Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 ορειβατικός μαραθώνιος ολύμπου
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 4

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/09/2014 :  11:38:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Tasman

Καλησπέρα Κώστα,η υπόλοιπη παρέα μένει Αθήνα και προετοιμάζεται για το VFUT.




Σκατά προετοιμασία μου φαίνεται κάνετε οι υπόλοιποι!

Η πορεία προς τη τελική νίκη κτίζεται στα αγωνιστικά μέτωπα -υπό συνθήκες σκληρού και ανελέητου πολέμου όπως εχθές- και όχι στα μπιφτεκάδικα που γυρνάει ο πρόεδρος της ομάδας κάθε μέρα (και παίρνει και στο λαιμο του τους υπόλοιπους) μετά απο άντε κάνα 20άρι-25άρι στο χαλαρό!

Υπογραφή: Ο αγωνιστικός εκπρόσωπος της ομάδας!


(και κανόνισε μην αλλάξεις γνώμη για το δωδεκάωρο το επόμενο Σάββατο ...γιατί χρειάζεσαι στρώσιμο μου φαίνεται)

Edited by - sam on 08/09/2014 11:40:44
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

petransfhp
Advanced Forum-Runner

296 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/09/2014 :  16:10:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κατίνα->Kαλέ Μαρίκα θα έρθεις το απόγευμα για φασκόμηλο;

Μαρίκα-> Θα έρθω Κατίνα'μ, θα φέρω να πλέξουμε κιόλας.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

parizianos
Advanced Forum-Runner

240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/09/2014 :  17:52:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
εκεινο το νερο με το μελι το ζεστο ηταν δυναμιτης !!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/09/2014 :  18:05:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Είπα να το αφήσω να πέσει αλλά με τρώει άμα ξύνονται στη γκλιτσα μου με ανώνυμα σχόλια . Να βάζουμε την υπογραφή μας τουλάχιστον.

Το λοιπόν:

Γιατί μπαίνεις σε αυτά τα threads για τους ολύμπους και τα παρανέστια βρε πετράν? Γιατί δεν μένεις σε κάνα thread για τα 14 χιλιόμετρα του ξηρολίβαδου ...αφού μέχρι έχεις πάει. Γιατί όταν πας παραπάνω θα ανακαλύψεις ότι αυτοί που τρέχουμε σε αυτά γνωρίζομαστε σχεδόν όλοι με τα μικρά μας ονόματα και δεν θα σε χαλάει τόσο η δική μας "οικειότητα" μας στα social media εάν εσυ δεν έχεις ακόμα αντίστοιχες παρέες...

Φιλικά πάντα

Τσερκεζόπουλος Σταμάτης.


edit: Σορρυ μόλις είδα ότι ετρεξες τελικά και τον ορειβατικό φέτος. Άντε καλορίζικος. Και όταν μας γνωρίσεις καλύτερα κάποιους απο εμάς με το καλό και απο κοντά εάν συνεχίσεις με την ίδια θέρμη τα επόμενα χρόνια ίσως να μην στη "σπάμε" τόσο πολύ....

Edited by - sam on 08/09/2014 18:39:30
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

konkarien
Senior Forum-Runner

Greece


740 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/09/2014 :  20:11:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by petransfhp

Κατίνα->Kαλέ Μαρίκα θα έρθεις το απόγευμα για φασκόμηλο;

Μαρίκα-> Θα έρθω Κατίνα'μ, θα φέρω να πλέξουμε κιόλας.



Βρε τον petran μας την ''είπε''
Νάσαι καλά αγόρι μου



ΤΕΤΡΑΚΕΦΑΛΟΣ,στηρίζει την κίνησή σου
ΚΑΡΔΙΑ,στέλνει αίμα στο σώμα σου
ΑΝΑΣΑ,οξυγονώνει τα κυτταρά σου
αυτό όμως που σε κινεί ως το τέρμα είναι ένα.
Η ΨΥΧΗ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

petransfhp
Advanced Forum-Runner

296 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/09/2014 :  21:09:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by konkarien

quote:
Originally posted by petransfhp

Κατίνα->Kαλέ Μαρίκα θα έρθεις το απόγευμα για φασκόμηλο;

Μαρίκα-> Θα έρθω Κατίνα'μ, θα φέρω να πλέξουμε κιόλας.



