Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Ευρύτερος Αθλητισμός
 Υπόλοιπα Αθλήματα
 Μουντομπάσκετ 2014
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 14

NIKOS T.
Master Forum-Runner

Greece


8812 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 13/07/2014 :  11:19:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ανακοινώθηκε η 16μελής αποστολή της Εθνικής για την προετοιμασία της Εθνικής εν όψει του Παγκοσμίου Κυπέλλου της Ισπανίας (30/8-14/9). Σε αυτή δεν βρίσκονται, όπως αναμενόταν, ο Βασίλης Σπανούλης που δεν έχει ξεπεράσει το πρόβλημα τραυματισμού του, ενώ τελικά δεν κλήθηκε ο Σοφοκλής Σχορτσανίτης (κατόπιν δικής του επιθυμίας), αλλά και ο Αντώνης Φώτσης για αγωνιστικούς λόγους.

Έκπληξη αποτελεί η μη κλήση του Μάικ Μπράμου, που ψάχνει συμβόλαιο στο ΝΒΑ, ενώ είχε προαναγγελθεί η απουσία του Στράτου Περπέρογλου και πρόβλημα προέκυψε με τον Λουκά Μαυροκεφαλίδη, ο οποίος θα χειρουργηθεί στον αγκώνα.

Στις κλήσεις είναι ο Νικ Καλάθης, παρότι ακόμη δεν έχει αποσαφηνιστεί αν θα τιμωρηθεί από τη FIBA για την παράβαση ντόπινγκ που έκανε όσο έπαιζε στους Γκρίζλις, ενώ παρόντες θα είναι οι ΝΒΑερς Κουφός και Αντετοκούνμπο.

Δεν λείπουν και τα νέα πρόσωπα, με τους Αθηναίου, Τσαϊρέλη και Μπόγρη.

Οι 16 παίκτες, που θα αρχίσουν προετοιμασία στις 22/7 στο Καρπενήσι, είναι οι:

Γιάννης Αθηναίου 1.96 27/5/1988 γκαρντ Αρμάνι Μιλάνο
Γιάννης Αντετοκούνμπο 2.08 6/12/1994 φόργουορντ Μιλγουόκι Μπακς
Κώστας Βασιλειάδης 2.00 15/3/1984 γκαρντ Αναντολού Έφες
Ίαν Βουγιούκας 2.11 31/5/1985 σέντερ Ούνιξ Καζάν
Βλαδίμηρος Γιάνκοβιτς 2.02 3/3/1990 φόργουορντ Παναθηναϊκός
Νίκος Ζήσης 1.97 16/8/1983 γκαρντ Ούνιξ Καζάν
Κώστας Καϊμακόγλου 2.05 15/3/1983 φόργουορντ Ούνιξ Καζάν
Νικ Καλάθης 1.98 7/2/1989 γκαρντ Μέμφις Γκρίζλις
Κώστας Κουφός 2.13 24/2/1989 σέντερ Ντένβερ Νάγκετς
Βαγγέλης Μάντζαρης 1.95 16/4/1990 γκαρντ Ολυμπιακός
Γιώργος Μπόγρης 2.10 19/2/1989 σέντερ ΠΑΟΚ
Γιάννης Μπουρούσης 2.13 17/11/1983 σέντερ Ρεάλ Μαδρίτης
Κώστας Παπανικολάου 2.06 31/7/1990 φόργουορντ Μπαρτσελόνα
Γιώργος Πρίντεζης 2.06 22/2/1985 φόργουορντ Ολυμπιακός
Κώστας Σλούκας 1.87 15/1/1990 γκαρντ Ολυμπιακός
Μιχάλης Τσαϊρέλης 2.08 23/2/1988 φόργουορντ ΠΑΟΚ

Ο ομοσπονδιακός τεχνικός, Φώτης Κατσικάρης, μίλησε για τις επιλογές του: «Προχώρησα στην πρόσκληση 16 παικτών έχοντας στο μυαλό μου μια βάση ομάδας, με κριτήριο της αγωνιστική φιλοσοφία που έχω ως προπονητής και στην οποία αυτοί ταιριάζουν. Είναι όλοι τους παίκτες που μπορούν να μας βοηθήσουν στο να είμαστε πολύ καλοί στο αμυντικό κομμάτι, που είναι το βασικό ζητούμενο και που θα είναι επιτυχία μας, αφού το καταφέρουμε αυτό, να το μεταφράσουμε σε ταχύτητα στην επιθετική μας παρουσία. Οι συγκεκριμένοι παίκτες μπορούν να παίξουν σε πολύ υψηλό ρυθμό, κάτι που εκφράζει απόλυτα εμένα και τους συνεργάτες μου, αφού θέλουμε να φτάσουμε στην ουσία, που φυσικά είναι το αποτέλεσμα, παίζοντας ένα μοντέρνο και ελκυστικό μπάσκετ».

