Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας; Νο 4
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 145

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/06/2014 :  14:57:50  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα
Τσουκου τσούκου τσουλάω.
Θέλω αρκετή δουλίτσα ακόμα βέβαια, κυρίως αδυνάτισμα για την ώρα - αλλά αυτό δεν το φοβάμαι, είναι καθαρά θέμα χρόνου-, αλλά μπήκε το νερό στο αυλάκι...

:)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

DaedraLord
Forum-Runner

Greece


181 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/06/2014 :  15:01:21  Εμφάνιση Προφίλ
Καλό μήνα σε όλους
Πρώτη φορά, όχι που ψήφια, αλλά που έτρεξα πρωι. Μπορώ να πω πως ήταν ωραία εμεπρία. Βεβαιώς ακόμη προτιμώ την βραδινή τρεχάλα. 10.6 χλμ σε 1 ώρα και 6 λεπτά. Ξεκινούσε κατηφορικά η διαδρομή οπότε μου ήταν πιο εύκολο.
Επίσης για τον μήνα Μάιοι κατέγραψα σχεδόν 65χλμ τρέχοντας. Αν μου το έλεγε αυτό κάποιος πιο παλιά θα του έλεγα πως δεν υπήρχε περίπτωση να κάνω εγώ τέτοιο πράγμα. Ελπίζω ο Ιούνιος να φτάσει ψηλότερα το 1/6 το έφαγα για τον Ιούνιο :P

----------
http://www.movescount.com/members/DaedraLord
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/06/2014 :  15:11:07  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Deorum

Τσουκου τσούκου τσουλάω.
Θέλω αρκετή δουλίτσα ακόμα βέβαια, κυρίως αδυνάτισμα για την ώρα - αλλά αυτό δεν το φοβάμαι, είναι καθαρά θέμα χρόνου-, αλλά μπήκε το νερό στο αυλάκι...

:)




"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/06/2014 :  15:30:10  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα
Ένα μονο θα σας πω.
Εχτές, έτρεχα με μετρονόμο στα ακουστικά (μην γελάτε), να κάνω τα βήματα από 160, για αρχή, 170. Τα κατάφερα οκ μου βγαίνει, αρκεί να μην ξεχνιέμαι. Νομίζω αν το καταφέρω αυτό, να γίνεται εντελώς μηχανικά και αυτόματα, δεν θα επιδιώξω κάτι παραπάνω, ίσως οριακά και μετά από κανά χρόνο, και θα έχω διορθώσει ένα τεράστιο κομμάτι που υστερούσα.

:P

Κάτσε να πέσει πρώτα η μπάκα, που με κοροϊδεύουν όλοι, πρωταθλητές και μη, και μετά τα άλλα.
Προς το παρόν παίζουμε τσουκου τσουκου ball.

Το ποδαράκι πάντως είναι καλά, και αυτό είναι ανεκτίμητης αξίας, ας μην ξανα-έχω ενοχλήσεις, και ας τρέχω στο 6' αν χρειάζεται. Αρκεί να τρέχω. Να μην είμαι αδρανής.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

supergomar
Senior Forum-Runner

Greece


441 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/06/2014 :  21:54:35  Εμφάνιση Προφίλ
Το πρωί 8,5 χλμ. τρέχοντας στη δουλειά. Έτσι θα πάω μέχρι το 10άρι στη λίμνη και δύο γρήγορες προπονήσεις ενδιάμεσα, με 1000άρια και 400άρια.

'cause I know what it meens to walk along the lonely street of dreams .
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/06/2014 :  23:04:54  Εμφάνιση Προφίλ
...25'ασκησεις ενδυναμωσης...και στην συνεχεια 45'χαλαρο τρεξιμο στο στιβο του Ζηρινειου(7,8 χλμ)!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dtziouvaras
Senior Forum-Runner

