Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Ερωτήματα & Προβληματισμοί
 Κανονισμός Σταδίου
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 5

big-blue
Senior Forum-Runner

Greece
821 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/08/2014 :  14:14:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by GERMANOS

Δηλαδή big-blοu
εάν οι μικροπωλητές
θέλουν να χρησιμοποιήσουν το Στάδιο
για την Λαϊκή Της Πέμπτης
πρέπει να τους αφήσει η διεύθυνση;

ρε συ Γερμανέ όρεξη έχεις να με τρελάνεις μεσημεριάτικα;
Ο Κανονισμός ενός σταδίου αναφέρει πως πρέπει να μπαίνει κανείς σε ένα στάδιο, τι πρέπει να φοράει, πως να συμπεριφέρεται κτλ.
Λες να υπάρχει κανονισμός σταδίου που να μετατρέπει το ταρτάν σε λαική αγορά;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

asxetos
Forum-Runner

Greece
145 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/08/2014 :  14:45:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by GERMANOS

Αγαπητοί... ΜΙΑ ΒΑΣΙΚΗ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ!!!

Οι κανονισμοί ενός Σταδίου αφορούν τους δρομείς
και την προπόνησή τους

Ποιος είπε ότι επιτρέπεται η είσοδος μαζικά
σε οποιονδήποτε περιπατητή μετά σκύλου μετά γκλίτσας
μετά μπατόν μετά υιού εκκολαπτόμενου ποδοσφαιριστή
μετά καροτσιού μεταφερόμενου βρέφους κλπ;;;;;;;;

ή και σε απλόν βαδιστή

και το συζητΟΥμε τόσες μέρες ΣΑΝ ΔΕΔΟΜΕΝΟ;;;;;;;;;;;;;;;;

Συμβαίνουν και σε Πολιτισμένες Χώρες Αυτά;
Τιιιιιιιιι λένε οι πολυταξιδεμένοι;;;;;;;;



σωστα τα γραφει ο ανθρωπος. και τα παραπανω ειναι χρεος/υποχρεωση του φυλακα. Ολα τα αλλα ειναι για να γραφουμε.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/08/2014 :  15:00:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μεγάλε Μπλε
έτσι αόριστα όπως το έγραψες ξεκομμένο από τα υπόλοιπα
βρήκα ευκαιρία για χιούμορ!

Χαίρετε και καλή προπόνηση!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANGEL1
Elite Forum-Runner

Greece


1089 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/08/2014 :  15:12:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Προσωπικά χρησιμοποιώ το Στάδιο της Καλλιθέας (EL PASO) και ποιο σπάνια το Τροκαντερό.
Όταν η Καλλιθέα είναι κλειστή για το κοινό λόγω προπόνησης των συλλόγων ή της ποδοσφαιρικής ομάδας δεν αρέσει σε κανέναν από εμάς, να περιμένουμε πότε θα ανοίξουν για το κοινό για να κάνουμε το χόμπυ μας. Τα περισσότερα στάδια είναι Δημοτικοί – Κρατικοί χώροι για την προπόνηση αθλητών αλλά και των αθλουμένων όπως είμαστε κι εμείς (αθλούμενοι). Δεν είναι λοιπόν δυνατό να απαγορευτεί η είσοδος σε περιπατητές, βαδιστές κλπ. Η χρήση λοιπόν του σταδίου είναι ελεύθερη για το ευρύ κοινό και πρέπει να είναι ελέυθερη.
Αυτό που έχω παρατηρήσει στην Καλλιθέα είναι ότι πολλοί βαδιστές πάνε στον μικρό διάδρομο επειδή βλέπουν πολύ κόσμο να τρέχει στις ποιο μεγάλες διαδρομές, νομίζοντας πως έτσι δεν εμποδίζουν. Μου το είχε πει ένας απ’ αυτούς κάποια στιγμή που του συνέστησα να πάει σε άλλο διάδρομο για να μην χτυπήσουμε. Σίγουρα υπάρχει αυτός ο άγραφος κανόνας αλλά όσοι δεν είναι συχνοί επισκέπτες σταδίων δεν τον γνωρίζουν. Η χρήση λοιπόν του σταδίου είναι ελεύθερη για το ευρύ κοινό.
Ακόμα και τα παιδιά που παίζουν ποδόσφαιρο, τι στιγμή που επιτρέπετε η πρόσβαση σε ποδοσφαιρικό γήπεδο, έχουν δικαίωμα στο παιχνίδι. Στο Τροκαντερό π.χ. κάποτε πλήρωνες είσοδο για να κάνεις χρήση των χώρων του σταδίου.
Όπως προανέφερα σε προηγούμενο post moy, ο αλληλοσεβασμός θα μπορούσε να λύσει πολλά προβλήματα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

