Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Οι 300 της Σπαρτης
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 10

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/10/2014 :  14:48:09  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Εντάξει τώρα αυτή η ανάλυση του κόστους, του φίλου ΚώσταC, είναι εντελώς της ανωτάτης μπακαλικής αλλά οκ.

Πετιούνται τα 10χίλιαρα έτσι, λες και είναι φυστίκια.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/10/2014 :  15:04:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπορεί τα νούμερα να μην είναι αντιπροσωπευτικά ή να εκτιμήθηκαν πρόχειρα αλλά σε μεγάλους αγώνες, όντως τα 10χίλιαρα φεύγουν λες και είναι φυστίκια (επειδή απαιτούνται εννοώ, όχι λόγω υπερκοστολόγησης).
Είναι δεκάδες τα παραδείγματα που τυχαίνει να γνωρίζω.

Εν πάση περιπτώσει, αυτό που προσπαθούν κάποιοι να πουν δεν είναι αν ο συγκεκριμένος αγώνας έχει όντως έξοδα που δικαιολογούν το αντίτιμο αλλά ότι δεν μπορείς να βγάζεις συμπεράσματα χωρίς να γνωρίζεις τις λεπτομέρειες.

"My sport is your sport's punishment"

Edited by - echetlos on 16/10/2014 15:08:20
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/10/2014 :  15:04:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Φαντάζομαι πάντως ότι εάν σκεφτει κάποιος να το σκασει ο ίδιος το 1μιση χιιλιάρικο τοτε εκεί θα το κάνει πολυ πιο προσεκτικά τον προυπολογισμο του για το ποσα ευρά του χρειαζονται, που θα τα βρει και απο που του περισεύουν....

Θυμηθηκα και με την ευκαιρία κατι παλαιότερους προυπολογισμούς σε κάποιους δήμους που λέγανε ....εεεε για το νέο site να μην βάλουμε καμιά διακοσαριά χιλιάδες? (να μη πω για τον δήμο της αθήνας που είχε φτιάξει site για ένα χρόνο νομίζω που το κατέγραψε στα βιβλία με 1 ολόκληρο μύριο. Και ήταν και joomla.... Η παλιά για την εποχη της έκδοση μάλιστα. Και φαγαν αυτοι καλά ...και εμείς καθόλου)

Edited by - sam on 16/10/2014 15:06:52
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/10/2014 :  15:14:45  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Συμφωνώ πως πολλά μπορεί να γίνονται και αν δεν ξέρεις τις λεπτομέρειες δεν μπορείς να μιλάς.
Απλά λέω, ότι αυτό ήταν ... εντελώς στον αέρα, και μάλλον εντελώς μας απομάκρυνε από την αλήθεια, παρά μας διαφώτισε.
Όχι πως με νοιάζει προσωπικά, και δεν θέλω να ξέρω,δεν είναι δουλειά μου, δεν είναι κάτι που αφορά τα κοινά εξάλλου να μας πέφτει λόγος. Απλά ακριβώς αυτό θέλω να πώ.
Ότι τέτοιες αναλύσεις του ποδιού, δεν έχουν ΚΑΜΙΑ αξία. Όχι έχουν λίγη αξία. ΚΑΜΙΑ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/10/2014 :  15:22:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Sorry που επανέρχομαι αλλά εδώ και η σχετική παλαιά είδηση για τα sites των δήμων μιας που τη θυμήθηκα και τη ξαναδιάβασα και πάλι μου φάνηκε απίστευτη (εδω πάντως ίσως να μην φανεί σε όλούς το ίδιο αφού μάλλον στο συγκεκριμένο νήμα τα αντέχουμε πιο εύκολα τα μεγάλα νούμερα ):. Το δε site του Δ. Αθηναίων που έμεινε πάνω κάνα χρόνο ήταν ένα άχρηστο μάτσο ΧΑΛΙΑ με ελάχιστες λειτουργίες για όποιον έχει απορία (το χα τσεκάρει τότε πολυ καλά). Το μόνο που δεν θυμόμουν καλά είναι ότι joomla (drupal) ήταν το επόμενο αυτου που έφαγε...

http://www.protothema.gr/environment/article/2706/942000-eyro-kostise-to-site-toy-dhmoy-athhnaion/


Ευθύνες φυσικά δεν αποδόθηκαν πουθενά...

Αααα.... και μαζί τα φαγαμε. Μόνο που εγω δεν έφαγα αρκετα και έτσι θα δυσκολευτώ να συμμετέχω στους 300...

