Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Ευρύτερος Αθλητισμός
 Υπόλοιπα Αθλήματα
 Σώβρακα και φανέλες
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 7

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/09/2014 :  10:08:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το 2002 ήμουν μέσα στο ΟΑΚΑ. Όταν το αεκάκι προηγήθηκε 1-0 και είδα την πιθανότητα να χάσουμε το πρωτάθλημα, η πρώτη μου σκέψη ήταν "ποιος τους ακούει τη Δευτέρα στο γραφείο". Προβληματίστηκα πολύ από το αυθόρμητο μιας τέτοιας σκέψης. Στο γραφείο ακολούθησαν πειράγματα, καζούρα και συνειδητοποίησα ότι το "να είμαι" Ολυμπιακός μπορεί να συνοψιστεί σε μία λέξη: ΧΑΒΑΛΕΣ.
Απλός, αγνός, παιδικός, καλαμπουρτζίδικος, περιπαικτικός χαβαλές.
Δεν έχω κανένα συμφέρον από νίκες του Ολυμπιακού, ούτε με επηρεάζουν οι ήττες του. Δεν είμαι μέλος και εδώ και πάρα πολλά χρόνια δεν πάω γήπεδο, δεν συνεισφέρω οικονομικά ούτε ένα σεντ.

Οπότε γουστάρω να κερδίζει ο Ολυμπιακός κυρίως (αν όχι μόνο) με εντελώς ανύπαρκτα πέναλτυ(ς; ) για να κανω πλακίτσα στους φίλους μου που παίρνουν στα σοβαρά το ποδόσφαιρο. Τόσο απλά, τόσο ασόβαρα.

Το πόσοι βάζελοι αλλά και παοκτσήδες έκασαν και άσπρισαν με το πέναλτυ που δεν δόθηκε στον Αστέρα, στον περσινό τελικό κυπέλλου με εντυπωσίασε. Θέλω κι άλλα τέτοια!

Να συμπληρώσουμε εδώ ότι κανένας δεν θέλει ισονομία, απλά θέλει αυτός να είναι ο από πάνω.

Όσο για τον Αστερα Τρίπολης, πιο βρώμικη και εμετική ομάδα δεν υπάρχει. Σκανδαλώδης και αδιανόητη εύνοια της διαιτησίας επί χρόνια όταν ανέβαιναν κάθε χρονιά και κατηγορία με πέναλτυ σε κάθε αγώνα βρέξει/χιονίσει, αλλά τότε δεν τους ένοιαζε η αδικία, διότι ήταν από πάνω. Ούτε ασχολήθηκαν οι φυλλάδες ποτέ. Το ευχαριστήθηκα σφόδρα το μη-πέναλτυ-μαρς σε εκείνον τον αγώνα και διότι ήταν ενάντια στον αχώνευτο Αστέρα!

(Φυσικά, όλα όσα έχουν κάνει οι κοκκαλομαρινάκηδες την μπάλα, τα ίδια έχουν κάνει και οι παυλοθανάσηδες στο μπάσκετ, προφανές και αυτό.)

ΖΗΤΩ Ο ΤΑΣΟΣ ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ!

Edited by - Rigelian on 08/09/2014 10:09:07
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Gypaetos
Elite Forum-Runner

Greece
1953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/09/2014 :  11:29:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

Ρε Fidelie, βλέπεις ακόμα στίβο; To πανηγυράκι της ντόπας; wtf, δεν σε καταλαβαίνω, πραγματικά!




Χαχαχαχαχα! Πολύ καλό και τα λέει όλα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fidelio
Master Forum-Runner



2582 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/09/2014 :  13:19:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

Ρε Fidelie, βλέπεις ακόμα στίβο; To πανηγυράκι της ντόπας; wtf, δεν σε καταλαβαίνω, πραγματικά!



Καλά αυτήν την ερώτηση τι κάνεις σε μένα; χαχα Τόσο μελάνι έχει άδικα χαθεί...αλλά ας είναι.

