Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 Μαφία
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 29

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/09/2014 :  22:18:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κρατάτε μικρό καλάθι γιατί

κάποτε βρίζαν τον Σαμαρά γιατί διέσπασε την ΝΔ και σήμερα τον χειροκροτάνε για πρωθυπουργό,
κάποτε το ΠΑΣΟΚ πλακωνόταν με την ΝΔ και σήμερα περπατάνε χέρι χέρι,
κάποτε ο ΣΥΡΙΖΑ βριζόταν με το κυβερνητικό μπλόκ και σήμερα.........???????????? Ποιος ξέρει τι θα γίνει; Ποτέ δεν ξέρεις.

Οι πολιτικοί δεν έχουν ούτε πατρίδα, ούτε ιδέες.Προσαρμόζονται πάντα στη νέα κατάσταση με αποκλειστικό σκοπό την δικιά τους επιβίωση όχι την δικιά μας, για να έχουν σε λειτουργία την βαριά βιομηχανία ψηφοφόρων.

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Gypaetos
Elite Forum-Runner

Greece
1953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/09/2014 :  23:36:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by gargadua

Κρατάτε μικρό καλάθι γιατί

κάποτε βρίζαν τον Σαμαρά γιατί διέσπασε την ΝΔ και σήμερα τον χειροκροτάνε για πρωθυπουργό,
κάποτε το ΠΑΣΟΚ πλακωνόταν με την ΝΔ και σήμερα περπατάνε χέρι χέρι,
κάποτε ο ΣΥΡΙΖΑ βριζόταν με το κυβερνητικό μπλόκ και σήμερα.........???????????? Ποιος ξέρει τι θα γίνει; Ποτέ δεν ξέρεις.

Οι πολιτικοί δεν έχουν ούτε πατρίδα, ούτε ιδέες.Προσαρμόζονται πάντα στη νέα κατάσταση με αποκλειστικό σκοπό την δικιά τους επιβίωση όχι την δικιά μας, για να έχουν σε λειτουργία την βαριά βιομηχανία ψηφοφόρων.

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.




Πόσα like να σου κάνω; +100 από μένα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2014 :  00:40:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by gargadua

κάποτε το ΠΑΣΟΚ πλακωνόταν με την ΝΔ και σήμερα περπατάνε χέρι χέρι

Χωρίς να θέλω να περιαυτολογώ, ήμουν από τους λίγους που από δεκαετίες είχα διαπιστώσει (το κατ'εμένα πασιφανέστατο από δεκαετίες) ότι αυτά τα κόμματα ήταν και είναι αδελφάκια. Το είχα αναφέρει σε ανύποπτη στιγμή πχ εδώ: http://forum.runningnews.gr/topic.asp?TOPIC_ID=2180&whichpage=1 τελευταίο ποστ.

Μας δούλευαν ότι ήταν αντίθετοι σε όλα, όταν ήταν αντιπολίτευση έσκουζαν για τον άλλο, μόλις έπαιρναν την εξουσία έκαναν τα ίδια και χειρότερα με τον άλλο, και ξαφνικά ο άλλος όταν γινόταν αντιπολίτευση θυμόταν να το παίξει αντίσταση σε αυτά που έκανε και ο ίδιος. Το απόλυτο δούλεμα από ανέκαθεν.
Και ο λαός από κάτω, να πιστεύει ότι αν ψηφίσει τον άλλο από τους δυο, θα σωθεί από αυτόν που είναι τώρα.

Ο μόνος λόγος που τώρα περπατάνε χέρι χέρι, είναι ότι μόνοι τους δεν τους βγαίνουν τα 151 κουκιά. Αν έβγαιναν στον ένα, ο άλλος θα ήταν ο δήθεν απόλυτος αντιμνημονιακός (βλέπε Ζάππεια), που μόλις όμως έπαιρνε την εξουσία μόνος του με 151+, θα γινόταν μερκελικότερος της Μέρκελ. Ο δε ηττημένος για το κοίμισμα του κόσμου, θα ήταν η σειρά του να το παίξει αντίσταση.


