Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Πολιτισμός
 Αρχαία Αμφίπολη-Τύμβος Καστά
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 6

Gypaetos
Elite Forum-Runner

Greece
1953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/09/2014 :  18:53:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

Πω πω πίκρα και δηλητήριο οι έκτακτοι αρχαιολόγοι!



Το κόλλησαν και το μνημόνιο εννοείται... Προσεχώς ανακοίνωση για την εθνική μπάσκετ από σύλλογο εκτάκτων γυμναστών: ΜΜΕ και κυβέρνηση καλλιεργούν φρούδες ελπίδες στο λαό!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/09/2014 :  20:08:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σε λίγο θα θυμίζουν σεισμολόγους!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/09/2014 :  21:23:15  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Gypaetos

quote:
Originally posted by Rigelian

Πω πω πίκρα και δηλητήριο οι έκτακτοι αρχαιολόγοι!



Το κόλλησαν και το μνημόνιο εννοείται... Προσεχώς ανακοίνωση για την εθνική μπάσκετ από σύλλογο εκτάκτων γυμναστών: ΜΜΕ και κυβέρνηση καλλιεργούν φρούδες ελπίδες στο λαό!



Το μνημόνιο είναι όπως η coca-cola. Πάει με όλα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fidelio
Master Forum-Runner



2582 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/09/2014 :  23:12:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Και δεν μου λετε τώρα, ΑΜΑ λέω ΑΜΑ ο αλέξανδρος βρεθεί πουθενά θαμένος στα σκόπια , ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ; ...ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ !!!...



People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/09/2014 :  00:31:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Gypaetos

quote:
Originally posted by Rigelian

Πω πω πίκρα και δηλητήριο οι έκτακτοι αρχαιολόγοι!



Το κόλλησαν και το μνημόνιο εννοείται... Προσεχώς ανακοίνωση για την εθνική μπάσκετ από σύλλογο εκτάκτων γυμναστών: ΜΜΕ και κυβέρνηση καλλιεργούν φρούδες ελπίδες στο λαό!

Γιατί, ψέμα είναι ότι εκμεταλεύονται πως δήθεν νοιάζονται για τον αθλητισμό? https://www.youtube.com/watch?v=7CSNaq-8KDA&list=UU2UiYz2aisu79UuM-fwcyUw

Και με την Εθνική ποδοσφαίρου είχε γίνει αντίστοιχη πολιτική εκμετάλευση.
Τους έπιασε ο πόνος για την Ελλάδα είτε για τις αθλητικές επιτυχίες, είτε τις 'αρχαιολογικές επιτυχίες' να το πω έτσι, την οποία Ελλάδα ξεπουλούν.

Και στις όποιες επιτυχίες άλλων αθλημάτων, και εκεί συγχαρητήρια τηλεγραφήματα, και επισκέψεις στους θριαμβευτές αθλητές, ενώ τις άλλες ώρες οι πολιτικάντηδες υπονομεύουν τον ερασιτεχνικό αθλητισμό.

Το κορυφαίο, φιλοκυβερνητικά σάιτ δεν αναφέρουν την επιτυχία του αθλητή, αλλά...........το συγχαρητήριο τηλεγράφημα. Πχ τα παρακάτω δημοσιεύματα για τα μετάλλια των Τσάτουμα, Στεφανίδη θα μπορούσαν να θεωρηθούν κορυφαία τρολαρίσματα, πλην όμως γράφτηκαν σοβαρότατα:

http://taxalia.blogspot.gr/2014/08/blog-post_579.html και

http://taxalia.blogspot.gr/2014/08/blog-post_592.html


Τέλος πάντων, ξεφύγαμε. Επί της ουσίας, ως συνήθως δεν είδα κανέναν διαφωνούντα να τεκμηριώνει που είναι τα ψέματα των έκτακτων αρχαιολόγων. Γιατί πικρία και δηλητήριο, δεν σημαίνει ντε και καλά και ψέμα ξέρετε.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Gypaetos
Elite Forum-Runner

