Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Μαραθώνιος Κωνσταντινούπολης 2014
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 10

oldman
Advanced Forum-Runner



262 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/11/2014 :  11:07:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συγχαρητήρια! Από την περιγραφή σου θα έλεγα ότι έχεις ακριβώς αυτό που χρειάζεται ο Μαραθώνιος!

A little less conversation, a little more action please...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

runner1979
Senior Forum-Runner

Greece


637 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/11/2014 :  16:31:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
να στε καλά παιδιά, ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια

πάντως η αλήθεια είναι πως προς το παρόν έχω ξενερώσει με τον μαραθώνιο αυτή η νέα ατυχία της τελευταίας στιγμής ψυχολογικά με έχει κουράσει υπερβολικά. Σε ένα μήνα που θα έχω αναρρώσει πλήρως από τον τραυματισμό και θα μπορώ να τρέχω και πάλι κανονικά, θα αξιολογήσω την κατάσταση και θα κρίνω αν αξίζει πραγματικά να μπαίνω στην διαδικασία προπόνησης για τα 42. Η καταπόνηση κατά την διάρκεια είναι μεγάλη και όταν έρχονται τέτοιες ατυχίες και μάλιστα από εξωγενείς παράγοντες σε κάνει να αναρωτιέσαι αν πραγματικά αξίζει πόσο μάλλον όταν αυτά συμβαίνουν επανειλημμένα και με μαθηματική ακρίβεια
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sugar
Elite Forum-Runner

Greece


2249 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2014 :  02:47:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ANASTASIOS

Μπράβο Θύμιο.Πολλά πολλά συγχαρητήρια.Επιτέλους έσπασε και αυτό έγινε και μέσα στην πόλη.Πάμε γερά για πιό ψηλά τώρα.SUZIPA ολέ...

Μή φοβάσαι άν προχωρείς αργά.Να φοβάσαι αν μένεις ακίνητος.



Ευχαριστω πολυ φιλε Αναστασιε!!!!


"SUGAR"..TO ΑΡΓΑ ΔΙΟΡΘΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΠΟΤΕ!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sugar
Elite Forum-Runner

Greece


2249 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2014 :  02:48:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by zoro

Θύμιο η SUZIPA απαιτεί μόλις μπορέσεις φωτογραφίες!!


Aχχχχ και να μπορουσα!!!!
Στο facebook εχω πολλες!!!!

"SUGAR"..TO ΑΡΓΑ ΔΙΟΡΘΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΠΟΤΕ!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sugar
Elite Forum-Runner

Greece


2249 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2014 :  23:51:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
36 ος Διεθνης Μαραθωνιος Κωνσταντινουπολης !!!!!
Πρωινο ξυπνημα 05.30 και πρωινο στο ξενοδοχειο μας www.Hamidiyehotel.com
(ψωμι..βουτηρο...μελι...ταχινι...καφε!!! )
Με τα ποδια στην Αγια Σοφια για την μετακινηση με λεοφορεια στην εκκινηση....Αρκετος κοσμος συνεχομενα λεοφορεια συνωστισμος κανενα προβλημα...Οκτω παρα στην εκκινηση...κοσμος πολυς για Μαραθωνιο 15 αρι και 10 αρι....πολλες χημικες wc με κοσμο αλλα εγω στη φυση!!!
Πριν την εκκινηση απο εξεδρα ο Δημαρχος της Πολης δυνατα στα μεγαφωνα με την μπαντα ο Εθνικος Υμνος της Τουρκιας ...Καγκελο οι Τουρκοι αθλητες να τραγουδανε δυνατα!!!! ΠΡΟΒΛΗΜΑ η εκκινηση Μαραθωνιου και 15 αριου μαζι....οπως επισης και το οτι δεν υπηρχαν μπλοκ εκκινησης....
Εγω προσωπικα εσπρωξα αρκετους κανοντας οτι εψαχνα καποιον και βρεθηκα στην μεση περιπου!!!!

"SUGAR"..TO ΑΡΓΑ ΔΙΟΡΘΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΠΟΤΕ!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/11/2014 :  00:07:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Θερμά συγχαρητήρια σε όλους, όπως βέβαια σε εσένα Ευθύμη για το personal <3.30

Εντατικά μαθήματα για το πως μπαίνουν οι φωτογραφίες, γιατί όταν γίνει το personal <3.20, δεν θα τις βάλω! :- ) http://forum.runningnews.gr/topic.asp?TOPIC_ID=7884

Βάζω όλες όσες βρήκα στο προφίλ σου, ακόμη και τον χάρτη.



























Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sugar
Elite Forum-Runner

Greece


2249 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/11/2014 :  00:11:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
εκκινηση και σε λιγο στο πρωτο χιλιομετρο μπαινουμε στην Γεφυρα του Βοσπορου...μοναδικη εμπειρια τρεχοντας απο την Ασια να μπαινεις Ευρωπη!!!! Η γεφυρα ηταν 1560 μετρα ευτυχως ειμουνα σε γκρουπ που τρεχαμε με 5 λεπτα το χιλ...το πηρα σαν ζεσταμα ειχε πολυ κοσμο συνοστισμος!!!παω στο 4.50...περναμε μπροστα απο το Ντολμα Μπαξε σ ολη την διαδρομη Τουρκικες Σημαιες και σημαιες με τον Κεμαλ!!!Πρωτο περασμα στο 5 αρι..23.53 λεω στο 10 αρι θα δουμε!!!!Περναμε ολο παραλια γηπεδο Μπεσικτας..βρισκω φιλο και συναθλητη τρεχουμε μαζι.... την δευτερη γεφυρα και στριβουμε δεξια παραλιακα στον Κερατιο Κολπο με περασμα στο 10 αρι47.41 παμε καλα!!! Περναμε και αναστροφη περιοχη στο Φαναρι...απο το Πατριαρχειο...15 αρι στο 01.11 56 και να...ΠΡΟΒΛΗΜΑ μπροστα μας οι του 15 αριου ευτυχως με λιγα σπρωξιματα τους περασαμε ....αυτοι ευθεια εμεις στριβουμε δεξια μπαινουμε στην πολη και στο 18 στο Υδραγωγειο η πρωτη ανηφορα περιπου 600 με 700 μετρα και μετα κατηφορα να βγουμε και πιλι παραλιακα στον Βοσπορο...περασμα 20 αρι 01.36.42 παμε καλα!!!!

"SUGAR"..TO ΑΡΓΑ ΔΙΟΡΘΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΠΟΤΕ!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sugar
Elite Forum-Runner

Greece


2249 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/11/2014 :  00:32:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παραλιακα στην θαλασσα του Βοσπορου γλυκο αερακι με ενα ψιλο πρωτοβροχη 15 βαθμους θερμοκρασια ιδανικες συνθηκες αγωνα ...παμε στο 25 αρι με περασμα 02.01.10.και ο φιλος αρχισε να φυγει τον εχω στα 10 μετρα τωρα για λαγο!!! Η δευτερη αναστροφη καλη ευκαιρια να βλεπεις απο απεναντι αθληταραδες να τρεχουν σαν αλογα...και βεβαια φιλους και γνωστους να χαιρετανε....παραλιακα του Βοσπορου και λεω στο 30 θα δω τι θα κανω τελικα!!! Περασμα 2.26.10 ενα λεπτο καλυτερα απο τον Μαραθωνιο Πελλας αραααα παμε για ρεκορ!!!!Μεχρι το 35 αρχισα να κουραζομαι...αρνητικες σκεψεις με περναει το μπαλονι λαγος του 3.30 με περναει ενας φιλος και μου φωναζει μην αφηνεις το μπαλονι...μην αφηνεις τον στοχο....περασμα 35 αρι 02.52.48 ...αρχισε να απομακρυνεται ο λαγος αρχισα να πεφτω...σωματικα και ψυχολογικα και καπου στο 36 μου φωναζει η Ειρηνη μια κοπελα του ΣΔΥ που δεν ετρεχε " παμε sugar δυνατα πας για 03,30.."και αρχιζω να ξανασκεφτομαι να κανω ανασυνταξη δυναμεων παιρνοντας ενα τζελακι και ενα κυβο ζαχαρης που μου δωσανε στον σταθμο!!!!

"SUGAR"..TO ΑΡΓΑ ΔΙΟΡΘΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΠΟΤΕ!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sugar
Elite Forum-Runner

Greece


2249 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/11/2014 :  00:46:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ηταν 12 η ωρα περιπου και παραλικα της Πολης διπλα στα τειχοι...Κερκοπορτα....αρχιζουν οι Ιμαμηδες στα Τζαμια να φωναζουν ολοι μαζι για προσευχη....και κατι παθαινω!!!!!
Ανεβαζω ...λεω δεν γινεται σημερα θα γραφτει ιστορια στην Πολη....Αρχιζω να περναω κοσμο...περασμα στο 40 αρι 03.16.55 λεω εδω ειμαι εχω και την ανηφορα στο τελος...ολα καλα εχω δυναμεις αδιαφορω για την κουραση καρδιοαναπνευστικα ειμαι καλα κανω λογαριασμους μπαινουμε στο παρκο αρχιζει η καλη ανηφορα 600..700 μετρα..μαζι με εναν Αιγυπτιο που ετρεχε με την σημαια του και συνεχως να φωναζει φακ φακ...και εγω να δινω...να δινω φτανοντας στην κορυφη δεξια μια πινακιδα να λεει αλλα 400 μετρα για τερματισμο μπαινουμε πλακοστρωτο κοσμος πολυς φωνες φορτσα Ελλαδαρα...βλεπω Αγια Σοφια βλεπω ωρολοι λεω μεσα ειμαι στον στοχο...και κανω τερματισμο δωστα ολα στα κοκκινα...