-Για τα άλλα, ΑΝ οποισδήποτε τρίτος κάνει τα ίδια κάτι που απεύχομαι, θα τον πάρει και θα τον σηκώσει.


Edited by - KostasPVol on 14/09/2014 00:42:31
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2014 :  13:38:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μη γλύφετε τόσο πολύ τον βολεμένο Μπαξεβάνη. Συστημικός τσάτσος του Λαμρπάκη ήταν και αυτός παραμένει, όσα λέει ο Βασίλης για τους πολιτικούς ισχύουν και για τους μεγαλοδημοσιοκάφρους.

"Μας δούλευαν ότι ήταν αντίθετοι σε όλα, όταν ήταν αντιπολίτευση έσκουζαν για τον άλλο, μόλις έπαιρναν την εξουσία έκαναν τα ίδια και χειρότερα με τον άλλο"
Χαίρομαι που καταλαβαίνεις τι ακριβώς θα κάνει ο Τσίπρας!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2014 :  13:40:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Θυμάται κανείς ...μεγαλύτερος σε ηλικία τι έλεγε το πασόκ πριν το 1981;
Από που βγήκε η λέξη πρασινοφρουρός;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2014 :  13:46:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κώστα
χρειάζεται ωριμότητα σκέψης και όχι φανατισμός. Είμαστε αρκετά σκατά για να φανατιζόμαστε και να μην ακούμε την λογική.
Όχι άλλο χάιδεμα αυτιών. Όχι άλλο λεφτά υπάρχουν, γιατί αυτά που υποσχέθηκε ο Άλεξ είναι επικίνδυνα!!!!
Ποινικοποίηση των προεκλογικών δηλώσεων για να γλυτώσουμε από τα καθίκια...................

Ρίγκο
οι κωλοφάρες είναι οι πολιτικοί, οι δημοσιογράφοι και οι συνδικαλιστές. Αν εκλείψουν τα είδη τους ο κόσμος ξέρει να λειτουργεί.

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2014 :  13:51:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Όχι Βασίλη, εδώ είναι η θεμελιώδης μας διαφωνία: Οι πολιτικοί είναι ακριβώς ο καθρέφτης των ελλήνων: Κωλοφάρες, κωλοέλληνες, σάπια και διεφθαρμένη κοινωνία, πολλά χρόνια τώρα. Έχουμε/παράγουμε ως κοινωνία τους πολιτικούς (τους δημοσιογράφους, τους συνδικαληστές, τους γιατρούς, την αστυνομία, την δικαιοσύνη, τον αθλητισμό κτλ κτλ) ακριβώς που μας αξίζουν. Αν μας άξιζαν καλύτεροι, θα είχαμε καλύτερους.

Ο κόσμος δεν ξέρει πώς να λειτουργεί, το μόνο που ξέρει είναι πώς να μισεί τον εαυτό του, τον διπλανό του, την κοινωνία ολόκληρη. Από εκεί ξεκινάνε όλα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2014 :  15:02:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Είσαι λάθος γιατί αν δεις γερμανό ή άλλον παπάρα ευρωπαίο πως φέρεται όταν έρχεται στην Ελλάδα της χαλαρής εποπτείας της νομοθεσίας θα καταλάβεις ότι αυτό που λες μας το φυτέψανε για να μας δημιουργούν ενοχικά σύνδρομα.
Όχι δεν είμαστε κωλοφάρα, απόδειξη ο έλληνες στο εξωτερικό που διαπρέψαν και βαδίζουν σύμφωνα με την νομοθεσία της χώρας!!!
Άλλωστε στη χώρα πάρα πολλοί έλληνες είναι καλύτεροι των πολιτικών που λες ότι τους αξίζουν............... Και βέβαια σε αυτούς οφείλεται ότι η χώρα υφίσταται μέχρι σήμερα, όχι στα ψοφίμια που την κυβερνούν ή διεκδικούν την κυβέρνηση.....................

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2014 :  15:31:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

Χαίρομαι που καταλαβαίνεις τι ακριβώς θα κάνει ο Τσίπρας!

