Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Μαραθώνιος Κωνσταντινούπολης 2014
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 10

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/11/2014 :  10:06:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μαραθώνιος στο Belfast!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sugar
Elite Forum-Runner

Greece


2249 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/11/2014 :  13:35:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
LEON-T....Ευχαριστω πολυ ...να σαι καλα!!!!!!
Mc Manaman... Μου δεινεις καλες ιδεες !!!!!


"SUGAR"..TO ΑΡΓΑ ΔΙΟΡΘΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΠΟΤΕ!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Peter L
Senior Forum-Runner

696 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/06/2015 :  19:20:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το πάσχα βρέθηκα στην πατρίδα μου στον ΈΒΡΟ και πίνοντας καφέ με έναν καλό φίλο λέγαμε όσα έγιναν στον Μαραθώνιο της Θεσσαλονίκης.Κάποια στιγμή του λέω
-σε περιμένω στην κλασσική,
-ουτε για πλάκα μου λέει μετά από αυτό που έπαθα πέρσι, αν θέλεις πάμε Κωνσταντινούπολη.
Άρχισα να το δουλεύω στο μυαλό μου ,μπαίνω για εισιτήρια πριν 10 μέρες και βλέπω τιμή 85 ευρώ με aegean με επιστροφή,άδεια από την γυναίκα και σχέδια για Κωνσταντινούπολη.Ταυτόχρονα έπεισα και έναν άλλο φίλο και αρχίζω χαλαρά την αναζήτηση πληροφοριών.

Για αρχή θέλω να κάνω 2 ερωτήσεις

1) Έχω τρέξει κλασσική και Θεσσαλονίκη ,που περίπου κυμαίνεται από βαθμό δυσκολίας?
2)σκέφτομαι να περιμένω να ενταχθώ σε κάποιο γκρουπ από Θράκη ώστε να γλιτώσω χρήματα από τις μεταφορές σε αξιοθέατα .Σαν λύση όσοι έχετε πάει την βρίσκεται ορθή ή να κλείσω από τώρα ξενοδοχείο για 2 άτομα?

ευχαριστώ Πέτρος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dargyropoulos
Forum-Runner

Greece
132 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/06/2015 :  21:58:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
πότε είναι;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Peter L
Senior Forum-Runner

696 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/06/2015 :  09:10:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μια βδομαδα μετα την κλασσικη. 15/11/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gioge
Forum-Runner

Greece
89 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/06/2015 :  13:51:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Peter L

Το πάσχα βρέθηκα στην πατρίδα μου στον ΈΒΡΟ και πίνοντας καφέ με έναν καλό φίλο λέγαμε όσα έγιναν στον Μαραθώνιο της Θεσσαλονίκης.Κάποια στιγμή του λέω
-σε περιμένω στην κλασσική,
-ουτε για πλάκα μου λέει μετά από αυτό που έπαθα πέρσι, αν θέλεις πάμε Κωνσταντινούπολη.
Άρχισα να το δουλεύω στο μυαλό μου ,μπαίνω για εισιτήρια πριν 10 μέρες και βλέπω τιμή 85 ευρώ με aegean με επιστροφή,άδεια από την γυναίκα και σχέδια για Κωνσταντινούπολη.Ταυτόχρονα έπεισα και έναν άλλο φίλο και αρχίζω χαλαρά την αναζήτηση πληροφοριών.

Για αρχή θέλω να κάνω 2 ερωτήσεις

1) Έχω τρέξει κλασσική και Θεσσαλονίκη ,που περίπου κυμαίνεται από βαθμό δυσκολίας?
2)σκέφτομαι να περιμένω να ενταχθώ σε κάποιο γκρουπ από Θράκη ώστε να γλιτώσω χρήματα από τις μεταφορές σε αξιοθέατα .Σαν λύση όσοι έχετε πάει την βρίσκεται ορθή ή να κλείσω από τώρα ξενοδοχείο για 2 άτομα?