big-blue
Senior Forum-Runner

Greece
821 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/08/2014 :  17:30:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δε μπορούμε να συνεννοηθούμε ούτε μεταξύ μας.
Ρε παιδιά τα πράγματα είναι απλά. Όταν λέω πως ο Κανονισμός αφορά αυτούς που θέλουν να κάνουν χρήση εννοώ πως σε αυτούς βάζει κανόνες.
Κάπου πχ είχα δει:
‘‘Η είσοδος στο στάδιο επιτρέπεται μόνο σε άτομα που φέρουν αθλητική ενδυμασία και κατάλληλα αθλητικά παπούτσια.
Αν εδώ κοτσάρεις και πως απαγορεύεται η χρήση μουσικής, κινητών κλπ εξαρτημάτων εντός του στίβου κάτι γίνεται.’’
Άρα εδώ σταματάει η πλάκα για καρότσια, ποδήλατα, γριές με τσάντες, λαικατζήδες κινητά κτλ κτλ…
* Σκεφτείτε πως το βράδυ δεν ανάβουν τα φώτα και συνδυάστε το με εσωτερικό διάδρομο με περιπατητές με ακουστικά και με έναν ταλαίπωρο που παλεύει να προετοιμαστεί…
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/08/2014 :  17:35:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ηλία, όλα αυτά στο γήπεδο του Ναυπλίου;
Τόσο πολύς κόσμος;

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

big-blue
Senior Forum-Runner

Greece
821 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/08/2014 :  17:50:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by echetlos

Ηλία, όλα αυτά στο γήπεδο του Ναυπλίου;
Τόσο πολύς κόσμος;

"My sport is your sport's punishment"



Εντάξει δε λέω πως είναι πολύς ή λίγος. Άλλωστε η Αρβανιτιά ''τραβάει'' πολλούς και δικαίως. Αλλά όσοι δεν προλαβαίνουμε τα απογεύματα, το στάδιο είναι η μόνη λύση.
Τα απογεύματα όταν είναι ανοικτά τα σχολεία έχει το γέλιο όπου πρέπει να είναι ταυτόχρονα κ καμιά 50αριά μικρά ενώ αν εκείνη την ώρα έχουν κ προπόνηση το βόλευ και έρθουν για ζέσταμα γινόμαστε μια ωραία ατμόσφαιρα...(το έσκισα κ μόνος μου το ποστ τώρα:()
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitos
Elite Forum-Runner

Greece


1954 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/08/2014 :  17:53:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Για μας τους ανυπόδητους δρομείς τα στάδια προσφέρουν περισσότερη ''προστασία'' απο οτι οι δρόμοι που γενικά είμαστε εκτεθειμένοι. Οσες φορές έτυχε να βρεθώ σε στάδιο οι περιπατητές και κάποιοι ''παρατρεχάμενοι'' μου έχουν δημιουργήσει πρόβλημα οπου συνήθως είμαι διαλλακτικός και προσπαθώ να τους εξηγήσω τα περί εσωτερικού διαδρόμου κ.λ.π. Εδώ όμως θα ήθελα να σταθώ σε ένα απαράδεκτο περιστατικό που μου είχε συμβεί και που κακώς δεν το είχα κοινοποιήσει τόσο καιρό. Οταν κάποτε θέλησα να τρέξω στο στάδιο του Πανελληνίου απόγευμα και΄κει που έκανα την προπονηση μου έρχεται ένας τύπος και αρχίζει να μου φωνάζει με τον χειρότερο τρόπο ΄'' βγές έξω ρε....'' είπα στον εαυτό μου αγνόησε τον και συνέχισα τον γύρο μου, στην επόμενη στροφή έρχεται μανιασμένος κατα πάνω μου ουρλιάζοντας ''βγές έξω ρε ... γιατί θα βάλω να σε πετάξουν με τις κλωτσιές'' του είπα ότι είμαι δρομέας μεγάλων αποστάσεων και με ειρωνεύτηκε λέγοντας μου ''σιγά μην χάσουμε τα μετάλλια ρε'' ενω συνέχισε να μου φωνάζει, του είπα οτι τα στάδια είναι χώροι άθλησης όπου όλοι δικαιούνται της χρήσης αυτός δε συνέχισε τις φωνές, πραγματικά κρατήθηκα για να μην τον αρπάξω μετά έστειλε τους φύλακες να με πετάξουν έξω. Τελικά και μετά από όλα όσα έγιναν έφυγα απο μόνος μου και σε πλήρη απογοήτευση. Ο εν λόγω ''κύριος'' λεγόταν Αλέξανδρος απ΄ότι θυμάμαι που τον έλεγαν οι ''δικοί του''. Αυτή η πολύ κακή εμπειρία που είχα ήταν και ενας ακόμα βασικός λόγος που ήθελα να γραφτώ στο running news. Δεν το είχα αναφέρει ως τώρα και αυτό οφείλεται σε δική μου συστολή-αναβολή.

