Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Εκπτώσεις (;) και Intersport
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 2

Peter L
Senior Forum-Runner

696 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/07/2014 :  23:35:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
πήγα το μεσημέρι στο intersport Χαλανδρίου να πάρω κάτι για την κόρη μου και είπα να ρίξω μια ματιά στα παπούτσια .Βλέπω τα NB 890 στα 67.99 ευρώ και δεν μπόρεσα να αντισταθώ .Είχα παρει την απόφαση να μη πάρω το καλοκαίρι παπoύτσια γιατι τα boston 4 και τα adios που έχω είναι σε καλή κατάσταση αλλά φοβήθηκα τελικά ότι δεν θα με βγάλουν μέχρι τις εκπτώσεις του χειμώνα.Ο προγραμματισμός μου είναι 2 ζευγάρια παπούτσια το χρόνο με κόστος το πολύ 150 ευρώ και για τα δύο από Ελλάδα intersport, adidas ,adidas stock .Δεν έχω χαρίσει ή πουλήσει παπούτσια ποτέ που σημαίνει ότι δεν χάνω λεφτά και τίποτα άλλο , στηρίζω όσο μπορώ τα Ελληνικά μαγαζιά.Την δουλειά που κάνουμε όλοι μας κάπου στον κόσμο της παγκοσμιοποίησης κάποιος την κάνει φθηνότερα,α ς αποφασίσουμε τι πραγματικά θέλουμε.
Τέλος πρέπει να ξεκαθαρίσω ότι κάποια πράγματα είναι πραγματικά ακριβότερα από την τιμή που έπρεπε αλλά το δοκιμάζω τζάμπα και αγοράζω από έξω σύντομα θα το βρω μπροστά μου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/07/2014 :  00:44:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Όλα τα παπούτσια που φοράμε ανεξαρτήτως εταιρείας πλην ελαχίστων εξαιρέσεων κατασκευάζονται από το ίδιο κινέζικο εργοστάσιο. Αν οι Έλληνες έμποροι θέλουν να τους προτιμώ να μη μου πουλούν περυσινό και προπέρσινο παπούτσι στην ίδια τιμή με το φετινό και να μη μου λένε σε περίοδο εκπτώσεων ότι η νέα παραλαβή δεν έχει έκπτωση. Πάντως τα μαγαζιά τύπου Intersport δε πολυσκοτίζονται για μας αφού οι περισσότεροι που ψωνίζουν εκεί μάλλον χρησιμοποιούν τα παπούτσια για clubbing και κύριο κριτήριο επιλογής τους είναι τα χρώματα και τα σχέδια.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

roberto4carlos
Advanced Forum-Runner



421 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/07/2014 :  10:35:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
... και τώρα με τις εκπτώσεις, ξεπουλάνε γρήγορα γρήγορα, και δεν αντικαθιστούν τα είδη που φεύγουν. Πήγα και εγώ χτες στο αντίστοιχο μαγαζί που είναι στο Mall, και από ποικιλία, δεν βρήκα κάτι ιδιαίτερο σε ρούχα για τρέξιμο που ήθελα. Ακόμη και στη μάρκα που φέρνουν αποκλειστικά αυτοί. (Μιας και το έφερε η κουβέντα, εντύπωση μου έκανε και που το αντίστοιχο κατάστημα adidas λίγο πιο πέρα, δεν είχε πλέον μια γνωστή σειρά τεχνικά μπλουζάκια φίρμας του, και μάλιστα μου είπαν ότι μάλλον δεν θα έφερναν άλλα. ) . Δηλαδή ήμαρτον!! Αν δεν αντικαθιστάς τα είδη σου, τα οποία έχουν κίνηση έτσι και αλλιώς όλες τις εποχές, και ανεξαρτήτου εκπτώσεων, τι αντιπροσωπεία Μεγάλης Εταιρείας θέλεις να λέγεσαι?

