Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Συναντήσεις - Προπονήσεις
 Τρέξιμο στην Τζια-Κέα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

sega
Forum-Runner



173 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 24/07/2014 :  18:06:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα στα μέλη του forum.

Σύντομα πρόκειται να πάω στην Τζια. Κι όταν κάθεσαι είναι γνωστό πως οι ώρες περνάνε απίστευτα αργά. Οπότε...πέρα από μπάνιο, φιλοσοφικές και μη συζητήσεις, καφέ, ξεκούραση, φαγητό και διασκέδαση θα μένει αρκετός ακόμα ελεύθερος χρόνος. Ευκαιρία για προπόνηση σε νέο μέρος λοιπόν!!! Έχετε καμιά ιδέα πού μπορώ να τρέξω; Δεν έχω ξαναπάει στο συγκεκριμένο νησί και δεν ξέρω απολύτως τίποτα για το αν έχει κάποιο γήπεδο, κάποια όμορφη διαδρομή για τρέξιμο κλπ.

Leonardo
Elite Forum-Runner



2254 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/07/2014 :  21:46:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
εξαρταται που μενεις, μια ευκολη διαδρομη ειναι Λιμανι-Οτζιας και πισω
Μια πιο δυσκολη Λιμανι-Χωρα και πισω
Το πρωτο το βλεπω πιο εφικτο, μπορεις να το κανεις και 2 φορες


________________________________________________________________________
"...ο πόνος ειναι παροδικός, η εγκατάλειψη ειναι για πάντα"

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

cardiorun
Forum-Runner

Greece
115 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/07/2014 :  11:47:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Aν έχεις όρεξη για ...ανηφόρες μπορείς τη διαδρομη Λιμάνι (Κορρησία)- Οτζιάς να την συνεχίσεις προς Παναγία Καστρινή (μέχρι όπου μπορείς)
Άλλη διαδρομή είναι Χώρα προς Κάτω Μεριά με αρκετες ανηφοροκατηφόρες!
Επίσης Ποίσσες-Κούνδουρος και επιστροφή!
Γενικά η Τζιά έχει ανηφοροκατηφόρες και προσοχή στους δρόμους γιατί τέτοια περίοδο έχει αρκετη κίνηση!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sega
Forum-Runner



173 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/07/2014 :  11:50:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα!

Leonardo σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Κορρησία θα μείνω, άρα όπως λες κι εσύ ενδείκνυται η διαδρομή Λιμάνι-Οτζιάς. Την υπολογίζω γύρω στα 4,5 χλμ. Αν κάνω λάθος διόρθωσέ με. Οπότε 2x4,5=9χλμ μια χαρά το βλέπω.

Edited by - sega on 25/07/2014 11:57:12
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sega
Forum-Runner



173 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/07/2014 :  11:56:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ωχ τώρα είδα την απάντησή σου cardiorun.

Σε ευχαριστώ και σένα που απάντησες στο θέμα. Ενδιαφέρουσες οι διαδρομές που μου προτείνεις. Τα αυτοκίνητα είναι ένα θέμα, το σκεφτόμουν κι εγώ. Ελπίζω πως νωρίς το πρωί δεν θα έχει πολλή κίνηση (γύρω στις 6π.μ.)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NIKOS RAMANTANIS
Forum-Runner

Greece
55 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/07/2014 :  23:08:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Η μοναδική flat διαδρομή είναι από λιμάνι έως την παραλία του οτζιά. Η απόσταση είναι περίπου 5,5χλμ. εφόσον διασχίσεις όλη την παραλία του οτζιά μέχρι και λίγο μετά την ταβέρνα της Άννας (μακράν το καλύτερο φαγητό στην Τζιά). Επίσης μπορείς να προσθέσεις 1χλμ. ακόμα εάν αντί να στρίψεις δεξιά προς οτζιά συνεχίσεις ευθεία μέχρι εκεί που τελειώνει ο δρόμος και επιστροφή πίσω. Όσον αφορά τα αυτοκίνητα πηγαίνω ανελλιπώς τα τελευταία 7 χρόνια και μπορώ να σου πω ότι δεν πρόκειται να έχεις πρόβλημα η κίνηση είναι πολύ αραιή ακόμα και τον δεκαπεντάγουστο τα πρωινά. Τουλάχιστον έως τις 9.30 - 10.00, δεν κυκλοφορούν παρά μονο ελάχιστα. Αλλά ούτως ή άλλως εφόσον τρέχεις στον δρόμο, και μάλιστα σε στενούς δρόμους όπως στη Τζια, χρειάζεται προσοχή.
Εγώ προσωπικά κάνω την διαδρομή από την παραλία στο γιαλισκάρι έως τον Οτζιά και πίσω (8χλμ) και μετά βουτάω κατευθείαν στην παραλία στο γιαλισκάρι. Πραγματικά αναζωογονητικό.!!!!!!!

Νίκος Ραμαντάνης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sega
Forum-Runner



173 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/07/2014 :  09:54:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστώ Νίκο για όλες αυτές τις πληροφορίες. Μου φύγε κι ένα άγχος για το πού θα πηγαίνω για καλό φαγητό Όντως μετά το τρέξιμο μια βουτιά στη θάλασσα είναι ό,τι καλύτερο. Μέχρι να ξυπνήσουν οι υπόλοιποι της παρέας, θα χω ήδη κάνει προπόνηση και μπανάκι

Καλημέρα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Diamantis
Lost Poet of Forum

Greece


1847 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/07/2014 :  13:54:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Προσυπογράφω τις διαδρομές των προλαλησάντων.

Να επιδιώξεις όμως περπάτημα ή και τρέξιμο στα πανέμορφα μονοπάτια της Τζιας : http://kea-tzia.gr/monopatia/

Οριακά ίσως προκάμνεις και την γιορτή των παραμυθιών : http://www.kathimerini.gr/777692/article/ereynhtes/stoys-ereynhtes/festival-h-giorth-paramy8iwn-sthn-tzia
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sega
Forum-Runner



173 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/07/2014 :  14:45:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σε ευχαριστώ και σένα Diamanti.

Τα παραμύθια δεν τα προλαβαίνω με τίποτα, αλλά με τα μονοπάτια που μου προτείνεις κάτι θα γίνει
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sega
Forum-Runner



173 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/08/2014 :  21:47:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα!

Επιστρέφω από Τζια με τις καλύτερες εντυπώσεις! Να ξαναευχαριστήσω όσους μου απάντησαν στο θέμα και για όσα έγραψαν. Μου άρεσε πάρα πολύ η διαδρομή Λιμάνι-Οτζιάς. Με ανηφοροκατηφόρες (ειδικά σε 3 σημεία η ανηφορα ήταν απότομη και ζόρικη σε σημείο να σκέφτεσαι να περπατήσεις). Πράγματι το πρωί δεν υπήρχε πρόβλημα με τα αυτοκίνητα. Τα μόνα που συναντούσα ήταν ψαράδες, πάπιες, προβατάκια και κατσικάκια! Και κάτι ξεχασμένα παιδάκια που επέστρεφαν από διασκέδαση! 5,5 χλμ η παραπάνω απόσταση! Το μόνο άσχημο πως την ώρα που έτρεχα δεν βρήκα άλλον δρομέα να είχα παρέα Από όσο πρόσεξα πάντως το απογευματάκι έτρεχαν μερικοί και μερικές Κι αυτό μου έδωσε μεγάλη χαρά

υ.γ. Η ταβέρνα της Άννας όλα τα λεφτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000