Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας; Νο 4
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 145

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/05/2014 :  10:48:18  Εμφάνιση Προφίλ
2 ώρες και 12 χλμ στα κατσάβραχα των γερανείων χθές.Και μάλλον η τελευταία ζόρικη προπόνηση πρίν την ζήρεια.

Αν δεν έχεις ότι αγαπάς,αγάπα ότι έχεις.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MasBass
Advanced Forum-Runner

Greece


389 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/05/2014 :  11:08:07  Εμφάνιση Προφίλ
Με την τενοντίτιδα στον δεξί δικέφαλο να περιμένει στη γωνία για υποτροπή, έκλεισα 3 μήνες αποχής με ελάχιστα χιλιόμετρα: τον πρωτο μηνα δύο πεντάρια, τον δεύτερο μήνα ένα με δύο τεσσάρια την εβδομάδα και τώρα είμαι στα τρια τεσσαρια την εβδομάδα. Οι πνεύμονες έχουν κλείσει αισθητά, έχω πάρει 4 κιλά και πολύ φοβάμαι οτι σ'ένα μήνα που αρχίζει το προγραμμα για ΚΜΑ θα ξανασκάσει τενοντίτιδα στα πολλά χλμ τον Σεπτεμβριο. Οπότε τωρα το παω λαου λαου και βλεπουμε.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/05/2014 :  12:13:06  Εμφάνιση Προφίλ
...ένα ακόμα ΣΚ πέρασε με σφυροκόπημα στα σκαλάκια Πάρνηθας + φαράγγι Χούνης-Μπάφι:
2 Χ Σκαλάκια το Σάββατο, όπου στο δεύτερο ανέβασμα πίεσα το ρυθμό έτσι ώστε το μονοπάτι να "βγει" σε 24'40'' αλλά η έκπληξη ήρθε κυρίως στο κατέβασμα όπου παρόλο που "έχασα" κάποιες σάρες, το χρονόμετρο σταμάτησε στο 14'01''. Τα πατήματα αρχίζουν και βγαίνουν πιο εύκολα, χωρίς σκέψη, ενώ αισθάνομαι ότι τα πέλματα αρχίζουν πλέον και "χαιδεύουν" τις πέτρες με σιγουριά και σταθερότητα. Το πρόβλημα με τα σκαλάκια είναι ότι λάθος πατήματα δεν επιτρέπονται εκεί και μια ενδεχόμενη πτώση μπορεί να κοστίσει πολύ...πάρα πολύ!!!...οπότε η αδρεναλίνη στα ύψη!

Την Κυριακή ένα ανεβοκατέβασμα στο φαράγγι της Χούνης (μέχρι Μπάφι) και μετά στο καπάκι ένα ανεβοκατέβασμα τα σκαλάκια για...επιδόρπιο Τα πόδια όμως βαριά, οπότε εδικά στο κατέβασμα ήμουν πιο νωχελικός.

Τελευταία "βαριά" προπόνηση ενόψη της Ζήρειας το Σάββατο στα σκαλάκια (που αλλού) με 3 Χ ανεβοκατέβασμα μαζί και με άλλους "τρελαμένους" ορεινούς τύπους. Κυριακή θα χαλαρώσω απλά στο χωματόδρομο του "γύρου του Υμηττού" και Ζήρεια σου ερχόμαστε (βρε που πάμε ρεεεεεεεεε)...

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

chriscross
Advanced Forum-Runner



277 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/05/2014 :  12:40:54  Εμφάνιση Προφίλ
Απορω πως δεν σε εχω πετυχει ακομα πανω στο βουνοΤριτη συνεχομενη κυριακη και εγω στην Παρνηθα λιγο πριν τις 6 το ξημερωμα με χουνη μπαφι,κορομηλια,μολα κ.λ.π.συναντησεις με ελαφια,αγριογουρουνα,το πεδιο του βουνου αυτου οντως ειναι φοβερη προσαρμογη για τη Ζηρια-την επομενη κυριακη μαλον αλλαγη κατευθυνσης και αι Γιωργης χαλαρα και ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ!!! για να δωσω το παρον στα δυο τελευταια δυσκολα για το καλοκαιρι..
quote:
Originally posted by trexantiris

...ένα ακόμα ΣΚ πέρασε με σφυροκόπημα στα σκαλάκια Πάρνηθας + φαράγγι Χούνης-Μπάφι:
2 Χ Σκαλάκια το Σάββατο, όπου στο δεύτερο ανέβασμα πίεσα το ρυθμό έτσι ώστε το μονοπάτι να "βγει" σε 24'40'' αλλά η έκπληξη ήρθε κυρίως στο κατέβασμα όπου παρόλο που "έχασα" κάποιες σάρες, το χρονόμετρο σταμάτησε στο 14'01''. Τα πατήματα αρχίζουν και βγαίνουν πιο εύκολα, χωρίς σκέψη, ενώ αισθάνομαι ότι τα πέλματα αρχίζουν πλέον και "χαιδεύουν" τις πέτρες με σιγουριά και σταθερότητα. Το πρόβλημα με τα σκαλάκια είναι ότι λάθος πατήματα δεν επιτρέπονται εκεί και μια ενδεχόμενη πτώση μπορεί να κοστίσει πολύ...πάρα πολύ!!!...οπότε η αδρεναλίνη στα ύψη!

