Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Νυχτερινος Ημιμαραθωνιος Θεσ/νικης
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 2

Vicky
Senior Forum-Runner



494 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 18/10/2014 :  12:53:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημερα.
Θα ηθελα να ευχηθω καλο αγωνα σε οσους θα παρουν σημερα μερος στον αγωνα.
Αν εξαιρεσουμε τον αερα που φυσα, ο καιρος φαινεται πολυ καλος...

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/10/2014 :  16:00:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
http://fm100.gr/

Θα έχει ζωντανά τη μετάδοση του αγώνα, που θα τον δείξει η TV100 από τις 6.30 το απόγευμα ως τις 10.00 το βράδυ. Όσοι βέβαια πιάνουν το κανάλι στη τηλεόραση, μπορούνε να το δούνε κατευθείαν από εκεί.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

el Cid
Advanced Forum-Runner

Greece


412 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/10/2014 :  08:42:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Φοβερό πανηγύρι! Πολύς κόσμος με καλή διάθεση σε συμμετοχή, αλλά και θεατές-εμψυχωτές.Ούτε προθέρμανση δεν πρόλαβα να κάνω καλά-καλά, βρέθηκα προς το τέλος της ουράς και αναλώθηκα σε πολλά ζιγκ- ζαγκ για να προσπερνώ μέχρι να βρω το pace μου στο τέλος του 3ου χλμ.
Μας έφτιαξε και ο Ψινάκης στην εκκίνηση με το μπρίο του, όλα καλά! Η οργάνωση ήταν αναβαθμισμένη και οι εθελοντές πολύ εξυπηρετικοί,αλλά το ψιλοπρόβλημα με τις χιλιομετρικές ενδείξεις (επειδή η διαδρομή είναι κυκλική και την επαναλαμβάνεις 3 φορές) παρέμεινε.
Αγωνιστικά νομίζω οτι ο καιρός βοήθησε για καλούς χρόνους, εγώ έκανα 1:52 περίπου (μέχρι και το χρονόμετρο ξέχασα να σταματήσω από τη χαρά μου που με περίμεναν η γυναίκα μου κι οι γιοι μου στον τερματισμό ), 15΄ λεπτά γρηγορότερα από πέρυσι χάρη στην αλάνθαστη/ενθουσιώδη στρατηγική μου ("σημαδεύω" μια κοπελιά στα 30 μέτρα μπροστά μου, τη φθάνω και μετά πάω για την επόμενη κ.ο.κ. Τέτοιοι λαγοί σε ανεβάζουν αφού!!!). Άντε και του χρόνου!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

HAGI
Forum-Runner

Greece
204 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/10/2014 :  09:40:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μακάρι όλοι οι αγώνες να γίνονταν απόγευμα ή βράδυ! Πραγματικά είναι άλλη η διάθεση σε σχέση με τους πρωινούς αγώνες! KostasPVol είχες γράψει κάποια στιγμή και ένα σχετικό άρθρο (Δεν μπόρεσα να το βρω!)

Είχε πολύ αέρα κόντρα για τα μισά περίπου χιλιόμετρα του αγώνα. Δύσκολο να κρατήσεις γρήγορο ρυθμό.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Paraskeuas
Newbie Forum Runner

35 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/10/2014 :  12:55:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ακομα γελαω με το γεγονος οτι κανεις απο την διοργανωση δεν σκεφτηκε να ανεβασει ολοκληρο το βιντεο του ημιμαραθωνιου απο την τv100.
lol για τον 2ο μιλαω, για τον χθεσινο ουτε λογος.
μαλλον σκεφτηκαν οτι ΅αν τον ανεβασουμε στο ιντερνετ πολλοι δεν θα κατσουν να δουν την live αναμεταδοση...΅
σαινια αχαχαχα
αλλα....ελλαδα εισαι φιλε, situation normal all fucked up
καλη ξεκουραση στους συμμετεχοντες, του χρονου και γω
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/10/2014 :  16:03:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γιώργο συγχαρητήρια για τη νέα διάκριση και τη τρίτη θέση! Συγχαρητήρια βέβαια σε όλους όσους μετείχαν!

