Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Ευρύτερος Αθλητισμός
 Υπόλοιπα Αθλήματα
 Μουντιαλ 2014
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 42

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/07/2014 :  20:35:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εξαρτάται από το παιχνίδι και τις συνθήκες. Όταν μια ομάδα βάζει 5 γκολ στο 1ο ημίχρονο και στο 2ο δεν παίζει μπάλα είναι και ασέβεια προς τους φιλάθλους οπαδούς της που είναι στο γήπεδο και θέλουν να δουν την ομάδα τους να αγωνίζεται κανονικά και στα 2 ημίχρονα. Αυτό αλλάζει βέβαια σε περιπτώσεις όπως π.χ. όταν ο αντίπαλος παίζει με 9 παίχτες. Πάντως το χθεσινό ήταν κάτι που σε τέτοιο επίπεδο γίνεται μια φορά στα 100 χρόνια οπότε ότι και να λέμε είδαμε μια "ιστορική" στιγμή.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

runner1979
Senior Forum-Runner

Greece


637 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/07/2014 :  20:55:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
δεν ξέρω αν αυτό είναι καλό η κακό αλλά για την επόμενη εικοσαετία θα μας απασχολήσουν σοβαρά οι καριόκας αν αναλογιστώ τί συνέβη την προηγούμενη φορά που έπαθαν στραπάτσο.

Για τα υπόλοιπα όπως βλέπω ποικίλουν οι απόψεις, πάντως εμένα το χθεσινό μου έβγαλε (λογικά φάνηκε ) ένα μένος κατά των Γερμανών και τώρα είμαι σε δίλημμα καθώς η Αργεντινή που ανέκαθεν υποστήριζα δεν μου γεμίζει τόσο το μάτι όσο ο Ρόμπεν με τον Σνάιντερ και την παρέα τους σε μάχη εναντίον των ΓΕΡΜΑΝΑΡΑΔΩΝ (μου βγήκε εντελώς αβίαστα, σαν τρέξιμο αποκατάστασης και ακόμη πιο άνετα ) αλλά από την άλλη Μέσι είναι αυτός και ποτέ δεν ξέρεις
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NIKOS T.
Master Forum-Runner

Greece


8812 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/07/2014 :  21:49:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
O Ρόμπεν κάνει ένα καταπληκτικό τουρνουά και δικαιωματικά του ανήκει ο τίτλος του κορυφαίου στράικερ στη διοργάνωση.
Από την άλλη όμως η Αργεντινή μου φαίνεται πιο ομάδα, με το απρόβλεπτο να παραμονεύει λόγω Μέσι.
Ο Ολλανδός προπονητής είναι μακράν ο κορυφαίος στη διοργάνωση και το χει αποδείξει.
Το συναίσθημα μου λέει Αργεντινή, η λογική όμως λέει Ολλανδία!!

"Αν νομίζεις ότι τα έχεις όλα υπό έλεγχο, τότε δεν τρέχεις αρκετά γρήγορα"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NIKOS T.
Master Forum-Runner

Greece


8812 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/07/2014 :  22:27:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους


"Αν νομίζεις ότι τα έχεις όλα υπό έλεγχο, τότε δεν τρέχεις αρκετά γρήγορα"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/07/2014 :  23:52:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Φοβάται ο Γιάννης το θεριό
και το θεριό το Γιάννη
στο αποψινό παιχνίδι
που οι ομάδες στήθηκαν για να μη χάσουν
και ό,τι συμβεί

Ούτε μία δημιουργηθείσα φάση
και απ' ό,τι φάινεται
ένα γκολ θα κρίνει την αναμέτρηση

Ελπίζουμε στο Β' ημί
να δούμε κάτι άλλο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/07/2014 :  09:12:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τελικά ήταν ο χειρότερος ημιτελικός που θυμάμαι, ίσως χειρότερος και από τον τελικό του 1994. Καλύτερα να έπαιζαν πέναλτι από την αρχή να γλιτώναμε και το ξενύχτι.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/07/2014 :  10:19:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γερμανία-Αργεντινή λοιπόν μετά απο αρκετά χρονάκια.Λογικά θα την δυσκολέψει η Αργεντινή αλλά δέν βλέπω να έχει ελπίδες απένατι σε αυτήν την Γερμανία.

