Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας; Νο 4
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 145

logacios
Forum-Runner

Greece
75 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/09/2014 :  10:50:22  Εμφάνιση Προφίλ
7χλμ διαλλειματική χθες με 400αρια και 800αρια σε ρυθμό 4,30-4,45
Βγήκε αρκετά καλά
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Trexalitsa78
Senior Forum-Runner

Greece


560 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/09/2014 :  11:04:29  Εμφάνιση Προφίλ
Τελικά τα 800άρια χ8ες βγήκαν σούπερ! τα περισσότερα στο 3:50" όπως ήθελα και τα τελευταία βγήκαν σε 3:45", 3:43" και 3:36". το διάλλειμα απ'την άλλη αντί για 50" ήταν στα 40" , οπότε όλα καλά
Σήμερα ένα χαλαρό 8-αράκι
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/09/2014 :  11:09:35  Εμφάνιση Προφίλ
Πρωί πρωί 14.5χλμ στο 4:45-4:50
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sigi
Senior Forum-Runner



925 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/09/2014 :  12:39:29  Εμφάνιση Προφίλ
Σήμερα πρωί μετά από μια εβδομάδα απουσίας λόγω ίωσης
το πρόγρσμμα είχε 6χλμ σε πολύ χαλαρους ρυθμούς σε 32'
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/09/2014 :  13:48:09  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Hiroshima

Χθες έκανα 11αρι σε διάδρομο (8χλμ 6%κλιση, 6:00avg, 2χλμ 3,5% σε 5:15avg και ενα 1χλμ περπάτημα), διατάσεις κλπ όπως πάντα.

Σημερα ασκήσεις ενδυνάμωσεις.



...δυνατό! (και αρκετά κουραστικά για το μυϊκό σύστημα ;-) Ειδικά αν έχεις "λιώσει" σε προπονήσεις που γίνονται σε επίπεδο έδαφος, κάτι τέτοια είναι απαραίτητα!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitakos
Master Forum-Runner

Greece


3754 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/09/2014 :  14:02:09  Εμφάνιση Προφίλ  Visit xipolitakos Προσωπική Σελίδα
quote:
Originally posted by winarg

Πρωί πρωί 14.5χλμ στο 4:45-4:50


Μετά τις 7:00;

___________________
Run Natural... run Bare
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/09/2014 :  14:10:48  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by xipolitakos

quote:
Originally posted by winarg

Πρωί πρωί 14.5χλμ στο 4:45-4:50


Μετά τις 7:00;

___________________
Run Natural... run Bare


Πήγα εκτός γηπέδου σήμερα (αν και ξέρω πως σου είχα πει για γήπεδο, οπότε και συγνώμη) γιατί ήθελα να ξεφύγω λίγο από το γύρω γύρω και να έχω και κάποιες κλίσεις. Βέβαια μη νομίζεις, κατά τις 6:30 ξεκίνησα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/09/2014 :  14:27:56  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Trexalitsa78

Τελικά τα 800άρια χ8ες βγήκαν σούπερ! τα περισσότερα στο 3:50" όπως ήθελα και τα τελευταία βγήκαν σε 3:45", 3:43" και 3:36". το διάλλειμα απ'την άλλη αντί για 50" ήταν στα 40" , οπότε όλα καλά
Σήμερα ένα χαλαρό 8-αράκι



Τ-Ε-Λ-Ε-Ι-Α !!! Δεν ανεβάζουν την ψυχολογία τέτοιες προπονήσεις ε;

-------------
Κάθε φορά που διαβάζω για 800 στο «τόσο χρόνο» μου έρχεται στο νου κάτι που έπαθα πολύ πρόσφατα σε προπόνηση στο γήπεδο και μια που πλέον δεν ανεβάζω συχνά προπονήσεις εδώ, ας την πω την ιστορία που αποτελεί «δίδαγμα» το πόσο πολύ πρέπει να προσέχουμε όταν κάποιος μας λέει ότι θέλει να τρέξει την «Χ» απόσταση σε «τόσο» χρόνο ή σε «τόσο» ρυθμό!