695 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/06/2014 :  09:25:23  Εμφάνιση Προφίλ
2η εβδομαδα πληρης αποχή λόγω πνευμονίας πάλι.
θα τον φάμε το ιουνιο έτσι.....
Από ιούλιο τώρα....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/06/2014 :  10:36:42  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημερα σε ολους! Mετα απο 2 μηνες αποχης απο καθε αθλητικη δραστηριοτητα, ακομα κ στο να γραψω στο forum ,(η τελευταια 6 Απριλη στον Μεγα Αλεκο) λογω του ισχιακου, σημερα ηταν η πρωτη μερα επαναφορας του συστηματος οπως λεει κ ο φιλος ο trexantiris με 30' πολυ χαλαρου τρεξιματος αρκετες διατασεις ενδυναμωση ραχιαιων-κοιλιακων κ τελος ενα 10' αποθεραπεια του χαλαρου τρεξιματος....αποθεραπεια της αποθεραπειας δηλ...
Επιτελους καμια απολυτως ενοχληση!!! γιατι ειχα 3 μηνες να τρεξω χωρις ενοχληση... πολυ χαρουμενος σημερα

Την ανοιξη αν δεν την βρεις,την φτιαχνεις!

Οδυσσεας Ελυτης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trickster
Advanced Forum-Runner



211 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/06/2014 :  10:55:47  Εμφάνιση Προφίλ  Visit trickster Προσωπική Σελίδα
quote:
Originally posted by Deorum

Ένα μονο θα σας πω.
Εχτές, έτρεχα με μετρονόμο στα ακουστικά (μην γελάτε), να κάνω τα βήματα από 160, για αρχή, 170. Τα κατάφερα οκ μου βγαίνει, αρκεί να μην ξεχνιέμαι. Νομίζω αν το καταφέρω αυτό, να γίνεται εντελώς μηχανικά και αυτόματα, δεν θα επιδιώξω κάτι παραπάνω, ίσως οριακά και μετά από κανά χρόνο, και θα έχω διορθώσει ένα τεράστιο κομμάτι που υστερούσα.

:P

Κάτσε να πέσει πρώτα η μπάκα, που με κοροϊδεύουν όλοι, πρωταθλητές και μη, και μετά τα άλλα.
Προς το παρόν παίζουμε τσουκου τσουκου ball.

Το ποδαράκι πάντως είναι καλά, και αυτό είναι ανεκτίμητης αξίας, ας μην ξανα-έχω ενοχλήσεις, και ας τρέχω στο 6' αν χρειάζεται. Αρκεί να τρέχω. Να μην είμαι αδρανής.



Όχι δεν γελάμε με το μετρονόμο αλλά επειδή αν ακούς ένα κλικι-κλικι στο μυαλό σου συνέχεια μπορεί να γελάς μόνος σου σε κάποια φάση, δεν είναι καλύτερα να σκέφτεσαι ανά τακτά χρονικά διαστήματα το τραγουδάκι π.χ foot loose που είναι 180 bpm και να διορθώνεις το cadence σου; Είναι εύκολο και για απομνημόνευση του ρυθμού γι' αυτό το λέω..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/06/2014 :  11:03:14  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα
Το αβίαστο, αζόριστο και φυσικό μου είναι 160. το 180 είναι εντελώς υπερβολικό για την ώρα, δεν το έχω, μπερδεύομαι.
το 170 βγαίνει, αρκεί να μην αφαιρεθώ η κουραστώ. Για ένα μεγάλο αρχικό διάστημα είναι υπέραρκετο πιστεύω. Μετά βλέπουμε.

Τον μετρονόμο τον έχω συνδυάσει με τραγούδια που είναι ακριβώς 85bpm (δλδ 170). Αλλά επειδή θέλει λίγη δουλίτσα (προγραμματάκι bpm analyzer, και μετά κυρίως δοκιμή τα τραγούδια στην πράξη, και να δεις στο garmin αν ίσχυσε, γιατί το bpm analyzer των τραγουδιών είναι καμιά φορά λάθος. (πχ το τραγούδι έχει περίεργα περάσματα, ή ξεκινάει ήρεμο ή τελειώνει ήρεμο, και χαλάει τον μέσο όρο. Οπότε αν δεν το δεις στην πράξη... δεν βγάζεις άκρη)

Γενικά λίγο μετρονόμος, λίγο μουσική από bpm analyzer, λίγο μετά βλέπω τα αποτέλεσματα του ρολογιού. Θα το βρώ που θα πάει.
Άσε που περνάει πιο ενδιαφέρουσα η προπόνηση με όλα αυτά που σκέφτομαι, και δεν προλαβαίνω να βαρεθώ σε 1 ώρα.

