Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Ρολόι περιπετειας-τριαθλου.
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 2

stratus
Elite Forum-Runner

Greece
2382 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/08/2014 :  09:19:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by geor

Εάν μπορείς δώσε μας περισσότερες λεπτομέρειες
για το v800.
Έχει ελληνικό μενού;
Πόσο κρατάει η μπαταρία;
Και να ρωτήσω και κάτι άλλο (σε παλάβωσα) μετράει μόνο με το
GPS η χρειάζεται και το foot pod;



http://www.dcrainmaker.com/2014/06/polar-v800-depth-review.html

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
O σοφός παίρνει περισσότερα από τον εχθρό του από ότι ο χαζός από το φίλο του.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geor
Forum-Runner

Greece
203 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/08/2014 :  09:54:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστω για την απαντηση φιλε stratus.
Μιας και ασχολεισε αρκετα με τα gps και εχεις πολυ καλη εμπειρια πως σου φαινεται το V800?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratus
Elite Forum-Runner

Greece
2382 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/08/2014 :  11:07:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by geor

Ευχαριστω για την απαντηση φιλε stratus.
Μιας και ασχολεισε αρκετα με τα gps και εχεις πολυ καλη εμπειρια πως σου φαινεται το V800?


Polar δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε οποτε δεν εχω προσωπικη γνωμη.
Τα features καλα φαινονται, αλλα τιμες που ειδα ειναι πανω απο 500 στην εκδοση με παλμογραφο.

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
O σοφός παίρνει περισσότερα από τον εχθρό του από ότι ο χαζός από το φίλο του.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geor
Forum-Runner

Greece
203 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/08/2014 :  11:20:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Nαι η αληθεια ειναι οτι ειναι αρκετα ακριβο...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

petransfhp
Advanced Forum-Runner

296 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/08/2014 :  16:36:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Διάβασα το review απο τον dcrainmaker, πολύ ενδιαφέρον έχουν στο τέλος κάποια σχόλια χρηστών που το έχουν αγοράσει πχ.
Κάπου ας πούμε διάβασα ότι στα 4 χρόνια η μπαταρία γιοκ.
Πρόκειται από ότι κατάλαβα για ένα δυνατό εργαλείο,
όσον αφορά το τρέξιμο όπου εκεί είναι και το μεγαλύτερο ενδιαφέρον είναι πάρα πολύ καλό σε σχέση με τον ανταγωνισμό.

Δεν κατάλαβα πως καταγράφει την ημερήσια σου δραστηριότητα (?)
Πρέπει να φοράς όλη μέρα την ζώνη σφυγμών (?).

Σε μια προπόνηση τρέξιμο των 3 ωρών κ 12 λεπτών του έβγαλε χρόνο αποκατάστασης 8 ημέρες!

Χωλαίνει ελαφρώς στο κολύμπι διότι δείχνει λάθος απεικόνιση στον χάρτη και σύμφωνα με το τεστ και λάθος απόσταση.

Δεν το είχα υπ'όψην μου και μόλις το είδα με την πρώτη ματιά μου άρεσε πολύ το ντιζάιν του! Πολύ σημαντικός παράγοντας για μένα να σου κάνει κλικ το εργαλείο.

Πιστεύω ότι είναι πολύ δυνατό για όσους ρίχνουν μεγαλύτερο βάρος στο τρέξιμο! Διότι και μέσα από την εφαρμογή τους βλέπεις πάρα πολλές παραμέτρους της άσκησης.

Από την άλλη, το αρνητικό είναι ότι παίζει μόνο το sitε polarflow δεν έχει δηλαδή να ανεβάσεις τα δεδομένα στο Strava κτλ.

Και κοστίζει στην Ελλάδα με την ζώνη σφυγμών 525ευρώ


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

toulge
Advanced Forum-Runner

Greece
299 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/08/2014 :  16:54:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ως ενας από τους πρωτους κατοχους του garmin 910xt θα ηθελα να ενημερωσω ότι για τα 350€ που μου στοιχισε η συσκευη με απογοητευσε.

Η αληθεια είναι ότι του κανω σκληρη χρηση αλλα φανταζομουν ότι γι'αυτο βγηκε ένα τριαθλητικο ρολοι για να αντεχει στην σκληρη χρηση.