Την Κυριακή ένα ανεβοκατέβασμα στο φαράγγι της Χούνης (μέχρι Μπάφι) και μετά στο καπάκι ένα ανεβοκατέβασμα τα σκαλάκια για...επιδόρπιο Τα πόδια όμως βαριά, οπότε εδικά στο κατέβασμα ήμουν πιο νωχελικός.

Τελευταία "βαριά" προπόνηση ενόψη της Ζήρειας το Σάββατο στα σκαλάκια (που αλλού) με 3 Χ ανεβοκατέβασμα μαζί και με άλλους "τρελαμένους" ορεινούς τύπους. Κυριακή θα χαλαρώσω απλά στο χωματόδρομο του "γύρου του Υμηττού" και Ζήρεια σου ερχόμαστε (βρε που πάμε ρεεεεεεεεε)...

Free your feet...free your senses!

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/05/2014 :  12:29:23  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by chriscross

Απορω πως δεν σε εχω πετυχει ακομα πανω στο βουνοΤριτη συνεχομενη κυριακη και εγω στην Παρνηθα λιγο πριν τις 6 το ξημερωμα με χουνη μπαφι,κορομηλια,μολα κ.λ.π.συναντησεις με ελαφια,αγριογουρουνα,το πεδιο του βουνου αυτου οντως ειναι φοβερη προσαρμογη για τη Ζηρια-την επομενη κυριακη μαλον αλλαγη κατευθυνσης και αι Γιωργης χαλαρα και ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ!!! για να δωσω το παρον στα δυο τελευταια δυσκολα για το καλοκαιρι..
quote:
Originally posted by trexantiris

...ένα ακόμα ΣΚ πέρασε με σφυροκόπημα στα σκαλάκια Πάρνηθας + φαράγγι Χούνης-Μπάφι:
2 Χ Σκαλάκια το Σάββατο, όπου στο δεύτερο ανέβασμα πίεσα το ρυθμό έτσι ώστε το μονοπάτι να "βγει" σε 24'40'' αλλά η έκπληξη ήρθε κυρίως στο κατέβασμα όπου παρόλο που "έχασα" κάποιες σάρες, το χρονόμετρο σταμάτησε στο 14'01''. Τα πατήματα αρχίζουν και βγαίνουν πιο εύκολα, χωρίς σκέψη, ενώ αισθάνομαι ότι τα πέλματα αρχίζουν πλέον και "χαιδεύουν" τις πέτρες με σιγουριά και σταθερότητα. Το πρόβλημα με τα σκαλάκια είναι ότι λάθος πατήματα δεν επιτρέπονται εκεί και μια ενδεχόμενη πτώση μπορεί να κοστίσει πολύ...πάρα πολύ!!!...οπότε η αδρεναλίνη στα ύψη!

Την Κυριακή ένα ανεβοκατέβασμα στο φαράγγι της Χούνης (μέχρι Μπάφι) και μετά στο καπάκι ένα ανεβοκατέβασμα τα σκαλάκια για...επιδόρπιο Τα πόδια όμως βαριά, οπότε εδικά στο κατέβασμα ήμουν πιο νωχελικός.

Τελευταία "βαριά" προπόνηση ενόψη της Ζήρειας το Σάββατο στα σκαλάκια (που αλλού) με 3 Χ ανεβοκατέβασμα μαζί και με άλλους "τρελαμένους" ορεινούς τύπους. Κυριακή θα χαλαρώσω απλά στο χωματόδρομο του "γύρου του Υμηττού" και Ζήρεια σου ερχόμαστε (βρε που πάμε ρεεεεεεεεε)...

Free your feet...free your senses!




...ξεκινάς πολύ νωρίς εσύ! Σουυυυύπεεεερ! Και επειδή μετά την άνοδό σου στο Μπάφι, συνεχίζεις για άλλα (ενώ εμείς κατηφορίζουμε ξανά), δε θα υπήρχε περίπτωση να συναντηθούμε!

