Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας; Νο 4
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 145

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/09/2014 :  11:36:14  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα
Ατομικό ρεκόρ στην πισίνα στο 1χλμ.
Δεν σας λέω τον χρόνο μην γελάτε, αλλά το ατομικό ρεκόρ, είναι ατομικό ρεκόρ!
Λίγο ακόμα να είμαι στην λωρίδα ταχείας κολύμβησης. :)

Αλλά στην πισίνα δεν ζορίζομαι, απλά παώ να χαλαρώσω 40 λεπτά περίπου, δεν έχω κάποιο στόχο, όλα σχεδόν είναι στο easy.
Άντε να ζοριστώ σε καμιά προσπέραση, για να μην μείνω πολύ ώρα στο αντίθετο ρεύμα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

costastsico
Forum-Runner

Greece
193 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/09/2014 :  11:37:51  Εμφάνιση Προφίλ
Άργησα λίγο ο πρωι και πήγα γύρω στις 09:00 . Φορούσα το γαλάζιο μπλουζάκι του μαραθωνιου του μεγάλου Αλέξανδρου . Ήσουν εκεί σήμερα ;δεν νομίζω να σε είδα γιατί δεν εντόπισα κανέναν γρήγορο !!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/09/2014 :  11:39:58  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by costastsico

Άργησα λίγο ο πρωι και πήγα γύρω στις 09:00 . Φορούσα το γαλάζιο μπλουζάκι του μαραθωνιου του μεγάλου Αλέξανδρου . Ήσουν εκεί σήμερα ;δεν νομίζω να σε είδα γιατί δεν εντόπισα κανέναν γρήγορο !!!


Στο γήπεδο ήμουν κατά τις 6:10 οπότε...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/09/2014 :  11:40:47  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα
quote:
Originally posted by logacios

Ηταν να γινει πρωινο 30αρι ,κατεληξα να κανω απογευμα ενα 20αρι με το ζορι,η υγρασια δεν παλευονταν.
Στο τελος συναντηση με echetlo!
Ανετος οποιος δεν εχει Αυθεντικο..



Ναι εχτές, δεν ξέρω τι έγινε, έτρεξα το βραδάκι και αργά, και κολύμπησα στον ιδρώτα, τέτοιο χάλι δεν το έχω ξαναδεί. Τρομερή υγρασία.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/09/2014 :  11:50:50  Εμφάνιση Προφίλ
Πάλι καλά που επιβεβαιώνετε τα περί υγρασίας γιατί αλλιώς θα έβαζα τα κλάμματα με την χθεσινή μου προπόνηση!

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stelios-panthiras
Forum-Runner

Greece


87 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/09/2014 :  11:55:22  Εμφάνιση Προφίλ
σημερα στο ζαπειο 25 χιολομετρα σε 2 ωρες και25 λεπτα καλα ηταν μεσο ορο 5.50 με αρκετη υγρασια τα ποδια σε φορμα

ΚΟΙΤΑ να αγαπας ολα τα ΖΩΑ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trickster
Advanced Forum-Runner



211 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/09/2014 :  14:52:45  Εμφάνιση Προφίλ  Visit trickster Προσωπική Σελίδα
Το σάββατο είχα 8x1000 απο 4' έως 4.10' που βγήκαν με σχετική άνεση.

Σήμερα tempo 4x4km στο 4.55. Μου την σπάει αυτή η υγρασία.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/09/2014 :  14:57:52  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα
https://weatherspark.com/averages/32181/Athens-Athina-Attica-Greece
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratus
Elite Forum-Runner

Greece
2382 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/09/2014 :  15:19:23  Εμφάνιση Προφίλ
Η καλυτερη ενδειξη για τις συνθηκες δεν ειναι η υγρασια αλλα το σημειο δροσου (dew point).Οσο αυτο πλησιαζει τη θερμοκρασια τοσο χειροτερες ειναι οισ συνθηκες.

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
O σοφός παίρνει περισσότερα από τον εχθρό του από ότι ο χαζός από το φίλο του.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

VTRunner
Advanced Forum-Runner

Greece
254 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/09/2014 :  22:56:46  Εμφάνιση Προφίλ
12χλμ σήμερα
2 προθέρμανση
8*800 απο 3:28 εως 3:32 με 1.5min διάλειμμα
κι οτι περίσσεψε δλδ γύρω στο 1.6χλμ αποθεραπεία.
Αν ήταν Yasso session κι έκανα άλλα 2 σε αυτό το τέμπο θεωρήτικα είμαι για 3:30 + κανα 5λεπτο.
Εγώ νιώθω ότι ούτε σε 4 ώρες δεν θα τερμάτιζα.
Ισως είναι η υγρασία των τελευταίων ημερών αλλά πραγματικά ένιωθα χρέπι..
Εν αναμονή των δροσερών ημερών που έρχονται.