Εκτος λοιπον ότι χαλασε 4 φορες η ζωνη καρδιακών παλμων αλλα μου τις αντικατέστησαν επειδή ηταν στην εγγυηση μολις η συσκευη εκλεισε 2,5 χρονια δηλαδή 6 μηνες μετα την ληξη της εγγυησης χαλασαν ταυτόχρονα τα 2 αριστερα κουμπακια.Συγκεκριμενα το κουμπι power on/off αλλα και το από κατω κουμπι mode. Το πρωτο κουμπι σκιστικε εντελος το καουτσούκ με αποτέλεσμα να μην μπορω να το κλεινω η να το ανοιγω και με μια οδοντογλυφιδα απλα πιεσα από μεσα που φαινοταν ο διακοπτης προκειμενου να μεινει μονιμα ανοιχτο αλλα και να πρεπει να το εχω σχεδόν καθημερινα στο φορτιστη για να μην κλεισει η μπαταρια.

Φυσικα ουτε λογος για να μπει στο νερο πλεον η συσκευη..

Καλεσα την αντιπροσωπεια και μου ειπαν ότι εφόσον η συσκευη είναι εκτος εγγυησης μου το αντικαθηστουν με ένα που εχει επισκευασθεί και θα είναι σαν καινουργιο όπως ειπαν..Όχι όμως εντελως καινουργιο απλα επανεπισκευασμενο δηλαδή καποιο αντιστοιχο σαν το δικο μου θα το φτιαξουν και θα το δωσουν με 150€ παρακαλω !!!!

Στα γενικα συνολα του ρολογιου εχει καταγραψει 11.000 χλμ σε 2,5 χρονια , περιπου 100 ωρες ποδηλασίας και ελαχιστο κολυμπι περιπου 6 ωρες χρησης στο νερο.

Και ρωτω λοιπον ένα ρολοι που όταν το αγορασα διαφημιζοταν σαν το κορυφαιο στην κατηγορια και που κοστιζε 350€ χωρις το heart rate και 400€ με το heart rate είναι δυνατον να λιωσουν τα κουμπια χρησης μεσα σε 2,5 χρονια?Δηλαδη αν αγοραζα ένα φθηνοτερο μοντελο το πιθανοτερο θα ηταν να μην ειχα πλεον ουτε το λουρακι.

ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ !!!!!

think positive

Edited by - toulge on 30/08/2014 16:55:13
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

petransfhp
Advanced Forum-Runner

296 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/09/2014 :  14:41:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Deorum

Να είχαμε χρόνο να τρέχαμε όλη μέρα, σε βουνά και σε νέες διαδρομές, και ας υπολογίζαμε μετά την διαδρομή και τον χρόνο με το χέρι από το google earth...



Aπό την προετοιμασία μου τον Αύγουστο!

Έχει αρχίζει να βγαίνει ο ήλιος και είναι μια πολύ καλή μέρα για μια μεγάλης διάρκειας προπόνησης με αρκετά υψομετρικά!





Από εδώ άρχισε η κατάβαση. Εκείνο το άσπρο είναι το εκκλησάκι.
Κατέβηκα, ανέβηκα στο εκκλησάκι, κατέβηκα στην Θάλασσα.


Το εκκλησάκι του Προφήτη Ηλία!


Στην συνέχεια βγήκα στην άσφαλτο, παραλιακά και άρχισα την ανάβαση από την αντίθετη πλευρά, μου αρέσει να κάνω πάντα κυκλική διαδρομή εάν μπορώ!

Εδώ η ανάβαση, το τοποίο που κατέβηκα, (το εκκλησάκι στην μέση):




Εδώ έχω ολοκληρώσει την ανάβαση, φένεται το πρώτο μέρος της αρχικής διαδρομής:


Edited by - petransfhp on 21/09/2014 15:07:57
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

petransfhp
Advanced Forum-Runner

296 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/09/2014 :  14:52:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τον ορειβατικό μαραθώνιο Ολύμπου τον έτρεξα χωρίς ρολόι.
Όχι ότι θα αλάξει κάτι εάν ξοδευτώ, αλλά θα μου κάνει πιο ευχάριστες τις προπονήσεις μου.
Λοιπόν έχω καταλήξει:


ή



Βασικά εάν πάω στο V800 μόνο από e bay!