"SUGAR"..TO ΑΡΓΑ ΔΙΟΡΘΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΠΟΤΕ!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sugar
Elite Forum-Runner

Greece


2249 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/11/2014 :  01:01:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΜΟΝΑΔΙΚΗ εμπειρια μεγαλη συγκηνηση ο τερματισμος μπροστα στην Αγια Σοφια...το Garmin εγραψε 42.495 m... και χρονος 03.29.43 ....μεικτο!!!
ΑΡΑ καθαρος χρονος 03.29.39 ΝΕΟ ΑΤΟΜΙΚΟ ΡΕΚΟΡ !!!!
516 ος απο τους 4163 αθλητες στην γενικη...
58 ος απο τους 585 κατηγοριας 50-54...
13 ος Ελληνας απο τους 134 Ελληνες...
1 ος Ελληνας στην κατηγορια μου 50-54 !!!!!
Η ευλογια ευχη του Παναγιωτατου...η αυρα της Βασιλευουσας εφεραν νεο ατομικο ρεκορ!!!
Λοιπον....η διαδρομη δεν ειναι επιπεδη αρα οχι για εναν που παει για καλο χρονο.....
Τροφοδοσια αγωνα....νερα σε μικρα μπουκαλακια 150 ml..καθε 2,5 και 5 χιλ....κοματια μηλο και μπανανα...σφουγγαρια με νερο....και στο τελος ενας τυπος στο 35 να δινει ενα ενα τζελακι...κυβους ζαχαρη....και καθολου.....μα καθολου πουθενα ισοτονικο!!!!!

"SUGAR"..TO ΑΡΓΑ ΔΙΟΡΘΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΠΟΤΕ!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sugar
Elite Forum-Runner

Greece


2249 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/11/2014 :  01:15:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τωρα θα μου πεις με 20 ευρω εγγραφη στον μαραθωνιο...να σου δινουν σακκο.....τεχνικη μπλουζα αντιντας ντραι φιτ.με το λογοτυπο του μαραθωνιου...τσιπακι...και μπουκαλι της ταπεργουερ για νερο...και στον τερματισμο αλλη σακουλα με αλλο μπλουζακι οκ μακο....με μπανανα σοκολατα μεταλιο...χυμο...νερο...νομιζω ειναι πολλες παροχες!!!!
Μου εκανε εντυπωση οτι ειναι ο μοναδικος μαραθωνιος που εβγαλε αποτελεσμτα με καθαρους χρονους και καθαρη καταταξη αθλητων ΕΥΓΕ!!!!
Σας ευχαριστω ολους μαζι και εναν εναν ξεχωριστα για την θετικη σας ενεργεια σας ευχομαι ΥΓΕΙΑ!!!!
Κραταω στην μνημη μου την υπεροχη διαδρομη στην Βασιλευουσα...την ιστορια της....τον τερματισμο στην Αγια Σοφια το νεο μου ρεκορ!!!
Προτεινω τον αγωνα στο καλενταρι σας γιατι τελικα τα θετικα ειναι περισσοτερο απο τ αρνητικα....και τα θετικα θα μεινουν για παντα στην ΖΩΗ ΣΑΣ !!!!!!

"SUGAR"..TO ΑΡΓΑ ΔΙΟΡΘΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΠΟΤΕ!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/11/2014 :  01:51:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
συγκινητικες στιγμες! ομορφες εικονες, ομορφη περιγραφη, απολυτα πετυχημενος αγωνας... δεν εχω λογια!!! να εισαι υγιης να το επαναλαβεις!!! αξιος!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimos
Newbie Forum Runner

Greece
23 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/11/2014 :  06:07:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπράβο Ευθύμη και τώρα το 3:20 είναι κοντά,καλή ξεκούραση τώρα μέχρι τον επόμενο αγώνα !!!!!!!!!!!!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratos2012
Newbie Forum Runner

Greece


14 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/11/2014 :  10:58:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
μηπως μπορεις να γραψεις το site που βρηκες τις φωτο απο τον τερματισμο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/11/2014 :  16:35:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπράβο Θύμιο και για την περιγραφή!!
Πάντα τέτοια.
Η φωτό που κοιτάς το...ρολόι στον τερματισμό όλα τα λεφτά!!
Ήταν όμως γραφτό να πάνε όμως όλα "κατ'ευχήν" στην Αγιά-Σοφιά!!!
Πάντως απ'ότι βλέπω απόβαση κάνατε στην Πόλη!!
Μπράβο σε όλα τα παιδιά!

Υ.Γ.:......και τώρα πές'μας τι σας δώσανε να πιείτε στο Πατριαρχείο περνώντας
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 10 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000