Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 τενοντιτδα αχιλειου
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

petros1029
Newbie Forum Runner

Greece
4 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 17/10/2014 :  00:20:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπερα παιδια εχω διαβασει σχετικα με τις αποψεις σας οσον αφορα στις τενοντιτιδες αχιλειου. Εδω και ενα χρονο με ταλαιπωρη μια χρονια τενοντιτιδα στην καταφυση του και εχω δοκιμαση φυσιοθεραπειας πλειομετρικες ασκησεις και ολα τα πρωτοκολλα αποκαταστασεις. Σημερα πηγα σε να πολυ καλο γιατρο που εχει εμπειρια απο ομαδες καθωσ βλεπει καθε μερα αθλητες και μου ειπε οτι στην περιπτωση χρονιας φλεγμονης οταν ολα εχουν αποτυχει δοκιμαζουμε εγχυση με βελονα αυτόλογων αυξητικών παραγόντων κοινως prp τα οποια βοηθανε στην επουλωση της περιοχης και τα χρησιμοποιουν πολυ και στα χειρουργεια για πιο γρηγορη αποκατασταση. Εγω επειδη θελω να αποφυγω τα χειρουργια μου λεει η καλυτερη λυση ειναι αυτη. Επισης δεν περιεχει κυνδινο επιπλοκων γιατι χρησιμοποιειται μονο το αιμα μου για επουλωση στην καταφυση και πανω στον τενοντα. θα ηθελα να μαθω αν εχει εμπειρια κανεις απο αυτο.ποσο ασφαλες ειναι και αν ειχε αποτελεσματα

jonnief1
Newbie Forum Runner

Greece
11 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/10/2014 :  08:16:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Έχω κάνει δύο φορές PRP στη σύμφυση γλουτιαίου - δικέφαλου μηριαίου. Αποτέλεσμα; Τουλάχιστον στην δική μου περίπτωση ο μόνος γιατρός είναι ο χρόνος. Και όσο πιο μεγάλος είσαι, τόσο περισσότερο χρόνο και υπομονή χρειάζεται. Στην θέση σου, αν δεν το είχα δοκιμάσει …θα το έκανα. Ξέρω ότι ψάχνεις κάπου να πιαστείς. Ότι και να κάνεις πάντως να ξέρεις πως θα χρειαστείς χρόνο και ίσως αλλαγή δραστηριότητας –αν με αυτό που κάνεις επιβαρύνεις πολύ την πάσχουσα περιοχή. Εύχομαι ότι καλύτερο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

petros1029
Newbie Forum Runner

Greece
4 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/10/2014 :  10:39:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστω για την απαντηση. Ειμαι 27 χρονων και ασχολουμε με ποδοσφαιρο ελπιζω να δω αποτελεσμα..εδω παντως καο ενα χρονο εχω ενοχλησεις αν εχεις κανεις καποια εμπειρια ας μου γραψει
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

petros1029
Newbie Forum Runner

Greece
4 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/01/2015 :  00:49:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εκανα τις ενεσεις prp πριν 3 μηνες
..δυστυχως χοιροτερεψαν τα πραγματα αντο να καλυτερεψουν τωρα δεν μπορω ουτε να τρεξω το εχει ξαναπαθει κανεις μετα απο prp?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

petros1029
Newbie Forum Runner

Greece
4 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/03/2015 :  22:22:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παιδια κοντευω 1.5 χρονο με προβλημα στον τενοντα προσφατα στην μαγνητικη εδειξε οτι εχω τενοντιτιδα με εκφυληση στο ανω τμημα του του ελυτρου του τενοντα.το κοιταξε και ενας εμπειρος καθηγητης με υπερηχο και μου ειπε οτι ο τενοντας σου ειναι πεντακαθαρ
ος και απλα ο υμενας εχει ζημια και μου εκανε εγχυση φυσιολογικου ορου εξω απο τον τενοντα...παιδια εχω απελπιστει κοντευει 1.5 χρονος χωρις να μπορω να παιξω μπαλα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

myronas
Forum-Runner

Greece
102 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/05/2015 :  22:35:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Φιλε προφανως εχεις σοβαροτερο πρόβλημα απο την απλή τενοντίτιδα που είχα εγώ. Είχα σταματήσει το τρέξιμο, έκανα μονο ποδήλατο κολύμπι και φυσικοθεραπεια. Με αυτό τον τρόπο υποχώρησε αλλά κατα διαστήματα εμφανιζόταν. Με βοήθησε πάρα πολυ η γιογκα. Από τότε που ξεκίνησα σταμάτησαν όλες οι ενοχλήσεις στα πόδια αλλά και σε πλάτη αυχένα κλπ που είχα κατα καιρούς. Δε ξέρω αν θα κάνει κάτι για το πρόβλημά σου, απλά σου μεταφέρω την εμπειρία μου.

--
Είμαι θύμα του marketing.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000