Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 Μαφία
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 29

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/09/2014 :  16:11:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κώστα μη πουλάς άλλο τρέλα. Για τη φωτογραφία μίλα και αυτά που 'είδες και ρώτησες' και που την επιβεβαιώνουν. Το γραφείο δεν έχει καμμιά σχέση για να το επικαλείσαι ως αποδεικτικό της φωτογραφίας. Μη ξαναλέμε τα ίδια, μεταξύ των επιλογών να πεις σόρυ λάθος κάτι που όλοι οι άλλοι θα λέγαμε, ή να δικαιολογήσεις τα αδικαιολόγητα, επέλεξες το δεύτερο.

Αυτό είναι το επίπεδο των επιχειρημάτων σου δυστυχώς.

Κρίμα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/09/2014 :  16:17:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γιατί έχεις κολλήσει με αυτό το θέμα, δεν καταλαβαίνω. Τόσο μεγάλη η σπουδή σου για τη Δούρου και τη φωτό;;; Στο κάτω κάτω της γραφής, εγώ θεωρώ γνήσια τη φωτό. Άποψή μου! Εσύ γιατί το επαναλαμβάνεις σε κάθε θέμα που απαντάω;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/09/2014 :  16:47:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ακόμη να καταλάβεις ότι ούτε στο εκατομμυριοστό δεν με ενδιαφέρει η Δούρου?

Το συγκεκριμένο που έβαλες, το τονίζω επειδή είναι το πλέον χαρακτηριστικό του επιπέδου των επιχειρημάτων σου και της όποιας σοβαρότητας.

Όχι για το ότι έκανες τυχόν λάθος, κάτι που όλοι μας κάνουμε.

Αλλά για τη συνέχεια.
Που αντί να πεις οκ λάθος, ή μπορεί να είναι αλλά δεν αποδεικνύεται, επικαλέστηκες ότι είδες ρώτησες και ξέρεις. Αλλά χωρίς να τα παρουσιάσεις τι είδες ρώτησες και ξέρεις, ώστε να πειστούμε και εμείς, παρότι 4 μήνες το ζητάμε.
Αν πω ότι είπες ψέματα ότι είδες και ρώτησες, θα έχω άδικο?

Ας ξεκολλήσουμε με τη Δούρου, το ότι είναι αυτή στο τυχόν hoax, είναι άσχετο με αυτό που έκανες. Και για τον Σαμαρά ή οποιονδήποτε αν έβαζε κάποιος ένα hoax κατά ή υπέρ του, και το υπερασπιζόταν με 'είδα ρώτησα ξέρω', τα ίδια θα έλεγα. Όχι για τον κάθε Σαμαρά, αλλά για αυτόν που υπερασπίζεται όπως-όπως το τυχόν hoax._
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/09/2014 :  16:52:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μα δεν έκανα λάθος! Είδα, ρώτησα, ξέρω, έτσι είναι, αυτό λέω! Οκ, αν σ' αρέσει, πάλι οκ αν δεν σ' αρέσει! Δεν θέλω να πείσω κανέναν, μια άποψη καταθέτω! Υποκειμενικά, υποκειμενικότατα! Αυτό λέω από την πρώτη στιγμή.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/09/2014 :  16:58:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αυτοί που είδες και ρώτησες βρίσκονται στη προστασία μαρτύρων και δεν μας αποκαλύπτεις τι σου είπαν ώστε να δούμε και να μάθουμε και εμείς, και να πειστούμε ότι δεν τα λες ως αναπόδεικτες δικαιολογίες?

Ιδού η Ρόδος ιδού και το πήδημα, πες επιτέλους τι είδες και ρώτησες, και που αφορούν τη φωτογραφία. Όχι σε ποιο γραφείο δούλευε και τέτοια.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/09/2014 :  17:02:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ναι, ζούνε στο Idaho με άλλα ονόματα!

Καλά, ιερά εξέταση είναι εδώ;;;

Μου είπαν ότι η Δούρου ήταν στο γραφείο του Άκη, το έχω πει τόσες φορες, μα θα γυρνάμε πάλι πίσω να λέμε τα ίδια και τα ίδια;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/09/2014 :  17:15:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τρελίτσα.

