Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Tακτική αγώνας 10χλμ ΚΜΑ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 3

blofas
Forum-Runner



82 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 19/10/2014 :  18:15:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα σας
Τι τακτική θα μου προτείνατε στον αγώνα 10χλμ ΚΜΑ?
Πρωτη φορά παίρνω μέρος και πέρα αποτι δεν ξερω την διαδρομή δεν ξέρω και πολύ καλά την Αθήνα ,
Γενικά η διαδρομή είναι ανηφοροκατηφόρες θα μπορούσατε να με βοηθήστε ώστε να χαράξω ένα πλάνο αγωνα?
Ευχαριστώ

Καλά χιλιόμετρα σε όλους και να το χαρούμε!

Suisac
Forum-Runner

65 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/10/2014 :  19:25:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους

Πέρυσι ήταν η πρώτη φορά που έκανα την διαδρομή.
Πριν μια βδομάδα την περπάτησα(απο εκει και ο χάρτης) στον οποίον μπορείς να δεις την υψομετρική διακύμανση.
Προσωπική άποψη , θέλει να μην ξεγελαστείς απο την κατηφόρα της Πανεπιστημίου , απο Ακαδημίας μέχρι πρακτικά την αναστροφή στο Ντυνάν είναι παρατεταμένη ανηφόρα, μικρή κλίση αλλά συνεχής.
Η αναστροφή θα σου δώσει αρκετή κατηφόρα για να δώσεις τις όποιες δυνάμεις μπορεί να έχεις.
Κάποιος εμπειρότερος μπορεί να μας δώσει και στους δυο ακόμη καλύτερες οδηγίες.

Edited by - Suisac on 19/10/2014 19:27:39
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

denvas
Advanced Forum-Runner

Greece


260 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/10/2014 :  20:19:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συμφωνώ με Suisac. Σχετική υπομονή μέχρι την ανηφόρα του Ντινάν, τα δίνεις όλα μετά. Τώρα αν είσαι top σε χρόνο, μάλλον θα πρεπει να μην έχεις μεγάλες διαφορές σε ανηφόρα/κατηφόρα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

blofas
Forum-Runner



82 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/10/2014 :  22:44:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
suisac και denvas σας ευχαριστω για την απαντηση

δυστυχως ομως παταω την φωτογραφια και δεν μπορω να δω την διαδρομή στο χαρτη
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

denvas
Advanced Forum-Runner

Greece


260 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/10/2014 :  23:04:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Την έχουμε στο site του αγώνα.
http://www.athensauthenticmarathon.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=127&Itemid=155&lang=el
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

blofas
Forum-Runner



82 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/10/2014 :  01:31:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
suisac την ειδα την διαδρομη απο google street σε ευχαριστω, αν και τελικα το εχω κανει μονο οχημα , θεωρω οτι το δυσκολο κομματι ξεκιναει απο hilton εως ντυναν τι λες?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nick F
Master Forum-Runner

Greece


2942 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/10/2014 :  09:57:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
αφού είναι η πρώτη φορά πήγαινε για να το ευχαριστηθείς...

______________________
Βάφλα με παγωτό παρφέ σοκολάτα & κρέμα,με καραμελωμένους ξηρούς καρπούς και σιρόπι σοκολάτας...!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

blofas
Forum-Runner



82 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/10/2014 :  10:13:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
καλημερα nick , σίγουρα ουτως η αλλιως με χρονο στα 45 λεπτα καπου στην 400 αδα θα ειμαι (και δεν με απασχολει) θα ειναι μια μεγαλη γιορτη , μακαρι να εχει καλο καιρο, και αν ερθει και ενας χρονος καλος για εμενα μακαρι , εξαλλου για τους 2 μηνες που ασχολουμε ειναι νωρρις να ζηταω πολλα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

billant
Forum-Runner

Greece
108 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/10/2014 :  10:49:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Οτι σου εχουν γραψει οι προηγούμενοι ισχύει ....Θελει λιγο κρατημα η κατηφορα της Πανεπιστημίου...Το "δυσκολότερο" κομματι είναι η ανηφόρα μέχρι το Ντυναν...Πολυ μεγαλη η κατηφορα της Ηρωδου Ατικου αλλα μην το "τερματίσεις" γιατι εχει καμια 200μ-250μ ακομα μετα μεχρι τον τερματισμό....αν και με χρονο 45' δεν θα επρεπε να σε πολυνοιάζει....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Suisac
Forum-Runner

65 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/10/2014 :  11:39:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by blofas

suisac την ειδα την διαδρομη απο google street σε ευχαριστω, αν και τελικα το εχω κανει μονο οχημα , θεωρω οτι το δυσκολο κομματι ξεκιναει απο hilton εως ντυναν τι λες?