Βρε τον petran μας την ''είπε''
Νάσαι καλά αγόρι μου



ΤΕΤΡΑΚΕΦΑΛΟΣ,στηρίζει την κίνησή σου
ΚΑΡΔΙΑ,στέλνει αίμα στο σώμα σου
ΑΝΑΣΑ,οξυγονώνει τα κυτταρά σου
αυτό όμως που σε κινεί ως το τέρμα είναι ένα.
Η ΨΥΧΗ


Ε ναι ρε φίλε βλέπουμε τόσα άσχετα τα οποία δεν αφορούν τον αγώνα και κάπου γίνεται κουραστικό το πράμα.

Τι με νοιάζει εμένα, και πιστεύω και πολλούς άλλους που μπαίνουν να δουν κάτι σχετικο με τον ορειβατικό, τι κάνει ο ένας στην Αθήνα, ο άλλος δεν ξέρω εγώ που, υπάρχουν και τα προσωπικά μηνύματα.

Έχω την εντύπωση αγαπητέ πως το συγκεκριμένο θέμα ανοίχτηκε με σκοπό να γίνεται λόγος για τον συγκεκριμένο αγώνα. Καλό το τρολάρισμα αλλά με μέτρο...



Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/09/2014 :  21:19:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
sam=troll το ζησα να το διαβασω... και που να τελειωσει κι η κλασικη...

το θεμα εχει εξαντληθει ειδικα μετα απο καθε κλασικη (εξου κ το πειραγμα), το συμπερασμα ειναι πως αλλοι μπαινουν στο φορουμ χρηστικα κι αλλοι με τα χρονια και τις κοινες μνημες εχουν φτιαξει ισχυρους δεσμους φιλε πετρο...ειρηνη ημιν λοιπον...

μπραβο στα παιδια του ολυμπου..με το φειδιππειδιο το πηρα χαμπαρι τελευταια στιγμη...

http://www.ultrarunning.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Tasman
Forum-Runner

67 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/09/2014 :  21:52:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα.
Φίλε Πέτρο μακάρι όλα τα "τρολαρίσματα" που διαβάζουμε εδώ μέσα να ήταν σαν του SAM του οποίου ο λόγος είναι ευθύς,καθαρός και δεν στερείται χιούμορ,άσε που είναι και ορθογράφος...
Λίγο χιούμορ άκακο έκανε ο άνθρωπος σε συγκεκριμένα άτομα.
Θα μου πεις και με το δίκιο σου,εγώ τι φταίω να τα διαβάζω αυτά...
Είπαμε λίγο χιούμορ άκακο που δεν βλάπτει,άσε να πέσει και τίποτα κάτω..
Εγώ από το κείμενο του SAM κατάλαβα ότι για να συμμετέχεις σε μεγάλους αγώνες πρέπει να δουλέψεις με πολλούς τρόπους (αγώνες,προπονήσεις κλπ).
Ελπίζω να συναντηθούμε κάπου κάποτε και όταν μας γνωρίσεις θα δεις ότι η πλάκα και ο καλώς εννοούμενος χαβαλές είναι μέρος των προπονήσεων και των αγώνων μας γιατί τα έχουμε ανάγκη,ειδικά την εποχή αυτή που όπου ακούσεις σχόλια θα είναι σχετικά με την μιζέρια των καιρών μας.
Άλλωστε πολλοί από εμάς τρέχουμε για να μη σκεφτόμαστε τα ευκόλως εννοούμενα.....
Φιλικά
Τάσος Κόλλιας
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

petransfhp
Advanced Forum-Runner

296 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/09/2014 :  21:52:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sam

Είπα να το αφήσω να πέσει αλλά με τρώει άμα ξύνονται στη γκλιτσα μου με ανώνυμα σχόλια . Να βάζουμε την υπογραφή μας τουλάχιστον.

Το λοιπόν:

Γιατί μπαίνεις σε αυτά τα threads για τους ολύμπους και τα παρανέστια βρε πετράν? Γιατί δεν μένεις σε κάνα thread για τα 14 χιλιόμετρα του ξηρολίβαδου ...αφού μέχρι έχεις πάει. Γιατί όταν πας παραπάνω θα ανακαλύψεις ότι αυτοί που τρέχουμε σε αυτά γνωρίζομαστε σχεδόν όλοι με τα μικρά μας ονόματα και δεν θα σε χαλάει τόσο η δική μας "οικειότητα" μας στα social media εάν εσυ δεν έχεις ακόμα αντίστοιχες παρέες...