Και εμένα μου είπαν ότι ήσουν στο τάδε γραφείο.

Άρα είσαι στη τάδε φωτογραφία από κάτι μπουζούκια!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Και όχι, δεν θα είναι hoax αν παρουσιάσω κάτι τέτοιο. Αλλά μη μου ζητάτε να πω περισσότερα, γιατί θα είναι Ιερά Εξέταση (τρελίτσα νο2)


Τέλος πάντων, κλείνω το θέμα εδώ. Οριστικά δεν μπορείς να παρουσιάσεις τίποτα επί της φωτογραφίας, την οποία δεν επικαλέστηκες ως εκτίμηση, αλλά ως ΓΕΓΟΝΟΣ που σου αποδείχτηκε μάλιστα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/09/2014 :  19:16:38  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Αυτές τις μέρες πριν 25 χρόνια, δολοφονείται ο Μπακογιάννης, από τους σημερινούς "αντι-φασίστες". (είναι σαν τον κλέφτη που παρουσιάζεται σαν αστυνομικός, για να χαλαρώσεις τις αμυνές σου. Αστυνομικός είναι, τι να προσέχω.... αντιφασίστας είναι, τι να προσέχω, μην καπελώσει τις ιδέες μου...? ".
Φυσικά δεκάδες ακόμα άνθρωποι έχουν δολοφονηθεί, αλλά όταν δολοφονείται κάποιος που εξελέγει από τον ελληνικό λαό με την ψήφο του, τότε είναι πολύ χειρότερος ο συμβολισμός του φασισμού.

Και τώρα, έχουν και 2 αφορμές παραπάνω, μνημόνια, ανεργία, κρίση.
Τότε δεν είχαν τίποτα από όλα αυτά. Ήταν μια εποχή, που όλοι πηδάγαν από το παράθυρο στο δημόσιο, ο Τσοβόλας μοίραζε λεφτά, και όλοι ζούσαν στην φούσκα της χαζομάρας τους, για να πληρώνουμε εμείς σήμερα.
Και όμως, και τότε, και αμέσως μετά την χούντα επί ΠΑΣΟΚ, από το 1981, και πάντοτε, υπήρχε και θα υπάρχουν αυτά τα φαινόμενα. Γιατί κατα βάθως, δεν φταίει το μνημόνιο, δεν φταίει η Χ.Α., δεν φταίει ο φασισμός, δεν φταίει η Μαφία, δεν φταίνε τα ΜΑΤ, δεν φταίει τίποτα. Αυτά είναι όλα αφορμές. Τα αίτια είναι η αστήρευτη προπαγάνδα μίσους, που ποτίζει τα μυαλά των νέων, ως σαν θρησκόληπτων, ζηλωτών μια νέας επανάστασης. Άλλοι πιστεύουν στην τζιχάντ, άλλοι πιστεύουν στην επανάσταση, και στην καλύτερη ζωή που θα έρθει μετά το μπάμ. Μια ιδέα που σφηνώνει σε κέντρα του εγκεφάλου, που παρακάμπτουν όλες τις βαλβδίδες ασφαλείας, και όλα τα κυκλώματα διαφυγής, και η ζώη αποκτάει πλέον έναν μεγάλο σκοπό. Γιατί αλλιώς είσαι σαν καράβι χωρίς πυξίδα.
Και η ανθρώπινη ζωή, δεν λέει τίποτα μπροστά στην μεγάλη ιδέα.

Και όμως οι ίδιοι άνθρωποι τότε, ίδιες ιδέες σήμερα, απλά τώρα έχουν καλύτερο περιτύλιγμα. (ανέβηκε η Χ.Α. πουλάει ο "αντι-φασισμός", ας βάλουμε αυτό το περιτύλιγμα, αύριο θα ανέβει κάτι άλλο, θα βάλουμε αυτό το περιτύλιγμα. ).

Edited by - Deorum on 26/09/2014 19:23:43
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/09/2014 :  12:15:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by KostasPVol

Τρελίτσα.

Και εμένα μου είπαν ότι ήσουν στο τάδε γραφείο.

