Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας; Νο 4
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 145

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/08/2014 :  18:05:47  Εμφάνιση Προφίλ
... καποτε (πριν 6 μηνες περιπου) ετρεχα κι εγω 9 χ 300 σε 1'15" (κι οχι σε 54"-59") με 35" διαλειμμα ... και ζοριζομουν παρα πολυ!Μαλιστα εθεωρουσα οτι για να καταφερω τη συγκεκριμενη διαλειμματικη, μαλλον βρισκομαι σε πολυ καλη κατασταση...πραγμα που θα αποτυπωθει στον αγωνα που ακολουθουσε μετα απο 2 εβδομαδες. Την πρωτη φορα ηταν ο γυρος της λιμνης Ιωαννινων περσι (2:32:30 περιπου), ενω η δευτερη ο Μεγας Αλεκος φετος (3:48:59), που ηταν κι ο πρωτος μου μαραθωνιος! Τωρα βεβαια με τα προβληματα που αντιμετωπιζω ... αυτα φανταζουν περασμενα μεγαλεια!
Αυτα τα γραφω διοτι ειναι οτι ορισμενοι εδω μεσα (echetlos) που εχουν βελτιωσει τοσο πολυ τις επιδοσεις τους,σε συντομο σχετικα χρονικο διαστημα, που εχουν ξεφυγει εντελως, αλλαζοντας κυριολεκτικα επιπεδο ανταγωνισμου!Νικο συγχαρητηρια... ξερω οτι δεν σ'ενδιαφερει, τουλαχιστον στην παρουσα φαση, ο μαραθωνιος, αλλα ειμαι βεβαιος οτι αν ποτε τον επιχειρουσες θα ειχες ευκολα μια επιδοση κατω απο τρεισημισυ ωρες!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/08/2014 :  18:48:36  Εμφάνιση Προφίλ
Σπύρο, σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια αλλά μην ξεχνάς ότι εδώ και καιρό είμαι εκτός κάποιας προετοιμασίας που αφορά μαραθώνιο.
Ούτε τον ανάλογο χιλιομετρικό όγκο κουβαλάω, ούτε κούραση συσσωρεύω, μπορώ δε να δουλεύω σε πιο γρήγορους ρυθμούς που για μαραθώνιο θα μου ήταν αχεδόν άχρηστοι ενώ τώρα απλά κάνω το κέφι μου (για πρώτη φορά όσο καιρό προπονούμαι). Και χωρίς το άγχος της τήρησης του προγράμματος.
Εν ολίγοις, όλα τα παιδιά αν έκαναν μια προετοιμασία για ημί π.χ., θα βελτίωναν σε μεγάλο βαθμό την ταχύτητά τους, άλλος λιγότερο άλλος περισσότερο.
Απ' την άλλη, η αλήθεια είναι πως κρατάω έναν άσσο στο μανίκι μου για πραγματικά μεγάλη βελτίωση στο μέλλον (εάν και εφόσον)...

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratos_al
Elite Forum-Runner

Greece


1776 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/08/2014 :  21:36:02  Εμφάνιση Προφίλ
18,4 χλμ long run σήμερα στο 5.53'
απογευματινό τρέξιμο παραλιακή - ΣΕΦ με (ευτυχώς) δροσούλα....
ευχάριστη συνάντηση στο ΣΕΦ με κάποια ψυχή, τα είπαμε έστω και λίγο.
Ευχαριστώ και για το salt stick....


Κωπηλασία...μπες στον ρυθμό.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/08/2014 :  21:43:27  Εμφάνιση Προφίλ
Παρακαλώ!

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/08/2014 :  21:49:01  Εμφάνιση Προφίλ
Σήμερα στον ''Θέμη''
6 ανοίγματα
ανάμεσα από τα 4χλμ
ενεργητικού ρεπού-προθέρμανσης
για το αυριανό λογκ ραν
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trickster
Advanced Forum-Runner



211 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/08/2014 :  11:41:40  Εμφάνιση Προφίλ  Visit trickster Προσωπική Σελίδα
quote:
Originally posted by trexantiris

Ευχαριστώ δρομόπαιδα για τις ευχές και αντεύχομαι "μακριά από ατυχήματα κάθε είδους"!