Η ντόπα στον στίβο δεν συνιστά σε κοινωνική υποκουλτούρα , την γηπεδική, την οπαδική και του καφενείου.

Νομίζω οτι με λιγότερες λέξεις πρέπει να τα είπα όλα. (< αυτές δεν πιάνονται ):p

...πάντως είναι εντυπωσιακό, μετά από το παραπάνω κατεβατό για το μεγάλο πλυντήριο που λέγεται ποδόσφαιρο , ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ , να το "υπερασπίζεσαι" έστω και για χαβαλέ; Παράξενο είναι. Κανονικά θα έπρεπε να συνηγορείς σε αυτό που λέμε (και λες και εσύ τελικά) οτι οποιος βλέπει σήμερα ποδόσφαιρο πρέπει να είναι βλάξ. (πάντα για χαβαλέ) χεχε






People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff

Edited by - Fidelio on 08/09/2014 13:38:46
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/09/2014 :  13:38:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τρομακτικός και θεμελιώδης ρατσισμός μεταξύ ...αθλημάτων αλλά και αυτών που τα παρακολουθούν!

Κοινωνική υποκουλτούρα, γιατί; Αν δεν σ' αρέσει το άθλημα, οκ, δεκτόν, αλλά γιατί προσπαθείς να το υποβιβάσεις κάνοντας συσχετίσεις που δεν ισχύουν;

Για τη ντόπα ισχύει ακριβώς το αντίθετο: Η ντόπα στον στίβο δίνει ΑΜΕΣΗ βελτίωση σε αυτό που κάνεις: Τρέχεις (ειδικά εδώ που το "τεχνικό" κομμάτι είναι ελάχιστο, ρίχνεις ή πηδάς (κάπως λιγότερο).

ΣΤο ποδόσφαιρο και το μπάσκετ η ντόπα είναι απλά βοηθητική: Δεν σε μαθαίνει μπάλα, δεν σε κάνει ταλέντο, δεν σε κάνει μεγαλο παίκτη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fidelio
Master Forum-Runner



2582 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/09/2014 :  13:43:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σιγά ρε Reg μην βάλουμε το ποδόσφαιρο μέσα στον αντιρατσιστικό ! χαχα... :p

Μην ανοιγεις debate για την ντοπα, είναι πολλά που δεν καταλαβαίνεις (οχι μονο εσυ) για την φυσιολογία των σπορ. Πρέπει να σου πω οτι οι θάνατοι από επο στο ποδόσφαιρο είναι περισσότεροι από τους δρόμους στον κλασικό αθλητισμό.

Πως νομίζεις οτι οι παιχτουρες στην μπαρτσελονα πηγαίνουν πανω κάτω σαν φιγουρες του play-station δηλαδή;... Η ντοπα όμως στο ποδόσφαιρο όμως δεν είναι αυτή που υποκεινεί την υποκουλτούρα, άλλοι παράγοντες είναι. Δεν κάνω εγώ λανθασμένες συσχετήσεις. :p

People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/09/2014 :  13:54:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μα για να πάνε πάνω κάτω είναι οκ, αλλά μπάλα δεν μαθαίνουν!

Για δώσε στατιστικά. Σε απόλυτο αριθμό ή αναλογικά;

Για δίδαξε και για τη φυσιολογία των σπορ!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/09/2014 :  14:03:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Για όποιον θέλει: http://s.telegraph.co.uk/graphics/projects/the-van-gaal-dossier/
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Gypaetos
Elite Forum-Runner

Greece
1953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/09/2014 :  14:36:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Fidelio

quote:
Originally posted by Rigelian

Ρε Fidelie, βλέπεις ακόμα στίβο; To πανηγυράκι της ντόπας; wtf, δεν σε καταλαβαίνω, πραγματικά!



Καλά αυτήν την ερώτηση τι κάνεις σε μένα; χαχα Τόσο μελάνι έχει άδικα χαθεί...αλλά ας είναι.

Η ντόπα στον στίβο δεν συνιστά σε κοινωνική υποκουλτούρα , την γηπεδική, την οπαδική και του καφενείου.

