Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Cardio run 2014
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 5

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/10/2014 :  21:39:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by HAGI

quote:
Originally posted by echetlos

Αστειεύομαι (όχι για το "καθαρόαιμο")...

"My sport is your sport's punishment"



Εύχομαι να τα πούμε και απο κοντά άυριο echetlos....αν και θα βλέπω την πλάτη σου!!!



Πολύ θα χαρώ!


"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skakinen
Elite Forum-Runner

1234 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/10/2014 :  14:19:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δυσάρεστο νο.1
Ο τραυματισμός του φίλου Νίκου (echetlos) στα τελευταία (όπως θα έπρεπε) μέτρα του αγώνα.
Φίλε ελπίζω να μην είναι κάτι πολύ σοβαρό και να επανέλθεις σε κανονικό ρυθμό προπονήσεων όσο γίνεται συντομότερα.
Ο χρόνος σου είναι εξαιρετικός λαμβάνοντας υπ'όψιν την γεμάτη προπονητικά εβδομάδα.

Δυσάρεστο νο.2 (ή φαιδρό ή απαράδεκτο ή αδικαιολόγητο)
Ο αγώνας αντί για 3 km ήταν περίπου 3,5!!! (3450 m με το ρολόι μου).
Εκεί που νόμιζα (όχι μόνο εγώ βέβαια) ότι ήμουν στο τελευταίο 400άρι και άνοιξα, αναλόγως, ρυθμό, προέκυψε άλλο μισό περίπου χιλιόμετρο.
Σωματικά δεν ήταν δυνατό να διατηρηθεί ο ρυθμός αλλά και ψυχολογικά ήταν πλήγμα.
Εν τέλει κρατάω ως θετικό, την επίτευξη του στόχου για χρόνο οριακά κάτω από 11 λεπτά (στα...3 km).


------------------
Διονύσης
------------------

Edited by - Skakinen on 05/10/2014 14:21:03
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

unforgiven
Advanced Forum-Runner

Greece


339 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/10/2014 :  14:45:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Και εγώ δεν το κατάλαβα... Γιατί η παράκαμψη πριν τον τερματισμό; 3.4 το έβγαλε το Garmin.
Πρώτος αγώνας, στόχος τα 18 λεπτα, τελικά έκανα 17:11 στα 3χμ. Όμορφη εμπειρία... Φυσικά θα θυμάμαι τον αγώνα για παντα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

than
Senior Forum-Runner

Greece
474 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/10/2014 :  15:45:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Θα συμφωνήσω σε όσα λέτε για τις αχρείαστες παρακάμψεις στο τέλος... Στην τελική ας τρέχαμε λίγο περισσότερο στην άσφαλτο πριν την αναστροφή..
Πάντως λίγο πολύ περίμενα κάποιες προχειρότητες στην οργάνωση του αγώνα, που τελικά όντως υπήρχαν. Δεν ξέρω, προσωπική μου άποψη είναι ότι οι διοργανωτές ενδιαφέρθηκαν περισσότερο για την glamorous πλευρά του αγώνα, παρά για την οργάνωση ενός αγώνα αρτιου και σωστού στον δρομικό "παράδεισο" της παραλιακής. Πολλοί χορηγοί, πολλή γκλαμουριά αλλά και πολλή προχειρότητα.
Στα δικά μου τώρα, είχα ανάγκη ένα γρήγορο διάλειμμα απο τα πολλά και βαρετά χλμ που κάνω στην προετοιμασία μου για τον αυθεντικό. 13 ´ τα 3.300-3.400 και είμαι αρκετά ικανοποιημένος.
Υ.Γ. Πολύ ζόρι οι μικρές αποστάσεις, απο το 4ο λεπτό στα κόκκινα!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skakinen
Elite Forum-Runner

1234 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/10/2014 :  16:49:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Νεώτερες πληροφορίες αναφέρουν ότι το επιπλέον κομμάτι ήταν μόνο για το 8άρι. Οι εθελοντές που κατηύθυναν τους δρομείς κακώς έστειλαν από εκεί τους 3-άρηδες. Από τη στιγμή όμως που πέρασε ο πρώτος δρομέας, θα έστελναν και τους υπόλοιπους, όπως και έγινε.
Το αν είναι λάθος των (αγαπητών μας) εθελοντών ή παράλειψη των διοργανωτών, δεν το ξέρουμε και μικρή σημασία έχει τώρα. Ανθρώπινα τα λάθη αλλά αυτό είναι κάτι που εύκολα θα μπορούσε να έχει αποφευχθεί.