Edited by - sam on 16/10/2014 15:28:52
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

oldman
Advanced Forum-Runner



262 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/10/2014 :  16:20:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Sam δεν ξέρω αν είσαι του χώρου της Πληροφορικής (εγώ είμαι). Δεν ξέρω επίσης τίποτε που να δικαιολογεί το κόστος του site του Δ. Αθηναίων. Ξέρω όμως ότι το σκεπτικό σου είναι λάθος όταν υπαινίσσεσαι ότι το κόστος ενός site είναι ανάλογο του κόστους της πλατφόρμας. Είναι το ίδιο με το να λες ότι το κόστος μιας εφημερίδας είναι το χαρτί όπου τυπώνεται, ή ότι το κόστος ενός κτιρίου προσδιορίζεται μόνο από τα υλικά του.

Το κόστος ενός site (με τόσες δωρεάν πλατφόρμες που υπάρχουν) είναι κυρίως οι μήνες εργασίας των ανθρώπων που δουλεύουν για να υλοποιηθεί. Και επειδή πέρα από τη συγκέντρωση και δημοσίευση πληροφοριών, που από μόνη της μπορεί να απορροφήσει πολλούς ανθρωπομήνες για ένα μεγάλο site, υπάρχουν και εφαρμογές (κώδικας) που πρέπει να αναπτυχθούν για να υποστηρίζει το site αυτοματοποιημένες συναλλαγές, καλό είναι να μην απαξιώνουμε τα πάντα προβάλλοντας αποκλειστικά το κόστος της πλατφόρμας. Στο κάτω κάτω, καλό για τους εργαζόμενους στο χώρο είναι να μη δουλεύουν για μεροκάματο παράνομης, αλλοδαπής καθαρίστριας. Όποιος είναι σε θέση να εκτιμήσει μήνες εργασίας για ένα site ας μιλήσει, οι υπόλοιποι ας μη κάνουν κριτική του καφενείου.

Επίσης, για πληροφόρηση και μόνο αναφέρω ότι joomla και drupal είναι δύο εντελώς διαφορετικές πλατφόρμες διαχείρισης περιεχομένου για sites.

Τώρα σε ότι αφορά στο κεντρικό θέμα του νήματος, κανένας από όσους έχουν αντιρρήσεις δεν παρουσίασε δική του εκτίμηση για τον προϋπολογισμό. Ότι έχει ειπωθεί στηρίζεται στη γενικότερη δαιμονοποίηση του κέρδους που κυκλοφορεί στον τόπο. Θα ήθελα να καταλάβω το εξής: υποχρέωσαν οι οργανωτές κανέναν να συμμετέχει; Εφόσον βρεθούν συμμετέχοντες πέφτει λόγος στους υπόλοιπους; Έχουμε ελεύθερη οικονομία ή είναι και οι αγώνες αντικείμενο διατίμησης; Πρέπει να κάνουν οι οργανωτές διαβούλευση στο RunningNews για να αποφασίσουν το περιθώριο κέρδους τους; Το ρωτάω γιατί υπάρχουν και εστιατόρια που σερβίρουν πολύ ακριβό φαγητό ή καταστήματα ένδυσης με πολύ ακριβά ρούχα! Μήπως να τα κλείσουμε και αυτά;

Στην ελεύθερη οικονομία για ότι υπάρχει ζήτηση, εμφανίζεται και αντίστοιχη προσφορά. Αν ενοχλεί το να προσφέρει κάποιος το προϊόν του σε υψηλή τιμή είναι γιατί η τρανότερη φιλοδοξία μας είναι να ψοφήσει και η κατσίκα του γείτονα!

A little less conversation, a little more action please...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/10/2014 :  16:33:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Έτσι όπως τα έγραψες
έχεις δίκιο!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Gypaetos
Elite Forum-Runner

Greece
1953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/10/2014 :  16:44:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by GERMANOS

Έτσι όπως τα έγραψες
έχεις δίκιο!



Αν εννοείς τον oldman, δε θα μπορούσα να τα γράψω καλύτερα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/10/2014 :  16:46:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Απαθεώνω Oldman!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Wolf
Advanced Forum-Runner

Greece


309 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/10/2014 :  16:52:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
oldman...wiseman!

Άσχετο, αλλά μου ήρθε στο μυαλό και το ανέκδοτο: "Μιλάς με γρίφους γέροντα(oldman)!"
(στην προκειμένη, ο γέροντας μια χαρά τα είπε, απλά το nickname μου θύμισε το ανέκδοτο)

---------------------------
Run Wolfieee!!!!Ruuuun!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

oldman
Advanced Forum-Runner



262 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/10/2014 :  16:52:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

Απαθεώνω Oldman!