Ρε Κώστα, δεν θα σταματήσεις επιτέλους να βάζεις λόγια στο στόμα μου? Για πασόκ-νδ συζητάμε, που είδες να αναφέρεται κανείς στον Τσίπρα?

Αν αναρωτιέσαι, αν μελλοντικά κάνει ο Τσίπρας τα ίδια με τους ανωτέρω, ΦΥΣΙΚΑ και θα πω ακριβώς τα ίδια που λέω για τους τωρινούς. Όχι σαν κάτι άλλους που υπερσπίζονται το τωρινό καθεστώς που κάνει τα ίδια με αυτά που κατηγορούν ότι θα κάνει μελλοντικά ο κάθε Τσίπρας (τι οξύμωρο!...)

Προς το παρόν δεν υπάρχουν ενδείξεις για κάτι τέτοιο, καθώς αν ήταν στο κόλπο, τα ΜΜΕ θα τον είχανε Μεσία και δεν θα έβγαζαν σπυράκια για αυτόν. Μακάρι για το καλό όλων μας αυτό να συνεχιστεί στο μέλλον.

Και για να μην έχεις αμφιβολίες ότι τα γράφω ως υποστηρικτής του, δεν είμαι. Ποσώς με ενδιαφέρει αν ο επόμενος πρωθυπουργός θα είναι ο Τσίπρας ή ο Καμένος ή συγκυβέρνηση αυτών των δυο. Μου αρκεί όποιος βγει να πορεύεται σε αυτά που λέει τώρα. Αλλιώς θα έχει άσχημα ξεμπερδέματα.


(μου αρέσει που ενώ διαμαρτύρεσαι που χαρακτηρίστηκες βολεμένος, κολάς ο ίδιος την ίδια ταμπέλα σε άλλους.)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2014 :  16:11:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μα ρε Κώστα, είναι δυνατόν να μην βλέπεις πόσο αντιγράφει τον ΑΓΠ και να λες ότι "Προς το παρόν δεν υπάρχουν ενδείξεις για κάτι τέτοιο, καθώς αν ήταν στο κόλπο"!!!!!!!!!!

Τα μμε όλο τσιριζέους φιλοξενούν και σκούζουν από το πρωί μέχρι το βράδυ. Είναι δεδομένο ότι ο Τσίπρας αν κυβερνήσει, αυτοδύναμα ή μη θα κάνει ακριβώς ότι κάνει ο Σαμαράς τώρα. Αν δεν το πιστεύεις, απλά κάνε υπομονή και θα το δεις.

Και, επιτέλους, μην μπερδεύεις το φόρουμ με δημόσια πρόσωπα!
Εσκεμμένη ήταν η χρήση του συγκεκριμένου επιθέτου!

Βασίλη, τον Ρωμηό του Σουρή, που δείχνει πόσο κωλοέλληνες ήμαστε 100+ χρόνια πριν, ξένοι μας τον φύτεψαν;

Ὁ Ῥωμηός

Στὸν καφενὲ ἀπ᾿ ἔξω σὰν μπέης ξαπλωμένος,
τοῦ ἥλιου τὶς ἀκτῖνες ἀχόρταγα ρουφῶ,
καὶ στῶν ἐφημερίδων τὰ νέα βυθισμένος,
κανέναν δὲν κοιτάζω, κανέναν δὲν ψηφῶ.

Σὲ μία καρέκλα τὅνα ποδάρι μου τεντώνω,
τὸ ἄλλο σὲ μίαν ἄλλη, κι ὀλίγο παρεκεῖ
ἀφήνω τὸ καπέλο, καὶ ἀρχινῶ μὲ τόνο
τοὺς ὑπουργοὺς νὰ βρίζω καὶ τὴν πολιτική.

Ψυχή μου! τί λιακάδα! τί οὐρανὸς ! τί φύσις !
ἀχνίζει ἐμπροστά μου ὁ καϊμακλῆς καφές,
κι ἐγὼ κατεμπνευσμένος γιὰ ὅλα φέρνω κρίσεις,
καὶ μόνος μου τὶς βρίσκω μεγάλες καὶ σοφές.