------------------
Διονύσης
------------------

Edited by - Skakinen on 05/10/2014 17:12:21
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Suisac
Forum-Runner

65 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/10/2014 :  16:53:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Η διοργάνωση ήταν απαράδεκτη έως επικίνδυνη
Εξηγούμαι για να μην παρεξηγούμαι
Στο 8αρι που συμμετείχα τα τελευταία μέτρα ήταν αστεία.Προς στιγμήν πίστεψα πως ξύπνησα στο κέντρο εκπαίδευσης προ εικοσαετίας με τον ανθυπολοχαγό να μου φωνάζει να σηκωθώ και να τρέξω ως ψαρούκλα , τελικά ήταν μια κυρία που πως εθελοντής έπαιζε τον ρόλο των Ανθυπολοχαγών μας έχοντας μπει για τα καλά στο πετσί του ρόλου.
Γιατί;Γιατί προφανώς κανείς ΜΑ ΚΑΝΕΙΣ απο την οργανωτική επιτροπή δεν μπήκε στον κόπο να μετρήσει την διαδρομή.
Μια διαδρομή που αμφιβάλλω αν την είχε καν περπατήσει κανείς τους , εκτός αν ο λόγος που μας έβαλαν να δηλώνουμε οτι δεν έχουμε καμία ευθύνη για οποιδήποτε ιατρικό ζήτημα ή τραυματισμό ήταν γιατί ένα κομμάτι περνούσε εμπρος απο το εγκαταλλελειμένο μαγαζί στην κάτω πλευρά του ΣΕΦ , γεμάτο με γυαλιά , μπάζα και διάφορα άλλα τέτοια καλούδα.
Μια διαδρομή που ενώ θα έπρεπε να μην έχει ΚΑΜΙΑ κυκλοφορία αυτοκινήτων εκτός απο τις ουρές φτάσαμε να δούμε και αναστροφή μέσα στην μεγάλη μάζα των αθλητών ενός Ελληναρά που βιαζόταν και του είχε κάτσει στραβά το ζήτημα.Μάλιστα ήταν στο ρεύμα επιστροφής των αθλητών και κόντεψε να πέσει επάνω στον 3 ή 4 που επέστρεφε.
Μια διοργάνωση που ξέχασε πως έχεις τελειώσει με μια μπλούζα μούσκεμα και φρόντισε(sic) να αφήσει πλήθος κόσμου στην ουρά για το μετάλλιο και το αναμνηστικό δίπλωμα....αύριο το συνάχι θα έχει αυξητικές τάσεις.
Μια διοργάνωση , θα το πω και ας ακουστεί περίεργα , που ακόμη και την μπανάνα που δίνουν όλοι στις σχετικές διοργανώσεις , την έβγαλε αφότου....περασε κάποιος χρόνος.
Προφανώς παρά τα 7€ και τις αιματηρές οικονομίες (αριθμός ανώνυμος και επιστρεφόμενος , μπλουζάκι επιεικώς απαράδεκτο) που έκαναν τα χρήματα δεν τους έφτασαν παρά για κανα δυο κούτες.

Μπορεί να ακούγονται όλα αυτά περίεργα, αλλά πρέπει να γίνει κατανοητό πως δεν είναι ζήτημα των 7€ , της μπλούζας ή του chip, είναι θέμα του πως αντιλαμβάνονται κάποιοι τους συμμετέχοντες.

