Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Ερωτήματα & Προβληματισμοί
 Όνειρα και Στόχοι
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 6

LEON T
Senior Forum-Runner

Greece


550 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/06/2014 :  09:08:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σιγα σιγα και με καμια προπονησουλα θα τα καταφερεις,αμα δε σε νοιαζει κι ο χρονος ειδικα....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giakos
Senior Forum-Runner

Greece


448 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/06/2014 :  18:29:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ξεκινησα το τρεξιμο απλα επειδη ηθελα να χασω βαρος με κατι Nike Dart...ετρεχα 5 χλμ και το εβλεπα σνα μεγαλο κατορθωμα....σιγα σιγα αυξανα τα χιλιομετρα χωρις ομως να πιεζομαι...σκεφτομουν και σκεφτομαι οτι με πιεζουν τοσα πολλα πραγματα στην καθημερινοτητα...οχι και το χομπι μου!!!!!ετσι λοιπον ηρθε το πρωτο δεκαρι 57 λεπτα!η συνεχεια η γνωστη....adidas supernova και μετα asics cumulus 13-14-15....δευτερο δεκαρι 53.38 και το τριτο 52 λεπτα....σκεφτηκα ηρθε η ωρα....ημιμαραθωνιος αιγιου φετος τον μαρτη σε 2 ωρες και 18 λεπτα με ρυθμο 6.25/χλμ χωρις να σταματησω ουτε λεπτο...επομενος στοχος ο ημιμαραθωνιος στον μαραθωνα και τον επομενο μαρτιο επισης ο ημι του Αιγιου....μεγαλος στοχος είναι ο ΚΜΑ το 2016 και ο Μαραθωνιος στην Κωνσταντινουπολη.....και μετα καλα να ειμαστε και βλεπουμε!!!!!

Δεν προλαβαίνω.......
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

supergomar
Senior Forum-Runner

Greece


441 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/06/2014 :  21:50:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Όνειρο μου είναι να τρέχω όσο περισσότερα χρόνια γίνεται. Κάτι τέτοιο θα σημαίνει ότι θα έχω τη υγεία μου, που είναι ό,τι σημαντικότερο. Επόμενος στόχος είναι η συμμετοχή μου στον Νάιο ημιμαραθώνιο στα τέλη Αυγούστου, μιας και δε θέλω να ζορίσω με μεγάλες αποστάσεις το γόνατό μου. Από το φθινόπωρο και μετά, πρώτα ο Θεός, προετοιμασία για το μαραθώνιο στα Τζουμέρκα, τον οποίο έχασα φέτος λόγω της ρήξης μηνίσκου.

'cause I know what it meens to walk along the lonely street of dreams .
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kostao
Advanced Forum-Runner

Greece
410 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/06/2014 :  17:53:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πάντως πολλοί από μας ξεκινήσαμε το τρέξιμο χωρίς συγκεκριμένους στόχους και στην πορεία μας βρήκε το μικρόβιο του ανταγωνισμού, του αγώνα...
Εμένα από μικρή ηλικία με συνέπαιρνε το τρέξιμο, χρειαζόμουν βέβαια και μια φυσική κατάσταση για να παίζω ποδόσφαιρο, αλλά και αυτό το έκανα περιστασιακά. Όπως και τώρα εδώ και δυο χρόνια που το έβαλα συστηματικά στη ζωή μου ξεκίνησα για να χτίσω φυσική κατάσταση για να ανταποκρίνομαι στις υπόλοιπες ασχολίες μου. Μόλις κάπου πήρε το μάτι μου ότι γίνονται και αγώνες δρόμου και βρήκα και το running news "αλλάξανε τα πλάνα μου" και μου βγήκε ο παλιός μου ανταγωνιστικός εαυτός. Όταν είδα ότι κατεβάζω χρόνους και ανεβάζω τα χιλιόμετρα, κατάφερα να πιάνω τους βραχυπρόθεσμους στόχους με άνεση μέχρι που έβαλα και το όριο 40'/10 χλμ (για λίγα δευτερόλεπτα δεν το έπιασα από λάθη μου) και το 1:30/ΗΜ. Αν τα πιάσω θα σταματήσω μάλλον τους αγώνες γιατί έτσι όπως τους τρέχω πραγματικά υποφέρω εκείνη την ώρα. Αν είχα χρόνο θα έκανα και ένα Μαραθώνιο, ίσως και χωρίς στόχο χρόνου θα δείξει. Πολύ κοντά είμαι στην άποψη που είπε κάποιος παραπάνω ότι αν τρέχω και είμαι υγιής είμαι ευτυχισμένος, γιατί με ταλαιπωρούν το τελευταίο διάστημα οι τραυματισμοί. Πολύ δύσκολα αντέχεται η αποχή... Η ενότητα με τους τραυματισμούς με στενοχωρεί πολύ όταν τη διαβάζω...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Panas73
Forum-Runner