Ειδικότερα για συγκεκριμένους παίκτες, είπε: «Εδώ και αρκετό καιρό ήμουν σε διαρκή επαφή με τον Βασίλη Σπανούλη, ο οποίος είχε εμφανώς μεγάλη θέληση να είναι μαζί μας και να βοηθήσει την ομάδα, για την οποία έχει πραγματικό πάθος και το αποδεικνύει εδώ και πολλά χρόνια. Έγιναν προσπάθειες μέχρι την τελευταία στιγμή, οπότε και συμφωνήσαμε ότι με βάση τα ιατρικά δεδομένα θα ήταν καλύτερο να ξεκουραστεί φέτος. Ο Βασίλης είναι γνωστό ότι είναι άριστος επαγγελματίας, πολύ υπεύθυνος άνθρωπος και έκρινε ότι δεν ήταν σε θέση να παρουσιαστεί, όπως ακριβώς ο ίδιος θα ήθελε να είναι.
Για τον Αντώνη Φώτση πήρα μια από τις πιο δύσκολες αποφάσεις στην καριέρα μου. Αυτός είναι ο άχαρος ρόλος του προπονητή ειδικά στις Εθνικές ομάδες. Είναι δεδομένη η εκτίμησή μου προς το πρόσωπό του για την παρουσία του όλα αυτά τα χρόνια. Έκρινα ότι στη θέση που αγωνίζεται δεν θα μπορούσα να έχω τρεις παίκτες, του εξήγησα κατ ιδίαν τους λόγους της απόφασής μου και εκτιμώ ιδιαίτερα τη συνομιλία που είχαμε και τον ευχαριστώ γι αυτήν. Μου επιβεβαίωσε την άριστη γνώμη που είχα γι αυτόν ως άνθρωπο και ως αθλητή. Ήθελα πολύ σε αυτή την ομάδα τον Σοφοκλή Σχορτσανίτη. Είχαμε μια συνάντηση και εκεί μου είπε ότι δε νιώθει έτοιμος και στην κατάσταση που θα ήθελε για να βοηθήσει την Εθνική. Με τον Στράτο Περπέρογλου είχα μια πολύ σοβαρή και επαγγελματική συζήτηση, στην οποία κατάλαβα ότι αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα, για το οποίο θα ήταν καλύτερο να απέχει από τη φετινή προσπάθεια. Όσο για τον Λουκά Μαυροκεφαλίδη, σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχαμε με ενημέρωσε ότι θα υποβληθεί σε επέμβαση στον αγκώνα, οπότε και δεν μπορεί να βοηθήσει».

Για τις κλήσεις νέων παικτών είπε: «Μεταξύ των παικτών που κλήθηκαν είναι ο Βλάντο Γιάνκοβιτς, ο Γιάννης Αθηναίου, ο Γιώργος Μπόγρης και ο Μιχάλης Τσαϊρέλης. Για όλους αυτή η κλήση είναι μια επιβράβευση της χρονιάς που έκαναν. Βρίσκονται σε πολύ καλή ηλικία, έκρινα ότι έπρεπε να τους δοθεί η ευκαιρία να είναι στην Εθνική Ανδρών και να αποτελέσει η παρουσία τους και ένα κίνητρο τόσο για τους ίδιους, όσο και για πολλούς άλλους παίκτες για να δουν ότι η πόρτα είναι ανοιχτή. Μέσα από τις προπονήσεις, είναι στο χέρι αυτών των παιδιών να διεκδικήσουν μέχρι τέλους και τη θέση τους στην τελική 12άδα που θα ταξιδέψει για την Ισπανία για να συμμετάσχει στο Μουντομπάσκετ. Στις 22 του μήνα τους περιμένω όλους για να αναχωρήσουμε για το Καρπενήσι και το πρώτο στάδιο της προετοιμασίας και εκείνη την ημέρα, θα μπορούμε να πούμε και κάποια άλλα πράγματα».