ευχαριστώ Πέτρος

Δεν έχω συμμετάσχει αλλά επειδή το'χω ψάξει εκτεταμένα γιατί ψάχνω τον επόμενο αγώνα εξωτερικού :
σε βαθμό δυσκολίας πολύ πιο εύκολη από κλασσική , πιο δύσκολη όμως από Θεσ/νίκη.Από τιμές όπως και να'χει μια εκδρομή στη Πόλη είναι VFM!!!(οι τιμές στο booking.com σε ξενοδοχείο για 2 άτομα είναι πολύ χαμηλές!!!)


Η Πόλη εξαιρετικός τουριστικός προορισμός , πολλοί Έλληνες κάθε χρόνο τον συνδυάζουν με εκδρομή και συμμετοχή στο μαραθώνιο και στους διάφορους αγώνες που γίνονται παράλληλα(10 και 15 χλμ).Πέρυσι πρέπει να ήταν συνολικά πάνω από 300 . Κανονική απόβαση !

Αγωνιστικά η διαδρομή είναι όμορφη , η οργάνωση όμως φαντάζει φτωχή σε σχέση με άλλους διεθνείς μαραθωνίους. Κριτικές εδώ:http://www.marathonguide.com/races/MoreReviews.cfm?MIDD=1004141116&Page=1

Οι πιο πολλοί αναφέρονται στην ανυπαρξία θεατών , τη δυσκολία μεταφοράς στην εκκίνηση (πολύ λίγα λεωφορεία),την ταυτόχρονη εκκίνηση του αγώνα των 15 χλμ μαζί με το μαραθώνιο με μποτιλιάρισμα στη γέφυρα του Βοσπόρου, και τη χαμηλή ποιότητα των (δ)εθελοντών. Προσωπικά στη Πόλη θα πάω σα τουρίστας και θα προτιμήσω για μαραθώνιο μια κανονική ευρωπαϊκή πόλη μάλλον την Άνοιξη(μεταξύ Βιέννης - Βαρκελώνης-Ροττερνταμ - Ρώμης - Πράγας!!) .
Ας απαντήσει βέβαια και κάποιος που έχει συμμετάσχει.

Αν τρέχεις είσαι δρομέας.Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορα ή πόσο μακριά. Δεν έχει σημασία αν σήμερα είναι η πρώτη σου μέρα ή αν τρέχεις για 20 χρόνια. Δε χρειάζεται να περάσεις τεστ , ν' αποκτήσεις κάποια άδεια ή κάρτα μέλους. Απλώς τρέχεις.

Edited by - gioge on 13/06/2015 14:11:59
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/06/2015 :  14:39:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ίσως να είμαι και γώ φέτος στον μαραθώνιο της Πόλης..
Όσο για τον αγώνα ένα είναι σίγουρο.....είναι πολύ πιο εύκολος απο κλασσική!!
Ο Θύμιος με τον runner πρίν έχουν λεπτομέρειες, η πιο σημαντική μάλλον είναι
ότι στην εκκίνηση πάς μπροστά (εαν πας για χρόνο φυσικά) και ότι έχουν κάθε 2,5
μπουκαλάκια με νερό!!
Θεωρώ ότι όποιος κάνει προτοιμασία για κλασσική και τρέξει τελικά στην Πόλη θα
πάει ανέλπιστα καλά!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/06/2015 :  14:44:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Η Pegasus έχει με 65 € απο Αθήνα, απλά πας στο αεροδρόμιο της ασιατικης πλευράς
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Peter L
Senior Forum-Runner

696 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/06/2015 :  17:47:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by zoro

Η Pegasus έχει με 65 € απο Αθήνα, απλά πας στο αεροδρόμιο της ασιατικης πλευράς


@ζορο ευχαριστώ πολύ,μπορεί να τα πούμε στην Πόλη,είπαμε μια κουβέντα στον Μέγα Αλέξανδρο όταν σας προσπέρασα κάπου στο 6ο με τον Λεωνίδα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratos2012
Newbie Forum Runner

