Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 Μαφία
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 29

Fidelio
Master Forum-Runner



2582 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/10/2014 :  14:53:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
-

Edited by - Fidelio on 16/10/2014 14:56:18
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/10/2014 :  14:54:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
19 σελίδες έχει το θέμα Κώστα, χιλιάδες σελίδες έχουν άλλα θρεντς. Με θέματα σε βάρος αυτών που υποστηρίζεις. Βάλε κι εσύ αποδείξεις ή θέματα για αυτούς που θεωρείς ότι υποστηρίζω (αφού δεν έχεις καταλάβει ότι κανέναν δεν υποστηρίζω ντε φάκτο και δεν έχω για Θεό), και αν δεις πως θα τους καλύψω, τότε πες αυτά που λες. Αλλιώς σταμάτα να κουτοπονηρίζεις και να τρολάρεις.

Χαίρω πολύ Τάσο ότι έτσι προβλέπει το Σύνταγμα, το ξέρουμε και το παραξέρουμε ότι είναι νομότυπη η ψήφος εμπιστοσύνης από τον εαυτό τους. Να την επικαλείται όμως ο οποιοσδήποτε ως δεδηλωμένη και εγώ δεν ξέρω τι, είναι παράλογο όταν ξέρουμε πως με άμεση Δημοκρατία οι περισσότεροι θα είχαν πάει σπίτι τους (ή μάλλον φυλακή). Όσο για τα συμπεράσματα που βγάζεις για το τι Δημοκρατία θέλω, αφού μπήκες στο μυαλό μου και μετέφρασες πως το να θέλω Δικαιοσύνη είναι αυτά που λες, δεν θα μπω στη διαδικασία να σου αποδείξω πως δεν είμαι ελέφαντας.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fidelio
Master Forum-Runner



2582 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/10/2014 :  14:56:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ναι , μετά απο δυό χρόνια αυτός ο λαός που τους ψήφισε (με ένα εκλογικό σύστημα που δουλεύει με μπονους εδρών...οπερ κάτω από το 50% του σώματος) είδε και αποειδε και δεν γουστάρει άλλο αυτήν την πολιτική; Μήπως αντι για την ψευδο-εμπιστοσύνη με την οποία θέλησε ο βενιζέλος να δημιουργήσει ψευδείς-εντυπώσεις, αμα είχε τα κότσια (κάτι άλλο θα έλεγα, τέλος πάντων) να περνουσε σε δημοψίφησμα;

Ετσι για να δουμε τελικα ΤΙ ΘΕΛΕΙ ο λαός...

Εχετε τα κότσια (κυριοι της κυβερνησης ) να πειτε πάμε σε δημοψηφισμα για δεν έχετε; Εκεί φαίνεται πoιος ενδιαφέρεται για τον λαό και ποιος για τον εαυτό του.



People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff

Edited by - Fidelio on 16/10/2014 14:57:53
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/10/2014 :  15:03:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Όχι, Κώστα, δεν είναι θέματα σε βάρος αυτών που υποστηρίζω, ούτε αποδείξεις, είναι απόψεις. Και μάλιστα από πολύ συγκεκριμένες, φιλοτσιριζέικες, πηγές. Προπαγάνδα είναι και δημιουργία εντυπώσεων. Αν προσπαθήσεις να το δεις και από μιαν άλλη οπτική γωνία, θα καταλάβεις ότι μπορεί κάποιος να πει και για σένα ότι "κουτοπονηρίζεις και τρολάρεις"!

Σου είπα, και η αυγηανή/χοτ ντοκ/κτλ προπαγάνδα είναι, και η αριστερά τα έχει πάρει από τη Ζήμενς, αλλά δεν τα δέχεσαι διότι είναι αντίθετα με την άποψή σου.

Η διαφορά μας είναι ότι εγώ δεν προσπαθώ καν να σε πείσω.
Εσύ προσπαθείς έντονα και παθιασμένα να επιβάλλεις τις απόψεις σου.