Πρωινή προπόνηση και βαριόμουν αφάνταστα. Βλέπω κοπελιά να κτυπάει δυνατά 800άρια με σούπερ στιβικό πάτημα και σούπερ φιτ σώμα! «Να σου κάνω το λαγό για κάποια 800άρια;» της λέω… Συμφωνεί… «στο πόσο τα πηγαίνεις;» ρωτάω… «στο 3’20’’» μου απαντάει με 200 μέτρα περπάτημα διάλειμμα! Ρυθμίζω το ρολόι για σπλιτς ανά 200 μέτρα και ξεκινάμε. Πρώτο 200άρι βγαίνει με 3’10’’ ρυθμό, οπότε χαλαρώνω λίγο και το 400άρι βγαίνει στο 3’20’’. Υπέροχα σκέφτομαι οπότε μπαίνω φουριόζος στο δεύτερο γύρο. Στα 500 μέτρα (σύνολο) η κοπέλα σταματάει τελείως. Να το πάμε πιο αργά αντιπροτείνω, «τις λες για 3’30’’»; Συμφωνεί και ξεκινάμε πάλι. Στην αρχή ακολουθεί μετά όμως τον πρώτο γύρο κόβει σημαντικά ταχύτητα, κόβω και εγώ και την πηγαίνω μέχρι το τέλος σε σαφώς πιο αργό ρυθμό. «Το επόμενο να το κάνουμε στο 3’40’’;» προτείνω…συμφωνεί και ξεκινάμε πάλι. Αυτή τη φορά έβγαλε όλο το 800άρι στο 3’40’’ ρυθμό, αφού όμως την «πίεζα» συνέχεια με κουβέντες του στυλ «έλα το έχεις, ένας γύρος ακόμη, 200 μέτρα ακόμη, μην τα παρατάς κλπ»! Όταν τελειώσαμε μου κάνει νόημα ότι έχει εμετική διάθεση και ήταν ένα βήμα πριν ξαπλώσει «τανάσκελα» κάτω!!! Για το τελευταίο της 800άρι μου πρότεινε να μπει αυτή μπροστά για να το πάει με το ρυθμό της…ξεκινάμε λοιπόν και στα πρώτα 200 μέτρα κατάλαβα τι λάθος είχα κάνει! Στο 3’20’’ ήθελε να βγάλει τα 800 μέτρα ΟΧΙ στο 3’20’’/km ρυθμό να πηγαίνει!!! Και βέβαια το 3’20’’/800 μέτρα = 4’10’’/km ρυθμός…

…μάλλον δε θα θέλει να με ξαναδεί ούτε ζωγραφιστό!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

innoc3nt
Newbie Forum Runner

Greece
18 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/09/2014 :  14:39:47  Εμφάνιση Προφίλ
την έκαψες την κοπέλα.Προσπάθησε λίγο ακόμα και θα καείς και εσύ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Trexalitsa78
Senior Forum-Runner

Greece


560 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/09/2014 :  14:59:25  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by Trexalitsa78

Τελικά τα 800άρια χ8ες βγήκαν σούπερ! τα περισσότερα στο 3:50" όπως ήθελα και τα τελευταία βγήκαν σε 3:45", 3:43" και 3:36". το διάλλειμα απ'την άλλη αντί για 50" ήταν στα 40" , οπότε όλα καλά
Σήμερα ένα χαλαρό 8-αράκι



Τ-Ε-Λ-Ε-Ι-Α !!! Δεν ανεβάζουν την ψυχολογία τέτοιες προπονήσεις ε;

-------------
Κάθε φορά που διαβάζω για 800 στο «τόσο χρόνο» μου έρχεται στο νου κάτι που έπαθα πολύ πρόσφατα σε προπόνηση στο γήπεδο και μια που πλέον δεν ανεβάζω συχνά προπονήσεις εδώ, ας την πω την ιστορία που αποτελεί «δίδαγμα» το πόσο πολύ πρέπει να προσέχουμε όταν κάποιος μας λέει ότι θέλει να τρέξει την «Χ» απόσταση σε «τόσο» χρόνο ή σε «τόσο» ρυθμό!

Πρωινή προπόνηση και βαριόμουν αφάνταστα. Βλέπω κοπελιά να κτυπάει δυνατά 800άρια με σούπερ στιβικό πάτημα και σούπερ φιτ σώμα! «Να σου κάνω το λαγό για κάποια 800άρια;» της λέω… Συμφωνεί… «στο πόσο τα πηγαίνεις;» ρωτάω… «στο 3’20’’» μου απαντάει με 200 μέτρα περπάτημα διάλειμμα! Ρυθμίζω το ρολόι για σπλιτς ανά 200 μέτρα και ξεκινάμε. Πρώτο 200άρι βγαίνει με 3’10’’ ρυθμό, οπότε χαλαρώνω λίγο και το 400άρι βγαίνει στο 3’20’’. Υπέροχα σκέφτομαι οπότε μπαίνω φουριόζος στο δεύτερο γύρο. Στα 500 μέτρα (σύνολο) η κοπέλα σταματάει τελείως. Να το πάμε πιο αργά αντιπροτείνω, «τις λες για 3’30’’»; Συμφωνεί και ξεκινάμε πάλι. Στην αρχή ακολουθεί μετά όμως τον πρώτο γύρο κόβει σημαντικά ταχύτητα, κόβω και εγώ και την πηγαίνω μέχρι το τέλος σε σαφώς πιο αργό ρυθμό. «Το επόμενο να το κάνουμε στο 3’40’’;» προτείνω…συμφωνεί και ξεκινάμε πάλι. Αυτή τη φορά έβγαλε όλο το 800άρι στο 3’40’’ ρυθμό, αφού όμως την «πίεζα» συνέχεια με κουβέντες του στυλ «έλα το έχεις, ένας γύρος ακόμη, 200 μέτρα ακόμη, μην τα παρατάς κλπ»! Όταν τελειώσαμε μου κάνει νόημα ότι έχει εμετική διάθεση και ήταν ένα βήμα πριν ξαπλώσει «τανάσκελα» κάτω!!! Για το τελευταίο της 800άρι μου πρότεινε να μπει αυτή μπροστά για να το πάει με το ρυθμό της…ξεκινάμε λοιπόν και στα πρώτα 200 μέτρα κατάλαβα τι λάθος είχα κάνει! Στο 3’20’’ ήθελε να βγάλει τα 800 μέτρα ΟΧΙ στο 3’20’’/km ρυθμό να πηγαίνει!!! Και βέβαια το 3’20’’/800 μέτρα = 4’10’’/km ρυθμός…