Άρα είσαι στη τάδε φωτογραφία από κάτι μπουζούκια!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Και όχι, δεν θα είναι hoax αν παρουσιάσω κάτι τέτοιο. Αλλά μη μου ζητάτε να πω περισσότερα, γιατί θα είναι Ιερά Εξέταση (τρελίτσα νο2)


Τέλος πάντων, κλείνω το θέμα εδώ. Οριστικά δεν μπορείς να παρουσιάσεις τίποτα επί της φωτογραφίας, την οποία δεν επικαλέστηκες ως εκτίμηση, αλλά ως ΓΕΓΟΝΟΣ που σου αποδείχτηκε μάλιστα.



Όλο κλείνεις το θέμα, όλο βάζεις τελείες και παύλες και όλο επανέρχεσαι!

Λοιπόν, από την αρχή:
Φωτό της Δούρου, εγώ λέω είναι αληθινή, εκείνη το διέψευσε, ο καθένας διαλέγει τι θα πιστέψει.

Λέω:
fact ότι η Δούρου ήταν στο γραφείο του Άκη. Το ξέρω από φίλους.
Δεν χρειάζεται να "αποδείξω" κάτι πάνω σ' αυτό, ούτε να το συσχετίσω με τη φωτό, απλά το λέω.

Ο κάθε ένας έχει κρίση και αποφασίζει τι θα πιστέψει, τόσο απλά!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/09/2014 :  12:16:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Deorum

Αυτές τις μέρες πριν 25 χρόνια, δολοφονείται ο Μπακογιάννης, από τους σημερινούς "αντι-φασίστες". (είναι σαν τον κλέφτη που παρουσιάζεται σαν αστυνομικός, για να χαλαρώσεις τις αμυνές σου. Αστυνομικός είναι, τι να προσέχω.... αντιφασίστας είναι, τι να προσέχω, μην καπελώσει τις ιδέες μου...? ".
Φυσικά δεκάδες ακόμα άνθρωποι έχουν δολοφονηθεί, αλλά όταν δολοφονείται κάποιος που εξελέγει από τον ελληνικό λαό με την ψήφο του, τότε είναι πολύ χειρότερος ο συμβολισμός του φασισμού.

Και τώρα, έχουν και 2 αφορμές παραπάνω, μνημόνια, ανεργία, κρίση.
Τότε δεν είχαν τίποτα από όλα αυτά. Ήταν μια εποχή, που όλοι πηδάγαν από το παράθυρο στο δημόσιο, ο Τσοβόλας μοίραζε λεφτά, και όλοι ζούσαν στην φούσκα της χαζομάρας τους, για να πληρώνουμε εμείς σήμερα.
Και όμως, και τότε, και αμέσως μετά την χούντα επί ΠΑΣΟΚ, από το 1981, και πάντοτε, υπήρχε και θα υπάρχουν αυτά τα φαινόμενα. Γιατί κατα βάθως, δεν φταίει το μνημόνιο, δεν φταίει η Χ.Α., δεν φταίει ο φασισμός, δεν φταίει η Μαφία, δεν φταίνε τα ΜΑΤ, δεν φταίει τίποτα. Αυτά είναι όλα αφορμές. Τα αίτια είναι η αστήρευτη προπαγάνδα μίσους, που ποτίζει τα μυαλά των νέων, ως σαν θρησκόληπτων, ζηλωτών μια νέας επανάστασης. Άλλοι πιστεύουν στην τζιχάντ, άλλοι πιστεύουν στην επανάσταση, και στην καλύτερη ζωή που θα έρθει μετά το μπάμ. Μια ιδέα που σφηνώνει σε κέντρα του εγκεφάλου, που παρακάμπτουν όλες τις βαλβδίδες ασφαλείας, και όλα τα κυκλώματα διαφυγής, και η ζώη αποκτάει πλέον έναν μεγάλο σκοπό. Γιατί αλλιώς είσαι σαν καράβι χωρίς πυξίδα.
Και η ανθρώπινη ζωή, δεν λέει τίποτα μπροστά στην μεγάλη ιδέα.

Και όμως οι ίδιοι άνθρωποι τότε, ίδιες ιδέες σήμερα, απλά τώρα έχουν καλύτερο περιτύλιγμα. (ανέβηκε η Χ.Α. πουλάει ο "αντι-φασισμός", ας βάλουμε αυτό το περιτύλιγμα, αύριο θα ανέβει κάτι άλλο, θα βάλουμε αυτό το περιτύλιγμα. ).