:)

YG. To foot loose ποιο είναι? δεν το ξέρω.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trickster
Advanced Forum-Runner



211 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/06/2014 :  11:06:32  Εμφάνιση Προφίλ  Visit trickster Προσωπική Σελίδα
https://www.youtube.com/watch?v=GjqfGe_80Ck



Τώρα που το λες και αυτό δεν είναι ακριβώς 180.. ίσως γύρω στο 175. Αλλά το χρησιμοποιώ γιατί ο ρυθμός σου μένει στο μυαλό.

Edited by - trickster on 03/06/2014 11:12:14
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sigi
Senior Forum-Runner



925 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/06/2014 :  11:33:10  Εμφάνιση Προφίλ
Εχθές 8χλμ σε 36.50
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/06/2014 :  11:41:20  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by sotos-marathon

Καλημερα σε ολους! Mετα απο 2 μηνες αποχης απο καθε αθλητικη δραστηριοτητα, ακομα κ στο να γραψω στο forum ,(η τελευταια 6 Απριλη στον Μεγα Αλεκο) λογω του ισχιακου, σημερα ηταν η πρωτη μερα επαναφορας του συστηματος οπως λεει κ ο φιλος ο trexantiris με 30' πολυ χαλαρου τρεξιματος αρκετες διατασεις ενδυναμωση ραχιαιων-κοιλιακων κ τελος ενα 10' αποθεραπεια του χαλαρου τρεξιματος....αποθεραπεια της αποθεραπειας δηλ...
Επιτελους καμια απολυτως ενοχληση!!! γιατι ειχα 3 μηνες να τρεξω χωρις ενοχληση... πολυ χαρουμενος σημερα

Την ανοιξη αν δεν την βρεις,την φτιαχνεις!

Οδυσσεας Ελυτης



...φτου σκόρδα, μπλε ματάκι κρεμασμένο και όλα τα σχετικά!!!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/06/2014 :  11:48:42  Εμφάνιση Προφίλ
...@sigi μια χαρα σε βλεπω!!!Ακμαιοτατος!
...@dtziouvaras πολλα περαστικα!Θελει προσοχη η πνευμονια!Ειχα περασει κι εγω και ταλαιπωρηθηκα πολυ!
...@sotos-marathon καλη επανοδο...και παντα δυνατος!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/06/2014 :  11:51:00  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by sotos-marathon

Καλημερα σε ολους! Mετα απο 2 μηνες αποχης απο καθε αθλητικη δραστηριοτητα, ακομα κ στο να γραψω στο forum ,(η τελευταια 6 Απριλη στον Μεγα Αλεκο) λογω του ισχιακου, σημερα ηταν η πρωτη μερα επαναφορας του συστηματος οπως λεει κ ο φιλος ο trexantiris με 30' πολυ χαλαρου τρεξιματος αρκετες διατασεις ενδυναμωση ραχιαιων-κοιλιακων κ τελος ενα 10' αποθεραπεια του χαλαρου τρεξιματος....αποθεραπεια της αποθεραπειας δηλ...
Επιτελους καμια απολυτως ενοχληση!!! γιατι ειχα 3 μηνες να τρεξω χωρις ενοχληση... πολυ χαρουμενος σημερα

Την ανοιξη αν δεν την βρεις,την φτιαχνεις!

Οδυσσεας Ελυτης



...φτου σκόρδα, μπλε ματάκι κρεμασμένο και όλα τα σχετικά!!!

Free your feet...free your senses!

.....κ καθημερινο ξεματιασμα απο την γιαγια!!!χαχα!!

Την ανοιξη αν δεν την βρεις,την φτιαχνεις!

Οδυσσεας Ελυτης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 145 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000