Φιλικά πάντα

Τσερκεζόπουλος Σταμάτης.


edit: Σορρυ μόλις είδα ότι ετρεξες τελικά και τον ορειβατικό φέτος. Άντε καλορίζικος. Και όταν μας γνωρίσεις καλύτερα κάποιους απο εμάς με το καλό και απο κοντά εάν συνεχίσεις με την ίδια θέρμη τα επόμενα χρόνια ίσως να μην στη "σπάμε" τόσο πολύ....



Άκου για να μαθαίνεις Σταμάτη.
Ονοματεπώνυμο δίνεις όταν κάνεις καταγγελία, για να προχωρίσει πχ μια έρευνα σε βάρους κάποιου πρέπει να είναι επώνυμη και μόνο σε αυτήν την περίπτωση μπορεί ο καταγγέλων να ζητήσει και την το αποτέλεσμα αυτής.
Τι θέλω να πω;
Εγώ δεν κατήγγειλα κάτι, μια υπόδειξη γενική έκανα χάρην σχολίου.

Δεν θέλω να μπω στο παιχνίδι ποιος την έχει μεγαλύτερη...

Είναι μικρός ο κόσμος Σταμάτη,
χθες τρέχαμε τόσα άτομα, έχω και εγώ φιλαράκια που πήγαμε παρέα και φιλαράκια από τα παλιά που τους είδα στον αγώνα και έχουμε κάνει πολλά πράγματα μαζί που δεν είναι γραμμένα στο δολιχό ούτε σε καμία άλλη βάση δεδομένων, οπότε είναι λογικό στα τόσα άτομα ο ένας να γνωρίζει τον άλλον,
αλλά μη μου λες τώρα ιστορίες ότι γνωρίζονται σχεδόν όλοι!

Είναι μικρός ο κόσμος Σταμάτη,
και τι θέλω να πω με αυτό;
Εσύ δεν κατάλαβες με ποιον μιλάς!
Ξέρεις ποιος είμαι εγώ; που λενε και στα χωριά!
Να σου θυμήσω, γνωριστήκαμε πέρυσι στον 31ο ΚΜΑ, πηγαίναμε μαζί στην αφετηρία με το λεωφ από την στάση Συγγρού, και μου έλεγες ότι πρώτη φορά θα τον έτρεχες χωρίς άγχος, διότι προερχόσουν από το παρανέστι.
Οπότε καταρέει ο ισχυρισμός σου!
Ή ισχύει
Τελικά έχεις δίκιο "όλοι" γνωριζόμαστε, εγώ τουλάχιστον σε ξέρω!
Είναι μικρός ο κόσμος Σταμάτη...

Και μην στεναχωριέσαι δεν μου την σπάει κανείς, ελευθερία λόγου έχουμε.

Όντως ήταν ο πρώτος μου ορεινός μαραθώνιος βουνού μετά από 2 ασφάλτινους, και κάποιους ακόμα Ημι βουνού και ασφάλτινους.
Πολύ πίκρα ο αγώνας, σε όλο τον Ενιπέα έλεγα πρώτος και τελευταίος, χαχαχα.
Πάντως ωραία εμπειρία, θα μου μείνει αξέχαστη,
όχι όμως σαν την τελευταία φορά που πήγα στον Ολυμπο και κατέκτησα την κορυφή του Μύτικα,
ήταν πριν από 13 χρόνια...

Πέτρος Μηνάς.

Edited by - petransfhp on 08/09/2014 21:56:54
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/09/2014 :  22:55:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Λοιπόν για να το κλείσουμε (γιατί τώρα ΟΝΤΩΣ τρολάρουμε όλοι μας επι προσωπικού αλλά για να μην μένουν και κακίες)