Greece


14 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/06/2015 :  18:01:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ετρεξα περυσι στην πολη και εκανα ατομικο ρεκορ. η διαδρομη ειναι ευκολη. σχεδον επιπεδη διαδρομη ελαχιστες ανηφορες μονο τα τελευταια 2,5 κμ δυσκολα που απο το επιπεδο της θαλασσας ανεβαινεις στην αγια σοφια. ιδιαιτερος τερματισμος για εμας τους ελληνες. περυσι ειχαν οργανωθει εκδρομες απο γιαννιτσα, πτολεμαιδα, γιαννενα και θεσσαλονικη νομιζω και στον τερματισμο ακουγες μονο τους ελληνες.
προβληματα: μετρια οργανωση, προβλημα με τα λεωφορεια που σε πηγαιναν στην εκκινηση (ο ενας πανω στον αλλο)στην εκκινηση πρεπει να χωθεις μπροστα πανω στη γεφυρα περπατουσαμε σε καποια σημεια γιατι δεν εχει μπλοκ-ταυτοχρονη εκκινηση μαραθωνιου και 15κμ, στενευει καπου ο δρομος και πολλοι τουρκοι βγαζαν φωτογραφιες, χωρις ισοτονικα και καθολου θεατες εκτος του τερματισμου
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

thestria
Forum-Runner

Greece
174 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/06/2015 :  19:01:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Να σας πω και εγώ τις εντυπώσεις μου από τον Μαραθώνιο της Πόλης (αγώνας 2014)
+ ωραία διαδρομή, αν και βαρετή μετά από το 21 χλμ περίπου
+ εύκολη διαδρομή
+ συμβολικό σημείο τερματισμού
- ελάχιστοι θεατές στην μεγαλύτερη διαδρομή
- απαράδεκτη διαδικασία μεταφοράς στην εκκίνηση
- ελάχιστες, βρομερές τουαλέτες στην εκκίνηση
- σε μερικά σημεία ανεφοδιασμού χωρίς νερό (έπαιρναν τα τελειωμένα και τα γέμιζαν από μεγαλύτερα μπουκάλια)
- κακός χαμός στην εκκίνηση από κόσμο, δρομείς και άσχετους

Είναι μία καλή εναλλακτική επιλογή για φθινοπωρινό μαραθώνιο. Αν σταθείς στα θετικά του αγώνα, θα περάσεις καλά. Άλλωστε μετά από 42 χλμ όλα σου φαίνονται μικρά...


Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/06/2015 :  20:48:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Επειδή ψάχνω για μαραθώνιο στο εξωτερικό αυτό φθινόπωρο έψαχνα γνώμες σε διάφορα sites, τα περισσότερα ήταν αμερικάνικα και οι περισσότεροι που είχαν γράψει γνώμες είχαν πολύ καλές εντυπώσεις για την Πόλη, αλλά όλοι είχαν παράπονα για τη διοργάνωση. Νομίζω ότι για φθινόπωρο οι καλύτερες επιλογές είναι της Φρανκφούρτης και του Άμστερνταμ και για φέτος μάλλον θα προτιμήσω το δεύτερο, λόγω του ότι έχει περισσότερες επιλογές για μικρότερες αποστάσεις που θέλει και η υπόλοιπη παρέα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/06/2015 :  01:54:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Νομίζω ότι για διαφόρους λόγους ο συγκεκριμένος μαραθώνιος η "προορισμός" δεν είναι συγκρίσιμος με κανέναν άλλο, ίσως μόνο με την....κλασσική!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/06/2015 :  02:01:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
και μάλλον προσωπικά (ίσως επειδη την ξέρω την Πόλη πάντα με "φασαρία απο κόσμο) ένας λόγος που θέλω να κάνω την διαδρομή είναι ότι απ'ότι διαβάζω δεν έχει θεατές!!!!!........είναι ευκαιρία πρωτού κ@βλώσουνε με το τρέξιμο και οι γείτονες..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Peter L
Senior Forum-Runner

696 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/07/2015 :  11:31:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα σας,θέλω να κάνω 2-3 ερωτήσεις
χθες προσπάθησα να κάνω εγγραφή και μου βγάζει σφάλμα,δεν έχει αρθεί ο περιορισμός για χρήση καρτών στο εξωτερικό?
μπορώ να κάνω την εγγραφή με χρεωστική κάρτα όταν εξομαλυνθεί η κατάσταση με τις τράπεζες?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 10 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000