Εδώ είναι τα άρθρα που έχω γράψει, είναι το πιο πάνω αυτή τη στιγμή: http://www.runningnews.gr/category.php?subcat=93

-Θα έπρεπε οι μεταδόσεις που κάνει το TV100 από τον Νυχτερινό, και τον Μαραθώνιο Μέγα Αλέξανδρο κάθε Απρίλη να ανεβαίνουν ιντερνετικά, αλλά δυστυχώς κανείς δεν το κάνει. Με πρόγραμμα βιντεσκόπησης της οθόνης κατέγραψα τις πρώτες δυο ώρες της χθεσινής μετάδοσης (ως τον χρόνο 1:28 τερματισμών του αγώνα), αλλά η ποιότητα εικόνας και ήχου είναι εντελώς οικτρή. Καλύτερα να το αναζητήσει κανείς μέσω του καναλιού, αν θελήσουν να το δώσουν βέβαια.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Paraskeuas
Newbie Forum Runner

35 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/10/2014 :  16:53:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
το κανω εγω το ανεβασμα του χρονου αν ειμαι καλα
το προβλημα δεν ειναι μονο αυτο
υποψιαζομαι πως η τv100 θα στειλει στο youtube copyright infrigment notification με το που δει το βιντεακι της ποσταρισμενο.
΅οχι φιλε, εγω η τv100 βιντεοσκοπησα τον ημιμαραθωνιο, ας ανοιγες τβ να το δεις. δεν το ειδες? too bad, δικο μου το βιντεο και τα δικαιωματα, δεν το αφηνω ελευθερο στο ιντερνετ΅
δεν μπορει 3 ημιμαραθωνιοι να εχουν γινει, κανεις να μην ενδιαφερεται να τους ανεβασει. απλα δεν παιζει.
ανεβασαν, το ανεφερε η tv100, το κατεβασαν.
το πιθανοτερο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

HAGI
Forum-Runner

Greece
204 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/10/2014 :  18:35:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
http://www.livemedia.com/video/114251
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/10/2014 :  20:16:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συγχαρητήρια, κόουτς!

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

costastsico
Forum-Runner

Greece
193 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/10/2014 :  21:29:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τρίτος νυκτερινος ημιμαραθώνιος . Τρίτη συμμετοχή . Ο αγώνας μεγαλώνει . Στη πόλη υπήρχε ενα κλίμα αθλητικού πανηγυριού ! Παγκόσμιο παράκτιας κωπηλασίας , αγώνες ξιφασκίας (νομίζω παγκόσμιοι ), Άρης - ΠΑΟΚ μπάσκετ και ημιμαραθώνιος !!! Ολα αυτά σε ακτίνα 200 μέτρων .
Στα του αγώνα τώρα . Με negative split και πιο δυνατός στο τέλος απο πέρσι εκανα έντεκα ολόκληρα δευτερόλεπτα καλύτερο χρόνο !! Ο αέρας έντονος ειδικά σε δυο σημεία του αγώνα αλλα δε πειράζει έχουμε συνηθίσει !
Next stop ΚΜΑ ...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/10/2014 :  23:07:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Η ιδέα για βραδυνό αγώνα ημί αγαπήθηκε απο τον κόσμο.
2.396 δρομείς τερμάτισαν στον αγώνα!!
Και φυσικά επειδή είναι βράδυ Σαββάτου είχαν και θεατές, όχι σαν της Αθήνας που γίνεται νωρίς πρωΐ και το χειρότερο σε εποχή με ζέστη και χωρίς κόσμο. Θα μου πείτε μπορείς να κλείσεις το κέντρο της Αθήνας Σάββατο βράδυ;; ok, δύσκολο, αλλά και για την Θεσσαλονίκη όταν ξεκίνησε αυτό λέγανε..
Φυσικά και το 5άρι απογειώθηκε απο συμμετοχές.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/10/2014 :  23:17:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ναι αλλά κέρδισε ο Άρης;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kostao
Advanced Forum-Runner

