Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 USPS - Με έπιασε το τελωνείο για το ρολόι suunto
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 2

inershado
Newbie Forum Runner

15 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/10/2014 :  00:44:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν νομίζω ότι χρειάζεται πλέων να ψάχνεις σε site εκτός ευρωπαϊκής ένωσης για να βρεις οποιονδήποτε αθλητικό εξοπλισμό τουλάχιστον (για άλλου είδους αγορές μπορεί. Δεν έχω ψάξει για να ξέρω). Τα τελευταία 2-3 χρόνια που ψάχνω εντατικά για εξοπλισμό τύπου παπούτσια ή ρούχα ή ρολόι κτλ, έχω βρει πάρα πολλά site τα οποία και γυρνάω ανά περιόδους και μπορώ να πω ότι έχω πετύχει πάρα πολλές ευκαιρίες.

Το μόνο που χρειάζεται είναι ΥΠΟΜΟΝΗ και συχνό τσεκάρισμα. Για να σου δώσω να καταλάβεις, η τελευταία μου αγορά είναι το POLAR V800 HR το οποίο και πέτυχα στο simplyrun.co.uk στα 325 ευρώ. Έψαξα λίγο και βρήκα ότι είναι αξιόπιστο site οπότε και το παρήγγειλα. Σε μια εβδομάδα μου ήρθε και περιττό να πω ότι μετα από 4-5 μέρες που κοίταξα πάλι, το είχαν εξαφανίσει από το site.

Ενδεικτικά θα σου έλεγα ότι μπορείς να κοιτάς τα.
Ποιο γνωστά:
www.startfitness.co.uk
www.sportsshoes.com

και τα λιγότερο γνωστά αλλά θαυματουργά:
www.21run.com
www.simplyrun.co.uk
www.wiggle.co.uk
www.bike-discount.de
www.bike24.com
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

denvas
Advanced Forum-Runner

Greece


260 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/10/2014 :  08:21:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
οσες φορές αγόρασα αντικείμενα κάτω των 200$, ήρθαν χωρίς πρόβλημα στα Ελτα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

petransfhp
Advanced Forum-Runner

296 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/10/2014 :  16:06:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by inershado

Δεν νομίζω ότι χρειάζεται πλέων να ψάχνεις σε site εκτός ευρωπαϊκής ένωσης για να βρεις οποιονδήποτε αθλητικό εξοπλισμό τουλάχιστον (για άλλου είδους αγορές μπορεί. Δεν έχω ψάξει για να ξέρω). Τα τελευταία 2-3 χρόνια που ψάχνω εντατικά για εξοπλισμό τύπου παπούτσια ή ρούχα ή ρολόι κτλ, έχω βρει πάρα πολλά site τα οποία και γυρνάω ανά περιόδους και μπορώ να πω ότι έχω πετύχει πάρα πολλές ευκαιρίες.

Το μόνο που χρειάζεται είναι ΥΠΟΜΟΝΗ και συχνό τσεκάρισμα. Για να σου δώσω να καταλάβεις, η τελευταία μου αγορά είναι το POLAR V800 HR το οποίο και πέτυχα στο simplyrun.co.uk στα 325 ευρώ. Έψαξα λίγο και βρήκα ότι είναι αξιόπιστο site οπότε και το παρήγγειλα. Σε μια εβδομάδα μου ήρθε και περιττό να πω ότι μετα από 4-5 μέρες που κοίταξα πάλι, το είχαν εξαφανίσει από το site.

Ενδεικτικά θα σου έλεγα ότι μπορείς να κοιτάς τα.
Ποιο γνωστά:
www.startfitness.co.uk
www.sportsshoes.com

και τα λιγότερο γνωστά αλλά θαυματουργά:
www.21run.com
www.simplyrun.co.uk
www.wiggle.co.uk
www.bike-discount.de
www.bike24.com




Όντως έχει εξαφανιστεί!
Αλλά και να το έβρισκα σε αυτήν την τιμή, δεν ξέρω εάν θα το αγόραζα.
Δεν είναι λίγο ρίσκο; τι γίνεται με την εγγύηση εάν γίνει η στραβή;
Γιατί ο αντιπρόσωπος στην Ελλάδα μου είπε ότι δεν ασχολείται με ρολόγια που έχουν αγοραστεί από έξω!
Εσύ πως το σκέφτηκες;

Βασικά μεγάλη η βοήθεια σου διότι το μόνο που βρήκα να αξίζει είναι το suunto ambit 2s, kai έψαχνα κάποιο site από Ευρώπη να το παραγγείλω λόγω υποστήριξης της Suunto στο θέμα εγγύησης ανεξαρτήτου τρόπου αγοράς.