Βρίζω Ἐγγλέζους, Ρώσους, καὶ ὅποιους ἄλλους θέλω,
καὶ στρίβω τὸ μουστάκι μ᾿ ἀγέρωχο πολύ,
καὶ μέσα στὸ θυμό μου κατὰ διαόλου στέλλω
τὸν ἴδιον ἑαυτό μου, καὶ γίνομαι σκυλί.

Φέρνω τὸν νοῦν στὸν Διάκο καὶ εἰς τὸν Καραΐσκο,
κατενθουσιασμένος τὰ γένια μου μαδῶ,
τὸν Ἕλληνα εἰς ὅλα ἀνώτερο τὸν βρίσκω,
κι ἀπάνω στὴν καρέκλα χαρούμενος πηδῶ.

Τὴν φίλη μας Εὐρώπη μὲ πέντε φασκελώνω,
ἀπάνω στὸ τραπέζι τὸν γρόθο μου κτυπῶ...
Ἐχύθη ὁ καφές μου, τὰ ροῦχα μου λερώνω,
κι ὅσες βλαστήμιες ξέρω ἀρχίζω νὰ τὶς πῶ.

Στὸν καφετζῆ ξεσπάω... φωτιὰ κι ἐκεῖνος παίρνει.
Ἀμέσως ἄνω κάτω τοῦ κάνω τὸν μπουφέ,
τὸν βρίζω καὶ μὲ βρίζει, τὸν δέρνω καὶ μὲ δέρνει,
καὶ τέλος... δὲν πληρώνω δεκάρα τὸν καφέ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2014 :  16:44:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συμφωνώ ότι χθες ο Τσίπρας είπε μισά λόγια.

Είναι αδύνατο με τις υπάρχουσες συνθήκες να βρεθούν λεφτά.

Είμαστε δούλοι του ευρώ, δεν μπορούμε να τυπώσουμε ούτε ένα εικοσάευρω ή να το υποτιμήσουμε, όπως θα κάναμε επί δραχμής (ως λύση ανάγκης, και όχι ιδιαίτερα αποτελεσματική, κατά πολύ πάντως προτιμότερη από τη τωρινή τυρανία αυτών που εξουσιάζουν το ευρώ).

Λεφτά βέβαια θα βρεθούν αν σταματήσουμε (οριστικά ή μέχρι νεοτέρας) να πληρώνουμε το χρέος για λόγους έκτακτης ανάγκης καθώς προέχουν ζωτικές ανάγκες των Ελλήνων και της Ελλάδας.

Ή αν κάναμε το ριζοσπαστικό, να τυπώναμε μόνοι μας ευρώ (ουτοπικά το λέω). Τι, θα ήταν παράνομο? Ας ήταν. Ας πρόσεχαν οι δυνάστες να μη τραβούσαν άλλο το σκοινί. Τόσες νόμιμες παρανομίες κάνουν σε βάρος μας, ας κάναμε κι εμείς μια εξυπνάδα.

Το 2ο αποκλείεται προφανώς να το κάνει, το 1ο θα μπορούσε (η Αργεντινή το έκανε πανεύκολα). Αυτού θα φανεί αν είναι μάγκας.

Υπάρχει και 3η λύση, να μαδήσει τους Μπόμπολες.

