Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Να ξαναγοράσω το Garmin 305 ?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

Elias_Run
Advanced Forum-Runner

Greece
355 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 15/07/2014 :  10:57:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους

Χρησιμοποιώ το Garmin 305 από τις αρχές του 2008 και ομολογουμένως είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Έχω τρέξει μαζί του λίγο λιγότερα από 6.000 χλμ και δεν μου παρουσίασε ποτέ κάποιο σοβαρό πρόβλημα.

Τα χτυπήματα, ο ιδρώτας, το νερό και η βροχή δεν το φόβισαν, ούτε επηρέασαν.

Τους τελευταίους μήνες μου έχει ανοίξει στα δύο και το έχω κολλήσει με ζελοτέιπ. Επιπλέον δύο κουμπιά του έχουν ξεκολλήσει οριστικά.

Και όμως εξακολουθεί και δουλεύει το σκυλί με ακρίβεια!

Σκέφτομαι να αγοράσω ένα καινούργιο Garmin κυρίως λόγο της απώλειας των κουμπιών και του φόβου ότι αργά ή γρήγορα θα σταματήσει να λειτουργεί.

Σκέφτομαι να ξαναγοράσω το ίδιο. Οι οθόνες αφής δεν με ελκύουν. Η δυνατότητα του να περνούν τα δεδομένα κατευθείαν στον υπολογιστή ενώ τρέχω με αφήνει αδιάφορο.

Να το ξαναγοράσω? Έχετε να προτείνετε κάτι καλύτερο?


Ηλίας Α.

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/07/2014 :  11:12:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Aφού έμεινες τόσο ικανοποιημένος με το συγκεκριμένο μοντέλο,τι το σκέφτεσαι?

Αν δεν έχεις ότι αγαπάς,αγάπα ότι έχεις.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/07/2014 :  12:11:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...κοίτα και το 310ΧΤ που έχει το πλεονέκτημα της πολύ καλύτερης ανθεκτικότητας στο νερό/υγρασία/ιδρώτα (αφού είναι αδιάβροχο και κατάληλο για τρίαθλο), ενώ επίσης έχει και πιο ανθεκτικό σώμα, "ντυμένο" με ένα ελαστικό υλικό για έξτρα προστασία στα χτυπήματα. Επιπλέον το 310ΧΤ διαθέτει και δόνηση, οπότε όταν "σπλιτάρει" αυτόματα ανά χιλιόμετρο για παράδειγμα, εκτός από τον ήχο αισθάνεσαι και τη δόνηση πράγμα πολύ πρακτικό πάνω σε έναν αγώνα...

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/07/2014 :  15:53:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
To 305 εχει καταργηθει κοντα 2 χρονια, τοτε που το εψαχνα εγω Απριλιο του 12 ειχα αγορασει απο Αγγλια ενα απο τα τελευταια εναπομειναντα,στο 3ο τρεξιμο εκλεισε και δεν ξανανοιξε ο,τι κι αν εκανα, το επεστρεψα και μου εβαλαν πισω τα χρηματα και τελικα εμαθα οτι το 305 πηγαινε να καταργηθει, οποτε αγορασα το 310XT. 2 χρονια τωρα χωρις ιδιαιτερο προβλημα, μονο κατι μικροπροβληματακια που τα εχω λυσει μονη μου. (να δω τι θα γινει απο δω και περα που εληξε η εγγυηση)

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/07/2014 :  16:19:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Έχω 2 305(το 2ο μεταχειρισμένο) ακριβώς γιατί είμαι τρομερά ικανοποιημένος. Βέβαια και για το 310 δεν θα έλεγα όχι. Όμως μέχρι εκεί. Τα υπόλοιπα μοντέλα με τις χαριτωμενιές τους, μου είναι απλά αδιάφορα.

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giakos
Senior Forum-Runner

Greece


448 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/07/2014 :  17:21:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Υπαρχει μια εμμονη γενικοτερη με τα garmin....Εγω θα σου προτεινα και το Timex run trainer 2....πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης αδιαβροχο 50 μετρα,με πολλα μενου...μην φανταστεις οθονες αφης κλπ....εχει τα βασικα χαρακυηριστικα τα οποια σε εξυπηρετουν αψογα....και ειναι και το πιο καλο μοντελο της Timex με οτι αυτο συνεπαγεται.....εγω τρεχω με το προηγουμενοι μοντελο και ειναι αψογο....

Δεν προλαβαίνω.......
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Pheidias
Forum-Runner

Greece


125 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/07/2014 :  15:24:23  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Pheidias Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Μήπως να περιμένεις την Marathon Expo, μήπως και σού τό αντικαταστήσουν δωρεάν; (Όπως έκαναν πέρισυ, που είχαν ειδικό περίπτερο με σέρβις.)

Τώρα, εγώ τί να πω, είμαι γκαρμιν-ικός και πήρα το 620 με το που βγήκε (πουλώντας το 410 σε έναν φίλο). Το WiFi και bluetooth που υποστηρίζει είναι πολύ βολικό, η ταχύτητα σύνδεσης, αλλά και το interface σε σχέση με τα προηγούμενα μοντέλα. Περιμένω μόνο να δω πότε θα βγάλη η Garmin χρονόμετρο με ενσωματωμένο παλμογράφο με λέηζερ, καθώς δεν τήν μπορώ την ταινία στο στήθος.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000