Μιχάλης-VTRunner
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/09/2014 :  23:32:40  Εμφάνιση Προφίλ
χθες πηρα πολυ ασχημα μυνηματα απο την πρωινη προπονηση...ξεκινησα να κανω την προπονηση εχοντας αλλεργικη ρινιτιδα... ενταξει, δε λεω πως περιμενα να ειμαι με φτερα στα ποδια , αλλα αυτο που εζησα ηταν απογοητευτικο...
ξεκινησα να κανω 25χλμ με τα cumulus (εχουν παραδωσει δρομικο πνευμα προ πολλου) οσο πιο αργα μπορουσα , για να αντεξει η μεση και τα γονατα απο την ελλειψη αποσβεσεων. η προπονηση ελαβε χωρα στο φραγμα της βεροιας που φημιζεται για την υγρασια του( 86% ). ξεκινησα με προοπτικη να παω με 8χλμ/ωρα τα πρωτα χλμ, μετα να σταθεροποιηθω στα 9+ και ενδιαμεσα αναλογα με τους παλμους να εδινα και μερικα 500αρια δυνατα.
τελικα ετρεξα μολις 16,5 (μυικα μπορουσα να τη βγαλω την προπονηση), οι παλμοι ανεβαιναν στους 150 στα 9χλμ/ωρα, απο το 5ο χλμ εσταζα ιδρωτα απο παντου παρα την επαρκεια σε αναπληρωση... απογοητευτηκα... οταν γυρισα σπιτι ημουν πολυ χειροτερα απο το κρυωμα, χτυπησα και ενα aerius το βραδυ, αλλο ενα το πρωι και παει λεγοντας... πολυ στραβα παει το πραγμα και δε με παιρνει να χανω προπονησεις. μακαρι να συνελθω συντομα ωστε την κυριακη να γραψω 25 (με τι παπουτσια?) και να αναθαρρισω. περιμενω απο ebay τα cumulus 16 αλλα θα μου ερθουν αρχες του αλλου μηνα. αρα εχω να γραψω 2 long και 4 καλες προπονησεις με το τελευταιο χαρτι που μου απεμεινε... skechers (δινουν φουσκαλες στις καμαρες μετα απο ~10χλμ). ο Θεος να βαλει το χερι του να αναρρωσω συντομα ωστε να το παλεψω και οσο-οπως βγει...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/09/2014 :  23:33:43  Εμφάνιση Προφίλ
...5 χλμ χαλαρα στο Ζηρινειο σε 27'41"... και στη συνεχεια αλλα 3 χλμ ανυποδητος στον εσωτερικο διαδρομο του στιβου σε 17'32"!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/09/2014 :  23:42:06  Εμφάνιση Προφίλ
ντροπη σου... δε το περιμενα απο σενα... το ξερω οτι πετας (φτου φτου και ξανα φτου σου) αλλα να κανεις τετοιο ανεβασμα μετα απο το φιασκο μου? αισχος!!! που ειναι οι εποχες που αγωνιουσαμε μαζι για τη μεσουλα μας? εεεεεεεεεεεεε? απο τακτ επρεπε να μεσολαβησει εστω ενας συμφορουμιτης και μετα ας μας ελεγες για τα τουρμπισματα σου!!! πιπερι στο πληκτρολογιο σου!!!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/09/2014 :  23:52:15  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Deorum

Ατομικό ρεκόρ στην πισίνα στο 1χλμ.
Δεν σας λέω τον χρόνο μην γελάτε, αλλά το ατομικό ρεκόρ, είναι ατομικό ρεκόρ!
Λίγο ακόμα να είμαι στην λωρίδα ταχείας κολύμβησης. :)

Αλλά στην πισίνα δεν ζορίζομαι, απλά παώ να χαλαρώσω 40 λεπτά περίπου, δεν έχω κάποιο στόχο, όλα σχεδόν είναι στο easy.
Άντε να ζοριστώ σε καμιά προσπέραση, για να μην μείνω πολύ ώρα στο αντίθετο ρεύμα.



...περιμενω ν'ακουσω χρονο (αν φυσικα επιθυμεις να τον κοινοποιησεις), διοτι στο αθλημα αυτο διεκδικω το ρεκορ βραδυτητας! Το 1 χλμ σε πισινα το κανω σε 23'45",αλλα φυσικα συνηθως κολυμπω κι εγω χαλαρα, για αποθεραπεια απο το τρεξιμο 1,5-2 χλμ συνηθως...δηλ. 45'-60'τη καθε φορα. Οταν κολυμπω στη θαλασσα ...ειμαι ακομα πιο αργος!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/09/2014 :  00:11:13  Εμφάνιση Προφίλ
...Παναγιωτη...ο,τι και να σου προκυψει,δεν σε φοβαμαι...διοτι εχεις παντα τον τροπο σου (θεληση δυναμης) και το ξεπερνας! Ξεκινησα προετοιμασια για μαραθωνιο, χωρις ακομη να εχω δηλωσει συμμετοχη, στις 18 Αυγουστου...και μολις το περασμενο Σαββατο, φυσικα καταστρατηγωντας ολα τα προπονητικα πρωτοκολλα, εκανα το πρωτο μου 30αρι, μετα απο 6 μηνες!Φυσικα, ξεκινησα καθυστερημενα λογω των γνωστων προβληματων...οποτε οπως καταλαβαινεις...στο ιδιο καζανι βραζουμε οι δυο μας (γι'αυτο αλλωστε ειμασταν, και μαλλον ειμαστε ακομα, η ομαδα του ΕΚΑΒ)!Θα χαρω πολυ να σε δω στην Αθηνα...με την ευχη φυσικα να καταφερουμε να σταθουμε στην αφετηρια στο Μαραθωνα, εμπειρια πρωτογνωρη τουλαχιστον για μενα!Σκεψου δηλαδη...απο κει που δεν μπορουσα να "σταυρωσω" ουτε εναν μαραθωνιο τα προηγουμενα δυο χρονια...να εχω κανει δυο μεσα σ'ενα χρονο!Αλλα καλυτερα ας μην προτρεχω...!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 145 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000