Μετά τη Ζήρεια θα κανονίσουμε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ προπονήσεις στην Πάρνηθα, με εκκίνηση "6 παρά"...μια χαρά ώρα γιατί ξεμπερδεύεις και γρήγορα!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

chriscross
Advanced Forum-Runner



277 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/05/2014 :  13:22:57  Εμφάνιση Προφίλ
κοιταξε και εγω την πρωτη φορα Χουνη-μπαφι και επιστροφη το εκανα-τα σκαλακια δεν τα εχω κανει ποτε!!απλα εχω παρει τον χαρτη και προσπαθω να βγαζω διαδρομες αναλογα με τον διαθεσιμο χρονο-και αυτη η ωρα ειναι η καλυτερη(ουτε τη ζεστη τρως ουτε χανεις ολη την κυριακη και να σε κυνηγαει η οικογενεια μετα)
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by chriscross

Απορω πως δεν σε εχω πετυχει ακομα πανω στο βουνοΤριτη συνεχομενη κυριακη και εγω στην Παρνηθα λιγο πριν τις 6 το ξημερωμα με χουνη μπαφι,κορομηλια,μολα κ.λ.π.συναντησεις με ελαφια,αγριογουρουνα,το πεδιο του βουνου αυτου οντως ειναι φοβερη προσαρμογη για τη Ζηρια-την επομενη κυριακη μαλον αλλαγη κατευθυνσης και αι Γιωργης χαλαρα και ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ!!! για να δωσω το παρον στα δυο τελευταια δυσκολα για το καλοκαιρι..
quote:
Originally posted by trexantiris

...ένα ακόμα ΣΚ πέρασε με σφυροκόπημα στα σκαλάκια Πάρνηθας + φαράγγι Χούνης-Μπάφι:
2 Χ Σκαλάκια το Σάββατο, όπου στο δεύτερο ανέβασμα πίεσα το ρυθμό έτσι ώστε το μονοπάτι να "βγει" σε 24'40'' αλλά η έκπληξη ήρθε κυρίως στο κατέβασμα όπου παρόλο που "έχασα" κάποιες σάρες, το χρονόμετρο σταμάτησε στο 14'01''. Τα πατήματα αρχίζουν και βγαίνουν πιο εύκολα, χωρίς σκέψη, ενώ αισθάνομαι ότι τα πέλματα αρχίζουν πλέον και "χαιδεύουν" τις πέτρες με σιγουριά και σταθερότητα. Το πρόβλημα με τα σκαλάκια είναι ότι λάθος πατήματα δεν επιτρέπονται εκεί και μια ενδεχόμενη πτώση μπορεί να κοστίσει πολύ...πάρα πολύ!!!...οπότε η αδρεναλίνη στα ύψη!

Την Κυριακή ένα ανεβοκατέβασμα στο φαράγγι της Χούνης (μέχρι Μπάφι) και μετά στο καπάκι ένα ανεβοκατέβασμα τα σκαλάκια για...επιδόρπιο Τα πόδια όμως βαριά, οπότε εδικά στο κατέβασμα ήμουν πιο νωχελικός.

Τελευταία "βαριά" προπόνηση ενόψη της Ζήρειας το Σάββατο στα σκαλάκια (που αλλού) με 3 Χ ανεβοκατέβασμα μαζί και με άλλους "τρελαμένους" ορεινούς τύπους. Κυριακή θα χαλαρώσω απλά στο χωματόδρομο του "γύρου του Υμηττού" και Ζήρεια σου ερχόμαστε (βρε που πάμε ρεεεεεεεεε)...

Free your feet...free your senses!




...ξεκινάς πολύ νωρίς εσύ! Σουυυυύπεεεερ! Και επειδή μετά την άνοδό σου στο Μπάφι, συνεχίζεις για άλλα (ενώ εμείς κατηφορίζουμε ξανά), δε θα υπήρχε περίπτωση να συναντηθούμε!

Μετά τη Ζήρεια θα κανονίσουμε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ προπονήσεις στην Πάρνηθα, με εκκίνηση "6 παρά"...μια χαρά ώρα γιατί ξεμπερδεύεις και γρήγορα!

Free your feet...free your senses!

