως!!

BAM



Δυστυχώς, δεν έχω στόχους συγκεκριμένους και αυτό αποτελεί πρόβλημα! Από τη μια θεωρώ τον εαυτό μου μάλλον δρομέα, από την άλλη μου αρέσει η κολύμβηση, και αναγκαστικά κάνω ποδήλατο για τα τρίαθλα. Η έλλειψη στόχων και εξειδίκευσης κάνει την όποια προπόνησή μου λίγο αλλόκοτη. Οπότε, έχω αποφασίσει να βρίσκομαι απλά σε μια καλή φυσική κατάσταση γενικά και να συμμετέχω σε διοργανώσεις σε όμορφα μέρη, είτε αυτό λέγεται τρέξιμο, αγώνας βουνού, διάπλους, τρίαθλο.

Πάντως σίγουρα θα ήθελα να συμμετέχω στους ημιμαραθώνιους της Άνοιξης (π.χ. 23άρι Πάτρα, Ημι Αιγίου), βουνό Ζαγόρι ή Τείχιο και κάποια τρίαθλα (π.χ. Σπέτσες, Δόξα, Βουλιαγμένη) στα ενδιάμεσα.



SWIM BIKE RUN
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

B.A.M.
Forum-Runner

Greece


189 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/11/2014 :  14:05:10  Εμφάνιση Προφίλ
Αμα είναι halfaki κανε fullaki. ;-)

BAM
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

chamav
Advanced Forum-Runner

Greece


366 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/11/2014 :  14:32:08  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by NESTORAS1980

και ένα halfάκι δεν είναι άσχημο
quote:
Originally posted by chamav

quote:
Originally posted by B.A.M.

Chamav τι αγώνα - στοχο έχεις ; Ωραία η εναλλαγη προπονήσεων όμως!!

BAM



Δυστυχώς, δεν έχω στόχους συγκεκριμένους και αυτό αποτελεί πρόβλημα! Από τη μια θεωρώ τον εαυτό μου μάλλον δρομέα, από την άλλη μου αρέσει η κολύμβηση, και αναγκαστικά κάνω ποδήλατο για τα τρίαθλα. Η έλλειψη στόχων και εξειδίκευσης κάνει την όποια προπόνησή μου λίγο αλλόκοτη. Οπότε, έχω αποφασίσει να βρίσκομαι απλά σε μια καλή φυσική κατάσταση γενικά και να συμμετέχω σε διοργανώσεις σε όμορφα μέρη, είτε αυτό λέγεται τρέξιμο, αγώνας βουνού, διάπλους, τρίαθλο.

Πάντως σίγουρα θα ήθελα να συμμετέχω στους ημιμαραθώνιους της Άνοιξης (π.χ. 23άρι Πάτρα, Ημι Αιγίου), βουνό Ζαγόρι ή Τείχιο και κάποια τρίαθλα (π.χ. Σπέτσες, Δόξα, Βουλιαγμένη) στα ενδιάμεσα.



SWIM BIKE RUN



Είστε άρρωστοι εσείς οι τριαθλητές! Οσο σκέφτομαι τα 90 χλμ. ποδηλασίας με πονάει ο πισινός μου!

Νέστορα, για ποιό χαφάκι μιλάτε; για αυτό που αναφέρθηκε στο Λουτράκι;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NESTORAS1980
Advanced Forum-Runner

274 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/11/2014 :  15:02:16  Εμφάνιση Προφίλ
αυτό πάει μάλλον για Σεπτέμβρη, μιλούσα για του Μαίου στην Κατερίνη. flat και σε κλειστό δρόμο, ότι πρέπει για να σε απασχολεί μόνο η απόδοση σου και όχι τα παρακείμενα οχήματα
και άσε τα "εσείς", όλοι είμαστε άρρωστοι

SWIM BIKE RUN

Edited by - NESTORAS1980 on 27/11/2014 15:03:47
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 145 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000