Εν πάσει περιπτώσει, ας βρει όποια λύση θέλει. Αν δεν κάνει πράξη αυτά που είπε, ΦΥΣΙΚΑ και θα πω αυτά που λέω και για τους τωρινούς.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2014 :  17:28:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σουρήδες υπάχουν σε κάθε λαό. Και στην τελική διαψεύδεται από τους έλληνες του εξωτερικού. Αυτοί γιατί δεν είναι κωλοφάρα;
Ρίγκο κάποτε σου είχα γράψει ότι αν δεν καθαριστεί η κεφαλή δεν πρόκειται να ισιώσουμε και διαφώνησες. Ο έλληνας εφόσον υπάρχει έλεγχος δεν είναι παπάρας. Διαπρέπει με τον καλύτερο τρόπο. Και ο έλεγχος αρχίζει από πάνω όχι από κάτω, αλλιώς επιτρέπεις στον κάθε μικροδικτακτορίσκο την εφαρμογή των νόμων.
Όταν αποκατασταθεί η περιβόητη δικαιοσύνη τότε θα αρχίσουν να αλλάζουν τα πράγματα (και ας σκίζει ο Γυπαετός τα ρούχα του ότι η δικαιοσύνη είναι αμερόληπτη). Και αυτό δεν είναι απίθανο σαν ποια ομάδα είχες γράψει να πάρει το πρωτάθλημα.



Κώστα εκ Βόλου
να το ξαναγράψω, ποινικοποίηση των προεκλογικών δηλώσεων.

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2014 :  17:42:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συμφωνώ Βασίλη απόλυτα, τα έγραψα αν δεις πολλές φορές στο θέμα http://forum.runningnews.gr/topic.asp?TOPIC_ID=11015
Άλλοι είναι που δεν το δέχονται σε εκείνο το θέμα, αν και είναι αυτονόητο ότι χρείαζεται η πλέον βαρύτατη τιμωρία για όποιον εξαπατά.


Με την ευκαιρία, να σας ζήσει Βασίλη και ο νέος διάδοχος!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Gypaetos
Elite Forum-Runner

Greece
1953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2014 :  17:55:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by gargadua

Σουρήδες υπάχουν σε κάθε λαό. Και στην τελική διαψεύδεται από τους έλληνες του εξωτερικού. Αυτοί γιατί δεν είναι κωλοφάρα;
Ρίγκο κάποτε σου είχα γράψει ότι αν δεν καθαριστεί η κεφαλή δεν πρόκειται να ισιώσουμε και διαφώνησες. Ο έλληνας εφόσον υπάρχει έλεγχος δεν είναι παπάρας. Διαπρέπει με τον καλύτερο τρόπο. Και ο έλεγχος αρχίζει από πάνω όχι από κάτω, αλλιώς επιτρέπεις στον κάθε μικροδικτακτορίσκο την εφαρμογή των νόμων.
Όταν αποκατασταθεί η περιβόητη δικαιοσύνη τότε θα αρχίσουν να αλλάζουν τα πράγματα (και ας σκίζει ο Γυπαετός τα ρούχα του ότι η δικαιοσύνη είναι αμερόληπτη). Και αυτό δεν είναι απίθανο σαν ποια ομάδα είχες γράψει να πάρει το πρωτάθλημα.



Κώστα εκ Βόλου
να το ξαναγράψω, ποινικοποίηση των προεκλογικών δηλώσεων.

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.



Δεν είπα εγώ ότι είναι αμερόληπτη η δικαιοσύνη, κι εκεί ισχύει το ίδιο, έχουμε την δικαιοσύνη που μας αξίζει.
Με το ότι είμαστε κωλοφάρα διαφωνώ.
Οι Έλληνες του εξωτερικού ζουν σε άλλο περιβάλλον και έχουν και το κίνητρο να προοδεύσουν.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

andrem
Senior Forum-Runner

482 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2014 :  19:09:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μηπως αντι για ποινικοποιηση προεκλογικων εξαγγελιων ειναι καλυτερα ποινικοποιηση μετεκλογικων αθετησεων;πως να επιλεξεις απο 10 κομματα π.χ. χωρις να ξερεις το προγραμμα τους;
Οσο για τους πολιτικους,δημοσιογραφους και συνδηκαλιστες που πραγματι εχουμε τους χειροτερους στην Ελλαδα, δεν καταλαβαινω οι χωρες που δεν εχουν τη σηψη και τη διαφθορα που εχουμε εδω π.χ.Ελβετια ,Νορβηγια δεν εχουν πολιτικους ,δημοσιογραφους και συνδηκαλιστες; Μηπως ειναι δλδ λιγο , ποναει κεφαλι κοψει κεφαλι;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 29 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000