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/05/2014 :  13:47:39  Εμφάνιση Προφίλ
Ξεψαρωμάτων συνέχεια χθες

4χλμ προθέρμα+Ξεψαρώματα+1 χλμ ανάμεσα+1 χλμ αποθέραπυ= 12 ΣΥΝΟΛΙΚΑ

Σήμερα... ''εκτάκτως'' κάνα δεκαράκι χαλαρά
και... στο ''γρασίδι''
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/05/2014 :  14:18:07  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by GERMANOS

Ξεψαρωμάτων συνέχεια χθες

4χλμ προθέρμα+Ξεψαρώματα+1 χλμ ανάμεσα+1 χλμ αποθέραπυ= 12 ΣΥΝΟΛΙΚΑ

Σήμερα... ''εκτάκτως'' κάνα δεκαράκι χαλαρά
και... στο ''γρασίδι''



...Τίμο, για θύμησέ μου από τί αποτελείται το "Ξεψάρωμα;"

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/05/2014 :  14:27:24  Εμφάνιση Προφίλ
Μετά από 3 χρόνια αποφάσισα να ξανακάνω ''διαλλειματικά'' κομμάτια
έτσι για να νομίζω ότι κάτι άλλαξε

Φυσικά είναι πολύ πιο αργά από εκείνα που έκανα παλιότερα
Ούτε καν σε ρυθμό δεκαριού
ακόμα κι από παλαιότερων Τεμπών...

Το θέμα είναι να συγκρατηθώ
και να μην απαιτήσω από το νευρικό σύστημα
μεγαλύτερες ταχύτητες
''βλέποντας'' ξανά τα όρια του!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

supergomar
Senior Forum-Runner

Greece


441 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/05/2014 :  17:39:50  Εμφάνιση Προφίλ
Μιας και δε βόλευε άλλη ώρα, παρά μόνο το μεσημέρι, 13 χιλιόμετρα στο άλσος , αερόβια και off road. Ευτυχώς παχύς ίσκιος και κάθε 20 λεπτά νερό από τις βρύσες .

'cause I know what it meens to walk along the lonely street of dreams .
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

LEON T
Senior Forum-Runner

Greece


550 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/05/2014 :  22:57:32  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by supergomar

Μιας και δε βόλευε άλλη ώρα, παρά μόνο το μεσημέρι, 13 χιλιόμετρα στο άλσος , αερόβια και off road. Ευτυχώς παχύς ίσκιος και κάθε 20 λεπτά νερό από τις βρύσες .

'cause I know what it meens to walk along the lonely street of dreams .



Ενταξει μια χαρα Βαγγελη κι εγω την κυριακη το πρωι ετρεξα 12
μεσα στον ηλιο στο πανηπειρωτικο!θα το πιασεις το 42 στο νυχτερινο!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/05/2014 :  23:05:49  Εμφάνιση Προφίλ
...8,1 χλμ στο Ζηρινειο σε 45'!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

DaedraLord
Forum-Runner

Greece


181 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/05/2014 :  08:47:16  Εμφάνιση Προφίλ
6:20 χθες το απόγευμα σε 36'. Μοιρασμένο, ανηφόρα-κατηφόρα. Βέβαια δεν είχα καμία ενόχληση και όσο συντηριτικά πήγαινα στην ανηφόρα τόσο του σκοτωμού κατέβαινα. Το είχα γυρίσει σε forefoot και δεν σταμάταγα για κανέναν λόγο. Δηλαδή αν ήταν με μεγαλύτερη κλίση θα είχα φάει τα μούτρα μου :P

----------
http://www.movescount.com/members/DaedraLord
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/05/2014 :  10:48:05  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by DaedraLord

6:20 χθες το απόγευμα σε 36'. Μοιρασμένο, ανηφόρα-κατηφόρα. Βέβαια δεν είχα καμία ενόχληση και όσο συντηριτικά πήγαινα στην ανηφόρα τόσο του σκοτωμού κατέβαινα. Το είχα γυρίσει σε forefoot και δεν σταμάταγα για κανέναν λόγο. Δηλαδή αν ήταν με μεγαλύτερη κλίση θα είχα φάει τα μούτρα μου :P

----------
http://www.movescount.com/members/DaedraLord



...όταν η κλίση είναι τόσο μεγάλη που δε μας επιτρέπει το ελεγχόμενο "ρολάρισμα", τότε αναγκαστικά θα πρέπει να επιβραδύνουμε χρησιμοποιώντας τους τετρακεφάλους (γόνατο πάντα να είναι ελαφρώς λυγισμένο), κάνοντας ουσιαστικά το σώμα μας να "χαμηλώσει" προς το έδαφος!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

DaedraLord
Forum-Runner

Greece


181 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/05/2014 :  11:00:34  Εμφάνιση Προφίλ
Α ρε Μανώλη είσαι ανοιχτή εγκυκλοπαίδεια. Αν κάθε φορά που έδινες μια συμβουλή την έγραφα σε κάναν χρόνο θα έβγαζα ένα αρκετά χοντρό βιβλίο.
Θα το θυμάμαι αυτό γιατί από Ιούλιο θα αρχίσω αν τρέχω σε ανώμαλο αφού στο χωριό για να τρέξω πρέπει να βγω εθνική ή να παώ σε αγροτικούς ανώμαλους δρόμους

----------
http://www.movescount.com/members/DaedraLord
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 145 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000