Μια φανταστική ιστορία, μου την έστειλαν, δεν έχω πηγή, δεν ξέρω τίνος είναι:

Μεγαλειώδης λαϊκή συγκέντρωση εκατοντάδων χιλιάδων πολιτών έλαβε χώρα σήμερα το μεσημέρι στην Αθήνα, για την επέτειο των 25 χρόνων από τη δολοφονία του Παύλου Μπακογιάννη από τους ένοπλους βραχίονες της επαναστατικής αριστεράς. Οι συγκεντρωμένοι στο χώρο του Συντάγματος πραγματοποίησαν πορεία διαμέσου των οδών Πανεπιστημίου και Σταδίου, κάνοντας μια παράκαμψη προς την οδό Ομήρου και το σημείο της άγριας δολοφονίας, όπου κατατέθηκαν στεφάνια. Κατόπιν οι διαδηλωτές έφτασαν στην... Ομόνοια και κατέβηκαν την οδό Πειραιώς κατευθυνόμενοι προς τα γραφεία του ΣΥΡΙΖΑ στην πλατεία Κουμουνδούρου, όπου φώναξαν συνθήματα κατά της ακροαριστερής βίας και εκδήλωσαν δυναμικά πλην ειρηνικά την αγανάκτησή τους με την διφορούμενη και αμφίθυμη στάση της αξιωματικής αντιπολίτευσης στο ζήτημα της τρομοκρατίας. Κρατούσαν πανό με φωτογραφίες των δολοφονημένων από τη 17Ν και τις υπόλοιπες οργανώσεις. Οι εκδηλώσεις μνήμης για τον Παύλο Μπακογιάννη θα συνεχιστούν απόψε το βράδυ στην πλατεία Συντάγματος, όπου διοργανώνεται μεγάλη συναυλία με συμμετοχή πλήθους γνωστών καλλιτεχνών από όλο το πολιτικό φάσμα. Σημειωτέον ότι παρά την τεράστια κινητοποίηση η αστυνομία δεν θεώρησε αναγκαία την διακοπή λειτουργίας του μητροπολιτικού σιδηροδρόμου, καθώς εκρίθη ότι δεν υφίσταται ιδιαίτερος κίνδυνος βανδαλισμών ή βίαιων επεισοδίων.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/09/2014 :  17:27:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Στη φανταστική ιστορία ξέχασαν να γράψουν και τη μοναδική πραγματικότητα, ότι θα έπρεπε η πορεία να περάσει και από την ΕΥΠ που υποτίθεται ότι όχι μόνο δεν έφτιαξε αυτή τη 17Ν (οκ ας πούμε αυτό), αλλά ούτε καν μπορούσε να βρει τίποτα 30 χρόνια. Και τις μυστικές υπηρεσίες άλλων κρατών που μπορούν να βρουν αν θέλουν τι ώρα πήγαμε στη τουαλέτα, αλλά ντεν ήξεραν τίποτα για τη 17Ν.
Αν αμφότεροι είναι τόσο άχρηστοι, τότε καλούνται τα στρουμφάκια να φτιάξουν την Αλ Κάιντα νο2.

Όσο για αυτούς που χρησιμοποίησαν τη δολοφονία του Μπακογιάννη....................

-Κώστα τα ίδια λέμε εγώ κι εσύ, το "εγώ λέω είναι αληθινή", είναι υπεράσπιση hoax. Τι τα λες και τα ξαναλές?


Και για να επανέλθουμε στα του θέματος. Χαράς ευαγγέλια για όσους θέλουν να γίνουμε Βόρεια Κορέα. Δεν γίναμε απλά. Την ξεπεράσαμε!!!