http://www.sport-fm.gr/article/xwris-spanouli-fwtsi-kai-sofo-i-ethniki/776291


"Αν νομίζεις ότι τα έχεις όλα υπό έλεγχο, τότε δεν τρέχεις αρκετά γρήγορα"

NIKOS T.
Master Forum-Runner

Greece


8812 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/07/2014 :  11:35:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
To ποδοσφαιρικό μουντιάλ τελειώνει και η σκυτάλη μεταφέρεται στο μπασκετικό.
Αν και νωρίς ακόμη, με αφορμή τις κλήσεις του Κατσικάρη, σκέφτηκα να ανοίξω το παρόν θέμα.
Έκπληξη η μη κλήση του Φώτση και μάλιστα η μοναδική, μιας και οι υπόλοιποι δεν κλήθηκαν για μη αγωνιστικούς λόγους.
Βαρόμετρο και προσδιοριστική του επιπέδου που θα κινηθεί η ομάδα μας η παρουσία η μη του Νικ Καλάθη.


"Αν νομίζεις ότι τα έχεις όλα υπό έλεγχο, τότε δεν τρέχεις αρκετά γρήγορα"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/07/2014 :  13:46:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Mια βδομάδα πριν το Μουντομπάσκετ
έχουμε ασφαλώς το ''Φλάσινγκ Μίντοου''

Μέχρι τότε
καλή προετοιμασία ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

notaSOL
Advanced Forum-Runner

257 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/07/2014 :  13:53:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...ωραία, αλλά ξέρουμε με ποιούς παίζουμε και σε ποιόν όμιλο;;...νομίζω ότι και η δεύτερη φάση είναι πάλι με ομίλους πριν αρχίσουν τα νοκ αουτ...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Gypaetos
Elite Forum-Runner

Greece
1953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/07/2014 :  15:22:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
http://el.m.wikipedia.org/wiki/Παγκόσμιο_Πρωτάθλημα_Καλαθοσφαίρισης_Ανδρών_2014

Είμαστε στη Σεβίλλη, στον β´ όμιλο με Πόρτο Ρίκο, Κροατία, Σενεγάλη, Φιλιππίνες, Αργεντινή και οι 4 πρώτοι διασταυρώνονται με τους 4 του α´ ομίλου (Σερβία, Ισπανία, Βραζιλία, Γαλλία, Ιράν, Αίγυπτος) στην φάση των 16.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

notaSOL
Advanced Forum-Runner

257 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/07/2014 :  15:54:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...ωχ, ωχ! ...δύσκολα μοιάζουν τα πράγματα! ...μήπως πάμε καλύτερα στην σκακιστική Ολυμπιάδα!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/07/2014 :  10:06:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ελπίζω να μην αρχίσουν τα ανήθικα "να διαλέξουμε αντίπαλο" διότι πραγματικά θα είμαι φανατικά με τον κάθε αντίπαλο της Εθνικής!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Gypaetos
Elite Forum-Runner

Greece
1953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/07/2014 :  11:09:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by notaSOL

...ωχ, ωχ! ...δύσκολα μοιάζουν τα πράγματα! ...μήπως πάμε καλύτερα στην σκακιστική Ολυμπιάδα!!!



Εσύ ξέρεις πολλά για σκάκι, κάποια μέρα θα μου τα πεις!

Ρίγκο αν εξυπηρετεί η επιλογή αντιπάλου, γιατί όχι;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/07/2014 :  12:02:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σε κάθε παιχνίδι παίζεις για να νικήσεις. Δεν μπορεί να εξυπηρετεί η επιλογή αντιπάλου παρά μόνο αν είσαι ομάδα σε όλα μικρή και βαθιά κομπλεξική. Άλλωστε αν θέλεις να αποφύγεις ένα Χ αντίπαλο, θέλεις πολύ περισσότερο να αποφύγεις αυτός που στον όμιλο ήταν καλύτερός του!