Greece
64 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/06/2014 :  21:50:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ξεκίνησα να τρέχω το περασμένο καλοκαίρι. 40 ετών, 1,78 m, 94 kg με ελάχιστο αθλητικό background. Τον Οκτώβρη του 2013 κατάφερα να τρέξω τα 5 km του Run Greece σε 30΄15". Τον Απρίλη του 2014 έτρεξα το δεκάρι στο Μεσολόγγι σε 52΄20".
Σήμερα είμαι 85 kg και έχω βάλει ως (κρυφό) στόχο τον τερματισμό στον ΚΜΑ στις 9 Νοέμβρη ακολουθώντας το πρόγραμμα της Asics...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

denvas
Advanced Forum-Runner

Greece


258 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/06/2014 :  22:00:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ξεκίνησα Απρίλιο 2013, χωρίς κάτι ιδιαίτερο σε background. Είμαι 45χρ. 1.73 και 71 κιλά. Έχω 24.48 στα 6.1 του Ολυμπ. χωριου, 42.20 στο 10άρι της Καλλιθέας και 1.44 στον ημι της Αθήνας. Στόχος για φέτος 23 στα 6.1κμ και 43 στο 10άρι του ΚΜΑ. Για του χρόνου 19 στα 5κμ, 40 στο 10άρι, 1.30 σε ένα εύκολο ημι (π.χ. ποσειδώνιο)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

panos1966
Advanced Forum-Runner

Greece
271 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/06/2014 :  23:19:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ ξεκίνησα πρίν 2 χρόνια χωρίς καθόλου εμπειρία στο στίβο, μόνο ποδόσφαιρο χωρίς κάτι ιδιαίτερο. Το 10άρι μου είναι 46.44 στα Λιοφίλια πρίν 1 εβδομάδα, ημί 1.50 στα Τρίκαλα φέτος και Κλασσικό Μαραθώνιο πέρσυ 5.34. Στόχος για φέτος ο Μαραθώνιος να βγεί με τρέξιμο και άν είναι δυνατόν κάτω από τις 4 ώρες. Επίσης μακροπρόθεσμα να μείνω στον χώρο όσο είμαι όρθιος!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

DaDi
Forum-Runner

Greece


80 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/07/2014 :  15:51:42  Εμφάνιση Προφίλ  Visit DaDi Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by denvas

Ξεκίνησα Απρίλιο 2013, χωρίς κάτι ιδιαίτερο σε background. Είμαι 45χρ. 1.73 και 71 κιλά. Έχω 24.48 στα 6.1 του Ολυμπ. χωριου, 42.20 στο 10άρι της Καλλιθέας και 1.44 στον ημι της Αθήνας. Στόχος για φέτος 23 στα 6.1κμ και 43 στο 10άρι του ΚΜΑ. Για του χρόνου 19 στα 5κμ, 40 στο 10άρι, 1.30 σε ένα εύκολο ημι (π.χ. ποσειδώνιο)



Τι είπες τώρα, respect ρε φίλε...
Εγώ είμαι στα 46, ξεκίνησα το "περπατοτρέξιμο" για να χάσω κανα κιλό, και απο τα 93 τώρα είμαι στα 84 και κατεβαίνω...
Το ψώνιο μου το πέρασε ή γυναίκα μου και ένα παληκάρι απο δω μέσα ο οποίος είχε πάρει τηλ, στην εταιρία που δουλεύω για να κλείσει ραντεβού γιατί είχε θέμα με το πόδι του πριν τον μαραθώνιο του Παρισιού...
Σχεδόν καθημερινά πονάνε τα πόδια μου (δουλεύω ένα πρόγραμμα προπόνησης για android 3 φορές την εβδομάδα) αλλά προσπαθώ να την παλέψω... Το 10αρι τον Νοέμβριο μου έχει γίνει εμμονή! :-)

IT NEVER GETS EASIER
YOU JUST GET STRONGER!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

denvas
Advanced Forum-Runner

Greece


258 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/07/2014 :  00:05:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by DaDi

quote:
Originally posted by denvas

Ξεκίνησα Απρίλιο 2013, χωρίς κάτι ιδιαίτερο σε background. Είμαι 45χρ. 1.73 και 71 κιλά. Έχω 24.48 στα 6.1 του Ολυμπ. χωριου, 42.20 στο 10άρι της Καλλιθέας και 1.44 στον ημι της Αθήνας. Στόχος για φέτος 23 στα 6.1κμ και 43 στο 10άρι του ΚΜΑ. Για του χρόνου 19 στα 5κμ, 40 στο 10άρι, 1.30 σε ένα εύκολο ημι (π.χ. ποσειδώνιο)



Τι είπες τώρα, respect ρε φίλε...
Εγώ είμαι στα 46, ξεκίνησα το "περπατοτρέξιμο" για να χάσω κανα κιλό, και απο τα 93 τώρα είμαι στα 84 και κατεβαίνω...
Το ψώνιο μου το πέρασε ή γυναίκα μου και ένα παληκάρι απο δω μέσα ο οποίος είχε πάρει τηλ, στην εταιρία που δουλεύω για να κλείσει ραντεβού γιατί είχε θέμα με το πόδι του πριν τον μαραθώνιο του Παρισιού...
Σχεδόν καθημερινά πονάνε τα πόδια μου (δουλεύω ένα πρόγραμμα προπόνησης για android 3 φορές την εβδομάδα) αλλά προσπαθώ να την παλέψω... Το 10αρι τον Νοέμβριο μου έχει γίνει εμμονή! :-)

IT NEVER GETS EASIER
YOU JUST GET STRONGER!