Edited by - Rigelian on 16/10/2014 15:05:24
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Gypaetos
Elite Forum-Runner

Greece
1953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/10/2014 :  15:06:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by KostasPVol

19 σελίδες έχει το θέμα Κώστα, χιλιάδες σελίδες έχουν άλλα θρεντς. Με θέματα σε βάρος αυτών που υποστηρίζεις. Βάλε κι εσύ αποδείξεις ή θέματα για αυτούς που θεωρείς ότι υποστηρίζω (αφού δεν έχεις καταλάβει ότι κανέναν δεν υποστηρίζω ντε φάκτο και δεν έχω για Θεό), και αν δεις πως θα τους καλύψω, τότε πες αυτά που λες. Αλλιώς σταμάτα να κουτοπονηρίζεις και να τρολάρεις.

Χαίρω πολύ Τάσο ότι έτσι προβλέπει το Σύνταγμα, το ξέρουμε και το παραξέρουμε ότι είναι νομότυπη η ψήφος εμπιστοσύνης από τον εαυτό τους. Να την επικαλείται όμως ο οποιοσδήποτε ως δεδηλωμένη και εγώ δεν ξέρω τι, είναι παράλογο όταν ξέρουμε πως με άμεση Δημοκρατία οι περισσότεροι θα είχαν πάει σπίτι τους (ή μάλλον φυλακή). Όσο για τα συμπεράσματα που βγάζεις για το τι Δημοκρατία θέλω, αφού μπήκες στο μυαλό μου και μετέφρασες πως το να θέλω Δικαιοσύνη είναι αυτά που λες, δεν θα μπω στη διαδικασία να σου αποδείξω πως δεν είμαι ελέφαντας.



Ε άμα μου λες ότι "έτσι προβλέπεται. Από ποιους? Και πάλι από τον εαυτό τους!", για κάτι που προβλέπεται από το Σύνταγμα, τότε δεν χρειάζεται να μπω στο μυαλό σου για να καταλάβω πως σκέφτεσαι... Οι διαδικασίες είναι για να τηρούνται. Δεν φτιάχτηκαν από τον θεό ούτε έπεσαν από τον ουρανό, ούτε τις έφτιαξαν αυτοί ή οι άλλοι, όπως λες. Οι διαδικασίες είναι εκεί για όλους. Αν αύριο πάρει ψήφο εμπιστοσύνης ο Τσίπρας, πάλι εκεί θα είναι οι διαδικασίες και το Σύνταγμα και πάλι θα πρέπει να είναι σεβαστές από όλους.
Τα περί εκλογικού συστήματος κ.λπ. που γράφει ο Fidelio έχουν χιλιοαπαντηθεί, βαριέμαι πλέον να γράφω τα ίδια και τα ίδια. Εξάλλου, με το ίδιο εκλογικό σύστημα κατεβαίνουν όλοι, είναι κάτι σαν τις καιρικές συνθήκες στον στίβο: βρέχει για όλους, όχι μόνο για τους αθλητές που υποστηρίζουμε. Όποιο κόμμα έρθει πρώτο, αυτό παίρνει το πριμ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fidelio
Master Forum-Runner



2582 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/10/2014 :  15:10:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αλλο λεω όμως. Την ψήφο εμπιστοσύνης ο βενιζέλος την προτεινε , και ο σαμαρας δέχτηκε, γιατί ήθελε να δημιουργήσει εντυπώσεις στην κοινή γνωμη. Δεν υπέρχε θέμα εσωτερικό του συνασπισμου που κυβερνά, οποτε τι; κοροιδευόμαστε;

Απο την άλλη, κατα πως φάινεται τελικά, η ψηφος εμπιστοσύνης και ολη η διαδικασία έκανε περισσότερο κακό όσον αφορά την εξέλιξη του χρηματηστηρίου και τα περι ομολόγων και το κορυφαίο ΕΓΙΝΑΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ για να μας πει τελικα ο σαμαρας ....ΕΝΤΑΞΕΙ ΘΑ ΒΓΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΝΗΜΟΝΙΟ...

Τρίχες, μας έχετε σπάσει (αναφέρομαι στους πολιτικους αυτους) τα νεύρα....!!!!!!