Greece
1953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/09/2014 :  08:36:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ως συνήθως να μην περιμένεις τοποθέτηση επί της ουσίας, παρά μόνο αν κάποιος από το φόρουμ είναι αρχαιολόγος ή δουλεύει στο Υπουργείο ή έχει ψάξει πολύ το θέμα. Εμείς (εγώ εν πάση περιπτώσει) σχολιάζουμε την εντύπωση που δίνει προς τα έξω το κείμενο, επί της ουσίας πού θες να ξέρουμε; Αν και ο τρόπος γραφής σε προκαταλαμβάνει αρνητικά.
Και μια παρατήρηση γενικότερη: το να τα ρίχνει κανείς επί μονίμου βάσεως στο μνημόνιο για μένα είναι αποπροσανατολιστικό και εξυπηρετεί κάποιες σκοπιμότητες. Το βασικότερο είναι ότι δεν υπάρχουν χρήματα και χρωστάμε τα μαλλιοκέφαλά μας. Αυτό μας πρόεκυψε πριν το μνημόνιο και είναι η πραγματική αιτία των προβλημάτων, ακόμα και αν το μνημόνιο είναι λάθος συνταγή.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/09/2014 :  13:08:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τρέχω σε έναν αγώνα, κλέβω χιλιόμετρα μπαίνοντας σε ιχ, με βλέπουν και μου τα χώνουν.
Η απάντησή μου είναι α λα Rigelian, ότι ρίχνουν πίκρα και δηλητήριο εναντίον μου.
Ακόμη και αν με περίμεναν στη γωνία να κάνω κάτι για να με κατηγορήσουν, το θέμα είναι αν το έκανα, όχι αν είναι πικροί σε βάρος μου.

Εμένα με προκαταλαμβάνει θετικά επειδή δείχνει σωρευμένη αγανάκτηση.
Τέτοιες απαντήσεις αποτελούν αποδοχή της ουσίας και 'άλλα λόγια να αγαπιόμαστε'.

Αν πάντως δεν ξέρουμε, ας αφήσουμε να μιλήσουν οι αρχαιολόγοι που ξέρουν και παραξέρουν.

Άπειρες φορές έχω πει ότι αποτελεί προσβολή της νοημοσύνης μας το λεφτά δεν υπάρχουν.
Που είναι τα δις που 'δανειζόμαστε' λοιπόν? (Ξέρω, επιστρέφουν κατευθείαν στους δανειστές οπότε επί της ουσίας δεν τα δανειζόμαστε αλλά διογκώνουν το κερατιάτικο χρέος.)
Οκ αυτό λοιπόν. Αλλά τα δις που εισπράτονται από τη καταλήστευση του λαού, που πηγαίνουν και μας λέτε ότι δεν υπάρχουν λεφτά?
Για το μέγα σκάνδαλο των διοδίων που πλήρωσε το κράτος ρήτρα στους εργολάβους, από που βρέθηκαν και τους τα έδωσε το κράτος? Κια γιατί δόθηκαν, γιατί υπογράφτηκαν τέτοιες συμφωνίες, γιατί δεν τους πήγαν όλους μέσα? http://prezatv.blogspot.gr/2014/08/350_28.html

Που είναι η καταγραφή του χρέους οεο?


Όχι άλλο κάρβουνο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/09/2014 :  13:49:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
"Τρέχω σε έναν αγώνα, κλέβω χιλιόμετρα μπαίνοντας σε ιχ, με βλέπουν και μου τα χώνουν."

Καμία σχέση αυτό, η αναλογία είναι λανθασμένη.

Ποιοι αρχαιολόγοι ξέρουν περισσότερο; Αυτοί που λένε ότι μάλλον δεν έχει συλληθεί (αλήθεια, την σιγουριά περί ασύλλητου τάφου που την άκουσαν οι έκτακτοι;

Για μένα, περισσότεροι αξιοπιστία έχουν αυτοί που δουλεύουν στην ανασκαφή παρά ο όποιος συνδικαληστικός σύλλογος, κατά τεκμήριο μέσα στην εμπάθεια.