Γίγαντα , με χρόνο 45 λεπτά το μόνο που θα δούμε κάποιοι όπως εγώ είναι η σκόνη πίσω σου
Πήγαινε , απέλαυσε το , φρόντισε να χαρείς το πάρτυ στους δρόμους και πίστεψε με η Αθήνα είναι πανέμορφη άδεια και χωρίς αυτοκίνητα.

Για μένα που δεν είμαι αθλητής του επιπέδου σου (πρακτικά ούτε καν αθλητης) η ανηφοριά απο την Χ.Τρικούπη--->Ακαδημίας έως και το Ντυναν είναι βουνό , περιμένω πως και πως την Όαση του Μεγάρου Μουσικής για ισοτονικά , νερά και την σκηνή με τις βεδουίνες να μου κάνουν αέρα

Πιστεύω πως πολλοί την πατάνε με την Πανεπιστημίου και την κατηφοριά της.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

saridis
Senior Forum-Runner

Greece
606 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/10/2014 :  12:08:50  Εμφάνιση Προφίλ  Visit saridis Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν νομιζω παντως οτι ο χρονος που εχει ο φιλος μας ειναι κριτηριο ωστε να του πει καποιος κοινοτυπιες οπως απολαυσε το, με τετοιο χρονο μη σε νοιαζει τιποτα, κοιτα στον τερματισμο μην τα δωσεις ολα και αν δεις κανεναν διπλα σου πιασου χερακι χερακι και τερματιστε αγκαλιτσα,
ή κανε το αεροπλανακι τερματιζωντας (η αδυναμια μου, παιδια σορρυ αλλα δεν μπορω, εκεινη την ωρα αν κραταω αεροβολο μπορει και να μου φυγει καμμια αδεσποτη, ετσι για την χαρα του τερματισμου βρε αδερφε )

συμβουλες για την διαδρομη ζητησε ο ανθρωπος ωστε να υπολογισει τις δυναμεις του. Δεν βλεπω κανενα κακο να προσπαθει καποιος για το καλυτερο ασχετα αν ειναι πρωταρης 'η οχι..

εξαλλου, αν καποιος κανει 45 λεπτα ειτε 32 λεπτα νομιζω το ιδιο ζορι εχει στον τερματισμο και σε ολο τον αγωνα.......
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratus
Elite Forum-Runner

Greece
2382 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/10/2014 :  12:13:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by saridis

Δεν νομιζω παντως οτι ο χρονος που εχει ο φιλος μας ειναι κριτηριο ωστε να του πει καποιος κοινοτυπιες οπως απολαυσε το, με τετοιο χρονο μη σε νοιαζει τιποτα, κοιτα στον τερματισμο μην τα δωσεις ολα και αν δεις κανεναν διπλα σου πιασου χερακι χερακι και τερματιστε αγκαλιτσα,
ή κανε το αεροπλανακι τερματιζωντας (η αδυναμια μου, παιδια σορρυ αλλα δεν μπορω, εκεινη την ωρα αν κραταω αεροβολο μπορει και να μου φυγει καμμια αδεσποτη, ετσι για την χαρα του τερματισμου βρε αδερφε )

συμβουλες για την διαδρομη ζητησε ο ανθρωπος ωστε να υπολογισει τις δυναμεις του. Δεν βλεπω κανενα κακο να προσπαθει καποιος για το καλυτερο ασχετα αν ειναι πρωταρης 'η οχι..

εξαλλου, αν καποιος κανει 45 λεπτα ειτε 32 λεπτα νομιζω το ιδιο ζορι εχει στον τερματισμο και σε ολο τον αγωνα.......


Πεστα χρυσοστομε,γιατι ολο εγω τα λεω και εχω γινει ο κακος Οποιος θελει να γιορτασει το πιθανοτερο ειναι να μην ζηταει συμβουλες.
Φιλε μου ξεκινα συντηρητικα στην ανηφορα και στη συνεχεια προσπαθησε να επιταχυνεις.Εδω http://www.runworks.com/calculator.html υπαρχει ενα calculator που μπορεις να υπολογισεις χονδρικα ποσο πρεπει να πας ειδικα στην ανηφορα.
ΥΓ Γιατι εβγαλες την υπογραφη σου Παυλο;


---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
O σοφός παίρνει περισσότερα από τον εχθρό του από ότι ο χαζός από το φίλο του.