@trickster: καθώς έμπαινα στον Κηφισό από τον κόμβο της Λυκόβρυσης ("Λύματα") και προσπερνώντας αυτοκίνητο από την πλευρά του οδηγού, αυτός αποφάσισε να επιταχύνει απότομα και να με στριμώξει προς τις μπαριέρες προφανώς χωρίς να με έχει αντιληφθεί (παρόλο που εκείνη τη στιγμή είχα φτάσει σχεδόν στο παράθυρό του!). Έπεσα στα φρένα για να μείνω γρήγορα πίσω, αλλά στο ελάχιστο κομμάτι ασφάλτου που μου είχε "απομείνει" για να συνεχίσω την πορεία μου, έπεσα σε σχάρα όμβριων που ήταν τόσο πολύ "βυθισμένη" μέσα στην άσφαλτο που ήταν σαν να έπεφτα σε λακούβα "γκραν κάνιον"...η μηχανή άρχισε να ταλαντεύεται και κατάλαβα ότι ήταν θέμα δύο δευτερολέπτων να χάσω τελείως τον έλεγχό της και με την πιο πιθανή κατάληψή της πάνω στις μπαριέρες (1000 φορές καλύτερα να έπεφτα προς την πλευρά του δρόμου όπου κράνος/γάντια/μπουφάν μηχανής, κάτι θα κάνανε... Δεν το σκέφτηκα και πολύ στο να βάλω πόδι κάτω σε στυλ "σούπερ motard" για να σταθεροποιήσω καταρχήν τη μηχανή και μετά ξαναπάτησα φρένο όπου και σταμάτησα ομαλά στην άκρη του δρόμου. Μου πήρε κανά 10λεπτο να ηρεμήσω, να πέσουν οι παλμοί και να φύγει το τρέμουλο που με είχε πιάσει! 15χρόνια οδηγώ μηχανή, αυτόν ήταν το απολύτως χειρότερο συμβάν που μου έχει τύχει...

Free your feet...free your senses!



τρομακτικό.. ευτυχώς ενστικτωδώς έκανες το πιο σωστό γιατί ότι και να φοράς μερικές φορές κακά τα ψέμματα δεν την γλυτώνεις τόσο εύκολα (και ειδικά στον κηφισό που πάνε σφαίρα).
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trickster
Advanced Forum-Runner



211 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/08/2014 :  11:45:51  Εμφάνιση Προφίλ  Visit trickster Προσωπική Σελίδα
Το τελευταίο ένα μήνα έχω ξεκινήσει και εγώ προετοιμασία με προπονητή σε σύλλογο αυτή τη φορά για τον "αυθεντικό" τον Νοέμβρη.

Χθες είχα 25' χαλαρό τρέξιμο (μέχρι 158 παλμούς) σε ανηφόρα, ασκήσεις και μερικά ανοίγματα σε ανηφόρες και στην συνέχεια 45' επίσης συνεχόμενο τρέξιμο σε ανηφόρες. Για την ώρα πάω αρκετά χαλαρά μιας και είχα συνηθήσει να πιέζω πολύ περισσότερο τον εαυτό μου τον προηγούμενο καιρό. Χθες συνολικά 14 χλμ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/08/2014 :  12:46:35  Εμφάνιση Προφίλ
18 κμ στο 5.28''/κμ κ 4x100μ χαλαρα ανοιγματακια...

Την ανοιξη αν δεν την βρεις,την φτιαχνεις!

Οδυσσεας Ελυτης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/08/2014 :  15:59:26  Εμφάνιση Προφίλ
Tο 30ρι έγινε στο ΣΕΦ
και το τελευταίο 1/3 σε ρυθμό(;) μαραθωνίου

με τον ήλιο να σκάει μύτη στο 13ο χλμ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

supergomar
Senior Forum-Runner

Greece


441 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/08/2014 :  18:43:59  Εμφάνιση Προφίλ
17 χλμ. σε άνετο τέμπο (1 1/2 ώρα) πρωί πρωί δίπλα από την παραλία του Μονολιθίου στην Πρέβεζα. Για αποκατάσταση σας αφήνω να μαντέψετε ..

'cause I know what it meens to walk along the lonely street of dreams .
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/08/2014 :  18:56:37  Εμφάνιση Προφίλ
Μία βόλτα ως την Νικόπολη!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/08/2014 :  19:21:53  Εμφάνιση Προφίλ
...5 χλμ σημερα στις εξι το απογευμα σε 27'05", κατ'απαιτηση του φυσιοθεραπευτη μου,ο οποιος επιμενει οτι πρεπει να τρεχω,εστω και λιγο, για να "δουλευουν" οι μυες των ποδιων!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

saridis
Senior Forum-Runner

Greece
606 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/08/2014 :  23:26:38  Εμφάνιση Προφίλ  Visit saridis Προσωπική Σελίδα
Το ξενερωμα του αιωνα εφαγα πριν λιγη ωρα.

μου κοπηκε η ορεξη ενω ετρωγα.
δεν πιστευα στα ματια μου.
μολις ειχα τελειωσει την τελευταια προπονηση της βδομαδας και συνδεσα το ρολοι στον υπολογιστη ωστε να δω με ποσα χλμ εκλεισε το 7ημερο....

http://s270.photobucket.com/user/oyk600/media/ViberPC382014230533bmp_zps12b39a5c.jpg.html]

ετσι μου ηρθε να βγω εξω να τρεξω ενα μαμημενο χιλιομετρακι ακομη, αλλα τα 2 κιλα καρπουζι παρα εκατσαν βαρια στο στομαχι
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/08/2014 :  23:31:10  Εμφάνιση Προφίλ
Τι εννοείς 199 χλμ σε μία εβδομάδα, ρε Παύλε...?!?!?!?!?!?
Πώς γίνεται???
Γιατί?
Έχασες κάποιο στοίχημα???

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/08/2014 :  23:36:27  Εμφάνιση Προφίλ
Παύλο, από κιλά πού βρίσκεσαι;
Έχω να σε δω από τα Γιάννενα του 2012.

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 145 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000