Σινεμαγκούγκου ναγκάγκα...

A little less conversation, a little more action please...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/10/2014 :  17:09:40  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Όταν πρόκειται για οποιαδήποτε ιδιωτική επιχείρηση, ιδιώτη, οτιδήποτε, συμφωνώ και επαυξάνω εις τον κύβο.
Σιγά μην σκάσω εγώ, αν η rolex πουλάει 10.000ευρώ ένα ρολόι. Αν δεν με ενδιαφέρει προσπερνάω.

Όμως για τα δημόσια, επειδή τρόπο τινά είμαστε όλοι μέτοχοι και μας έρχεται ο λογαριασμός, μας πέφτει λόγος.
Γιαυτό και εξάλλου δεν πιστεύω στην διοίκηση... πόλεων/κρατών/χωρών με... διαχειριστές και προτιμώ την μεγαλύτερη δυνατή αυτονομία (δλδ πολλά δημόσια συνονθυλεύματα, επειδή 100% παραμονεύει η έλλειψη πόνου... για τα χρήματα των άλλων).
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kostasC
Forum-Runner

Greece
142 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/10/2014 :  18:00:37  Εμφάνιση Προφίλ  Visit kostasC Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Deorum

Συμφωνώ πως πολλά μπορεί να γίνονται και αν δεν ξέρεις τις λεπτομέρειες δεν μπορείς να μιλάς.
Απλά λέω, ότι αυτό ήταν ... εντελώς στον αέρα, και μάλλον εντελώς μας απομάκρυνε από την αλήθεια, παρά μας διαφώτισε.
Όχι πως με νοιάζει προσωπικά, και δεν θέλω να ξέρω,δεν είναι δουλειά μου, δεν είναι κάτι που αφορά τα κοινά εξάλλου να μας πέφτει λόγος. Απλά ακριβώς αυτό θέλω να πώ.
Ότι τέτοιες αναλύσεις του ποδιού, δεν έχουν ΚΑΜΙΑ αξία. Όχι έχουν λίγη αξία. ΚΑΜΙΑ.



Δεν έχω καμία διάθεση να υποστηρίξω καμία διοργάνωση, αν κάτι τέτοιο φαίνεται στην μπακαλίστικη ανάλυση όπως ανέφερες.
Είναι όμως αυτή ακριβώς (και ίσως παραπάνω απ όσο χρειάζεται) όταν οι αναλύσεις τύπου παζαριού_Σχιστού (1300=απατεώνες=αρπαχτες κλπ)αφήνουν εντυπώσεις απλά για να πούνε κάτι.
Όπως σωστά ανέφερε παραπάνω ο oldman "Αν ενοχλεί το να προσφέρει κάποιος το προϊόν του σε υψηλή τιμή είναι γιατί η τρανότερη φιλοδοξία μας είναι να ψοφήσει και η κατσίκα του γείτονα!".


You better run...run
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

oldman
Advanced Forum-Runner



262 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/10/2014 :  18:27:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by kostasC

quote:
Originally posted by Deorum

Συμφωνώ πως πολλά μπορεί να γίνονται και αν δεν ξέρεις τις λεπτομέρειες δεν μπορείς να μιλάς.
Απλά λέω, ότι αυτό ήταν ... εντελώς στον αέρα, και μάλλον εντελώς μας απομάκρυνε από την αλήθεια, παρά μας διαφώτισε.
Όχι πως με νοιάζει προσωπικά, και δεν θέλω να ξέρω,δεν είναι δουλειά μου, δεν είναι κάτι που αφορά τα κοινά εξάλλου να μας πέφτει λόγος. Απλά ακριβώς αυτό θέλω να πώ.
Ότι τέτοιες αναλύσεις του ποδιού, δεν έχουν ΚΑΜΙΑ αξία. Όχι έχουν λίγη αξία. ΚΑΜΙΑ.



Δεν έχω καμία διάθεση να υποστηρίξω καμία διοργάνωση, αν κάτι τέτοιο φαίνεται στην μπακαλίστικη ανάλυση όπως ανέφερες.
Είναι όμως αυτή ακριβώς (και ίσως παραπάνω απ όσο χρειάζεται) όταν οι αναλύσεις τύπου παζαριού_Σχιστού (1300=απατεώνες=αρπαχτες κλπ)αφήνουν εντυπώσεις απλά για να πούνε κάτι.
Όπως σωστά ανέφερε παραπάνω ο oldman "Αν ενοχλεί το να προσφέρει κάποιος το προϊόν του σε υψηλή τιμή είναι γιατί η τρανότερη φιλοδοξία μας είναι να ψοφήσει και η κατσίκα του γείτονα!".