Greece
410 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/10/2014 :  14:43:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Όντως, πολύ καλή η ιδέα απογευματινού-βραδινού αγώνα δρόμου, είδαμε να αυξάνονται και οι συμμετοχές 2400 άτομα ολοκλήρωσαν τον αγώνα. Προσωπικά, έκανα τον ίδιο σχεδόν χρόνο με το 2013 ( 10 δευτερόλεπτα λιγότερο) αλλά είχα σκοπό για 2-3 λεπτά κάτω, μέχρι το 16-17 πήγαινα με το σχέδιο αλλά κάπου ξεφούσκωσα. Ωραία γιορτή. Έχω την εντύπωση ότι πέρσι είχε περισσότερο κόσμο από έξω. Βέβαια, μπορεί όλοι αυτοί να μπήκαν στο 5αρι - 9500 άτομα φοβερό ρεκόρ, κατάφερα να περάσω το μικρόβιο και στη σύζυγο και έκανε τον πρώτο της αγώνα, και πολύ πετυχημένα κιόλας. Τέλεια.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

laxaniaris
Newbie Forum Runner

6 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/10/2014 :  19:01:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ωραιος αγωνας γενικα , γεματος κοσμο δρομεις-θεατες. Πολλα ομως σλαλομ για τους δρομεις που εκλειναν στροφη.Με αυτο κατι πρεπει να κανουν οι διοργανωτες. Επισης αρκετα σημεια με ελλιπή φωτισμο.Ελπιζω του χρονου να ειναι καλυτερος.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/10/2014 :  11:48:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Φίλε costastsico όντως σε δυο σημεία συνάντησα ριπές αέρα που με αποπροσανατόλισαν για λίγο τον ρυθμό μου, αλλά αν και νόμιζα ότι θα πήγαινα σε χειρότερο χρόνο από πέρυσι τελικά πήγα πιο γρήγορα κατά 31 δευτερόλεπτα !! ενώ από ότι είδα στο τέλος θα μπορούσα να είχα κερδίσει άλλα 2 λεπτά τουλάχιστον αν κοντράριζα στα δύο αυτά σημεία (που ουσιαστικά με έσπρωξε πλάγια και πίσω). Σημασία είχε η συμμετοχή !! και ότι βγαίνεις πιο δυνατός.
quote:
Originally posted by costastsico

Τρίτος νυκτερινος ημιμαραθώνιος . Τρίτη συμμετοχή . Ο αγώνας μεγαλώνει . Στη πόλη υπήρχε ενα κλίμα αθλητικού πανηγυριού ! Παγκόσμιο παράκτιας κωπηλασίας , αγώνες ξιφασκίας (νομίζω παγκόσμιοι ), Άρης - ΠΑΟΚ μπάσκετ και ημιμαραθώνιος !!! Ολα αυτά σε ακτίνα 200 μέτρων .
Στα του αγώνα τώρα . Με negative split και πιο δυνατός στο τέλος απο πέρσι εκανα έντεκα ολόκληρα δευτερόλεπτα καλύτερο χρόνο !! Ο αέρας έντονος ειδικά σε δυο σημεία του αγώνα αλλα δε πειράζει έχουμε συνηθίσει !
Next stop ΚΜΑ ...


Edited by - Skyrunner on 24/10/2014 11:50:12
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/10/2014 :  11:53:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Όλα είναι δυνατά !! χώρια που ο οργανισμός του κάθε αθλητή είναι σε καλύτερη κατάσταση για τρέξιμο το απόγευμα !!! και η εποχή του ημιμαραθωνίου της Αθήνας ταιριάζει για βραδινή κούρσα !!!
quote:
Originally posted by zoro

Η ιδέα για βραδυνό αγώνα ημί αγαπήθηκε απο τον κόσμο.
2.396 δρομείς τερμάτισαν στον αγώνα!!
Και φυσικά επειδή είναι βράδυ Σαββάτου είχαν και θεατές, όχι σαν της Αθήνας που γίνεται νωρίς πρωΐ και το χειρότερο σε εποχή με ζέστη και χωρίς κόσμο. Θα μου πείτε μπορείς να κλείσεις το κέντρο της Αθήνας Σάββατο βράδυ;; ok, δύσκολο, αλλά και για την Θεσσαλονίκη όταν ξεκίνησε αυτό λέγανε..
Φυσικά και το 5άρι απογειώθηκε απο συμμετοχές.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 2 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000