Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Ερωτήματα & Προβληματισμοί
 Όνειρα και Στόχοι
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 6

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/05/2014 :  21:07:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Η χαρά του τρεξίματος και το ότι ξεδίνω και ξεχνώ τις σκοτούρες της μέρας,το βασικότερο.Εάν σπάσω το 3.30 στον μαραθώνιο,ευπρόσδεκτο.Δέν αγχώνομαι όμως...

Αν δεν έχεις ότι αγαπάς,αγάπα ότι έχεις.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/05/2014 :  21:20:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
να τρεχουμε οσο μπορουμε..με φιλους, σε μερη γνωστα κ κυριως αγνωστα..ως το τελος της ζωης μας..

http://www.ultrarunning.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fidelio
Master Forum-Runner



2582 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/05/2014 :  06:46:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πότε επιτέλους θα κατέβω στα 82-83 κιλά; να τρέχω σαν κανονικός άνθρωπος; γκρρρρ

Να τρέξω στον Ολυμπο, αυτό θέλω.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

marstay
Forum-Runner

Greece


158 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/05/2014 :  07:29:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μετά από ένα δίμηνο απουσίας από το τρέξιμο λόγο τραυματισμού, έχω να πω πως όνειρο είναι να τρέχω απροβλημάτιστος για πάντα. Καλό και το κολύμπι αλλά σαν το τρέξιμο δεν έχει...Επίσης μετά τον 1ο μου μαραθώνιο στο Ναύπλιο ο επόμενος λογικός στόχος είναι ο ΚΜΑ. Με μόλις 2 χρόνια τρέξιμο στη πλάτη μου, τα παραπάνω που κατάφερα μέχρι τώρα κάποτε μου φάνταζαν σαν όνειρο, οπότε όλα αυτά αναπροσαρμόζονται ανάλογα...Χρόνο και υγεία να έχουμε να μπορούμε να περνάμε καλά όπως ο καθένας επιθυμεί, εμείς εδώ τρέχοντας!

Υ.Γ.1 σύντομοι στόχοι(έτσι για τη κουβέντα):10άρι κάτω από 45 (τώρα έχω 46.36). Μαραθώνιο στο 4ωρο και ατραυμάτιστος(έκανα 4.29.29 και τραυματίστηκα στο 36).

Edited by - marstay on 23/05/2014 07:36:11
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratus
Elite Forum-Runner

Greece
2382 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/05/2014 :  10:43:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Οταν μεγαλωσω θελω να μοιασω στους Κενυατες.
Βασικα το πρωτο βημα εχει γινει αφου ειμαι αρκετα μελαχροινος προς το σκουρο ,ειδικα το καλοκαιρι.
Το δευτερο βημα ειναι το αγωνιστικο κομματι που ειναι λιγουλακι δυσκολο,αλλα ευτυχως δε με εχουν παρει τα χρονια.

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
'Η κάνεις κάτι ή δεν το κάνεις.Η προσπάθεια αρκεί είναι για τους αποτυχημένους.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aytoxeiras
Elite Forum-Runner

1247 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/05/2014 :  11:20:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by stratus

Οταν μεγαλωσω θελω να μοιασω στους Κενυατες.
Βασικα το πρωτο βημα εχει γινει αφου ειμαι αρκετα μελαχροινος προς το σκουρο ,ειδικα το καλοκαιρι.
Το δευτερο βημα ειναι το αγωνιστικο κομματι που ειναι λιγουλακι δυσκολο,αλλα ευτυχως δε με εχουν παρει τα χρονια.



Χρήστο, δε νομίζω ότι Κενυάτης στην ηλικία σου σε βάζει κάτω. Ντάξει οι 25αρηδες δεν παίζονται, αλλά για αυτούς έρχεται γρηγορότερα η παρακμή όσο περνάνε τα χρόνια.

Οι στόχοι αναθεωρούνται συνεχώς. Έτσι, ενω εγώ στην αρχή ειχα στόχο τους 100μαραθωνίους κάτω των 4 ωρών, τώρα έχω στόχο να μην ξανατρέξω τα επόμενα δυο χρόνια (λόγω άλλων σοβαρών προτεραιοτητων) κανέναν αγώνα και μετά να ασχοληθώ με τις υπεραποστάσεις σοβαρα (με έμφαση στο 12ωρο). Οπερ σημαίνει να κάνω τουλάχιστον ένα αγωνιστικό 24ωρο με επίδοση >230χλμ. Κι αυτό ώστε όταν γίνει το 24ωρο ολυμπιακό άθλημα (που πιστεύω ότι θα συμβεί το 2020) να μπορώ να προπονηθώ σκληρά έχοντας μια καλή βάση σαν αφετηρία.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Peri330
Forum-Runner