Κάποιος ρώτησε εάν θα είναι η υπόλοιπη "παρέα" στον Όλυμπο (που εάν θες να το τραβήξουμε η παρέα είναι στη πραγματικότητα ευρέως πάνω απο δεκαπέντε άτομα -για να καταλάβεις στο παρανέστι βάλαμε τελείως δικό μας πούλμαν και πέρσι και φέτος). Κάποιος άλλος απάντησε ότι η παρέα αντί να πάει στον Ορειβατικό προετοιμάζεται για τα 160 -κάποιοι είναι στο TdG βέβαια- (το οποίο ήταν όντως εσωτερικό αστείο καθώς ο συγκεκριμένος μου την είχε πει εμένα ότι κυνηγάω να τρέχω για χαβαλέ στους αγώνες δέξιά και αριστερά -που είναι αλήθεια- αντί να κάνω καμιά μεγάλη προπόνηση ομαδική). Και εγώ του απάντησα ότι καλύτερα στους αγώνες -και καλά- αντί για μπιφτέκια και σουβλάκια μετά απο ομαδικές

...Αυτά ήταν. 3-4 πόστς (που αρκετοί που μας διαβάζουν και όχι μόνο 1-2 άτομα τα κατάλαβαν) και τους υπόλοιπους νομίζω δεν τους έβγαλαν και τα μάτια.

Εσύ λοιπόν εκεί μπαίνεις στο θέμα για να μας αποκαλέσεις πολύ γρήγορα "Κατίνες". Και ναί ο κόσμος είναι μικρός. Αυτό ακριβώς λέω. Δεν με νοιάζει ούτε εμένα να σου πω ποιος είμαι ή ποιος έχει τρέξει πιο πολλούς αγώνες και "ποιος την έχει πιο μεγάλη". Όμως αυτό που σκέφτηκα εκείνη την ώρα ήταν ακριβώς απο αυτό. Είχα την ευκαιρία (/κόλλημα/ματαιοδοξία/μανία ...ότι θες) να εχω κατέβει σε περισσότερους απο 100 αγώνες σε Ελλάδα και εξωτερικό και σήμερα συνειδητοποίησα ότι αμφιβάλλω εάν υπάρχουν παρα πολλοί αθλουμενοι (γιατί τέτοιοι είμαστε) απο όσους έχουν τρέξει συστηματικά πάνω απο δεκα/δεκαπέντε αγώνες που να μην έχω τρέξει μαζι τους κάποια στιγμή και μάλιστα πιθανότατα εκτός απο μάτιές ίσως να έχουμε αλλάξει και κουβέντες και αστεία. Ένας είσαι και εσύ τελικά. Το είδες? Αλλα έτσι και αλλιώς πιθανότατα να αλλάζαμε κουβέντες και να πίναμε και μπύρες μαζί στο μέλλον...

Άρα μια κοινότητα είμαστε που λογικό είναι να γνωριζόμαστε όλο και περισσότερο και περισσότεροι όσο πιο πολύ συντρέχουμε. Αλοίμονο λοιπον να μην κάνουμε και κάποιο αστείο ή κάποιο χαιρετισμό μεταξύ μας εδώ. Και σίγουρα εγώ δεν έσπευσα να σε αποκαλέσω κάτι σε αυτά εσένα ή κάποιον άλλον. Εσύ μας είπες κατίνες -ανώνυμα εκείνη την ώρα- για τα 3 ποστς.

Επαναλαμβανω δεν είναι το θέμα μου το ποιος είναι ο πιο "μάγκας" σε αυτό που κάνουμε. Εγώ άλλωστε απο πλευράς επιδόσεων δεν έχω και πολλά να επιδείξω. Όμως πριν μας προσβάλεις θα ήθελα να καταλάβεις πως είμαι σίγουρος πως και εσύ όσο τρέχεις σε περισσότερους αγώνες σίγουρα θα βλέπεις το χώρο και τα πρόσωπα αρκετά πιο οικεία (εκτός εάν πιθανότατα το κάνεις ήδη και απλά την είπες σε εμένα γιατί προσωπικά η δική μου φάτσα σου φέρνει σε "κατίνα")

Τα υπόλοιπα τα λέμε απο κοντά με μπύρες εάν θες... Θα βρεθεί η ευκαιρία.

Υ.Γ. Και συγχαρητήρια για τον τερματισμό σου (και την επίδοση σου φυσικά εάν ήταν αυτό που στόχευες)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

petransfhp
Advanced Forum-Runner

296 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/09/2014 :  00:01:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καταρχήν δεν κρατώ σε κανέναν κακία, έχω την εντύπωση πως οι περισσότεροι είναι πολύ καλά παιδιά!!!