Νομίζω οτι με λιγότερες λέξεις πρέπει να τα είπα όλα. (< αυτές δεν πιάνονται ):p

...πάντως είναι εντυπωσιακό, μετά από το παραπάνω κατεβατό για το μεγάλο πλυντήριο που λέγεται ποδόσφαιρο , ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ , να το "υπερασπίζεσαι" έστω και για χαβαλέ; Παράξενο είναι. Κανονικά θα έπρεπε να συνηγορείς σε αυτό που λέμε (και λες και εσύ τελικά) οτι οποιος βλέπει σήμερα ποδόσφαιρο πρέπει να είναι βλάξ. (πάντα για χαβαλέ) χεχε






People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff



Κάτσε ρε μεγάλε, εδώ κάθε τρεις και λίγο βγαίνουν και κάποιοι πρωτοκλασάτοι αθλητές ντοπέ, οι μέθοδοι και τα είδη των αναβολικών όλο και εξελίσσονται, κι εσύ μας αναρτάς συνεχώς φωτογραφίες από τις "υπερπροσπάθειες" των "υπεραθλητών" στο παγκόσμιο, στα ντάιαμοντ λιγκ και δεν ξέρω γω που; ΠΟυ ειδικά στα δεύτερα όλοι σκοτώνονται για το χρήμα και τα "διαμάντια";
Έτσι ακριβώς ακούγονται αυτά που λες, απλά εσένα σ' ενοχλεί το ποδόσφαιρο, ενώ σου αρέσει ο στίβος...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/09/2014 :  14:39:02  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Συμφωνώ με το αρπακτικό όρνεο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/09/2014 :  14:41:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
+2
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/09/2014 :  15:10:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πόσες χαζομάρες μπορεί να πει κάποιος στην προσπάθειά του να παραστήσει τον ξεχωριστό....

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fidelio
Master Forum-Runner



2582 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/09/2014 :  15:18:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συζητάμε για μπάλα όχι για ντοπινγκ. Τις απόψεις μου για το ντοπινγκ δεν είναι εύκολο να τις παραθέσω εδώ. Επειδή ξέρω όμως οτι ψοφάτε να μάθετε κάντε ένα κόπο να κάνετε μια αναζήτηση , έχω τοποθετηθεί σε επιμαχα θρεντς. Ομως.

Reg η ντοπα δεν μαθαίνει τον δρομέα να τρέχει (ή τον άλτη να κάνει άλματα), όπως δεν μαθαίνει τον ποδοσφαιριστη να κλωτσάει (ή να πλέκει κ.ο.κ.) Είναι τόσο απλό. Νομίζεις πως επειδή ο αθλητής τρέχει ευθεία οτι κάνει μόνον αυτό. Τα πράγματα είναι πιο συνθετα, αλλά αυτό είναι αντικείμενο άλλης ανάλυσης τώρα. (είναι μελέτη και της φυσικής και της μηχανικής όπως και της φυσιολογίας, αυτά όλα μαζί αποτελούν το αντικείμενο της βιο-μηχανικής κλάδος για τον οποίο έχουν αναρτηθεί τόσα papers και συγγράματα όσα και για το κάθε επιμέρους απο τους παραπάνω κλάδους...)

Εδώ όμως ο αρχικός ποστερ ανέβασε έναν άρθρο το οποίο εκφράζει την παρακμή του ελληνικού ποδοσφαίρου και γενικότερα , είναι μοτίβο που επαναλαμβάνεται σε κάθε γωνιά αυτου του πλανήτη . ΚΑΙ ΕΔΩ έχουν εκπονηθεί ουκ ολιγες κοινωνιολογικές μελέτες που το ερμηνεύουν. Μας λέει κάτι αυτό;... Ναι , οι άνθρωποι είναι ηλίθιοι.