…μάλλον δε θα θέλει να με ξαναδεί ούτε ζωγραφιστό!

Free your feet...free your senses!



Ηθικόν ακμαιότατο!!! Φεύγεις απ' το γήπεδο και νοιώθεις ότι κάτι έκανες σήμερα !!
Χαχαχα την γλυκούλα την κοπελίτσα!! το προσπάθησε πάντως! είναι αυτό που λένε, if you fail , fail with style! Πάλι καλά που δεν την έβαλες να τα κάνει και ανυπόδητα τα 800άρια
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/09/2014 :  15:14:36  Εμφάνιση Προφίλ
ΠΛΗΓΩΘΗΚΕ Η ΥΠΕΡΗΦΑΝΕΙΑ ΤΟΥ

Θα κάνουμε 6 χιλιάρια είχα πει στο Τιμ
πριν από 3-4 χρόνια περίπου στο 3.53 με 3.50
Αρχίζουμε και ένας φεύγει βολίδα και μας άφησε στο τέλος 100 μέτρα
Το ίδιο έγινε και στο 2ο... το ίδιο και στο τρίτο
ώσπου σταμάτησε
Κάνοντας εμείς και τα έξι στο τέλος του λέω:

-Είπαμε να κάνουμε 6 χλμ ΚΑΙ ΟΧΙ 3 και σου βρει η Παναγία και να σταματήσεις!!!
Την άλλη Τρίτη του είπα τι θα κάνουμε και αυτός ΤΑ ΙΔΙΑ:Στα 3 σταμάτησε εξουθενωμένος
Την επόμενη ένας που τρέχαμε μαζί μου λέει:Θα πάω μαζί του Δυνατά Και Θα Τον Σκάσω!
Οπότε ο ''γρήγορος'' έκανε ένα 1 χιλιάρι... δύο... στο τρίτο ΈΜΕΙΝΕ ΠΙΣΩ

ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΑΝΑΚΑΝΕ ΔΙΑΛΛΕΙΜΑΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΧΙΛΙΑΡΙΑ ΜΑΖΙ ΜΑΣ

Μάλλον δεν έκανε διαλλειματική
αλλά έτρεχε ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΚΕΡΔΙΣΕΙ
και πληγώθηκε η ΥΠΕΡΗΦΑΝΕΙΑ ΤΟΥ!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/09/2014 :  15:23:03  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by GERMANOS

ΠΛΗΓΩΘΗΚΕ Η ΥΠΕΡΗΦΑΝΕΙΑ ΤΟΥ

Θα κάνουμε 6 χιλιάρια είχα πει στο Τιμ
πριν από 3-4 χρόνια περίπου στο 3.53 με 3.50
Αρχίζουμε και ένας φεύγει βολίδα και μας άφησε στο τέλος 100 μέτρα
Το ίδιο έγινε και στο 2ο... το ίδιο και στο τρίτο
ώσπου σταμάτησε
Κάνοντας εμείς και τα έξι στο τέλος του λέω:

-Είπαμε να κάνουμε 6 χλμ ΚΑΙ ΟΧΙ 3 και σου βρει η Παναγία και να σταματήσεις!!!
Την άλλη Τρίτη του είπα τι θα κάνουμε και αυτός ΤΑ ΙΔΙΑ:Στα 3 σταμάτησε εξουθενωμένος
Την επόμενη ένας που τρέχαμε μαζί μου λέει:Θα πάω μαζί του Δυνατά Και Θα Τον Σκάσω!
Οπότε ο ''γρήγορος'' έκανε ένα 1 χιλιάρι... δύο... στο τρίτο ΈΜΕΙΝΕ ΠΙΣΩ

ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΑΝΑΚΑΝΕ ΔΙΑΛΛΕΙΜΑΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΧΙΛΙΑΡΙΑ ΜΑΖΙ ΜΑΣ

Μάλλον δεν έκανε διαλλειματική
αλλά έτρεχε ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΚΕΡΔΙΣΕΙ
και πληγώθηκε η ΥΠΕΡΗΦΑΝΕΙΑ ΤΟΥ!!!