People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff

Edited by - Fidelio on 17/10/2014 02:00:42
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/10/2014 :  15:29:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Αν αύριο πάρει ψήφο εμπιστοσύνης ο Τσίπρας, πάλι εκεί θα είναι οι διαδικασίες και το Σύνταγμα και πάλι θα πρέπει να είναι σεβαστές από όλους.
Και εδώ είναι η διαφορά μου από τον κάθε Rigelian.
Αν τυχόν ο Τσίπρας και ο κάθε Τσίπρας όταν εκλεγεί αλλάξει αυτά που λέει τώρα, και γίνει κολαούζος εργολάβων και των συμφερόντων τους, τραπεζιτών και ξένων χωρών, θα τον καταγγέλω το ίδιο με τους τωρινούς, χωρίς υπεκφυγές ή πόσο μάλλον με αιτιολόγησή του. Κι αν πάρει σε αυτή τη περίπτωση δεδηλωμένη ψηφιζόμενος από τους δικούς του ενώ ο κόσμος θα τον έχει επικηρύξει, θα πω αυτό είναι κοροϊδία.

-Με ποιο τρόπο Κώστα προσπαθώ να επιβάλω τις απόψεις μου? Βάζω σε κανένα το πιστόλι στον κρόταφο, ή δωροδοκώ όπως έχει γίνει σε ζημενσόβιους πολιτικούς? Τώρα, αν η σκληρή κριτική σε φέρνει σε αδιέξοδο και αναμασάς τη καραμέλα ότι προσπαθώ να επιβάλω τις απόψεις (άλλη φορά ζήτα μου να λέω τις απόψεις του γείτονα), δεν μπορώ να κάνω κάτι.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/10/2014 :  16:13:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
(αυτό το "ζημενσόβιους πολιτικούς" με αποτέλειωσε! φαντάζομαι συμπεριλαμβάνεις και τους αριστερούς μέσα, που τα πήρανε το 1989, ε; )

Χαίρομαι που, τουλάχιστον, καταλαβαίνεις τη διαφορά μας: Εγώ παραμένω υποστηρικτής των νόμων, του Συντάγματος και της Δημοκρατίας. Σέβομαι την λάϊκή βούληση ανεξάρτητα από το αν συμφωνώ, κάτι που δεν κάνεις εσύ. Αν ο λαός εκλέξει τον τσίπρα για μια τετραετία, αυτοδύναμο ή μη, εγώ θα τον δεχτώ. Εσύ πάλι θα σκούζεις!

Κανένα αδιέξοδο:
-Έχεις κάνει άπειρες τοποθετήσεις των απόψεών σου
-από πολύ συγκεκριμένα ΜΜΕ και
-δεν δέχεσαι ούτε καν συζητάς την αντίθετη άποψη ενώ συγχρόνως
-χαρακτηρίζεις άσχημα όποιον έχει αντίθετη άποψη.

(ο τσίπρας είναι ήδη κολαούζος συμφερόντων, μέσα σε αυτά γεννήθηκε, αυτά υπηρετεί. Τόσο απλά. Αν πιστεύεις ότι θα κάνει πράξη αυτά που λέει τώρα για να πάρει ψηφαλάκια και να γίνει πρωθυπουργός, ε, τι άλλο να πω...)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Gypaetos
Elite Forum-Runner

Greece
1953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/10/2014 :  20:59:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by KostasPVol

Χαχαχαχαχαχα και από ποιον τη πήρε την ανανέωση ρε Κώστα. Από τον εαυτό της. (θα πεις, έτσι προβλέπεται. Από ποιους? Και πάλι από τον εαυτό τους!) Ε κι εγώ λοιπόν να αυτοψηφιστώ ο καλύτερος μαραθωνοδρόμος του κόσμου. Αν βγω και γράψω κάτι τέτοιο βέβαια, μόνο που θα με πάρουν με τις κλωτσιές.
....