Μετά δεν σε αναγκάζουν να ψαχτείς διαδικτυακά με ότι θετικό ή αρνητικό συνεπάγεται αυτό?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Pheidias
Forum-Runner

Greece


125 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/07/2014 :  11:44:07  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Pheidias Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Παιδιά, καλύτερα είναι να αγοράζουμε στην Ελλάδα (έτσι θα φάνε ψωμί και τα παιδιά που δουλεύουν εκεί, και, πολύ περισσότερο, στις υπηρεσίες των εταιριών που δουλεύουμε κι εμείς ή στα δικά μας μαγαζιά θα ξοδευτούν τα χρήματα που ξοδεύουμε),
ΑΛΛΑ',
άμα δεν βρίσκεις αυτά που θέλεις, ή άμα υπάρχει τόσο μεγάλη διαφορά, τότε ναι, δεν μπορείς να κάνεις αλλιώς, και είναι και γενικότερα οικονομικά ασύμφορο να συντηρείς αυτή την κατάσταση.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

easternwind
Newbie Forum Runner

Greece
7 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/03/2015 :  22:52:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
φιλε μου το ιντερσπορτ ειναι η μεγαλυτερη απατη στην ελλαδα.στο εξωτερικο δε ξερω δεν εχω δει.το ιντερσπορτ λειτουργει οπως η φακα με το ποντικι.βαζει το τυρι - ενα παπουτσι που το βαζει μιση τιμη και το διαφημιζει στην τηλεοραση- πας να το παρεις ως αλλος ποντικος..και σου λενε, δεν υπαρχει.το πηρανε (ολα και ολα ηταν 6-7 κομματια)παρτε το νεο με 129.99!!πας λοιπον στη φακα και μπαινεις μεσα και σε τσακωνουν.εκτος και αν εισαι υποψιασμενος. δυστυχως ολοι ομως αγοραζουν αυτα που πλασαρει η tv.αν θελεις ψαξε στο ελληνικo ιντερνετ ή σε αλλα μαγαζια της γειτονιας.δε θα βρεις τοση μεγαλη ποικιλια ισως αλλα τουλαχιστον το 80% απο αυτους δε θα σε κλεψει.και αυτοι να επιβιωσουν προσπαθουν απεναντι στις πολυεθνικες.αλλη κομπινα τωρα 20% εκπτωση με αποσυρση.πας και τους παιρνεις τα παλια παπουτσια και σου λενε εκπτωση με αποσυρση εχουμε μονο σε 3 μοντελα!! αλλα μαγαζια τοπικα και ελληνικα εχουν 20% σε ολα ακομα και στα νεα!! χωρις αποσυρση!οποτε φαντασου..οτι πλασαρει η tv
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitos
Elite Forum-Runner

Greece


1954 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/03/2015 :  03:16:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συμφωνώ easternwind η όλη ιστορία είναι μια καλοστημένη απάτη με σκοπό το κέρδος με ότι αυτό συνεπάγεται.. Ευτυχώς που δεν τρέχω με παπούτσια αλλιώς θα είχα πληρώσει "τον κούκο αηδόνι".. Μήπως μεταξύ μας δηλαδή μεταξύ δρομέων και όσων έχουν το μεράκι πρέπει να αναπτυχθεί μια διαφορετική σχέση ούτως ώστε να μοιραζόμαστε και να ανταλλάσουμε είδη μακρυά απο την εμπορευματική ανήθικη αγορά..; Τίθεται απλά ως προβληματισμός...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/03/2015 :  11:31:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Και όμως έχω εκμεταλλευτεί αυτήν την περίπτωση !!!! του 50% τιμής τρεις φορές και ανάλογα με τι θέλουν να ξεφορτωθούν από απόθεμα έχει ή δεν έχει αρκετά κομμάτια. Ενώ πρέπει να έχεις κάνει έρευνα αγοράς πριν πας να πάρεις κάποιο ζευγάρι παπουτσιών.
Τώρα για το 20% έκπτωση είναι λίγο ψηλό μούφα μιας που μπορεί να βρεις τιμή ίδια με την έκπτωση αν το ψάξεις λίγο !!!
quote:
Originally posted by easternwind