Λοιπόν θα σου πω κάτι, δεν χρειάζεται να αποδείξεις ούτε σε εμένα ούτε σε κανέναν τι έκανες και σε πόσους αγώνες έτρεξες, κράτα τα για τον εαυτό σου, άλλωστε υπάρχει και το δολιχό χαχα!

Κάποιοι τρέχουν από το δημοτικό, πηγαίνουν σε ανώμαλους δρόμους από το γυμνάσιο, τρέχουν σε λαϊκούς δρόμους από την δεκαετία του ’90, ασχολιόντουσαν με τον στίβο, έτρεχαν δηλαδή σε πολλούς αγώνες και πετύχαιναν επιδόσεις, ε τι να κάνουμε για αυτούς, δεν είναι στις βάσεις δεδομένων (άτιμη κοινωνία που άλλους τους ανεβάζεις και άλλους μας αφήνεις εκεί στο άγραφο, χαχα) . Μπορεί ακόμη να τρέχουν στο στάδιο της γειτονιάς τους και να μην πηγαίνουν σε αγώνες. Δεν είναι αυτοί αθλούμενοι; Δεν μπορούμε να το πούμε αυτό, δεν είναι σωστό.

Δεν μπορούμε να βάλουμε αυθαίρετα νόρμες για το ποιος είναι αθλούμενος και ποιος όχι.

Άλλοι ξεκίνησαν να περπατάνε, να τρέχουν στα 40 στα 50 ή στα 60 τους, ούτε αυτούς μπορούμε να τους κατακρίνουμε.

Κάποιοι τρέχουν τον μαραθώνιο κάτω από τρεις ώρες άλλοι πάνω από τέσσερεις ή πέντε, πάλι δεν είναι σωστό να κρίνουμε κάποιον από την επίδοσή του.

Κάποιος γουστάρει να τρέχει ένα 10άρι και να το πηγαίνει τάπα και να τερματίζει κάτω από 40’ , άλλος του αρέσει να πηγαίνει στα 160χλμ στο Παρανέστι, κάποιος 250+ στο Σπάρταθλον και να περπατάει-τρέχει ώρες ατελείωτες , πάλι δεν μπορούμε να πούμε ότι ο ένας είναι καλύτερος από τον άλλον.

Μην πιάνεσαι από μια λέξη μου! Το «Κατίνα» ήταν ένα τυχαίο όνομα, δεν είχα πρόθεση να χαρακτηρίσω κάποιον, οι υπόλοιποι το κατάλαβαν, αυτό που ήθελα να θίξω ήταν οι άσχετες κουβέντες και μόνον, τίποτα παραπάνω τίποτα λιγότερο, δεν έχω κάτι με κανέναν προσωπικά. Οπότε αυτά περί προσβολές που ισχυρίζεσαι δεν στέκουν.

Αλλά και πάλι δημόσια συζήτηση είναι, ελευθερία λόγου έχουμε, δεν μπορώ να επιβάλλω σε κάποιον τι να λεέι, ούτε και το αντίστροφο όμως. Όλοι δίκιο έχουν στην τελική, δεν θα χαλάσουμε τις καρδιές μας!

Σωστός! Κάποια στιγμή θα ξανανταμώσουμε , που θα πάει, με μπύρες σωστός, τόνους μπύρας χαχαχα θα χαρώ πολύ!

Υ.Γ. Συγχαρητήρια και σε εσένα ρε φίλε, άσε και κανέναν αγώνα θα το κάψεις το εργαλείο! Εγώ; ευχαριστημένος είμαι, ήθελα λίγο πιο κάτω αλλά και πάλι καλά είναι.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

parizianos
Advanced Forum-Runner

240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/09/2014 :  15:59:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
και εκεινα τα κουλουρακια με το αμυγδαλακι τα αλμυρα πωωωπωπωπωπωπω ασε εκεινα τα βουτηματα με τη σοκολατα


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dtziouvaras
Senior Forum-Runner

695 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/09/2014 :  10:10:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
εγω παντως σε 3 σταθμους πετυχα ελαχιστη τροφοδοσια απο φαγωσιμα. ειχαν σχεδον τελειωσει..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

parizianos
Advanced Forum-Runner

240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/09/2014 :  15:42:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...αμα σου πω οτι πηρα και 1 κιλο

Edited by - parizianos on 11/09/2014 19:53:18
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 4 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000