Τα κιλά τα τσάκισες. Το ίδιο θα κάνεις και με το 10άρι
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Suisac
Forum-Runner

65 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/07/2014 :  01:17:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ξεκίνησα να περπατάω δυο χρόνια πριν για να χάσω βάρος....η ακατανόμαστη έδειχνε τότε 8/2012 τα............140kg με 1,78 ύψος.

Με διατροφή και πολύ περπάτημα το καλοκαίρι του 2013 αρχίζω σιγά σιγά να τρέχω και τον Νοέμβριο του 2013 τρέχω το πρωτο μου δεκάρι στον Μαραθώνιο σε 1.07.23 (οκ υπάρχουν και πολύυυυυυυυυυυυυυυ καλύτερα)με την ακατανόμαστη να δείχνει πλέον γύρω στα 100kg

Σήμερα ένα χρόνο μετά και μερικά πεντάρια (με χρόνο γύρω στα 30-31 λεπτά) η ακατανόμαστη δείχνει πλέον γύρω στα 90kg και θα ήθελα στο δεκάρι του Νοεμβρίου να σπάσω την ώρα.

Καλώς σας βρήκα

:-)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/07/2014 :  03:18:56  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Suisac

Ξεκίνησα να περπατάω δυο χρόνια πριν για να χάσω βάρος....η ακατανόμαστη έδειχνε τότε 8/2012 τα............140kg με 1,78 ύψος.

Με διατροφή και πολύ περπάτημα το καλοκαίρι του 2013 αρχίζω σιγά σιγά να τρέχω και τον Νοέμβριο του 2013 τρέχω το πρωτο μου δεκάρι στον Μαραθώνιο σε 1.07.23 (οκ υπάρχουν και πολύυυυυυυυυυυυυυυ καλύτερα)με την ακατανόμαστη να δείχνει πλέον γύρω στα 100kg

Σήμερα ένα χρόνο μετά και μερικά πεντάρια (με χρόνο γύρω στα 30-31 λεπτά) η ακατανόμαστη δείχνει πλέον γύρω στα 90kg και θα ήθελα στο δεκάρι του Νοεμβρίου να σπάσω την ώρα.

Καλώς σας βρήκα

:-)




Καλώς σε βρήκαμε και εμείς! Συγχαρητήρια για την πορεία σου!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/07/2014 :  09:19:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κάπου-κάπως-κάποτε, να φτάσω να αντέξω ημι-αγωνιστική καταπόνιση 17ωρών!

Edited by - Aroulio on 02/07/2014 10:30:59
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GLOU GLOU
Master Forum-Runner

France


2585 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/07/2014 :  11:12:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ονειρο ειναι να τρεξω το ΚΜ σε 4 ωρες, το 2004 τον ετρεξα σε 3 ωρες και το 2013 σε...3.53, ειμαι σε καλο δρομο νομιζω για τον στοχο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Koukouvagia
Elite Forum-Runner

1662 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/07/2014 :  11:54:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Suisac

Ξεκίνησα να περπατάω δυο χρόνια πριν για να χάσω βάρος....η ακατανόμαστη έδειχνε τότε 8/2012 τα............140kg με 1,78 ύψος.

Με διατροφή και πολύ περπάτημα το καλοκαίρι του 2013 αρχίζω σιγά σιγά να τρέχω και τον Νοέμβριο του 2013 τρέχω το πρωτο μου δεκάρι στον Μαραθώνιο σε 1.07.23 (οκ υπάρχουν και πολύυυυυυυυυυυυυυυ καλύτερα)με την ακατανόμαστη να δείχνει πλέον γύρω στα 100kg

Σήμερα ένα χρόνο μετά και μερικά πεντάρια (με χρόνο γύρω στα 30-31 λεπτά) η ακατανόμαστη δείχνει πλέον γύρω στα 90kg και θα ήθελα στο δεκάρι του Νοεμβρίου να σπάσω την ώρα.

Καλώς σας βρήκα

:-)



Εύγε φίλε, πολλά συγχαρητήρια για την εξαιρετική πορεία σου. Δεν χρειάζεται πιστεύω να σου πω καλή συνέχεια, η πορεία σου από μόνη της είναι νομίζω το καλύτερο και δυνατότερο κίνητρο!


________________________

Το δε θες και γίνεται, θέλε το σα γίνεται...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/07/2014 :  12:03:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Να τρέξω το Σεπτέμβριο το 10αρι στην πόλη μου σε 45' ή και παρακάτω, παρά τις υπάρχουσες υποχρεώσεις.

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 6 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000