(μην χαλιέσαι , χαβαλές να γίνεται , σαν να είμαστε στο ίδιο γραφειο ντε.. )


People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff

Edited by - Fidelio on 08/09/2014 15:25:24
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Koukouvagia
Elite Forum-Runner

1662 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/09/2014 :  15:25:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Προσωπικά, όπως είπαν και παραπάνω τα παιδιά, δεν βλέπω διαφορά από το να παραμυθιαζόμαστε βλέποντας ποδόσφαιρο/μπάσκετ, ή από το να παραμυθιαζόμαστε βλέποντας στίβο.

Γενικώς μας αρέσει να παραμυθιαζόμαστε, ίσως ανάλογα με τα γούστα αλλάζει το είδος του παραμυθιού που μας αρέσει να βλέπουμε... Είμαστε ηλίθιοι ως άνθρωποι; Ίσως και να είμαστε... Είναι περισσότερο αυτοί που βλέπουν ποδόσφαιρο από εκείνους που βλέπουν στίβο; Εκεί δεν ξέρω... Δεν νομίζω όμως...

(Για την ιστορία, εμένα μου αρέσει περισσότερο το παραμύθι του στίβου! )

________________________

Το δε θες και γίνεται, θέλε το σα γίνεται...

Edited by - Koukouvagia on 08/09/2014 15:26:21
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/09/2014 :  15:27:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μα η ντόπα κάνει τον κάθε αθλητή να τρέχει πιο γρήγορα. Προφανώς και τον ποδοσφαιριστή, επίσης. Αλλά ο στιβικός αθλητής αυτό ακριβώς κάνει: Τρέχει και μόνο.
Ο ποδοσφαιριστής παίζει μπάλα.

Αλλά η ντόπα ήταν απλά μια κουβέντα στην αντιστροφή του "επιχειρήματός" σου.
Μην προσπαθείς να πείσεις κάποιον να του αρέσει ή να μην του αρέσει κάτι!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Gypaetos
Elite Forum-Runner

Greece
1953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/09/2014 :  15:33:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Fidelio

Συζητάμε για μπάλα όχι για ντοπινγκ. Τις απόψεις μου για το ντοπινγκ δεν είναι εύκολο να τις παραθέσω εδώ. Επειδή ξέρω όμως οτι ψοφάτε να μάθετε κάντε ένα κόπο να κάνετε μια αναζήτηση , έχω τοποθετηθεί σε επιμαχα θρεντς. Ομως.

Reg η ντοπα δεν μαθαίνει τον δρομέα να τρέχει (ή τον άλτη να κάνει άλματα), όπως δεν μαθαίνει τον ποδοσφαιριστη να κλωτσάει (ή να πλέκει κ.ο.κ.) Είναι τόσο απλό. Νομίζεις πως επειδή ο αθλητής τρέχει ευθεία οτι κάνει μόνον αυτό. Τα πράγματα είναι πιο συνθετα, αλλά αυτό είναι αντικείμενο άλλης ανάλυσης τώρα. (είναι μελέτη και της φυσικής και της μηχανικής όπως και της φυσιολογίας, αυτά όλα μαζί αποτελούν το αντικείμενο της βιο-μηχανικής κλάδος για τον οποίο έχουν αναρτηθεί τόσα papers και συγγράματα όσα και για το κάθε επιμέρους απο τους παραπάνω κλάδους...)

Εδώ όμως ο αρχικός ποστερ ανέβασε έναν άρθρο το οποίο εκφράζει την παρακμή του ελληνικού ποδοσφαίρου και γενικότερα , είναι μοτίβο που επαναλαμβάνεται σε κάθε γωνιά αυτου του πλανήτη . ΚΑΙ ΕΔΩ έχουν εκπονηθεί ουκ ολιγες κοινωνιολογικές μελέτες που το ερμηνεύουν. Μας λέει κάτι αυτό;... Ναι , οι άνθρωποι είναι ηλίθιοι.

(μην χαλιέσαι , χαβαλές να γίνεται , σαν να είμαστε στο ίδιο γραφειο ντε.. )


People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff



Εγώ αν δε μάθω τις απόψεις σου για τη ντόπα δεν θα κοιμηθώ απόψε...
(χαβαλές γραφείιου κι αυτό!)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 7 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000