Καταγραφή του χρέους, πιο επίσημα δεν γίνεται.
http://www.pdma.gr/index.php/el/debt-strategy-gr/public-debt-gr/level-of-debt-gr

Τα στοιχεία, επίσης, υπάρχουν και στη Eurostat.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Gypaetos
Elite Forum-Runner

Greece
1953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/09/2014 :  15:07:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by KostasPVol

Τρέχω σε έναν αγώνα, κλέβω χιλιόμετρα μπαίνοντας σε ιχ, με βλέπουν και μου τα χώνουν.
Η απάντησή μου είναι α λα Rigelian, ότι ρίχνουν πίκρα και δηλητήριο εναντίον μου.
Ακόμη και αν με περίμεναν στη γωνία να κάνω κάτι για να με κατηγορήσουν, το θέμα είναι αν το έκανα, όχι αν είναι πικροί σε βάρος μου.

Εμένα με προκαταλαμβάνει θετικά επειδή δείχνει σωρευμένη αγανάκτηση.
Τέτοιες απαντήσεις αποτελούν αποδοχή της ουσίας και 'άλλα λόγια να αγαπιόμαστε'.

Αν πάντως δεν ξέρουμε, ας αφήσουμε να μιλήσουν οι αρχαιολόγοι που ξέρουν και παραξέρουν.

Άπειρες φορές έχω πει ότι αποτελεί προσβολή της νοημοσύνης μας το λεφτά δεν υπάρχουν.
Που είναι τα δις που 'δανειζόμαστε' λοιπόν? (Ξέρω, επιστρέφουν κατευθείαν στους δανειστές οπότε επί της ουσίας δεν τα δανειζόμαστε αλλά διογκώνουν το κερατιάτικο χρέος.)
Οκ αυτό λοιπόν. Αλλά τα δις που εισπράτονται από τη καταλήστευση του λαού, που πηγαίνουν και μας λέτε ότι δεν υπάρχουν λεφτά?
Για το μέγα σκάνδαλο των διοδίων που πλήρωσε το κράτος ρήτρα στους εργολάβους, από που βρέθηκαν και τους τα έδωσε το κράτος? Κια γιατί δόθηκαν, γιατί υπογράφτηκαν τέτοιες συμφωνίες, γιατί δεν τους πήγαν όλους μέσα? http://prezatv.blogspot.gr/2014/08/350_28.html

Που είναι η καταγραφή του χρέους οεο?


Όχι άλλο κάρβουνο.



Για το χρέος τα έχουμε ξαναπεί, εκείνο όμως που δεν καταλαβαίνω είναι το εξής: ποστάρεις ένα δημοσίευμα για σκάνδαλα, μια ανακοίνωση με καταγγελίες κ.λπ., που προφανώς εν πολλοίς υιοθετείς επειδή ταιριάζουν με την γενικότερη πολιτικοκοινωνικοοικονομική θεώρηση που έχεις για τα πράγματα. ΟΚ, αυτό το καταλαβαίνω, διάβασες κάτι, σου αρέσει (επειδή "δείχνει σωρευμένη αγανάκτηση") και θες να το διαδώσεις, αφού κρίνεις ότι επιβεβαιώνει και τις ιδέες σου. Γιατί όμως ντε και καλά πρέπει να το αντικρούσουν οι υπολοιποι στο φόρουμ, αλλιώς θεωρείται "αποδοχή επι της ουσίας" και "άλλα λόγια ν' αγαπιόμαστε";; Και τι θα πει "αν πάντως δεν ξέρουμε, ας αφήσουμε να μιλήσουν οι αρχαιολόγοι που ξέρουν και παραξέρουν"; Προφανώς δεν ξέρουμε, ούτε και έχω εγώ προσωπικά όρεξη και χρόνο να ψάξω για να επιβεβαιώσω ή να διαψεύσω κάθε καταγγελία που ποστάρεται στο φόρουμ, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι, επειδή εν προκειμένω ένα σωματείο έβγαλε μια ανακοίνωση (που πιθανότατα εξυπηρετεί και κάποιες πολιτικές ή συνδικαλιστικές σκοπιμότητες), αυτή είναι οπωσδήποτε σωστή, και πρέπει να την αποδεχτώ.
Επίσης δεν καταλαβαίνω γιατί είναι κακό να στέλνουν συγχαρητήρια τηλεγραφήματα οι πολιτικοί σε κάποια επιτυχία ή να καλέσουν κάποιους αθλητές για να τους τιμήσουν σε μια τελετή. Αν στην προεκλογική εκστρατεία παίξει σποτάκι ψηφίστε μας γιατί κερδίσαμε τη γιουροβίζιον ή σηκώσαμε την κούπα στο γιούρο, εκεί εντάξει, υπάρχει θέμα. Τηλεγραφήματα, όμως, ας στέλνουν όσα θέλουν, είναι μέρος της δουλειάς τους στο κάτω κάτω. Εγώ, άμα το παιδί μου π.χ. διακρινόταν κάπου, θα χαιρόμουν να λάβω τέτοιο συγχαρητήριο τηλεγράφημα, πού είναι το πρόβλημα;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fidelio
Master Forum-Runner