Ελπίζω τουλάχιστον τον απινιδωτή για την Κάλυμνο να τον αγοράσουν και τα δώρα όντως να τα μοιράσουν στον κόσμο και όχι μεταξύ τους.
Έχω την εντύπωση πως εκεί στα Νότια κάτι δεν πάει καλά , στον Ποσειδώνιο τον Απρίλιο υπήρξε περίπτωση γνωστού που πλήρωσε για χρονομετρημένο αγώνα , δεν του έδωσαν τσιπάκι και όταν τους το είπε η απάντηση ήταν κλασική Ελληνική , τι να κάνουμε τώρα.
Κρίμα γιατί το παραλιακό μέτωπο είναι υπέροχο για τρέξιμο.

Edited by - Suisac on 06/10/2014 10:15:12
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/10/2014 :  20:52:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@Suisac:
Η διαδρομή ήταν μετρημένη στο χιλιοστό.
Για τα περισσότερα από τα υπόλοιπα έχει δίκιο.



"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

roberto4carlos
Advanced Forum-Runner



421 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/10/2014 :  20:54:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κατέβηκα και εγώ στον πρώτο μου αγώνα 3Κ και λίγο πολύ συνάντησα αυτά που αναφέρθηκαν επάνω. Τα χειρότερο ήταν

α) η παράκαμψη που πρόσθεσε άλλα 450 μέτρα χαλώντας πέρα του ρυθμού, και την ψυχολογία λόγω κούρασης,
β) το ότι τρέξαμε κάποια στιγμή ανάμεσα σε αυτοκίνητα .

Πέρα από αυτά, σημασία έχει να ευχαριστιόμαστε αυτό που κάνουμε και να μας γεμίζει χαρά και υγεία. Προσωπικά η μεγαλύτερη ικανοποίηση ήταν που στάθηκα στην αφετηρία, ενώ ο τερματισμός ήταν κάτι ουδέτερο, σαν το τερματισμό σε μια καθημερινή προπόνηση.

Υ.Γ Περαστικά σου echetlos.Να επιστρέψεις γερός και δυνατός

Edited by - roberto4carlos on 05/10/2014 20:55:40
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/10/2014 :  21:03:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σ' ευχαριστώ φίλε μου και συγχαρητήρια για τον πρώτο σου αγώνα!
Ωραίο συναίσθημα, έτσι;


"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

HAGI
Forum-Runner

Greece
204 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/10/2014 :  21:06:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by than

Θα συμφωνήσω σε όσα λέτε για τις αχρείαστες παρακάμψεις στο τέλος... Στην τελική ας τρέχαμε λίγο περισσότερο στην άσφαλτο πριν την αναστροφή..
Πάντως λίγο πολύ περίμενα κάποιες προχειρότητες στην οργάνωση του αγώνα, που τελικά όντως υπήρχαν. Δεν ξέρω, προσωπική μου άποψη είναι ότι οι διοργανωτές ενδιαφέρθηκαν περισσότερο για την glamorous πλευρά του αγώνα, παρά για την οργάνωση ενός αγώνα αρτιου και σωστού στον δρομικό "παράδεισο" της παραλιακής. Πολλοί χορηγοί, πολλή γκλαμουριά αλλά και πολλή προχειρότητα.
Στα δικά μου τώρα, είχα ανάγκη ένα γρήγορο διάλειμμα απο τα πολλά και βαρετά χλμ που κάνω στην προετοιμασία μου για τον αυθεντικό. 13 ´ τα 3.300-3.400 και είμαι αρκετά ικανοποιημένος.
Υ.Γ. Πολύ ζόρι οι μικρές αποστάσεις, απο το 4ο λεπτό στα κόκκινα!!!