Edited by - xipolitos on 07/08/2014 18:51:27
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sakis1971
Senior Forum-Runner



499 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/08/2014 :  21:45:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by xipolitos

Για μας τους ανυπόδητους δρομείς τα στάδια προσφέρουν περισσότερη ''προστασία'' απο οτι οι δρόμοι που γενικά είμαστε εκτεθειμένοι. Οσες φορές έτυχε να βρεθώ σε στάδιο οι περιπατητές και κάποιοι ''παρατρεχάμενοι'' μου έχουν δημιουργήσει πρόβλημα οπου συνήθως είμαι διαλλακτικός και προσπαθώ να τους εξηγήσω τα περί εσωτερικού διαδρόμου κ.λ.π. Εδώ όμως θα ήθελα να σταθώ σε ένα απαράδεκτο περιστατικό που μου είχε συμβεί και που κακώς δεν το είχα κοινοποιήσει τόσο καιρό. Οταν κάποτε θέλησα να τρέξω στο στάδιο του Πανελληνίου απόγευμα και΄κει που έκανα την προπονηση μου έρχεται ένας τύπος και αρχίζει να μου φωνάζει με τον χειρότερο τρόπο ΄'' βγές έξω ρε....'' είπα στον εαυτό μου αγνόησε τον και συνέχισα τον γύρο μου, στην επόμενη στροφή έρχεται μανιασμένος κατα πάνω μου ουρλιάζοντας ''βγές έξω ρε ... γιατί θα βάλω να σε πετάξουν με τις κλωτσιές'' του είπα ότι είμαι δρομέας μεγάλων αποστάσεων και με ειρωνεύτηκε λέγοντας μου ''σιγά μην χάσουμε τα μετάλλια ρε'' ενω συνέχισε να μου φωνάζει, του είπα οτι τα στάδια είναι χώροι άθλησης όπου όλοι δικαιούνται της χρήσης αυτός δε συνέχισε τις φωνές, πραγματικά κρατήθηκα για να μην τον αρπάξω μετά έστειλε τους φύλακες να με πετάξουν έξω. Τελικά και μετά από όλα όσα έγιναν έφυγα απο μόνος μου και σε πλήρη απογοήτευση. Ο εν λόγω ''κύριος'' λεγόταν Αλέξανδρος απ΄ότι θυμάμαι που τον έλεγαν οι ''δικοί του''. Αυτή η πολύ κακή εμπειρία που είχα ήταν και ενας ακόμα βασικός λόγος που ήθελα να γραφτώ στο running news. Δεν το είχα αναφέρει ως τώρα και αυτό οφείλεται σε δική μου συστολή-αναβολή.





Με τρώει η περιέργεια για το λόγο που ήθελε να σε πετάξουν έξω,δε κατάλαβα γιατί ενοχλήθηκε ο "κύριος".

same rules apply
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/08/2014 :  22:54:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ερώτημα.1.
Έτρεχες ήσυχα στην εξωτερική διαδρομή;

Ερ.2.Δεν έτρεχαν άλλοι δρομείς;

Ερ.3.Είχε δρομείς μόνο εν ενεργεία
που έκαναν σε όλους τους διαδρόμους πρόγραμμα;

Ερ.4.Είχε συγκεκριμένες ώρες για το κοινό
και εσύ ήσουνα εκτός αυτού;

Ερ.5.Δεν είχε ώρες κοινού;

Ερ.6.Τίποτα απ' όλα αυτά αλλά κάτι άλλο;

Εάν απαντήσεις σε όλα
κερδίζεις το δικαίωμα
να τρέχεις ελεύθερα σε όλα τα στάδια
και στις ώρες που θέλεις!!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitos
Elite Forum-Runner