2582 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/09/2014 :  15:42:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ρε σεις , θα μου πείτε τώρα τι θα κάνουμε αμα βρεθεί ο αλέξανδρος θαμένος στα σκόπια;


ΦΕΤΟΣ στην ΔΕΘ που ξεκινά μεθαύριο , Τζιτζικώστας (μπλιάχ) και Μπουτάρης είπαν πως ΑΝ θέλουν κάποιοι πολιτικοί να έρθουν στην θεσσαλονικη με επισημότητες , να έρθουν ΜΟΝΟ αν έχουν σκοπό να περάσουν από το γραφείο τους και ΟΧΙ από την έκθεση. ΝΑ και κάτι ελπιδοφόρο μετά από τόσα χρόνια υποκρίσίας...

Καλά τα λέει ο Κώστας κατα την γνώμη μου. ΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ , οι εκλεγμένοι αυτοί υπάλληλοι , ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ. Καιρός είναι να σταματήσουν τις γυφτιές και τα θεατριλίκια ΕΣΤΩ και αν χέρονται για τις επιτυχίες των αθλητών , των αρχαιολόγων και λοιπων σε αυτήν την χωρα.

People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff

Edited by - Fidelio on 04/09/2014 15:42:38
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/09/2014 :  17:56:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@Rigelian
Όπως θα καταλάβαινε καθένας, το παράδειγμα δεν το έβαλα για να συγκρίνω τους αγώνες με την Αμφίπολη. Το έβαλα ως προς τη κατάληξη, ό,τι για ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ θέμα αν κάποιος καταγγείλει κάτι, και ο άλλος που θέλει να διαφωνήσει μαζί του αντί επιχειρημάτων χρησιμοποιεί εκφράσεις για πίκρα, δηλητήριο, ότι τον πολεμά το κατεστημένο και η άτιμη κοινωνία και το σύμπαν συνομώτησε εναντίον του, δείχνει αδυναμία και υπεκφυγή να απαντήσει κατά το δυνατό επί της ουσίας.
Είναι σαν σε ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ θέμα διαφωνώ μαζί σου, να γράφω εκφράζεις πικρία και δηλητήριο, τα λες πχ επειδή είσαι φιλοκυβερνητικός κλπ. Και έτσι να είναι, σημασία έχει αν αυτά που λες ισχύουν, όχι αν είσαι υπέρ του ενός ή του άλλου. Το 'εκφράζεις πικρία' ή είσαι υπέρ του τάδε κόμματος, ΔΕΝ είναι επιχείρημα.