Αν δεν έχεις ότι αγαπάς,αγάπα ότι έχεις.


Edited by - ANASTASIOS on 10/07/2014 10:19:38
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Gypaetos
Elite Forum-Runner

Greece
1953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/07/2014 :  10:39:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Gypaetos

quote:
Originally posted by dimitrissss

Εδώ η εκπαίδευση http://www.youtube.com/watch?v=VhDVFH8cK1w
και εδώ ολόκληρη η ταινία!!!!
http://www.youtube.com/watch?v=HK81vqMbzgE


Εννοείται πως την ξανάδα το ίδιο βράδυ!
Πάμε και κανένα προγνωστικό για το μουντιάλ: εγώ βλέπω Γερμανία με ολίγη από Αργεντινή.



(Δημοσιεύθηκε στις 12/06/2014: 14:06:48)
Τα εξηγώ ωραία;;;!!!

http://www.youtube.com/watch?v=oOLJc2hRtVw
("μάθε μπαλίτσα από τον άρχοντα" - ξέρω, βλασφημία!)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/07/2014 :  10:46:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Gypaetos

quote:
Originally posted by Gypaetos

quote:
Originally posted by dimitrissss

Εδώ η εκπαίδευση http://www.youtube.com/watch?v=VhDVFH8cK1w
και εδώ ολόκληρη η ταινία!!!!
http://www.youtube.com/watch?v=HK81vqMbzgE


Εννοείται πως την ξανάδα το ίδιο βράδυ!
Πάμε και κανένα προγνωστικό για το μουντιάλ: εγώ βλέπω Γερμανία με ολίγη από Αργεντινή.



(Δημοσιεύθηκε στις 12/06/2014: 14:06:48)
Τα εξηγώ ωραία;;;!!!

http://www.youtube.com/watch?v=oOLJc2hRtVw
("μάθε μπαλίτσα από τον άρχοντα" - ξέρω, βλασφημία!)






Mια χαρά θάλεγα

Αν δεν έχεις ότι αγαπάς,αγάπα ότι έχεις.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/07/2014 :  12:35:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Gypaetos

quote:
Originally posted by Gypaetos

quote:
Originally posted by dimitrissss

Εδώ η εκπαίδευση http://www.youtube.com/watch?v=VhDVFH8cK1w
και εδώ ολόκληρη η ταινία!!!!
http://www.youtube.com/watch?v=HK81vqMbzgE


Εννοείται πως την ξανάδα το ίδιο βράδυ!
Πάμε και κανένα προγνωστικό για το μουντιάλ: εγώ βλέπω Γερμανία με ολίγη από Αργεντινή.



(Δημοσιεύθηκε στις 12/06/2014: 14:06:48)
Τα εξηγώ ωραία;;;!!!

http://www.youtube.com/watch?v=oOLJc2hRtVw
("μάθε μπαλίτσα από τον άρχοντα" - ξέρω, βλασφημία!)




Το είδες, το έπαιξες;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Gypaetos
Elite Forum-Runner

Greece
1953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/07/2014 :  13:01:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Όχι, έχω πολύ καιρό να παίξω! Μη δεις άνθρωπο να χαίρεται εσύ...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nek2000
Elite Forum-Runner

Greece


1276 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/07/2014 :  13:14:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ο Ματς Χούμελς αποκάλυψε πως οι παίκτες της Γερμανίας στο ημίχρονο του ημιτελικού με τη Βραζιλία και με το σκορ ήδη στο 5-0 συμφώνησαν από οίκτο να μη διασύρουν περισσότερο τη «σελεσάο».

Ο Ματς Χούμελς ομολόγησε πως οι παίκτες της Γερμανίας έχοντας σαν «προίκα» το 5-0 του πρώτου μέρους, συμφώνησαν στο ημίχρονο του ημιτελικού απέναντι στη Βραζιλία να μην συνεχίσουν στο ίδιο τέμπο και διασύρουν περισσότερο τη «σελεσάο».