You better run...run



Αυτό που βρίσκω kostasC ότι πρέπει να αλλάξει, και μάλιστα σύντομα, είναι η νοοτροποία ότι έχει κάτι επιλήψιμο να υποστηρίζουμε την όποια διοργάνωση. Δεν είναι υποχρεωμένος να πληρώσει φόρους αν βγάλει κέρδη ο επιχειρηματίας; Δε θα πληρώσει εργάτες για να ρίξει πανωσήκωμα στο σπίτι του για την κόρη του; Δε θα πάει τη γυναίκα του στα μπουζούκια που δουλεύει ο κουνιάδος μας ο νυχτόβιος; Από κάπου τέλος πάντων το κέρδος του θα γυρίσει και προς εμάς! Δε μιλάμε για κανένα κέρδος που προκύπτει από παραβίαση νόμων ή κανόνων. Με νόμιμο και αξιοπρεπή τρόπο θέλουμε να βγει.

Το να μη γίνει καθόλου ο αγώνας και να μην υπάρξει κανένα κέρδος, με ποιο τρόπο μας συμφέρει;

A little less conversation, a little more action please...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/10/2014 :  18:29:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by oldman

Sam δεν ξέρω αν είσαι του χώρου της Πληροφορικής (εγώ είμαι). Δεν ξέρω επίσης τίποτε που να δικαιολογεί το κόστος του site του Δ. Αθηναίων. Ξέρω όμως ότι το σκεπτικό σου είναι λάθος όταν υπαινίσσεσαι ότι το κόστος ενός site είναι ανάλογο του κόστους της πλατφόρμας. Είναι το ίδιο με το να λες ότι το κόστος μιας εφημερίδας είναι το χαρτί όπου τυπώνεται, ή ότι το κόστος ενός κτιρίου προσδιορίζεται μόνο από τα υλικά του.

Το κόστος ενός site (με τόσες δωρεάν πλατφόρμες που υπάρχουν) είναι κυρίως οι μήνες εργασίας των ανθρώπων που δουλεύουν για να υλοποιηθεί. Και επειδή πέρα από τη συγκέντρωση και δημοσίευση πληροφοριών, που από μόνη της μπορεί να απορροφήσει πολλούς ανθρωπομήνες για ένα μεγάλο site, υπάρχουν και εφαρμογές (κώδικας) που πρέπει να αναπτυχθούν για να υποστηρίζει το site αυτοματοποιημένες συναλλαγές, καλό είναι να μην απαξιώνουμε τα πάντα προβάλλοντας αποκλειστικά το κόστος της πλατφόρμας. Στο κάτω κάτω, καλό για τους εργαζόμενους στο χώρο είναι να μη δουλεύουν για μεροκάματο παράνομης, αλλοδαπής καθαρίστριας. Όποιος είναι σε θέση να εκτιμήσει μήνες εργασίας για ένα site ας μιλήσει, οι υπόλοιποι ας μη κάνουν κριτική του καφενείου.

Επίσης, για πληροφόρηση και μόνο αναφέρω ότι joomla και drupal είναι δύο εντελώς διαφορετικές πλατφόρμες διαχείρισης περιεχομένου για sites.

Τώρα σε ότι αφορά στο κεντρικό θέμα του νήματος, κανένας από όσους έχουν αντιρρήσεις δεν παρουσίασε δική του εκτίμηση για τον προϋπολογισμό. Ότι έχει ειπωθεί στηρίζεται στη γενικότερη δαιμονοποίηση του κέρδους που κυκλοφορεί στον τόπο. Θα ήθελα να καταλάβω το εξής: υποχρέωσαν οι οργανωτές κανέναν να συμμετέχει; Εφόσον βρεθούν συμμετέχοντες πέφτει λόγος στους υπόλοιπους; Έχουμε ελεύθερη οικονομία ή είναι και οι αγώνες αντικείμενο διατίμησης; Πρέπει να κάνουν οι οργανωτές διαβούλευση στο RunningNews για να αποφασίσουν το περιθώριο κέρδους τους; Το ρωτάω γιατί υπάρχουν και εστιατόρια που σερβίρουν πολύ ακριβό φαγητό ή καταστήματα ένδυσης με πολύ ακριβά ρούχα! Μήπως να τα κλείσουμε και αυτά;

Στην ελεύθερη οικονομία για ότι υπάρχει ζήτηση, εμφανίζεται και αντίστοιχη προσφορά. Αν ενοχλεί το να προσφέρει κάποιος το προϊόν του σε υψηλή τιμή είναι γιατί η τρανότερη φιλοδοξία μας είναι να ψοφήσει και η κατσίκα του γείτονα!