Μου εχει τυχει και μενα κατι παρομοιο με εναν τυπο που επειδη τον περασα αρχισε να με κυνηγαει, τελικα εσκασε και εγω συνεχισα το ελευθερο μου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/09/2014 :  15:35:27  Εμφάνιση Προφίλ
καλησπερα! σημερα εκανα ενα 12αρι σε 1ωρα και 20'. ειδα θετικα μυνηματα απο την καρδια αφου προς το τελος που ανεβασα πολυ τον ρυθμο (5'/χλμ) και σε ανηφορα, οι παλμου εφτασαν στους 162... η αποκατασταση της καρδιας ηταν παρα πολυ καλη αφου επεσα 47 παλμους (στο ενα λεπτο νομιζω μετραει το ρολοι). ολα αυτα με υγρασια 79%. πολυ ευχαριστημενος εμεινα απο ολα εκτος απο τα skechers που πιστα στο ραντεβου με τις φουσκαλες , μου χαρισαν μια σε καθε πελμα. η τριβη αρχισε να ενοχλει απο το 7οχλμ. οποτε το long θα το κανω με το cumulus (τρεμε μεσουλα μου) και μεχρι να παραλαβω τα 16 στις αρχες του μηνα θα κανω υπομονη κανοντας 2 μονο προπονησεις , τη μικρη(εως 16χλμ)με τα skechers και τη μεγαλη με τα cumulus. οπως ευκολα μπορει να γινει αντιληπτο, μεχρι να ερθουν τα καινουργια αμφιβαλω αν θα χει μεινει πετσα στα πελματα και αν θα μπορω να τρεξω απο τη μεση μου... αν τα καταφερω ομως μεχρι τοτε... με τα καινουρια θα βγαλω φτερα!!! (λεμε και καμμια μ@λ@κι@ να περασει η ωρα).-
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/09/2014 :  15:39:51  Εμφάνιση Προφίλ
Μεσούλα κλπ
Σκέφτηκες για καμία αλλαγή
μεταξύ του ποδιού σου
και του εδάφους;;;;;;;;;;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nick F
Master Forum-Runner

Greece


2942 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/09/2014 :  15:52:35  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Savvas

quote:
Originally posted by GERMANOS

ΠΛΗΓΩΘΗΚΕ Η ΥΠΕΡΗΦΑΝΕΙΑ ΤΟΥ

Θα κάνουμε 6 χιλιάρια είχα πει στο Τιμ
πριν από 3-4 χρόνια περίπου στο 3.53 με 3.50
Αρχίζουμε και ένας φεύγει βολίδα και μας άφησε στο τέλος 100 μέτρα
Το ίδιο έγινε και στο 2ο... το ίδιο και στο τρίτο
ώσπου σταμάτησε
Κάνοντας εμείς και τα έξι στο τέλος του λέω:

-Είπαμε να κάνουμε 6 χλμ ΚΑΙ ΟΧΙ 3 και σου βρει η Παναγία και να σταματήσεις!!!
Την άλλη Τρίτη του είπα τι θα κάνουμε και αυτός ΤΑ ΙΔΙΑ:Στα 3 σταμάτησε εξουθενωμένος
Την επόμενη ένας που τρέχαμε μαζί μου λέει:Θα πάω μαζί του Δυνατά Και Θα Τον Σκάσω!
Οπότε ο ''γρήγορος'' έκανε ένα 1 χιλιάρι... δύο... στο τρίτο ΈΜΕΙΝΕ ΠΙΣΩ

ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΑΝΑΚΑΝΕ ΔΙΑΛΛΕΙΜΑΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΧΙΛΙΑΡΙΑ ΜΑΖΙ ΜΑΣ

Μάλλον δεν έκανε διαλλειματική
αλλά έτρεχε ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΚΕΡΔΙΣΕΙ
και πληγώθηκε η ΥΠΕΡΗΦΑΝΕΙΑ ΤΟΥ!!!





Μου εχει τυχει και μενα κατι παρομοιο με εναν τυπο που επειδη τον περασα αρχισε να με κυνηγαει, τελικα εσκασε και εγω συνεχισα το ελευθερο μου.



δεν ήξερε που πάει να μπλέξει...

______________________
Βάφλα με παγωτό παρφέ σοκολάτα & κρέμα,με καραμελωμένους ξηρούς καρπούς και σιρόπι σοκολάτας...!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 145 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000