Πραγματικά δεν καταλαβαίνω πως το προσπερνάς, γι'αυτό και επανέρχομαι μέχρι να πάρω απάντηση:
Από ποιον προβλέπεται η ανανέωση, δηλαδή η ψήφος εμπιστοσύνης Κώστα; Από τον εαυτό τους γράφεις. Τι εννοείς ακριβώς, γιατί εγώ ξέρω ότι η δεδηλωμένη είναι αρχή του κοινοβουλευτικού μας πολιτεύματος εδώ 150 χρόνια και σίγουρα δεν προβλέφθηκε από την παρούσα κυβέρνηση αλλά από τον συνταγματικό νομοθέτη.
Διευκρινίζω ότι επανέρχομαι γιατί θεωρώ το ζήτημα πολύ σημαντικό και διαφωνώ οριζοντίως και καθέτως με την ισοπέδωση των πάντων που συνεχώς επιχειρείς. Εάν μου πεις ότι έκανες λάθος και ήθελες να πεις κάτι άλλο, δεκτό, αλλά να το αντιπαρέλθεις έτσι, δεν παίζει.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fidelio
Master Forum-Runner



2582 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/10/2014 :  21:09:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εννοεί πως δεν υπήρχε περίπτωση να καταψηφιστούν και για αυτό την πρότειναν......

Αυτό τώρα μάλλον περιγράφει καλύτερα την κωμωδία που παίζεται σε βάρος μας.

Και πως δηλαδή να καταψηφιστούν και απο ποιον; Αφου αρκεί να πει ναι το κόμμα που κυβερνά. Πραγματικά όσο νόημα ΔΕΝ έχει η εκλογολογία με αφορμή την ανάδειξη προεδρου της δημοκρατίας άλλο τόσο παραμύθι είναι το σενάριο της ψήφου εμπιστοσύνης.

Αυτό που λέει ο Κώστας είναι , πως μας δουλεύουν κανονικά.

Και αυτό που λέω εγώ είναι:

~ ή έχεις τα κότσια και λες σαν πρωθυπουργός : Θα προχωρήσουμε όπως αποφασίσαμε αλλιώς ριξτε μας.

~ ή έχεις τα κότσια και λες : εδώ που φτάσαμε, λαε, πάρε εσύ την τελική απόφαση. Δημοψήφισμα, δανεισμός (άρα μέσα στην Ευρώπη) ή δρόμο;

μετά ο λαός θα έχει πάρει πραγματικά την ευθύνη επάνω του.

Αυτό λέγεται δημοκρατία όχι οι παπαριές που μας έχουν γονατίσει χρόνια τώρα...

People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff

Edited by - Fidelio on 16/10/2014 21:10:51
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

foris
Advanced Forum-Runner



220 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/10/2014 :  22:27:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Fidelio

Εννοεί πως δεν υπήρχε περίπτωση να καταψηφιστούν και για αυτό την πρότειναν......

Αυτό τώρα μάλλον περιγράφει καλύτερα την κωμωδία που παίζεται σε βάρος μας.

Και πως δηλαδή να καταψηφιστούν και απο ποιον; Αφου αρκεί να πει ναι το κόμμα που κυβερνά. Πραγματικά όσο νόημα ΔΕΝ έχει η εκλογολογία με αφορμή την ανάδειξη προεδρου της δημοκρατίας άλλο τόσο παραμύθι είναι το σενάριο της ψήφου εμπιστοσύνης.

Αυτό που λέει ο Κώστας είναι , πως μας δουλεύουν κανονικά.

Και αυτό που λέω εγώ είναι:

~ ή έχεις τα κότσια και λες σαν πρωθυπουργός : Θα προχωρήσουμε όπως αποφασίσαμε αλλιώς ριξτε μας.

~ ή έχεις τα κότσια και λες : εδώ που φτάσαμε, λαε, πάρε εσύ την τελική απόφαση. Δημοψήφισμα, δανεισμός (άρα μέσα στην Ευρώπη) ή δρόμο;

μετά ο λαός θα έχει πάρει πραγματικά την ευθύνη επάνω του.

Αυτό λέγεται δημοκρατία όχι οι παπαριές που μας έχουν γονατίσει χρόνια τώρα...

People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff


Fidelio
ήσουν υπέρ ή κατά του δημοψηφίσματος που προτάθηκε από την εκκλησία για το θρήσκευμα στις ταυτότητες και από 3εκ (διορθωση) κόσμο που υπέγραψε τότε?