Θα συμφωνήσω απόλυτα! Μόνο "φρού-φρού και αρώματα" ο αγώνας! Προσωπικά το περίμενα κάπως διαφορετικό και ποιο οργανωμένο με τόσες δώρο-επιταγές που μοιράστηκαν (στον αέρα!!) αλλά.....εντάξει όπου ακούς πολλά κεράσια κράτα και μικρό καλάθι.........! Έχω τρέξει σε 5000 αγώνες, πρώτη φορά είδα τόσο "κρύους" τους θεατές και τους αθλητές ώστε να μην χειροκροτούνε στον τερματισμό και στις απονομές!! Μάλλον από απογοήτευση!.......και εις άλλα με υγεία! Του χρόνου καλύτερα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

roberto4carlos
Advanced Forum-Runner



421 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/10/2014 :  21:11:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by echetlos

Σ' ευχαριστώ φίλε μου και συγχαρητήρια για τον πρώτο σου αγώνα!
Ωραίο συναίσθημα, έτσι;


"My sport is your sport's punishment"



Να σαι καλά. Όντως το συναίσθημα της συμμετοχής είναι φοβερό. Να βρίσκεσαι "εκεί" μετά από τους κόπους των προπονήσεων.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

than
Senior Forum-Runner

Greece
474 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/10/2014 :  21:21:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by roberto4carlos

quote:
Originally posted by echetlos

Σ' ευχαριστώ φίλε μου και συγχαρητήρια για τον πρώτο σου αγώνα!
Ωραίο συναίσθημα, έτσι;


"My sport is your sport's punishment"



Να σαι καλά. Όντως το συναίσθημα της συμμετοχής είναι φοβερό. Να βρίσκεσαι "εκεί" μετά από τους κόπους των προπονήσεων.



Και εις ανώτερα! Μην απογοητεύεσαι, θα τρέξεις σε αγώνες που θα τους θυμάσαι για πολύ καιρό μετά και μόνο με ευχάριστες αναμνήσεις!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tazi
Senior Forum-Runner



726 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/10/2014 :  21:32:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ το κρίνω ως ευθύνη της διοργάνωσης, το αν έκανε λάθος ο εθελοντής η διοργάνωση το χρεώνεται, στο κάτω κ΄άτω ας έβαζε στο επίμαχο σημείο κάποιον που να ήξερε προς τα που να καθοδηγήσει το κόσμο.

Με την ευκαιρία συγχαρητήρια για την επίδοση, όπως βλέπεις το sub 11 στο τριάρι ήταν εφικτό και το κατάφερες. Τωρα πια θα βλέπεις 340 και θα ξέρεις τι σημαίνει, εύχομαι γρήγορα τέτοιο ρυθμό και σε πεντάρι!!!


quote:
Originally posted by Skakinen

Νεώτερες πληροφορίες αναφέρουν ότι το επιπλέον κομμάτι ήταν μόνο για το 8άρι. Οι εθελοντές που κατηύθυναν τους δρομείς κακώς έστειλαν από εκεί τους 3-άρηδες. Από τη στιγμή όμως που πέρασε ο πρώτος δρομέας, θα έστελναν και τους υπόλοιπους, όπως και έγινε.
Το αν είναι λάθος των (αγαπητών μας) εθελοντών ή παράλειψη των διοργανωτών, δεν το ξέρουμε και μικρή σημασία έχει τώρα. Ανθρώπινα τα λάθη αλλά αυτό είναι κάτι που εύκολα θα μπορούσε να έχει αποφευχθεί.

------------------
Διονύσης
------------------


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

HAGI
Forum-Runner

Greece
204 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/10/2014 :  21:37:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Suisac