Edit:

Limited Polar International Guarantee


This guarantee does not affect the consumer’s statutory rights under applicable national or state laws in force, or the consumer’s rights against the dealer arising from their sales/purchase contract.

This limited Polar international guarantee is issued by Polar Electro Inc. for consumers who have purchased this product in the USA or Canada. This limited Polar international guarantee is issued by Polar Electro Oy for consumers who have purchased this product in other countries.

Polar Electro Oy/Polar Electro Inc. guarantees the original consumer/purchaser of this device that the product will be free from defects in material or workmanship for two (2) years from the date of purchase.


The receipt of the original purchase is your proof of purchase!

The guarantee does not cover the battery, normal wear and tear, damage due to misuse, abuse, accidents or non-compliance with the precautions; improper maintenance, commercial use, cracked, broken or scratched cases/displays, elastic strap and Polar apparel.

The guarantee does not cover any damage/s, losses, costs or expenses, direct, indirect or incidental, consequential or special, arising out of, or related to the product.

Items purchased second hand are not covered by the two (2) year warranty, unless otherwise stipulated by local law.

During the guarantee period, the product will be either repaired or replaced at any of the authorized Polar Service Centers regardless of the country of purchase.

Guarantee with respect to any product will be limited to countries where the product has been initially marketed.

The complete guarantee terms can be found in the user manual.




Γνωρίζει κανείς τι γίνεται με την εγγύηση σε αυτήν την περίπτωση;
Εάν πάθει κάτι μπορώ να το στείλω στην Polar ?


Edited by - petransfhp on 21/09/2014 15:14:34
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

petransfhp
Advanced Forum-Runner

296 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/10/2014 :  17:31:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Για την ιστορία, μετά από πολύ σκέψη κατέληξα,
αρχικά λόγω εμφάνισης αλλά και μετά από ψάξιμο και δυνατοτήτων-αξιοπιστίας,
στο Polar V800.

Στην επιλογή μου έπαιξε ρόλο,
η πολύ καλύτερη τελική τιμή που μου έγινε από την αρχική(όποιος θέλει πληροφορίες μόνο με προσωπικό μήνυμα),
όπως είπα η σχεδίαση που είναι καθαρά υποκειμενικό, αλλά πιστεύω πως είναι κάτι ξεχωριστό και ιδιαίτερο από την Polar,
η διαθεσιμότητα του μοντέλου στην Ελλάδα,την ίδια μέρα που ήρθε αμέσως το παρήγγειλα,
η συνδεσιμότητά του μέσω Bluetooth με κινητό,
οι λειτουργίες του τόσο στο τρέξιμο, αλλά και στο ποδήλατο και βεβαίως η δυνατότητα καταγραφής σφυγμών στην κολύμβηση. Πιστεύω είναι αδιανόητο να βγαίνουν στην αγορά τριαθλητικά ρολόγια εν έτη 2014 και να μην καταγράφουν παλμούς στην κολύμβηση.
Οι τριαθλητικές του δυνατότητες αλλά και πολυαθλήματα.

Μετά από δύο προπονήσεις εισέπραξα τα αναμενόμενα,
πολύ ωραία λειτουργία σε γενικές γραμμές,
πρώτη φορά έτρεχα με ρολόι gps και μου άρεσε πολύ η αυτόματη καταγραφή των χρόνων στο χιλιόμετρο.
Το polar flow πάρα πολύ καλό περιβάλλον και εύχρηστο.

Γενικά η Polar έχει για το V800 πολύ δυνατό promotion και υποστήριξη,
και αυτό φένεται και με τα διαφορα λογής βιντεάκια που δείχνουν πως να χρησιμοποιεις το ρολόι, τι δυνατότητες έχει. Πολύ έξυπνα θεωρώ τα βιντεάκια με τον παγκόσμιο πρωταθλητή Ironman 2013 Frederik Van Lierde, όχι ότι το ρολόι σε κάνει πρωταθλητή, αλλά σε επιρεάζει θετικά ρε παιδί μου.

Αιντε καλά χιλιόμετρα να έχουμε.




Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 2 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000