Μάλλον ξέχασες τι εστί καταγραφή χρέους. Μιλάμε για αυτό.
Αν πας στο εστιατόριο και σου πούνε ο λογαριασμός είναi 200 ευρώ, θα πεις οκ, αλλά εκτός από το τελικό ποσό θέλω δεκάρα προς δεκάρα να μου πείτε πως προέκυψε αυτό. Έστω κι αν ένα ευρώ είναι κερατιάτικο χρέος, να το πληρώσει ο υπεύθυνος.



@Gypaetos
Δεν ζήτησα να το αντικρούσουν οι υπολοιποι στο φόρουμ. Αλλά από τη στιγμή που είδα τα "άλλα λόγια ν' αγαπιόμαστε", σας είπα, αφού διαφωνείτε, εκφράστε και κανένα επιχείρημα, γιατί αυτά που γράφετε είναι άσχετα. Για τους αρχαιολόγους που ξέρουν και παραξέρουν, σε εσένα το έγραψα, που παρότι δηλώνεις ότι δεν ξέρεις τίποτα επί του θέματος, επιμένεις ντε και καλά να κατηγορήσεις τη μια πλευρά.
Και εγώ σχεδόν τίποτα δεν ξέρω επί του θέματος, γι'αυτό και όπως θα είδες στο θέμα αυτό, δεν έγραψα απόψεις μου για κάτι που δεν γνωρίζω. Ούτε καν είπα ότι ντε και καλά οι αρχαιολόγοι έχουν δίκιο (παρότι το θεωρώ επί της ουσίας βέβαιο).

Συγχαρητήριο τηλεγράφημα θα δεχόμουν αν είχα κάποια επιτυχία, από οποιονδήποτε πολιτικό, ΜΟΝΟ όμως στη περίπτωση που η πολτική στάση του πολιτικού είναι υπέρ της Ελλάδας και των πολιτών και όχι εργολάβων και ξένων συμφερόντων. Το να μου στείλει κάποιος που θα έπρεπε να βρίσκεται στη φυλακή, θα το θεωρούσα ύβρι και κοροϊδία. Καλύτερα να μου έστελνε συγχαρητήρια ο 'Ρωχάμης'.
Να μια αξιέπαινη στάση για αντίστοιχη περίπτωση: https://www.youtube.com/watch?v=ElQejCWJIek&index=16&list=LL52p-2sA-UI6OzPuG9oLANQ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

andrem
Senior Forum-Runner

482 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/09/2014 :  22:33:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το"ευλογημενο"μνημονιο εχει αφησει κατι ανεπηρεαστο;η αληθεια βεβαια ειναι οτι ποιος νοιαζεται για την χρηματοδοτηση για τον πολιτισμο τη στιγμη που τα νοσοκομεια (της επαρχιας ουλαχιστον που ζω εγω)δεν εχουν αναλωσιμα,οταν η ανεργια ειναι στο 27% και οι μισθοι για τους περισσοτερους ειναι Βουλγαριας με τιμες Βερολινου,οταν
υπαρχουν το 2014 ανεμβολιαστα παιδια,και οικογενειες που παγωνουν το χειμωνα,
ανασφαλιστοι μεσηλικες που δεν μπορουν να αγορασουν φαρμακα,συνταξιουχοι που πληρωναν μια ζωη εισφορες και παιρνουν συνταξεις πεινας γιατι δεν τους εφταναν τους σωτηρες μας οι μιζες απο τον Χριστοφορακο,τα υποβρυχια,την ΜΑΝ,τις αγονες γραμμες και τοσα αλλα σκανδαλα που εχουμε ξεχασει επαιξαν τα αποθεματικα στο χρηματιστηριο και τα ρεστα τα εφαγαν με τα δομημενα.
Οσο για το ενδιαφερον τους για τα αρχαια φαινεται απο το νομο για τις fast track "επενδυσεις"ακομα και να βρεθουν αρχαια συνεχιζονται οι εργασιες χωρις εκτημηση
απο την αρχαιολογικη για το αν ειναι σημαντικα τα ευρηματα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/09/2014 :  09:32:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
To μνημόνιο είναι το αποτέλεσμα, όχι το αίτιο.