Η διοργάνωση ήταν απαράδεκτη έως επικίνδυνη
Εξηγούμαι για να μην παρεξηγούμαι
Στο 8αρι που συμμετείχα τα τελευταία μέτρα ήταν αστεία.Προς στιγμήν πίστεψα πως ξύπνησα στο κέντρο εκπαίδευσης προ εικοσαετίας με τον ανθυπολοχαγό να μου φωνάζει να σηκωθώ και να τρέξω ως ψαρούκλα , τελικά ήταν μια κυρία που πως εθελοντής έπαιζε τον ρόλο των Ανθυπολοχαγών μας έχοντας μπει για τα καλά στο πετσί του ρόλου.
Γιατί;Γιατί προφανώς κανείς ΜΑ ΚΑΝΕΙΣ απο την οργανωτική επιτροπή δεν μπήκε στον κόπο να μετρήση την διαδρομή.
Μια διαδρομή που αμφιβάλλω αν την είχε καν περπατήσει κανείς τους , εκτός αν ο λόγος που μας έβαλαν να δηλώνουμε οτι δεν έχουμε καμία ευθύνη για οποιδήποτε ιατρικό ζήτημα ή τραυματισμό ήταν γιατί ένα κομμάτι περνούσε εμπρος απο το εγκαταλλελειμένο μαγαζί στην κάτω πλευρά του ΣΕΦ , γεμάτο με γυαλιά , μπάζα και διάφορα άλλα τέτοια καλούδα.
Μια διαδρομή που ενώ θα έπρεπε να μην έχει ΚΑΜΙΑ κυκλοφορία αυτοκινήτων εκτός απο τις ουρές φτάσαμε να δούμε και αναστροφή μέσα στην μεγάλη μάζα των αθλητών ενός Ελληναρά που βιαζόταν και του είχε κάτσει στραβά το ζήτημα.Μάλιστα ήταν στο ρεύμα επιστροφής των αθλητών και κόντεψε να πέσει επάνω στον 3 ή 4 που επέστρεφε.
Μια διοργάνωση που ξέχασε πως έχεις τελειώσει με μια μπλούζα μούσκεμα και φρόντισε(sic) να αφήσει πλήθος κόσμου στην ουρά για το μετάλλιο και το αναμνηστικό δίπλωμα....αύριο το συνάχι θα έχει αυξητικές τάσεις.
Μια διοργάνωση , θα το πω και ας ακουστεί περίεργα , που ακόμη και την μπανάνα που δίνουν όλοι στις σχετικές διοργανώσεις , την έβγαλε αφότου....περασε κάποιος χρόνος.
Προφανώς παρά τα 7€ και τις αιματηρές οικονομίες (αριθμός ανώνυμος και επιστρεφόμενος , μπλουζάκι επιεικώς απαράδεκτο) που έκαναν τα χρήματα δεν τους έφτασαν παρά για κανα δυο κούτες.

Μπορεί να ακούγονται όλα αυτά περίεργα, αλλά πρέπει να γίνει κατανοητό πως δεν είναι ζήτημα των 7€ , της μπλούζας ή του chip, είναι θέμα του πως αντιλαμβάνονται κάποιοι τους συμμετέχοντες.

Ελπίζω τουλάχιστον τον απινιδωτή για την Κάλυμνο να τον αγοράσουν και τα δώρα όντως να τα μοιράσουν στον κόσμο και όχι μεταξύ τους.
Έχω την εντύπωση πως εκεί στα Νότια κάτι δεν πάει καλά , στον Ποσειδώνιο τον Απρίλιο υπήρξε περίπτωση γνωστού που πλήρωσε για χρονομετρημένο αγώνα , δεν του έδωσαν τσιπάκι και όταν τους το είπε η απάντηση ήταν κλασική Ελληνική , τι να κάνουμε τώρα.
Κρίμα γιατί το παραλιακό μέτωπο είναι υπέροχο για τρέξιμο.



Εγώ ήμουν στην αναστροφή!! .......μου είπε και "που πας ρε μαλ@κα"!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/10/2014 :  22:35:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Skakinen

Δυσάρεστο νο.1
Ο τραυματισμός του φίλου Νίκου (echetlos) στα τελευταία (όπως θα έπρεπε) μέτρα του αγώνα.
Φίλε ελπίζω να μην είναι κάτι πολύ σοβαρό και να επανέλθεις σε κανονικό ρυθμό προπονήσεων όσο γίνεται συντομότερα.
Ο χρόνος σου είναι εξαιρετικός λαμβάνοντας υπ'όψιν την γεμάτη προπονητικά εβδομάδα.




Ευχαριστώ Διονύση!
Συγχαρητήρια και σε σένα, αν και νομίζω ότι το φοβήθηκες λίγο.

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 5 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000