Greece


1954 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/08/2014 :  00:16:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Φίλε Σάκη ακόμα και τώρα που έχει περάσει τόσος χρόνος δεν έχω καταλάβει τον λόγο της συμπεριφοράς του εν λόγω ατόμου. Μήπως ήταν το ότι έτρεχα ξυπόλιτος και χαλούσα την ''εικόνα'' του σταδίου γιατί ξέρεις όταν τρέχουμε ξυπόλιτοι ο κόσμος συμπεριλαμβανομένων και των δρομέων μας κοιτά περίεργα, δεν γνωρίζω επίσης τι καθεστώς ισχύει στο στάδιο. Φίλε Γερμανέ Απ.1 έτρεχα ήσυχα στήν εξωτερική διαδρομή. Απ.2 Δεν έτρεχε κανείς εκείνη την ώρα γιατί ήταν νωρίς το απόγευμα. Απ.3 Ο στίβος είχε λίγα άτομα το πολύ 5-6 δεν γνωρίζω αν ήταν δρομείς εν ενεργεία γιατί απλά κάθονταν και δεν έτρεχαν. Απ.4 Δεν γνωρίζω-ζα αν είχε συγκεκριμένες ώρες κοινού. Απ.5 (ίδια απάντηση με την ερ. 4). Απ.6 ειλικρινά δεν γνωρίζω. Εγώ απλά έτρεχα και δεν ενοχλούσα κανέναν που είναι το παράπτωμα. Φυσικά και δεν θα ήθελα να ξαναπάω σ΄ αυτό το στάδιο εκτός αν γίνει επανάσταση και ξαναγίνει κτήμα του λαού και όλοι αυτοί οι τύποι σαν αυτόν τον ελεεινό χάσουν κάθε μορφή εξουσίας.

Edited by - xipolitos on 08/08/2014 01:11:48
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/08/2014 :  08:25:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τελείως κάφροι θα υπάρχουν σε όλα τα Στάδια
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/08/2014 :  11:23:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το πιο πιθανόν αυτός ο ΑΛΗΤΑΜΠΟΥΡΑΣ
να μην είχε καμία εξουσία
και κανένα δικαίωμα να μιλήσει

Ένας ΑΛΗΤΑΜΠΟΥΡΑΣ στον δικό μας χώρο
λέει πως εάν δε μας αρέσει
Το Μπάχαλο Που επικρατεί από τον πολύ κόσμο
ΝΑ ΠΑΜΕ ΝΑ ΤΡΕΞΟΥΜΕ ΑΛΛΟΥ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trickster
Advanced Forum-Runner



211 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/08/2014 :  12:31:57  Εμφάνιση Προφίλ  Visit trickster Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Κάποτε στο στάδιο του Πανελληνίου πριν κανα 5-6 χρόνια είχα τρέξει με ένα φίλο (αυτός παχουλός προσπαθούσε να χάσει κιλά, εγώ τότε δεν έτρεχα απλά του έκανα παρέα) στην εξωτερική μας είχε πλησιάσει ένας τύπος και μας είχε πει οτι εδώ γίνονται προπονήσεις μόνο από άτομα με προπονητή. Βέβαια ήταν προς το τέλος και έτσι και αλλιώς φεύγαμε.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitos
Elite Forum-Runner

Greece


1954 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/08/2014 :  06:25:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γερμανέ μάλλον αυτός ο τύπος στο στάδιο να είχε κάποια θέση γιατί οι φύλακες-τσιράκια του υπάκουαν στις εντολές του. trickster ευτυχώς που δεν σας 'πετάξανε έξω με τις κλωτσιές όπως ήθελαν να κάνουν σε μένα. Φανταστείτε να φέρονταν με αυτό τον τρόπο σε κάποιο παιδί που θάκανε ''το λάθος'' να πάει να τρέξει εκεί.. θα άκουγε για αθλητισμό και θα έπαιρνε τα βουνά! Τι σχέση μπορούν να έχουν όλοι ''αυτοί'' με τον αθλητισμό και τα ιδεώδη του. Η μόνη σχέση που έχουν είναι το χρήμα και η ψευδαίσθηση δύναμης-εξουσίας που τους παρέχει. Εν κατακλείδι αλλοτρίωση και νάταν μόνο ο συγκεκριμένος... ο κόσμος του αθλητισμού και όχι μόνο έχει κατακλυστεί απο δαύτους.

Edited by - xipolitos on 09/08/2014 06:28:24
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 5 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000