Edited by - foris on 16/10/2014 22:41:57
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/10/2014 :  23:15:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by foris

ήσουν υπέρ ή κατά του δημοψηφίσματος που προτάθηκε από την εκκλησία για το θρήσκευμα στις ταυτότητες και από 3εκ (διορθωση) κόσμο που υπέγραψε τότε?




Ουπς, άπερκατ...

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/10/2014 :  23:31:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
τρολλάρισμα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/10/2014 :  23:38:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πριν από πάρα πολλά χρόνια
δυο χρόνια πριν τις εκλογές
κάποια στελέχη της κυβέρνησης
έκαναν ότι διαφωνούσαν και αποχώρησαν
δημιουργώντας δυο-τρία κόμματα

Ο καιρός πέρναγε μαζί με τα προβλήματα κάθε φορά
και οι αποχωρήσαντες όλο κόντρα με την κυβέρνηση

Κάποιους μήνες πριν τις εκλογές
με μία ωραία κίνηση
ξαναγύρισαν ''δημιουργώντας''
την Μεγάλη Δημοκρατική Παράταξη

που πλέον ήταν ενωμένη για το καλό του... τόπου!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/10/2014 :  00:49:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@ Rigelian.
Μπορεί να μη προσάπτεις τίποτα στους τωρινούς, να χρειάστηκε να πας 25 χρόνια πίσω για να βρεις κάτι να κατηγορήσεις τους 'άλλους', δείχνεις τι σε απασχολεί. Έχεις κόλλημα με την 'αριστερά', καθόλου κακό βέβαια, απλά ας ξέρουμε όλοι οι συνομιλητές ότι οι τοποθετήσεις σου επηρεάζονται από τα χρώματα και χάνουν σε κύρος.

Και γιατί να μη τους βάλω μέσα εφόσον χρηματίστηκαν? Τι είμαι, από αυτούς που μεροληπτούν κατά του ενός, και κάνουν τα στραβά μάτια για τους άλλους?
Η δε διατύπωση για 'αριστερούς', είναι λανθασμένη.
Δεν υπάρχουν αριστεροί δωροδοκούμενοι, δεν υπάρχουν δεξιοί δωροδοκούμενοι, δεν υπάρχουν σοσιαλιστές δωροδοκούμενοι. Υπάρχουν ΛΑΜΟΓΙΑ. Αυτή είναι η δουλειά τους, εισχωρούν όπου μπορέσουν για να πετύχουν τον σκοπό τους, μερικοί πηγαίνουν όπου φυσάει ο άνεμος. Ποτέ άλλωστε δεν χαρακτήρισα κάποιον όπως κάνεις εσύ από την ιδεολογία που υποτίθεται ότι πρεσβεύει-ενώ δεν τη πρεσβεύει (ο δεξιός Σαμαράς, ο...σοσιαλιστής Βενιζέλος κλπ).


Και εγώ χαίρομαι που καταλαβαίνεις τη διαφορά μας (θα ανησυχούσα αν συμφωνούσαμε).
Παραμένεις υποστηρικτής των νόμων, του Συντάγματος και της Δημοκρατίας? Σέβεσαι την λαϊκή βούληση ανεξάρτητα από το αν συμφωνείς?
Εγώ στο πρώτο, φυσικά και όχι. Το πλέον χαρακτηριστικότερο παράδειγμα που πολλάκις έχω ξαναπεί, είναι ύβρις να υπερασπίζομαι πχ τον νόμο περί (μη) ευθύνης υπουργών του Βενιζέλου. 'Υπόθαλψη' εγκληματιών δεν κάνω. Είναι λυπηρό να υπάρχει σεβασμός σε τέτοιους νόμους.
Το δε Σύνταγμα, χρειάζεται πλήρη αναθεώρηση. Κατακλύζεται από διατάξεις που ψήφισαν οι...γνωστοί άγνωστοι.
Για το 2ο, όχι απαραίτητα. Αν η λαϊκή βούληση ψηφίσει να κάψουμε το δάσος, να σκοτώσουμε τον τάδε, να επιτεθούμε στους γείτονες για να κάνουμε πλιάτσικο στη περιουσία τους και να ζούμε πλουσιοπάροχα, θα πω ΟΧΙ, δεν τη σέβομαι αυτή τη λαϊκή βούληση.