Xoλυγουντιανή κάλυψη της ομιλίας Σαμαρά στην Χαλκιδική
Η ΝΕΡΙΤ ΣΤΕΛΝΕΙ 26 ΑΤΟΜΑ ΓΙΑ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΜΕΡΕΣ. ΛΙΓΟΤΕΡΟΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ ΓΑΜΟ ΤΟΥ ΚΛΟΥΝΕΙ


http://voliotaki.blogspot.gr/2014/09/xo.html

Αποστολή μαμούθ 26 υπαλλήλων ενέκρινε η διοίκηση της ΝΕΡΙΤ για την τηλεοπτική κάλυψη της ομιλίας του πρωθυπουργού Αντώνη Σαμαρά στη Χαλκιδική, στο πλαίσιο της κοινής συνεδρίασης της πολιτικής επιτροπής της Ν.Δ. και της ΟΝΝΕΔ!


Σε μια εποχή οικονομικής κρίσης και στενότητας και σε μια περίοδο που η ΝΕΡΙΤ δέχτηκε εντονότατη κριτική ακόμα κι από τα ίδια της τα στελέχη για το πρωτοφανές λογοκριτικό «κόψιμο» της ομιλίας του αρχηγού της αξιωματικής αντιπολίτευσης, Αλέξη Τσίπρα στη ΔΕΘ, η διοίκηση της ΝΕΡΙΤ ενέκρινε μια πολυμελή αποστολή 26 ατόμων για ομιλία του πρωθυπουργού!

Για να καλυφθεί δηλαδή η ομιλία του Αντώνη Σαμαρά που θα γίνει το Σάββατο, συνεργείο 26 ατόμων ταξίδεψε στη Χαλκιδική από χθες Πέμπτη! Κι είναι πραγματικά απορίας άξιον γιατί χρειαζόταν να μετακινηθούν όλοι -και οι 26- για τέσσερις ολόκληρες μέρες, για την ομιλία μιας μέρας.

Να σημειωθεί πως αυτοί οι 26 δεν είναι οι μόνοι που θα εργαστούν για την τηλεοπτική κάλυψη των εκδηλώσεων της Ν.Δ. και της ΟΝΝΕΔ. Η ΝΕΡΙΤ έχει επιπλέον νοικιάσει ένα δορυφορικό λινκ από ιδιώτη, όπως επίσης και ιδιωτικό συνεργείο με κάμερα και ηχολήπτη.

Κι όλα αυτά ενώ η ίδρυσή της πάνω στο "μαύρο" της ΕΡΤ στηρίχτηκε σε αρχές όπως ανεξαρτησία και σωστή οικονομική διαχείριση...


---

Δεξιό...παραλήρημα στη ΝΕΡΙΤ για την επέτειο των 40 χρόνων της ΝΔ

http://www.koutipandoras.gr/article/123432/dexioparalirima-sti-nerit-gia-tin-epeteio-ton-40-hronon-tis-nd

Λογοκρισία για τον Τσίπρα και τον ΣΥΡΙΖΑ, ανοιχτή προπαγάνδα για τον Σαμαρά και τη Ν.Δ.! Αυτή είναι η γραμμή της ΝΕΡΙΤ, η οποία σπεύδει να διαλύσει τυχόν αμφιβολίες, με αποστολή μαμούθ στη Χαλκιδική, για την κάλυψη των εκδηλώσεων της Ν.Δ., με αφορμή τη συμπλήρωση 40 χρόνων από την ίδρυσή της.

Τη στιγμή που η ελληνική κοινωνία υποφέρει από τις συνέπειες της παρατεινόμενης άγριας λιτότητας, το κυβερνητικής εμπνεύσεως μόρφωμα της δημόσιας τηλεόρασης, όπως αποκαλύπτει η ιστοσελίδα thetoc.gr, απέστειλε από την Πέμπτη το απόγευμα στη Χαλκιδική συνεργείο 26 (!) ατόμων, για την κάλυψη της ομιλίας του πρωθυπουργού Αντ. Σαμαρά που θα γίνει το Σάββατο!