Η ανακοίνωση των αρχαιολόγων είναι γραμμένη σε κλασικο (αυθεντικό!) τσιριζέικο, πρώην πασοκικό, λόγο, ακόμα περιμένω μια εξήγηση γιατο πώς ξέρουν πχ ντε και καλά ότι ο τάφος είναι συλλημένος!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

andrem
Senior Forum-Runner

482 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/09/2014 :  11:00:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το μνημονιο σιγουρα ειναι το αποτελεσμα μιας κ το εχουμε απο το 10 ενω τη σηψη την διαφθορα, την ατιμωρησια, το ξεκοκαλισμα των δανειων, τα θαλασσοδανεια με δημοσιο χρημα απο τους Φιλιπηδηδες το χρυσο μεταλιο στην διαπλοκη και στη διαφθορα των ολυμπιακων αγωνων με τα ποιος ξερει ποσα δις κοστος τα εχουμε πολυ πριν το μνημονιο για το οποιο η επιτροπη του ΔΝΤ
στην εκθεση της μιλησε για ιστορικο λαθος ενω η Λαγκαρντ ειπε τι να κανω να πεσω στα γονατα και να ζητησω συγγνωμη για τη λαθος συνταγη;
Οι μονοι που επιμενουν στον καταστροφικο αυτο δρομο ειναι αυτοι που παραλιγο να καταστρεψουν την ανθρωποτητα 2 φορες.Ναι αυτοι που λαδωναν συστηματικα το πολιτικο προσωπικο και ανωτερους κρατικους υπαλληλους(να θυμισω οτι μονο η ζιμενς εδωσε μιζες 200εκ€ με ζημια για το δημοσιο 2δις€ )και που σημερα μετα απο παρεμβαση της Μερκελ στη συναντηση με τον Σαμαρα χαρισαν τον ΦΠΑ στην hotcfith μισο δις παρακαλω,αυτοι που οι 3 μεγαλες αυτοκινητοβιομηχανιες κατηγορουνται απο το ΣΔΟΕ για φορολογικες απατες 600εκ.€ τι κριμα να μην
μοιαζουμε στους ηθικους προτεσταντες και να ειμαστε τοσο κακος λαος που να μας
αξιζει βιβλικη τιμωρια.Οσο για το εαν ειναι η οχι ασυλητος ο ταφος στη χωρα της παπατζας ακουμε καθημερινα τοσα απο τους δημοσιογραφους και την κυβερνηση+π.χ κοκκινες γραμμες) που αυτο ειναι το λιγοτερο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/09/2014 :  17:23:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Να τα λέμε όλα Κώστα.

Το μνημόνιο είναι το προαποφασισμένο αποτέλεσμα συμφωνιών τοκογλύφων με δοσίλογους ένα χρόνο πριν μπούμε στο ΔΝΤ, και χρειάστηκε μέχρι και αλλοίωση των στατιστικών της ΕΛΣΤΑΤ για να υπαχθούμε σε αυτό: http://forum.runningnews.gr/topic.asp?TOPIC_ID=10727&whichpage=9 (το κείμενο που έβαλα στις 10/07/2014 : 23:53:15)


Έκανες πάντως βήμα προόδου, στο κείμενο των αρχαιολόγων υπάρχει μόνο κάτι που αμφισβητείς, τη βεβαιότητα της σύλλησης του τάφου. Η ουσία των υπόλοιπων (και σωστά) δεν αμφισβητείται.
Τα υπόλοιπα που λες για το ύφος γραφής όπως άπειρες φορές σου έχω πει, δεν είναι επιχειρήματα. Ή για να το πω με δικά σου λόγια, αυτά που γράφεις είναι γραμμένα σε κλασικο (αυθεντικό!) ριγκελιανό ανούσιο λόγο.

Edited by - KostasPVol on 05/09/2014 17:27:48
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 6 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000