«Αυτό που είπαμε μεταξύ μας ήταν ότι έπρεπε να μείνουμε συγκεντρωμένοι, αλλά να μην προσπαθήσουμε να τους ξεφτιλίσουμε. Πρέπει να δείχνεις σεβασμό σε έναν αντίπαλο και είναι πολύ σημαντικό ότι εμείς το κάναμε αυτό και δεν προσπαθήσαμε να κάνουμε κόλπα ή κάτι τέτοιο. Απλώς κάναμε το παιχνίδι μας για 90 λεπτά», τόνισε ο αμυντικός της Ντόρτμουντ.


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/07/2014 :  13:45:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
και κάτι που μου έστειλαν, είναι του παλιού ποδοσφαιριστή Νίκου Πια:

Nikos Pias
Το πρώτο μου ποδοσφαιρικό σχόλιο και πιθανόν και το τελευταίο:...
Χτες είδαμε την κορυφαία ιστορικά εκτέλεση της 9ης του Μπετόβεν. Από μια ομάδα που γνώριζε ότι παίζει απλά ποδόσφαιρο (μετά μουσικής) και τίποτε άλλο.
Που οι παίκτες της τραγούδησαν σεμνά τον ύμνο της χώρας τους, εν αντιθέσει με τα περισσότερα καρναβάλια εθνικοφροσύνης που «θαυμάσαμε».
Που πανηγύριζαν με μετριοφροσύνη τα τέρματα που έβαζαν χωρίς να αισθάνονται ότι έχουν στα χέρια τους τη τύχη του έθνους τους.
Που δεν πούλησαν πατριωτισμό στους ιθαγενείς με δηλώσεις του στυλ «θέλουμε να δώσουμε χαρά στο λαό μας». Γιατί απλά γνώριζαν ότι η ευτυχία και η δυστυχία των συμπατριωτών τους εξαρτάται από άλλες παραμέτρους και όχι από ένα ομαδικό παιχνίδι.
Που δεν ασχολήθηκαν με τον διαιτητή. Που σε κανένα σημείο του αγώνα, ειδικά στο πρώτο και δεύτερο τέρμα που υπήρχε το δέλεαρ, δεν έκαναν σκόπιμες καθυστερήσεις
Που πήγαν να παρηγορήσουν στο τέλος τους χαμένους. Και οι εκδηλώσεις χαράς ήταν συγκρατημένες λόγω της συντριβής των αντιπάλων.
Που μόλις κάποια γερμανικά χουλιγκάνια ξεκίνησαν τα όλε-όλε, τα σταμάτησαν οι υπόλοιποι γερμανοί στην εξέδρα.
Για την συντριπτική πλειοψηφία που λειτουργώντας μονίμως ως οπαδοί νομίζετε πως αγαπάτε το άθλημα, να είστε ευτυχείς για τη χτεσινή πανδαισία. Τα μαθήματα ήταν πολλά.
Για μας τους ελάχιστους που δεν υποστηρίζουμε εθνικές ομάδες η συλλόγους αλλά λατρεύουμε το άθλημα, ήταν απλά ένα χρονικό στάτους. Ακόμη και μετά από 10 χρόνια θα ρωτάμε τους γνωστούς μας «που ήσουν εκείνη τη βραδιά»; Γιατί όλοι θα θυμούνται...
Nationalmannschaft υποκλίνομαι...
Είναι η δεύτερη φορά. Η πρώτη διήρκεσε 4 χρόνια και είχε πονέσει η μέση μου από τις συνεχείς υποκλίσεις. Αφορούσε το ποδοσφαιρικό θαύμα της Βαρκελώνης. Και κει, όπως χτες, εντός γηπέδου η αξία ανταγωνιζόταν το ήθος, φτάνοντας σε δυσθεώρητα μεγέθη...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/07/2014 :  13:50:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πάντως και το 7-1
δεν είναι κάτι διαφορετικό
αλλά... το θέλανε και οι Βραζιλιάνοι!

