Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Στάδια
 Γήπεδο Παναχαικής
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

DaedraLord
Forum-Runner

Greece


181 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 20/08/2014 :  01:44:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΕΠειδή έπεται μετακόμιση προς τα ενδότερα της πόλης της Πάτρας και επειδή για το Παμπελοποννησιακό θα πρέπει να κάνω μια σεβαστή διαδρομή σκεφτόμουνα μήπως προτιμούσα το γήπεδο της Κοκκινόμαυρης, όχι της Μίλαν . Γνωρίζει κάποιος αν είναι ανοχιτό? Επίσης, διάβασα στο φόρουμ ότι κάποιοι τρέχουν στο άλσος της Αγυιας. Αυτό που βρίσκεται? Καμιά άλλη πρόταση? Εναλλακτικά πιάνω παραλιακή, Ακτή Δυμαίων, αν και το καυσαέριο όταν είναι έντονο με καίει στο λαιμό.

EDIT: Μου ρθε φλασιά για το νεο λιμάνι που βλέπω πως δεν πολυ έχει κίνηση αλλά το ερώτημα είναι εαν είναι διαθέσιμο και όχι με κλειδωμένες πύλες, αφού και η άσφαλτος λογικά θα είναι καθαρή ώστε να βγάζω τα παππούτσια κάποιες φορές.

Τέλος αν υπάρχει κάποιος παλι΄τοερος που τρέχει εκεί γύρω στο κέντρο ας στείλει ένα μήνυμα.

----------
http://www.movescount.com/members/DaedraLord

Edited by - DaedraLord on 20/08/2014 01:55:23

huskarl
Senior Forum-Runner



855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/08/2014 :  11:17:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν έχω ακούσει κάποιον να κάνει προπόνηση μέσα στο γήπεδο της Παναχαϊκής. Άλλωστε νομίζω πως είναι καθαρά ποδοσφαιρικό. Δεν πρέπει να έχει ταρτάν/κουλουάρ.

Πολλοί δρομείς τρέχουν παραλιακά από τον Λάγιο/Μάρε-Μάρε με κατεύθυνση προς Ρίο. Στο φανάρι της Κανελοπούλου συνεχίζεις αριστερά και παραλιακά.
50 μέτρα πιο πέρα είναι το περίφημο έλος. Θα δεις πολλούς δρομείς εκεί. Μπαίνεις μέσα και εξερευνάς.
Εναλλακτικά μπορείς να συνεχίσεις παραλιακά και να φτάσεις στην πλαζ (πρώην κάμπινγκ ΕΟΤ). Η είσοδος είναι ελεύθερη...
Η διαδρομή είναι στο 95% προστατευμένη από τα αυτοκίνητα. Είτε σε παραλληλο ξεχωριστό δρομάκι, είτε σε δρομάκι διαχωρισμένο με κορίνες.

Αύριο πολύ πιθανό να πάω για ένα λονγκ ραν εκεί. Στείλε μήνυμα αν θες να συγχρονιστούμε...

Μέσα στο λιμάνι δεν το έχω επιχειρήσει. Αν και έχω δει κατά καιρούς δρομείς και ποδήλατα, έχω ακούσει ότι μπορεί να σου γκρινιάξουν.

Edited by - huskarl on 20/08/2014 11:21:43
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dimosthenis
Master Forum-Runner

Greece
4411 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/08/2014 :  15:31:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπαίνοντας από τον μόλο της Αγίου Νικολάου στο παλιό λιμάνι, πηγαίνεις άνετα στο νέο. Την κινησούλα του την έχει.

Τώρα, παραλιακά προς ηρώων πολυτεχνείου στα 4Χμ από Αγίου Νικολάου φτάνες στο έλος. Από κει παραλιακά ή σε κάποια σημεία λίγο πιο μέσα μπορείς να φτάσεις μέχρι Αγιο Βασίλειο. ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ φτάνοντας στο Ρίο μπορέις να ανέβεις στη γέφυρα να πας Αντίρριο. Να τρέξεις και στη Στερεά Ελλάδα.. Οι διαδρομές είναι πολλές, ανάλογα με τα χιλιόμετρα που θες να διανύσεις.

...........................................................................
Η ζωή δεν μετριέται από τον αριθμό των αναπνοών που παίρνουμε, αλλά από τις στιγμές που μας κόβουν την ανάσα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Panas73
Forum-Runner

Greece
64 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/08/2014 :  12:25:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το γήπεδο της Παναχαϊκής στην Αγιά έχει στίβο αλλά δε ξέρω αν είναι ανοιχτό για το κοινό. Πρέπει να ρωτήσεις.
Εκεί που ξεκινά το νέο λιμάνι (στο τέλος της Βενιζέλου εκεί που είναι ο Βασιλόπουλος στην Ακτή Δυμαίων)υπάρχει παραλιακός δρόμος δίπλα ακριβώς στη θάλασσα που φτάνει μέχρι το Φάρο, συνεχίζει στο παλιό λιμάνι, φτάνει στη Μαρίνα και συνεχίζει μέχρι το έλος της Αγιάς. Η διαδρομή αυτή είναι 6 km περίπου.
Μέσα στο έλος της Αγιάς υπάρχει κυκλική χωμάτινη διαδρομή μήκους περίπου 2 km.
Αν γουστάρεις ανηφόρες μπορείς και να ανέβεις τη Βενιζέλου από το νέο λιμάνι μέχρι το νεκροταφείο της Εγλυκάδας (η διαδρομή αυτή είναι 4 km).
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dimosthenis
Master Forum-Runner