φιλε μου το ιντερσπορτ ειναι η μεγαλυτερη απατη στην ελλαδα.στο εξωτερικο δε ξερω δεν εχω δει.το ιντερσπορτ λειτουργει οπως η φακα με το ποντικι.βαζει το τυρι - ενα παπουτσι που το βαζει μιση τιμη και το διαφημιζει στην τηλεοραση- πας να το παρεις ως αλλος ποντικος..και σου λενε, δεν υπαρχει.το πηρανε (ολα και ολα ηταν 6-7 κομματια)παρτε το νεο με 129.99!!πας λοιπον στη φακα και μπαινεις μεσα και σε τσακωνουν.εκτος και αν εισαι υποψιασμενος. δυστυχως ολοι ομως αγοραζουν αυτα που πλασαρει η tv.αν θελεις ψαξε στο ελληνικo ιντερνετ ή σε αλλα μαγαζια της γειτονιας.δε θα βρεις τοση μεγαλη ποικιλια ισως αλλα τουλαχιστον το 80% απο αυτους δε θα σε κλεψει.και αυτοι να επιβιωσουν προσπαθουν απεναντι στις πολυεθνικες.αλλη κομπινα τωρα 20% εκπτωση με αποσυρση.πας και τους παιρνεις τα παλια παπουτσια και σου λενε εκπτωση με αποσυρση εχουμε μονο σε 3 μοντελα!! αλλα μαγαζια τοπικα και ελληνικα εχουν 20% σε ολα ακομα και στα νεα!! χωρις αποσυρση!οποτε φαντασου..οτι πλασαρει η tv

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/03/2015 :  11:40:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by xipolitos

Συμφωνώ easternwind η όλη ιστορία είναι μια καλοστημένη απάτη με σκοπό το κέρδος με ότι αυτό συνεπάγεται.. Ευτυχώς που δεν τρέχω με παπούτσια αλλιώς θα είχα πληρώσει "τον κούκο αηδόνι".. Μήπως μεταξύ μας δηλαδή μεταξύ δρομέων και όσων έχουν το μεράκι πρέπει να αναπτυχθεί μια διαφορετική σχέση ούτως ώστε να μοιραζόμαστε και να ανταλλάσουμε είδη μακρυά απο την εμπορευματική ανήθικη αγορά..; Τίθεται απλά ως προβληματισμός...



Ε βέβαια, έπρεπε το κάθε Intersport να είναι ΜΚΟ για να είσαι εσύ ευχαριστημένος...

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitos
Elite Forum-Runner

Greece


1954 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/03/2015 :  19:00:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by echetlos

Ε βέβαια, έπρεπε το κάθε Intersport να είναι ΜΚΟ για να είσαι εσύ ευχαριστημένος...

Δεν είπα κάτι τέτοιο ..αν και πολλές ΜΚΟ στην πραγματικότητα είναι ΚΟ. Ως άνθρωπος που ζει μέσα σε ένα σύστημα αριθμών και δεικτών κέρδους έθεσα απλά ένα προβληματισμό.

Αλλο ένα προβληματισμό επίσης που έχω είναι γιατί απο τον καιρό που έγινα και γω μέλος της κοινότητας χωρίς να με γνωρίζεις και χωρίς να σου έχω κάνει κάτι είσαι εριστικός και επιθετικός μαζί μου..

Edited by - xipolitos on 07/03/2015 19:02:24
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/03/2015 :  19:29:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Διότι είσαι αφοριστικός, απαξιωτικός και απόλυτος σε ό,τι δεν συμφωνεί στις κοινωνικοπολιτικές σου πεποιθήσεις. Γνώστης της "μοναδικής αλήθειας"...
Και φαντάζομαι θυμάσαι ότι στις αρχές ήσουν ακόμη πιο δογματικός και δεικτικός, και σε ύφος και σε εκφράσεις.
Καλό σου βράδυ.