(όπως ''εξήγησα'' και σε προηγούμενη τοποθέτηση)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Gypaetos
Elite Forum-Runner

Greece
1953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/07/2014 :  14:12:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

και κάτι που μου έστειλαν, είναι του παλιού ποδοσφαιριστή Νίκου Πια:

Nikos Pias
Το πρώτο μου ποδοσφαιρικό σχόλιο και πιθανόν και το τελευταίο:...
Χτες είδαμε την κορυφαία ιστορικά εκτέλεση της 9ης του Μπετόβεν. Από μια ομάδα που γνώριζε ότι παίζει απλά ποδόσφαιρο (μετά μουσικής) και τίποτε άλλο.
Που οι παίκτες της τραγούδησαν σεμνά τον ύμνο της χώρας τους, εν αντιθέσει με τα περισσότερα καρναβάλια εθνικοφροσύνης που «θαυμάσαμε».
Που πανηγύριζαν με μετριοφροσύνη τα τέρματα που έβαζαν χωρίς να αισθάνονται ότι έχουν στα χέρια τους τη τύχη του έθνους τους.
Που δεν πούλησαν πατριωτισμό στους ιθαγενείς με δηλώσεις του στυλ «θέλουμε να δώσουμε χαρά στο λαό μας». Γιατί απλά γνώριζαν ότι η ευτυχία και η δυστυχία των συμπατριωτών τους εξαρτάται από άλλες παραμέτρους και όχι από ένα ομαδικό παιχνίδι.
Που δεν ασχολήθηκαν με τον διαιτητή. Που σε κανένα σημείο του αγώνα, ειδικά στο πρώτο και δεύτερο τέρμα που υπήρχε το δέλεαρ, δεν έκαναν σκόπιμες καθυστερήσεις
Που πήγαν να παρηγορήσουν στο τέλος τους χαμένους. Και οι εκδηλώσεις χαράς ήταν συγκρατημένες λόγω της συντριβής των αντιπάλων.
Που μόλις κάποια γερμανικά χουλιγκάνια ξεκίνησαν τα όλε-όλε, τα σταμάτησαν οι υπόλοιποι γερμανοί στην εξέδρα.
Για την συντριπτική πλειοψηφία που λειτουργώντας μονίμως ως οπαδοί νομίζετε πως αγαπάτε το άθλημα, να είστε ευτυχείς για τη χτεσινή πανδαισία. Τα μαθήματα ήταν πολλά.
Για μας τους ελάχιστους που δεν υποστηρίζουμε εθνικές ομάδες η συλλόγους αλλά λατρεύουμε το άθλημα, ήταν απλά ένα χρονικό στάτους. Ακόμη και μετά από 10 χρόνια θα ρωτάμε τους γνωστούς μας «που ήσουν εκείνη τη βραδιά»; Γιατί όλοι θα θυμούνται...
Nationalmannschaft υποκλίνομαι...
Είναι η δεύτερη φορά. Η πρώτη διήρκεσε 4 χρόνια και είχε πονέσει η μέση μου από τις συνεχείς υποκλίσεις. Αφορούσε το ποδοσφαιρικό θαύμα της Βαρκελώνης. Και κει, όπως χτες, εντός γηπέδου η αξία ανταγωνιζόταν το ήθος, φτάνοντας σε δυσθεώρητα μεγέθη...



Τι σεντονάτη παπαρολογία είναι αυτή; Θα επανέλθω όταν βρω χρόνο! Όλοι ψάχνουν να βρουν κάτι ψαγμένο να πουν και κατά προτίμηση να κατακρίνουν τους εδώ "ιθαγενείς", επειδή αυτοί δήθεν έχουν επίπεδο... Και να μας κάνει και μάθημα αφ' υψηλού σε δεύτερο πρόσωπο! Ρε δε μας χ... και ο Πιας...
Να υποθέσω ότι είναι γερμανομαθής και μελέτησε τα γερμανικά ΜΜΕ καλά προγηουμένως...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 42 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000