A little less conversation, a little more action please...



Δεν έχω πολύ όρεξη για αντιπαράθεση, απλά να αναφέρω ότι σε διάβασα.

Δεν κατάλαβα βασικά τι εννοείς ότι υπαινίσσομαι? Το παράδειγμα σου με την εφημερίδα δεν έχει καμία σχέση νομίζω. Δεν μίλησα για τον ανοικτό κώδικα vs καθαρά εμπορικών scripts, ούτε για το ποιο είναι το ακριβλές κόστος στη μία ή στην άλλη περίπτωση. Νομίζω ότι και οι σχετικοί που ρωτήθηκαν στο άρθρο που παρέθεσα τα εξηγούν αρκετα καλα και αυτοι σχετικά με το ποιες είναι οι διαφορές στη ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ περίπτωση. Υποψιάζομαι ότι δεν με κατάλαβες λοίπόν εσύ και πιθανότατα έχεις παρεξηγήσει την άποψη μου για το κόστος εκείνου του site...

Όταν σου γράφω λοιπόν σήμερα ότι το site του δήμου Αθηναίων ήταν θεωρητική δουλειά το πολύ μιας-δυο εβδομάδων (και πολύ λέω) ακόμα και πίσω εκεί στο ταπεινό 2005, όπου οι πραγματικοί γνώστες στον χώρο ήταν αρκετά λιγότεροι (και ΠΑΝΤΑ εάν ασχολιόντουσταν πάνω σε αυτό σοβαρά, επαγγελματίες και όχι παιδάκια του stage όπως συνηθιζόταν), νομίζω ότι ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΙ ΛΕΩ.... Όπως επίσης μπορώ να προσδιορίσω με αρκετά μεγάλη ακρίβεια τους χρόνους που χρειάζεται ένα σοβαρό team για να παραδωσει ένα οποιοδήποτε δυναμικό site απο το 1998 που είμαι εγώ στο χώρο μέχρι και σήμερα και το κόστος. Μόνο για να φτιάξεις το νέο "facebook", που λέει ο λόγος, απο την αρχή (σε αρχικό στάδιο φυσικά) χρειάζεσαι μήνες. Δεν θα σου γράψω περισσότερα για αυτό.. Όχι για τις τυπικές εφαρμογές που μιλάμε...

Για το joomla/drupal έχεις φυσικά δίκιο όταν αναφέρεις την διαφοροποίηση εάν και είναι πραγματικά άνευ ουσίας σε αυτό που ήθελα να γράψω και για αυτό δεν κάθησα παραπάνω να το εξηγήσω (κοινώς το ίδιο πράγμα είναι για τον μη σχετικό αναγνώστη). Προσωπικά ποτέ δεν πολυσυμπάθησα ούτε το joomla ούτε το drupal αλλα ούτε και το mambo, στο οποίο είχα υπόψιν μου στο πρώτο ποστς ότι είχε στηθεί εκείνο το site (για αυτό και έγραψα joomla αρχικά). Γενικά είμαι κατά της λογικής μαθαίνω τη ΧΡΗΣΗ μιας πλατφόρμας, το παίζω προγραμματιστής μετά και γενικά δεν ξέρω τίποτα άλλο (που δείχνει και το πραγματικό επιπεδο της γνώσης μου) που επικρατεί στους κύκλους αυτών των open source crms.

Τώρα όσον αφορά στο θέμα μας έχω γράψει τι πιστεύω σε προηγούμενο ποστς. Φυσικά έχει ο κάθε επιχειρηματίας ελευθερία κινήσεων... Όμως υπάρχουν πάρα πολλοι λόγοι που όχι μόνο δικαιολογούν αλλά και σε υποχρεώνουν ως υπεύθυνο καταναλωτή στο να μην αδιαφορείς για την ακρίβεια οταν σε "τριγυρίζει" ακόμα και όταν εσύ δεν είσαι τελικά ο τελικός αγοραστής του σχετικού προιόντος αλλα ήσουν μόνο ο εν δυνάμει. Κάποιος μπορεί να πει ευκολα "Αααα, απλά θέλεις να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα". Κάποιος ίσως κατανοήσει ότι υπάρχει και κάτι περισσότερο στις όποιες ενστάσεις και ίσως κάνουμε κουβέντα.


Edited by - sam on 16/10/2014 18:53:47
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 10 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000