"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitos
Elite Forum-Runner

Greece


1954 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/03/2015 :  20:08:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ολα αυτά είναι δικιές σου επινοήσεις και συμπεράσματα που προσάπτεις χωρίς να μπορείς να τα αιτιολογήσεις αντικειμενικά! Ποιές είναι οι κοινωνικοπολιτικές μου πεποιθήσεις που με κάνουν αφοριστικό απαξιωτικό και απόλυτο, και ποιά είναι η γνώση της "μοναδικής αλήθειας"...; Αντίθετα όταν εσύ πολλές φορές έγραφες και πέταγες σφήνες με σκοπό να με προκαλέσεις το προσπερνούσα χωρίς να έρθω σε αντέγκληση.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

coolsmf79
Advanced Forum-Runner

Greece


249 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/03/2015 :  22:15:13  Εμφάνιση Προφίλ  Visit coolsmf79 Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by easternwind

φιλε μου το ιντερσπορτ ειναι η μεγαλυτερη απατη στην ελλαδα.στο εξωτερικο δε ξερω δεν εχω δει.το ιντερσπορτ λειτουργει οπως η φακα με το ποντικι.βαζει το τυρι - ενα παπουτσι που το βαζει μιση τιμη και το διαφημιζει στην τηλεοραση- πας να το παρεις ως αλλος ποντικος..και σου λενε, δεν υπαρχει.το πηρανε (ολα και ολα ηταν 6-7 κομματια)παρτε το νεο με 129.99!!πας λοιπον στη φακα και μπαινεις μεσα και σε τσακωνουν.εκτος και αν εισαι υποψιασμενος. δυστυχως ολοι ομως αγοραζουν αυτα που πλασαρει η tv.αν θελεις ψαξε στο ελληνικo ιντερνετ ή σε αλλα μαγαζια της γειτονιας.δε θα βρεις τοση μεγαλη ποικιλια ισως αλλα τουλαχιστον το 80% απο αυτους δε θα σε κλεψει.και αυτοι να επιβιωσουν προσπαθουν απεναντι στις πολυεθνικες.αλλη κομπινα τωρα 20% εκπτωση με αποσυρση.πας και τους παιρνεις τα παλια παπουτσια και σου λενε εκπτωση με αποσυρση εχουμε μονο σε 3 μοντελα!! αλλα μαγαζια τοπικα και ελληνικα εχουν 20% σε ολα ακομα και στα νεα!! χωρις αποσυρση!οποτε φαντασου..οτι πλασαρει η tv



Impossible is Nothing
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

coolsmf79
Advanced Forum-Runner

Greece


249 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/03/2015 :  22:16:58  Εμφάνιση Προφίλ  Visit coolsmf79 Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Απο προσωπική εμπειρία σε Intersport του εξωτερικού (Παρίσι) υπήρχε ολόκληρη σειρά δρομική παπουτσιών ασφάλτου και βουνού Salomon, North face, Saucony, New Balance (τα υπόλοιπα Nike, Adidas, Asics εννοείται με το κιλό για τις μάζες) αλλά και σε τεχνική ένδυση για βουνό και τρέξιμο (εκτός των κλασικών Nike, Ronhill, κτλ) μάρκες όπως Salomon, Mountain Εquipment, Nοrth Face, Rab, Marmott, Lowe ALpine όπως και αξεσουάρ τσαντάκια σακίδια κτλ αλλά και συμπιεστικά της Compressport Φακούς Black Diamond, Petzl κτλ και άλλα πολλά που δε τα βρίσκεις με τίποτα στα ελληνικά Intersport παρά μόνο σε εξειδικευμένα καταστήματα Running και είχαν πραγματικές εκπτώσεις...Συγκεκριμένα τα αγωνιστικά δρομικά ρούχα της Salomon (S-Lab σειρά) είχαν απο 40-60 % εκπτώσεις απο τις κανονικές τιμές που πάνω κάτω είναι οι ίδιες παντού απο 80-120 Ευρώ ... για να μη πώ τις ευκαιρίες αν ήθελε κάποιος να αγοράσει Shell αδιάβροχη μεμβράνη Gore tex Που εδώ πασάρουν ότι να ναι απο ποιότητα...

Impossible is Nothing
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

easternwind
Newbie Forum Runner

Greece
7 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/03/2015 :  15:42:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
coolsmf79 σωστος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 2 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000