Η "ανεξαρτησία" και η "συνετή οικονομική διαχείρηση" που εξήγγειλαν οι κυβερνώντες κατά την ίδρυση της ΝΕΡΙΤ, δεν περιορίζεται όμως στην εν λόγω αποστολή. Σύμφωνα με το thetoc.gr, για την ακόμη καλύτερη προβολή της κομματικής εκδήλωσης της Ν.Δ., η ΝΕΡΙΤ έχει νοικιάσει ιδιωτικό συνεργείο με κάμερα και ηχολήπτη, καθώς και δορυφορική σύνδεση, επίσης από ιδιώτη! Δηλαδή το ελληνικό δημόσιο θα επιβαρυνθεί, όχι μόνο με περίπου 16.000 ευρώ που θα κοστίσει η αποστολή των 26, σύμφωνα και με τα έγγραφα που παραθέτει η ιστοσελίδα (στη φωτογραφία, ένα από αυτά, έτσι όπως το δημοσιεύει το thetoc.gr), αλλά και με το επιπλέον ποσό που θα κοστίσει η ενοικίαση του ιδιωτικού συνεργείου και της δορυφορικής σύνδεσης!

Κι όλα αυτά, λίγες μέρες μετά τις δημόσιες καταγγελίες κορυφαίων στελεχών της ΝΕΡΙΤ, για αντιδεοντολογική συμπεριφορά του καναλιού σε βάρος του αρχηγού της αξιωματικής αντιπολίτευσης Αλέξη Τσίπρα, του οποίου η συνέντευξη τύπου δεν μεταδόθηκε ποτέ...

Δείτε εδώ τα σχετικά έγγραφα, που εγκρίνουν την αποστολή και τα αναλυτικά ποσά που αυτή θα στοιχίσει. http://www.thetoc.gr/images/articles/1/article_39090/NeritHalkidikiND.pdf
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/09/2014 :  18:13:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by KostasPVol


-Κώστα τα ίδια λέμε εγώ κι εσύ, το "εγώ λέω είναι αληθινή", είναι υπεράσπιση hoax. Τι τα λες και τα ξαναλές?



Μα δεν είναι hoax. Εσύ ο βαφτίζεις hoax επειδή πιστεύεις τη Δούρου που το διέψευσε!
(για να δούμε, θα επανέλθεις και πάλι; )
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/09/2014 :  13:42:15  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Λοιπόν, το πόστ με την Δούρου, πιθανόν είναι ψεύτικο.
Και εγώ το πιστεύω.
Αλλά hoax συνήθως ορίζεται ένας άστικος μύθος, κάτι που κυκλοφορεί με chain letter, κάποια φήμη, για μια πληροφόρια που θα σου σώσει την ζώη/που μας κρύβουν κάτι/που ξέρατε κάτι εντυπωσιακό, κτλ κτλ.
Από αυτά που κυκλοφορούν σε chain letter, και καλούν σε μαζική απόσυρση προιόντος γιατί βρέθηκαν... κομμάτια τριμένου γιαλλιών σε παιδικές τροφές.

Αυτό με την Δούρο, ακόμα και ψέμα να είναι (που το πιστεύω και εγώ), δεν ορίζεται σαν Hoax.

Οπότε δίνω δίκιο στον Κώστα, αλλά με ένα μικρό αστεράκι.

Τώρα στο άλλο, θα συμφωνήσω η ανάλυση που γίνεται για την κατάριψη του hoax στα μπουκάλια, πάσχει λίγο (παραπέμπει δλδ σε άλλο blog, και όχι σε κάποια ανώτερη αρχή) αλλά όπως όλες οι παρόμοιες θεωρείες δεν είναι εύκολο να αποδείξεις (με την μαθηματική βαρύτητα της απόδειξης) την κατάριψη ενός ισχυρισμού.

Αυτός που πρέπει να αποδεικνύει είναι αυτός που ισχυρίζεται ότι κάτι ισχύει, όχι αυτός που ισχυρίζεται ότι ΔΕΝ ισχύει. Είναι αδύνατο, να αποδεικνύουμε όλα αυτά που δεν υπάρχουν. Δεν πάμε μπροστά έτσι.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/09/2014 :  13:45:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σωστά, μια φωτό είναι fake ή δεν είναι.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/10/2014 :  16:42:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Είμαστε μια (κανονικότατη) Δημοκρατία…

http://www.enikos.gr/mpogiopoulos/266779,Eimaste_mia_%28kanonikotath%29_Dhmokratia__.html

Σε συνέντευξη της στον «Real FM» η κυβερνητική εκπρόσωπος κυρία Βούλτεψη δήλωσε χτες ότι στην Ελλάδα επικρατεί κανονική Δημοκρατία και όχι σοβιετική, όπως τόνισε…