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Gypaetos
Elite Forum-Runner

Greece
1953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/07/2014 :  13:03:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

Σε κάθε παιχνίδι παίζεις για να νικήσεις. Δεν μπορεί να εξυπηρετεί η επιλογή αντιπάλου παρά μόνο αν είσαι ομάδα σε όλα μικρή και βαθιά κομπλεξική. Άλλωστε αν θέλεις να αποφύγεις ένα Χ αντίπαλο, θέλεις πολύ περισσότερο να αποφύγεις αυτός που στον όμιλο ήταν καλύτερός του!





Δηλαδή αν μπορείς (έστω με ήττα) να αποφύγεις τις ΗΠΑ, θα πρέπει να παίξεις για τη νίκη και μετά να φας το αγγούρι; Όλες οι ομάδες κάθονται και χάνουν αν το κρίνουν σκόπιμο, δεν είναι θέμα κόμπλεξ και μικρής ομάδας. Εξάλλου πέρα από το ποιος τερμάτισε πιο μπροστά στη βαθμολογία παίζει ρόλο και το ποιος σου ταιριάζει πιο πολύ ως αντίπαλος. Το θέμα είναι να φτιάχνουν το σύστημα των αγώνων έτσι ώστε, όσο είναι δυνατό, να μην υπάρχει η δυνατότητα επιλογής αντιπάλου.
Εν πάση περιπτώσει δε λέει κανείς να ανοίγουμε τα πόδια αδιακρίτως και κατά συρροή, αλλά μόνο... κατ' εξαίρεση και υπό προϋποθέσεις!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/07/2014 :  16:27:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν κάποιος άλλος νίκησε τις ΗΠΑ, θα αποφύγεις τις ΗΠΑ επιλέγοντας τον άλλον;;;;;
Διότι αν οι ΗΠΑ είναι πρώτες, δεν έχει νόημα η κουβέντα.

(Ναι, πάντα θα πρέπει να παίζεις για τη νίκη, πάντως.)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/07/2014 :  17:29:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πολλή εντιμότητα έπεσε στο φόρουμ!
και... καθόλου σκοπιμότητα!
Συγχαρητήρια!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/07/2014 :  17:41:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ξενέρωμα να ξέρεις τις ομάδες του τελικού..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

notaSOL
Advanced Forum-Runner

257 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/07/2014 :  22:09:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
...μήπως πάμε καλύτερα στην σκακιστική Ολυμπιάδα!!!


...και βέβαια, η Ολυμπιάδα Σκακιού, είναι το γεγονός του καλοκαιριού!!(...λέμε, τώρα!!!) Ξεκινά 1η Αυγούστου! Κι ίσως έχουμε και ματς των διεκδικητών του παγκόσμιου τίτλου, τρεις μόλις μήνες πριν τον αγώνα τους...στην προηγούμενη είχαμε βγει 40οι, από τις χειρότερες επιδόσεις μας όλων των εποχών...οπότε, δεν γίνεται, θα πάμε καλύτερα!

...αλλά, στο θέμα μας: καλός ο Κατσικάρης, η καλύτερη επιλογή, καλή και η δεκαεξάδα, καλό και που μίλησε και εξηγήθηκε και με τους παίκτες που θα απουσιάσουν...αλλά...αλλά πόσο σίγουρο είναι ότι θα έρθουν οι nbaers; ...ή ειδικότερα ο Καλάθης; ...και πόσο σίγουρο είναι ότι θα πάνε οι παίκτες του Ολυμπιακού, με το θέμα με τα ασφαλιστήρια; ...γιατί χωρίς αυτούς, μιλάμε για άλλη ομάδα και ίσως και 12δα που ούτε ο ίδιος ο Κατσικάρης δεν θα ήθελε...και το χειρότερο, δεν θα είναι να μην προκριθούμε στις επόμενες φάσεις ή να μην πάμε καλά, αλλά να καεί και ο Φώτης , όπως ο τρινκέρι...

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NIKOS T.
Master Forum-Runner

Greece


8812 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/07/2014 :  09:57:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ο Κώστας Κουφός αποφάσισε για πολλοστή φορά να επικεντρωθεί στην προετοιμασία του για το ΝΒΑ και άφησε στα κρύα του λουτρού την Εθνική. Έξαλλος ο Φώτης Κατσικάρης, μιλά για ανειλικρινή άνθρωπο.