Αλλά αυτό το V800 ρε παιδί μου είναι πολύ όμορφο, στα 400μεHR να το πάρω από Ελλάδα; τα διπλά λεφτά ρε γαμώτο...

Σόρυ για το off topic.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

inershado
Newbie Forum Runner

15 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/10/2014 :  17:53:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κοίταξε να δεις. Είναι ακριβός αυτό που είπε ένα παλικάρι ποιο πάνω. Είναι το θέμα κατά πόσο είσαι διατεθειμένος να ρισκάρεις σε σχέση με το κέρδος που έχεις. Εγώ τα έβαλα κάτω και είπα, από το να το πάρω 450 Ε, προτιμώ να το πάρω 330 Ε, και να κερδίσω 120 Ε ρισκάροντας. Τώρα αν πάθει τίποτα, στην χειρότερη το φτιάχνω με δικά μου έξοδα και στην καλύτερη απευθύνεσαι στο site που το πήρες και αναλαμβάνεις το κόστος αποστολής του πίσω.

Πρόσφατα είχα αγοράσει και το Fenix 2 από ebay και κατάστημα στο Ισραήλ, μου ήρθε χωρίς τελωνείο και το πλήρωσα μαζί με το HR monitor 350 Ε. Τώρα ετοιμάζομαι να το πουλήσω. Τελικά δεν μου έκανε αφού με δυσκολεύει η χρήση του και πήρα το Polar το οποίο για αυτούς που κάνουν απλά τρέξιμο και ίσος ποδήλατο ή κολύμπι, είναι απλά τέλειο.
Πάντος άμα φέρνει γύρες συχνά αυτά τα site που σου έδωσα, σίγουρα θα βρεις πολλές ευκαιρίες.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

roberto4carlos
Advanced Forum-Runner



421 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/10/2014 :  11:17:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Λοιπόν λοιπόν, επιτέλους το suunto μου ήρθε στα χέρια μου. Τον εκτελωνισμό τον κάνουν τα ΕΛΤΑ, οπότε το μόνο που έκανα είναι να στείλω με φαξ στο τελωνείο αντίγραφο της κίνησης paypal και του order. Από δασμούς πλήρωσα 23%φπα και 10 ευρώ επιπλέον, που πραγματικά δεν φαίνεται πως προκύπτει. Αρα το τελωνείο μου κράτησε 73ε και τα ΕΛΤΑ άλλα 12 για εξοδα εκτελωνισμού. Σύνολο 83, τα οποία τα έδωσα στο υποκατάστημα των ΕΛΤΑ.

Αυτά!

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/10/2014 :  12:08:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
προσφατα εκανα μεσω ενος φιλου , την αγορα των παπουτσιων μου απο ταιβαν. δεν ηξερα ουτε για τελωνεια. μαρκαραμε το gift και η τιμη μεσω ελτα (κρατικα ταχυδρομεια)ηταν 90ε... ημ/νια παραδοσης ηταν το αργοτερο 6/10. τελικα το ειδοποιητηριο το λαβαμε στις 9/10 αν θυμαμαι καλα. μεσω του τρακ ναμπερ παρατηρησα οτι εμεινε στο τελωνειο της αθηνας μια εβδομαδα και αλλο τοσο στης θεσνικης. εκει με ζωσαν τα φιδια αφου ειδα το παρον θεμα και αρχισα να ανησυχω για το τι θα κληθω να πληρωσω αφου δεν ειχα τη χρονικη πολυτελεια να ακυρωσω και να ξαναπαραγγειλω απο ευρωπη. τελικα το παραλαβαμε χωρις καμμια επιβαρρυνση. στα συν της συναλλαγης με τον ταιβανεζο ειναι πως στα παπουτσια μεσα ειχε καλουπακια απο χαρτονι για το toe box που στην Ελλαδα τα στουμπωνουν στην εφημεριδα, και μου εστειλε και ενα ζευγαρι δρομικες καλτσες της asics δωρο (μας ειχε ενημερωσει απο νωριτερα μεσω email στον φιλο μου οτι θα μας εβαζε μεσα extra gift)!!! οταν ο φιλος πηγε να παραλαβει το δεμα ο υπαλληλος του εξηγησε πως η επιλογη των δεματων για ελεγχο-εκτελωνισμο γινεται RANDOM....!!!!! τα συμπερασματα δικα σας!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratus
Elite Forum-Runner

Greece
2382 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/10/2014 :  12:30:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by kalogeridis