Συμφωνούμε απόλυτα με τη κυρία Βούλτεψη. Ορισμένες – πρόχειρες – αποδείξεις για την ορθότητα της διαπίστωσης της κυρίας Βούλτεψη είναι και οι εξής:

Πρώτο: Αν δεν υπήρχε κανονική Δημοκρατία στην Ελλάδα δεν θα ήταν δυνατόν να ψηφιστεί ένα Μνημόνιο με μόλις 151 ψήφους στη Βουλή. Το Μάη του 2010 η κυβέρνηση έφερε στη Βουλή προς κύρωση το Μνηµόνιο. Ουδείς αμφισβήτησε ποτέ ότι το Μνηµόνιο συνιστά συν τοις άλλοις µια σύµβαση διεθνούς χαρακτήρα της Ελλάδας µε διεθνείς οργανισµούς. Αλλά γι’ αυτού του τύπου τις συµβάσεις το Σύνταγµα περιλαµβάνει ειδική διάταξη όσον αφορά την κύρωσή τους. Το άρθρο 28 του Συντάγµατος προβλέπει αυξηµένη πλειοψηφία 180 ψήφων για την κύρωσή τους από τη Βουλή. Η κανονική Δημοκρατία, όμως, τσαλαπάτησε ακόµα και το Σύνταγµά της. Ετσι δια χειλέων του (και συνταγµατολόγου) Ε. Βενιζέλου, κατοπινού διαδόχου του Γ.Παπακωνσταντίνου στη θέση του υπουργού Οικονοµικών και σημερινού αντιπροέδρου της κυβέρνησης Σαμαρά, ακούσαμε ότι αρκούσε η εφαρμογή της «τυπικής» (!) διάστασης της δηµοκρατίας» και ότι για την κύρωση του Μνηµονίου αρκούσαν οι 151 ψήφοι.

Θα μπορούσε, άραγε, να συμβεί κάτι τέτοιο αν η Δημοκρατία στην Ελλάδα δεν ήταν κανονική;….

Δεύτερο: Αν δεν υπήρχε κανονική Δημοκρατία στην Ελλάδα δεν θα ήταν δυνατόν, σε εντελώς άσχετο νοµοσχέδιο του Υπουργείου Εσωτερικών, να έχει κατατεθεί από τον Μάρτη του 2010 µια πολύ «περίεργη» τροπολογία. Με τη συγκεκριµένη τροπολογία και «κατά παρέκκλιση κάθε γενικής ή ειδικής διάταξης», όπως σαφώς τονίζεται, ο εκάστοτε πρωθυπουργός παρέχει στον... εαυτό του το δικαίωµα να αναθέτει µελέτες και έργα, να συγκροτεί επιτροπές και οµάδες εργασίας, να καθορίζει τις αµοιβές των µελών τους και κυρίως: µε την τροπολογία παραχωρείται στον πρωθυπουργό το αποκλειστικό δικαίωµα να αποφασίζει την παράδοση σε αυτές τις επιτροπές κάθε πληροφορίας και κάθε εγγράφου του κράτους, ακόµα κι αν –όπως αναφέρεται στην τροπολογία– αυτό το στοιχείο «χαρακτηρίζεται κρατικό απόρρητο ή εµπιστευτικό»...

Θα γίνονταν τέτοια πράγματα σε μια Δημοκρατία που δεν είναι κανονική;…

Τρίτο: Αν δεν υπήρχε κανονική Δημοκρατία στην Ελλάδα δεν θα ήταν δυνατόν με άλλη πραξικοπηματική τροπολογία να «νοµιµοποιείται» ο εκάστοτε υπουργός επί της Οικονοµίας να προχωρά σε όποια συµφωνία θέλει µε το ∆ΝΤ, την ΕΚΤ και τα ξένα κράτη της ΕΕ, για την οποία συµφωνία το κοινοβούλιο απλώς και µόνο θα... «ενηµερώνεται» (!), αφού αφαιρέθηκε από τη Βουλή ακόµα και η στοιχειώδης αστικοδηµοκρατική αρµοδιότητα να την επικυρώνει ή να την απορρίπτει! Η τροπολογία αναφέρει: «Τα µνηµόνια, οι συµφωνίες και οι συµβάσεις εισάγονται στη Βουλή για συζήτηση και ενηµέρωση. Ισχύουν και εκτελούνται από της υπογραφής τους». Στις κανονικές Δημοκρατίες, απ΄ότι φαίνεται, η κύρωση µιας συνθήκης και µιας συµφωνίας µε ξένα κέντρα ανήκει στη δικαιοδοσία της «ενός ανδρός Αρχής» (!), της Αυτού Εξοχότητος του εκάστοτε υπουργού της εκάστοτε κυβερνήσεως των «Λουδοβίκων» και των «σωτήρων».