Greece
4411 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/08/2014 :  16:05:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Panas73

Το γήπεδο της Παναχαϊκής στην Αγιά έχει στίβο αλλά δε ξέρω αν είναι ανοιχτό για το κοινό. Πρέπει να ρωτήσεις.
Εκεί που ξεκινά το νέο λιμάνι (στο τέλος της Βενιζέλου εκεί που είναι ο Βασιλόπουλος στην Ακτή Δυμαίων)υπάρχει παραλιακός δρόμος δίπλα ακριβώς στη θάλασσα που φτάνει μέχρι το Φάρο, συνεχίζει στο παλιό λιμάνι, φτάνει στη Μαρίνα και συνεχίζει μέχρι το έλος της Αγιάς. Η διαδρομή αυτή είναι 6 km περίπου.
Μέσα στο έλος της Αγιάς υπάρχει κυκλική χωμάτινη διαδρομή μήκους περίπου 2 km.
Αν γουστάρεις ανηφόρες μπορείς και να ανέβεις τη Βενιζέλου από το νέο λιμάνι μέχρι το νεκροταφείο της Εγλυκάδας (η διαδρομή αυτή είναι 4 km).



Όποτε έχω περάσει απόγευμα, οι πύλες στη Μαρίνα είναι κλειστές. Πρέπει να βγείς από το λιμάνι στην Αγίου Νικολάου.

...........................................................................
Η ζωή δεν μετριέται από τον αριθμό των αναπνοών που παίρνουμε, αλλά από τις στιγμές που μας κόβουν την ανάσα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Panas73
Forum-Runner

Greece
64 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/08/2014 :  12:05:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δημοσθένη, έτσι νόμιζα κι εγώ μέχρι που ανακάλυψα ότι υπάρχει μια σιδερένια πόρτα που ανοίγει και σε βγάζει από το λιμάνι στο χώρο της Μαρίνας.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dimosthenis
Master Forum-Runner

Greece
4411 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/08/2014 :  13:50:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Panas73

Δημοσθένη, έτσι νόμιζα κι εγώ μέχρι που ανακάλυψα ότι υπάρχει μια σιδερένια πόρτα που ανοίγει και σε βγάζει από το λιμάνι στο χώρο της Μαρίνας.



Ευχαριστώ για την πληροφορία. Θα το ψάξω γιατί είναι βάρβαρο να τρέχω στην Όθωνος Αμαλίας με τόση κίνηση.

...........................................................................
Η ζωή δεν μετριέται από τον αριθμό των αναπνοών που παίρνουμε, αλλά από τις στιγμές που μας κόβουν την ανάσα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sonik
Forum-Runner

Greece
121 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/08/2014 :  00:24:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κάνοντας Σάββατο ή Κυριακή πρωί τα μεγάλα τρεξίματα, κάνω όλη τη διαδρομή από τις εγκαταστάσεις της πλαζ ως το νότιο άκρο του νέου λιμανιού (~10χμ) και δεν έχω βρει ποτέ κλειστές πύλες (πρωινά πάντα). Κάποιες λίγες φορές έχω χρησιμοποιήσει και το παλιό λιμάνι για 1600άρια, χωρίς κάποιο θέμα. Γενικά είναι ήσυχα και στα δύο λιμάνια. Στο θέμα του ανυπόδητου, επειδή το έχω σκεφτεί και γω, καλύτερη άσφαλτο, πιο λεία, έχει το παλιό λιμάνι. Στο νέο σε αρκετά κομμάτια υπάρχει χαλικάκι ή άμμος, οπότε είναι για πιο εξασκημένες πατούσες. Στην πλαζ, πιο δύσκολα, με την άσφαλτο αρκετά άγρια από το θαλασσινό νερό.

..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Panas73
Forum-Runner

Greece
64 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/08/2014 :  22:23:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
sonik, στο Νέο Λιμάνι, πόσο νότια μπορείς να φτάσεις; Επιτρέπεται η είσοδος, δεν έχει κίνηση, νταλίκες κλπ;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sonik
Forum-Runner

Greece
121 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/08/2014 :  00:39:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μέχρι τον κόμβο στην νότια άκρη. Και από τα 2 άκρα είναι ανοιχτά. Σάββατο ή Κυριακή πρωί που πηγαίνω είναι τελείως ήσυχα, σπάνια πετυχαίνω αυτοκίνητο. Ίσως καμιά νταλίκα από το έργα στο νότιο άκρο. Σχεδόν ούτε άνθρωπο δεν συναντώ, παρά μόνο κανέναν περιπατητή. Άρχισα να πηγαίνω προς τα κει το χειμώνα, όταν, λόγω βοριά, το κομμάτι προς πλαζ γίνεται ζόρικο.

..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000