προσφατα εκανα μεσω ενος φιλου , την αγορα των παπουτσιων μου απο ταιβαν. δεν ηξερα ουτε για τελωνεια. μαρκαραμε το gift και η τιμη μεσω ελτα (κρατικα ταχυδρομεια)ηταν 90ε... ημ/νια παραδοσης ηταν το αργοτερο 6/10. τελικα το ειδοποιητηριο το λαβαμε στις 9/10 αν θυμαμαι καλα. μεσω του τρακ ναμπερ παρατηρησα οτι εμεινε στο τελωνειο της αθηνας μια εβδομαδα και αλλο τοσο στης θεσνικης. εκει με ζωσαν τα φιδια αφου ειδα το παρον θεμα και αρχισα να ανησυχω για το τι θα κληθω να πληρωσω αφου δεν ειχα τη χρονικη πολυτελεια να ακυρωσω και να ξαναπαραγγειλω απο ευρωπη. τελικα το παραλαβαμε χωρις καμμια επιβαρρυνση. στα συν της συναλλαγης με τον ταιβανεζο ειναι πως στα παπουτσια μεσα ειχε καλουπακια απο χαρτονι για το toe box που στην Ελλαδα τα στουμπωνουν στην εφημεριδα, και μου εστειλε και ενα ζευγαρι δρομικες καλτσες της asics δωρο (μας ειχε ενημερωσει απο νωριτερα μεσω email στον φιλο μου οτι θα μας εβαζε μεσα extra gift)!!! οταν ο φιλος πηγε να παραλαβει το δεμα ο υπαλληλος του εξηγησε πως η επιλογη των δεματων για ελεγχο-εκτελωνισμο γινεται RANDOM....!!!!! τα συμπερασματα δικα σας!!!!


Ποια συμπερασματα να βγαλουμε,αφου το εχουμε γραψει οτι ο ελεγχος ειναι τυχαιος στα ΕΛΤΑ.

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
O σοφός παίρνει περισσότερα από τον εχθρό του από ότι ο χαζός από το φίλο του.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/10/2014 :  15:30:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by kalogeridis

προσφατα εκανα μεσω ενος φιλου , την αγορα των παπουτσιων μου απο ταιβαν. δεν ηξερα ουτε για τελωνεια. μαρκαραμε το gift και η τιμη μεσω ελτα (κρατικα ταχυδρομεια)ηταν 90ε... ημ/νια παραδοσης ηταν το αργοτερο 6/10. τελικα το ειδοποιητηριο το λαβαμε στις 9/10 αν θυμαμαι καλα. μεσω του τρακ ναμπερ παρατηρησα οτι εμεινε στο τελωνειο της αθηνας μια εβδομαδα και αλλο τοσο στης θεσνικης. εκει με ζωσαν τα φιδια αφου ειδα το παρον θεμα και αρχισα να ανησυχω για το τι θα κληθω να πληρωσω αφου δεν ειχα τη χρονικη πολυτελεια να ακυρωσω και να ξαναπαραγγειλω απο ευρωπη. τελικα το παραλαβαμε χωρις καμμια επιβαρρυνση. στα συν της συναλλαγης με τον ταιβανεζο ειναι πως στα παπουτσια μεσα ειχε καλουπακια απο χαρτονι για το toe box που στην Ελλαδα τα στουμπωνουν στην εφημεριδα, και μου εστειλε και ενα ζευγαρι δρομικες καλτσες της asics δωρο (μας ειχε ενημερωσει απο νωριτερα μεσω email στον φιλο μου οτι θα μας εβαζε μεσα extra gift)!!! οταν ο φιλος πηγε να παραλαβει το δεμα ο υπαλληλος του εξηγησε πως η επιλογη των δεματων για ελεγχο-εκτελωνισμο γινεται RANDOM....!!!!! τα συμπερασματα δικα σας!!!!


απο ταϊβάν;;
ξέρεις τι μαϊμούδες έχουν δεί τα μάτια μου στην Ασία...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/10/2014 :  01:06:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
δεν εχω ακομα εικονα αυτων που κυκλοφορουν Ελλαδα . ειναι καινουργιο. οταν θα ερθει θα το τσεκαρω αν και δε νομιζω γιατι τα παντα φαινονταν σωστα. αν ειναι μουφες νομιζω οτι το paypal θα σε καλυψει και ή θα τα στειλεις πισω και θα λαβεις τα λεφτα σου ή στην καλυτερη δε θα στειλεις τιποτα πισω και θα λαβεις τα λεφτα σου και σου μενει και η μαιμου να την ταιζεις μπανανες!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 2 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000