Έτσι, μάλλον, θα λειτουργούν οι κανονικές Δημοκρατίες…

Τέταρτο: Αν δεν υπήρχε κανονική Δημοκρατία στην Ελλάδα πώς θα ήταν δυνατόν να κατατεθεί τον Ιούνη του 2010 στη Βουλή η δανειακή σύµβαση µε την τρόικα για το θεαθήναι και μόνο; Αυτή η κατάπτυστη συµφωνία µε την οποία η Ελλάδα αμετάκλητα και άνευ όρων παραιτείται από κάθε ασυλία που έχει ή που πρόκειται να αποκτήσει όσον αφορά τα περιουσιακά της στοιχεία, δεν κυρώθηκε ποτέ! Ναι! Κατέθεσαν στο κοινοβούλιο μια δανειακή σύμβαση που έθετε την Ελλάδα υπό το αγγλικό δίκαιο, αλλά µόνο... προς «ενηµέρωση». Όχι µόνο απαγορεύτηκε, τότε, στη Βουλή ακόμα και η διαδικασία της τυπικής επικύρωσής της, αλλά απαγορεύτηκε µέχρι και η συζήτηση για τη σύµβαση!

Έτσι θα λειτουργούν, πιθανώς, οι κανονικές Δημοκρατίες. Οι συμβάσεις που υπαγορεύουν ότι «ούτε η Ελλάδα ούτε τα περιουσιακά της στοιχεία έχουν ασυλία λόγω εθνικής κυριαρχίας…» (!), στις κανονικές Δημοκρατίες δεν ψηφίζονται και δεν συζητούνται καν. Απλώς εφαρμόζονται…

***

Όπως γίνεται αντιληπτό και σε σχέση με τα προηγούμενα, μπροστά δηλαδή στην τόση… κανονικότητα της Δημοκρατίας για την οποία επαίρεται η κυρία Βούλτεψη, θέματα όπως

-οι 462 (!) εφαρμοστικοί νόμοι των Μνημονίων που ψηφίζονται στο άψε σβήσε σε θερινά τμήματα και με (ν)τροπολογίες της νύχτας,

-τα 22.000 (!) άρθρα των νόμων των Μνημονίων που ψηφίζονται από υπουργούς χωρίς να τα έχουν διαβάσει,

-οι 25 Πράξεις Νομοθετικού Περιεχομένου που επιβλήθηκαν εν είδει «αποφασίζομεν και διατάσσομεν» για να πίνεται «νόμιμα» το αίμα του λαού,

-οι δικαστικές αποφάσεις που καταργούν το χαράτσι αλλά δεν εφαρμόζονται και ανατρέπονται,

-οι δικαστικές αποφάσεις που δικαιώνουν τις καθαρίστριες αλλά δεν εφαρμόζονται,

-οι δικαστικές αποφάσεις που απαιτούν από τη «Χόχτιφ» την καταβολή του ΦΠΑ που έχει υπεξαιρέσει ύψους 600 εκατομμυρίων αλλά δεν εφαρμόζονται,

-οι Μπαλτάκοι που είναι γραμματείς των υπουργικών συμβουλίων και εν τούτοις σαλιαρίζουν με τους ναζιστές,

και μερικά (χιλιάδες) ακόμα παρόμοια… μικροζητήματα, θα πρέπει να θεωρούνται πταίσματα. Ξέρετε, σε μια κανονική (αστική) Δημοκρατία, που προφανώς και δεν είναι σοβιετική, τέτοια πράγματα συνηθίζονται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 29 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000