"Αν ο λαός εκλέξει τον τσίπρα για μια τετραετία, αυτοδύναμο ή μη, εγώ θα τον δεχτώ. Εσύ πάλι θα σκούζεις!". Εδώ γελάνε. Εσύ σκούζεις από τώρα που δεν έχει εκλεγεί. Τι τώρα, πρέπει να είναι ήδη 2-3 χρόνια. Και ναι, θα 'σκούζω' για οποιονδήποτε δεν κάνει αυτά που κλήθηκε να κάνει ή εξυπηρετεί άλλα συμφέροντα.

Κι άλλο αστείο γράφεις παρακάτω. Ότι δεν συζητάω την αντίθετη άποψη.
Και όλα αυτά που γράφω τι είναι? Επιχειρήματα εναντίον όποιας άποψης θεωρώ λανθασμένη. Σπουδαία η λογική σου. Τι θες, τη συζητάω όσο θέλεις, αλλά να συμφωνώ εκεί που διαφωνώ, αυτό εννοείς?

Η άποψη που αναφέρεις για τον Τσίπρα χάνει σε αξία λόγω της μεροληψίας σου. Δεν λέω πως δεν μπορεί να είναι έτσι, προς το παρόν τα γεγονότα δείχνουν πως δεν είναι, καθώς το Σύστημα έχει ξεσαλώσει εναντίον του. Δεν είναι πρώτος στις προτιμήσεις μου, κρατάω μικρό καλάθι, και τα περιμένω όλα για τη συνέχεια. Μακάρι για το καλό όλων, και με τη στήριξη όλων να κάνει το καλύτερο.


@Gypaetos.
Απορώ που βλέπεις κάτι το περίεργο.
Ξεκάθαρα τα πράγματα , και επιμένω σε όσα έγραψα.
Η ψήφος εμπιστοσύνης από τον εαυτό μου δεν λέει τίποτα.
Σαν να πει κάποιος κατηγορούμενος, ρώτησα τον εαυτό μου ή τον πατέρα μου, και είπε ότι είμαι αθώος.
Η να πει ο μαθητής στη δασκάλα, η μαμά μου λέει είμαι καλός μαθητής.
Αυτά ισχύουν, δεν είναι ψέμα, αλλά να τα επικαλούμαι είναι αστείο.
Εφόσον βοά ο τόπος (και από τις ευρωεκλογές), ότι η Κυβέρνηση ΔΕΝ έχει τη δεδηλωμένη του ΛΑΟΥ. Από τα τρία κόμματα που την απάρτιζαν το ενάμισυ δεν θα εκλεγόταν τώρα. Από τα δυο που απέμειναν το ένα βαράει μύγες και το άλλο συνέχεια πέφτει. (αλλά άστα αυτά, τα λέω συμπληρωματικά)
Το να πει αλληλοδώσαμε εμπιστοσύνη μεταξύ μας, είναι κωμικό. Χαίρω πολύ, σιγά μη δεν έδιναν.
Τη πραγματική δεδηλωμένη τη δίνει ο λαός, όχι ο εαυτός μου.
Νομότυπα, δεν αμφισβητώ "ότι πήρε τη δεδηλωμένη", αλλά είναι κωμωδία να το επικαλείται, πως να το κάνουμε.

Όσο για τα 150 χρόνια Δημοκρατίας, δυστυχώς 150 χρόνια βιασμού της είναι. Άλλοτε λιγότερο, άλλοτε περισσότερο. Άλλοτε ψήφιζαν τα δέντρα, άλλοτε υπήρχε η Μακρόνησος. Τώρα υπάρχουν άλλες μοντέρνες μέθοδοι, με καλύτερη τη τηλεόραση. Επειδή ξεφεύγω, ο προς 150ετίας συνταγματικός νομοθέτης, δεν έκανε λάθος που συμπεριέλαβε κι αυτή τη δικλείδα στο Σύνταγμα. Θα έκανε καλύτερα αν συμπεριλάμβανε τη δικλείδα του ψήφου εμπιστοσύνης του λαού. Δεν το έκανε, με συνέπεια να έχουμε φαινόμενα σαν τη πρόσφατη φαρσοκωμωδία.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 29 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000