Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Ρολόι με GPS VS Smartphone
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 3

nimi
Advanced Forum-Runner

Greece
281 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/09/2014 :  15:13:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by helios21

Κάτι άλλο που προσφέρει το κινητό αλλά όχι το ρολόι, είναι η δυνατότητα live tracking ώστε να μπορούν σε σε βλέπουν οι δικοί σου μέσω internet. Άσε που π.χ. στο runtestic μπορούν να σου στέλνουν και επιφωνήματα και χειροκροτήματα. Έτσι για τον χαβαλέ :p



αυτό είναι όντως ένα θέμα που υπερέχει το κινητό αλλά νομίζω ότι είναι το μοναδικό, παρόλο που δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ ρολόι.
νιώθω μεγάλη ασφάλεια να ξέρω ότι μπορούν στο σπίτι να δουν πού είμαι.

ο άντρας μου είχε παρακολουθήσει live το μαραθώνιο της Θεσ/νίκης μέσα από το endomondo
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

DaDi
Forum-Runner

Greece


80 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/09/2014 :  16:23:15  Εμφάνιση Προφίλ  Visit DaDi Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by nimi

quote:
Originally posted by helios21

Κάτι άλλο που προσφέρει το κινητό αλλά όχι το ρολόι, είναι η δυνατότητα live tracking ώστε να μπορούν σε σε βλέπουν οι δικοί σου μέσω internet. Άσε που π.χ. στο runtestic μπορούν να σου στέλνουν και επιφωνήματα και χειροκροτήματα. Έτσι για τον χαβαλέ :p



αυτό είναι όντως ένα θέμα που υπερέχει το κινητό αλλά νομίζω ότι είναι το μοναδικό, παρόλο που δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ ρολόι.
νιώθω μεγάλη ασφάλεια να ξέρω ότι μπορούν στο σπίτι να δουν πού είμαι.

ο άντρας μου είχε παρακολουθήσει live το μαραθώνιο της Θεσ/νίκης μέσα από το endomondo



Και όταν έτρεχες στο βουνό και σε χειροκροτούσα με τα παδιά...
Κάτι που δεν κάνει ούτε το ρολόι ούτε το κινητό, είναι να διώχνει τα σκυλιά! (το κάνει όμως ο σύζυγος! )

@roberto: Με το καλό να σου έρθει να μας γράψεις εντυπώσεις!

IT NEVER GETS EASIER
YOU JUST GET STRONGER!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

helios21
Forum-Runner

128 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/09/2014 :  22:40:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εντάξει έχει και άλλα πλεονεκτήματα το smartphone, όπως το αν έχεις σύνδεση internet και πας σε Long run σε νέα διαδρομή, σε βοηθάει για να μη χαθείς και να ξέρεις που βρίσκεσαι αφού βλέπεις άμεσα το στίγμα σου στο χάρτη.
Επίσης έχεις και μία παρέα αφού ανά χιλιόμετρο σου σου λέει το πως πας και ακούς και έναν άνθρωπο .

Edited by - helios21 on 12/09/2014 22:41:31
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/09/2014 :  23:03:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
παρεα σε κραταει και το ρολοι , αφου εχει τον εικονικο δρομεα (λαγο, ταμταμταμ ή οπως θελετε πειτε τον!) που τον προγραμματιζεις να τρεχει σε συγκεκριμενο ρυθμο και σου δινεται η δυνατοτητα να παρακολουθεις την αποσταση που σε χωριζει τοσο σε μετρα οσο και σε χρονο, ειτε αν τον ακολουθεις ειτε αν προπορευεσαι... αυτο θα πει ανταγωνισμος!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

roberto4carlos
Advanced Forum-Runner



421 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/09/2014 :  11:06:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τελικά, όπως και για πολλά πράγματα στη ζωή, δεν ισχύει ή το ένα ή το άλλο, αλλά και το ένα και το άλλο . Και smartphone και ρολόι, και τη πίτα και το σκύλο, και το run και το σουβλάκι και τους ηλεκτρολύτες και τη μπύρα...

@DaDi ευχαριστώ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 3 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000