Τι κι αν πέρσι μετά τη νέα απουσία του από την Εθνική Ανδρών ο Κώστας Κουφός δεσμευόταν πως θα παίζει για… πάντα με την ελληνική ομάδα από το 2014 και μετά;

Ο σέντερ των Γκρίζλις παρά τις δεσμεύσεις του και παρότι του είχαν εκδοθεί εισιτήρια για να βρίσκεται στην Ελλάδα στις 20 Ιουλίου, αποφάσισε την τελευταία στιγμή να πει «όχι» στην Εθνική και μάλιστα έβαλε τον μάνατζέρ του να ενημερώσει την ομοσπονδία και τον Φώτη Κατσικάρη προκαλώντας τη δυσαρέσκεια αμφοτέρων.

Μάλιστα ο ομοσπονδιακός τεχνικός μίλησε με σκληρά λόγια για τον 25χρονο άσο που «κρέμασε» την Εθνική και αλλάζει άρδην τα πλάνα του.

«Εντελώς ξαφνικά και απροειδοποίητα, ο μάνατζερ του Κουφού, αφού ο ίδιος ο παίκτης δεν είχε τη στοιχειώδη ευθιξία να με ενημερώσει άμεσα, μου τηλεφώνησε και μου ανακοίνωσε ότι ο Κουφός δε θέλει να έρθει στην Εθνική. Προτιμά να προετοιμαστεί με την ομάδα του για το μέλλον, δηλαδή θέτει ως προτεραιότητα τις ατομικές προπονήσεις από το να εκπροσωπήσει τη χώρα του σε ένα τόσο σημαντικό τουρνουά. Ο ίδιος μάνατζερ, ο κ. Μπουντογιάννης, είναι αυτός που προ ημερών μου ανακοίνωνε κομπάζοντας ότι με δικές του προσπάθειες ξεπεράστηκαν κάποια προβλήματα και θα γινόταν πραγματικότητα η σφοδρή επιθυμία του ίδιου και του Κουφού, να δώσει το ‘παρών’ ο παίκτης στην Εθνική ομάδα. Εγώ έχω μάθει να μιλάω ειλικρινά με τους παίκτες μου και περιμένω το ίδιο και από αυτούς, όπως συνέβη και σε άλλες περιπτώσεις που υπήρξαν φέτος σχετικά με την Εθνική ομάδα. Ο Κουφός και ο Μπουντογιάννης δεν ανήκουν στην κατηγορία των ειλικρινών ανθρώπων και ο παίκτης αυτός δεν αξίζει να είναι στην Εθνική ομάδα», δήλωσε ο Φώτης Κατσικάρης.

Μέχρι στιγμής είναι άγνωστο αν θα κληθεί άλλος παίκτης στη θέση του Κουφού ή η ελληνική ομάδα θα πορευτεί με 15 παίκτες στην προετοιμασία.

http://www.sport-fm.gr/article/koufos/777093

"Αν νομίζεις ότι τα έχεις όλα υπό έλεγχο, τότε δεν τρέχεις αρκετά γρήγορα"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nassos
Forum-Runner

Greece
72 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/07/2014 :  10:23:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Από περσινή συνέντευξη ( 29/05/2013 ) του Κουφού :

- Θα ήθελες να στείλεις ένα μήνυμα προς τους Έλληνες φιλάθλους;
«Βέβαια... Θέλω να ξέρουν ότι ανυπομονώ να ξαναφορέσω τη φανέλα της ελληνικής ομάδας και να παίξω με όλα αυτά τα ταλαντούχα και εξαιρετικά παιδιά, τον Σπανούλη, τον Παπανικολάου, τον Μπουρούση, τον Καλάθη και τους άλλους και να πετύχουμε σπουδαία πράγματα! Θεωρώ τον εαυτό μου παίκτη της Εθνικής ομάδας για τα επόμενα 10 χρόνια! Απλά φέτος, πρέπει να δουλέψω ατομικά, να δυναμώσω και να γίνω καλύτερος, προς το μελλοντικό συμφέρον και του αντιπροσωπευτικού συγκροτήματος...».

http://www.gazzetta.gr/basketball/article/510673/fetos-ohi-stin-ethniki





Edited by - Nassos on 18/07/2014 10:49:52
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 14 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000