Greece
56 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/05/2014 :  19:30:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα κι από μένα.
Οι περισσότεροι φίλοι έχουν βάλει ΄΄βατούς΄΄ σχετικά στόχους (εκτός απ'αυτούς που αστειεύονται), που με τον κατάλληλο ειδικό και την αποφασιστική διάθεση που διαπίστωσα ο στόχος μπορεί να επιτευχθεί ή αλλιώς το όνειρο να βγει αληθινό!
Όμως στη διαδρομή αυτή υπάρχει και η άλλη όψη που πολύ σοφά επισημάνατε:
http://myrunner.gr/index.php/arxiki/about-us

myrunner.gr

Edited by - Peri330 on 23/05/2014 19:32:19
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/05/2014 :  19:52:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...φυγη προς τα εμπρος...αποδραση προς την ελευθερια...η αισθηση του παλμου κι η υπνωτικη επιδραση του ρυθμου που αδειαζει το μυαλο και καθιστουν οποιαδηποτε αλλη σκεψη η δραστηριοτητα υποδεεστερη απο το γεγονος της στιγμης, δηλαδη απο το ιδιο το τρεξιμο...ΑΥΤΟ ειναι το ΟΝΕΙΡΟ, ενω ο ΣΤΟΧΟΣ δεν ειναι τιποτα αλλο παρα η κατακτηση του ρυθμου,που θα σου επιτρεψει να καλυψεις οσο το δυνατον πιο πολλα χιλιομετρα αβιαστα!!!Γι'αυτο κι η ευχη μου προς ολες κι ολους ειναι να ειμαστε υγιεις ... να τρεχουμε!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/05/2014 :  22:06:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους

Στοχοι κ Ονειρα Υπαρχουν παντα και σε πολλαπλα επιπεδα !!!
Μεχρι πριν 4,5 ετη δεν ειχα σκεφτει ποτε τιποτα απο αυτα που μιλαμε εδω μεσα ,ουτε για 1 δευτερολεπτο !!
Απο τοτε κ μετα ...αλλαξαν πολλα !!! Στοχοι δρομικοι ξεκινησαν αργα αργα , ενας ενας αγωνας , ο καθενας μεγαλυτερος απο τον προυγουμενο κ οταν ξανατρεχω τον ιδιο να βελτιωνω τον χρονο,εστω και 1 δευτερολεπτο , αν κ γνωριζω καλα οτι ο παραγων ΗΛΙΚΙΑ παιζει τον δικο του ρολο!!! Οταν δεν το καταφερνω , πεισμωνω καλυτερα !
Στο τελος καθε αγωνα , για μια στιγμη γυρνω πισω και κοιτω τον δρομο και μεσα μου λεω ''Μα ετρεξα ολη αυτη την διαδρομη ???Τι εκανα τωρα ??!''
θα το μαρτυρησω σε ολους σας(πια!) , αναζητω εναν αγωνα , να με κανει να τον εγκαταλειψω !!!
Ποτε δεν φανταστηκα να τρεχω 10χιλ, 30χιλ, ΚΜΑ, 70,107,154km η 24 ωρες !!!!Η να τρεξω τον Ολυμπο, τον Ψηλορειτη, τον Ενιπεα , τα Ζαγορια...!!!Και πια τα εχω κανει,χωρις να εγκαταλειψω ουτε εναν !!!
θελω να παω Ταυγετο, να παω Mythikal,ROUT ,και αλλους αγωνες,που αμα τους αναφερω ισως με δειρετε !!! Ας αφησω και καμμια εκπληξη ε??!
!!!


Ευχαριστω !

Edited by - Etien on 23/05/2014 22:07:41
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NikosA
Forum-Runner

Greece


79 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/05/2014 :  23:58:17  Εμφάνιση Προφίλ  Visit NikosA Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
10αρι στο 40λεπτο ;)

----------------------

O μικρός του forum
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

8avos
Senior Forum-Runner

Greece
589 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/05/2014 :  08:01:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Χρόνοι και αγώνες είναι στο πλάνο του καθενός έτσι και αλλιώς.Το καλό που μου συνέβη
είναι ότι χωρίς να θέλω,ασυναίσθητα δλδ. άρχισα να παρακινώ συγγενικά-φιλικά πρόσωπα
στο δρομικό κίνημα.Βγαίνουμε εκτός από καφέ για τρέξιμο δλδ.

vespower
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/05/2014 :  17:36:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παναγιώτη... μη λες μεγάλες κουβέντες
γιατί...
σε περιμένει το ''Σπάρταθλον''
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kouninia
Forum-Runner

Cyprus
65 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/05/2014 :  13:20:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Να τερματίσω στον Κλασικό Μαραθώνιο Αθηνών. :-)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/05/2014 :  13:39:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by dpkouk

να τρεχουμε οσο μπορουμε..με φιλους, σε μερη γνωστα κ κυριως αγνωστα..ως το τελος της ζωης μας..

http://www.ultrarunning.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...



έτσι!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

DaDi
Forum-Runner

Greece


80 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/06/2014 :  08:07:10  Εμφάνιση Προφίλ  Visit DaDi Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Εχμ... το όνειρο μου είναι να τρέξω (και να τερματίσω) στο 10άρι τον Νοέμβριο...
Για την ώρα ούτε 5άρι δεν μπορώ να ολοκληρώσω αλλά την παλεύω

1ο μου πόστ...
Καλημέρα σας!

IT NEVER GETS EASIER
YOU JUST GET STRONGER!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 6 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000