Edited by - stratus on 20/10/2014 12:15:00
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

saridis
Senior Forum-Runner

Greece
606 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/10/2014 :  12:36:05  Εμφάνιση Προφίλ  Visit saridis Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Χρησταρα την έβγαλα γιατί ειναι κουραστικό να την βλέπεις σε όλες τις δημοσιεύσεις, μερικές φορές δε , οταν διαβάζω διαφορα ποστ με μπερδεύουν οι υπογραφές διότι δεν διαχωρίζονται οπτικά απο το κυρίως κείμενο.

Φτάνεις λοιπόν στην υπογραφή και λες μα τι λέει τωρα; Δεν βγάζω νόημα!
Λες και διαβάζεις δημοσίευση του Germanos 😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/10/2014 :  13:01:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by saridis

Χρησταρα την έβγαλα γιατί ειναι κουραστικό να την βλέπεις σε όλες τις δημοσιεύσεις, μερικές φορές δε , οταν διαβάζω διαφορα ποστ με μπερδεύουν οι υπογραφές διότι δεν διαχωρίζονται οπτικά απο το κυρίως κείμενο.

Φτάνεις λοιπόν στην υπογραφή και λες μα τι λέει τωρα; Δεν βγάζω νόημα!
Λες και διαβάζεις δημοσίευση του Germanos 😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄



Εμενα παντως μ αρεσε η υπογραφη σου, κορυφαια και με εκφραζει απολυτα!!!

Οσον αφορα στην αρχικη ερωτηση κι εμενα μ ενδιαφερουν οι απαντησεις για το γιο μου που για τον ιδιο χρονο στοχευει.

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratus
Elite Forum-Runner

Greece
2382 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/10/2014 :  13:29:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Elda

quote:
Originally posted by saridis

Χρησταρα την έβγαλα γιατί ειναι κουραστικό να την βλέπεις σε όλες τις δημοσιεύσεις, μερικές φορές δε , οταν διαβάζω διαφορα ποστ με μπερδεύουν οι υπογραφές διότι δεν διαχωρίζονται οπτικά απο το κυρίως κείμενο.

Φτάνεις λοιπόν στην υπογραφή και λες μα τι λέει τωρα; Δεν βγάζω νόημα!
Λες και διαβάζεις δημοσίευση του Germanos 😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄



Εμενα παντως μ αρεσε η υπογραφη σου, κορυφαια και με εκφραζει απολυτα!!!

Οσον αφορα στην αρχικη ερωτηση κι εμενα μ ενδιαφερουν οι απαντησεις για το γιο μου που για τον ιδιο χρονο στοχευει.

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις




Μαρια χρησιμοποιησε το calculator που εβαλα και θα βρεις με πολυ καλη
προσεγγιση το ρυθμο που πρεπει να ακολουθησει.Το εχω χρησιμοποιησει αρκετες φορες, διοτι δεν εχω μεγαλη φλατ διαδρομη στην περιοχη που τρεχω ,με σχεδον αριστα αποτελεσματα.

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
O σοφός παίρνει περισσότερα από τον εχθρό του από ότι ο χαζός από το φίλο του.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Suisac
Forum-Runner

65 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/10/2014 :  19:40:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by saridis

Δεν νομιζω παντως οτι ο χρονος που εχει ο φιλος μας ειναι κριτηριο ωστε να του πει καποιος κοινοτυπιες οπως απολαυσε το, με τετοιο χρονο μη σε νοιαζει τιποτα, κοιτα στον τερματισμο μην τα δωσεις ολα και αν δεις κανεναν διπλα σου πιασου χερακι χερακι και τερματιστε αγκαλιτσα,
ή κανε το αεροπλανακι τερματιζωντας (η αδυναμια μου, παιδια σορρυ αλλα δεν μπορω, εκεινη την ωρα αν κραταω αεροβολο μπορει και να μου φυγει καμμια αδεσποτη, ετσι για την χαρα του τερματισμου βρε αδερφε )

συμβουλες για την διαδρομη ζητησε ο ανθρωπος ωστε να υπολογισει τις δυναμεις του. Δεν βλεπω κανενα κακο να προσπαθει καποιος για το καλυτερο ασχετα αν ειναι πρωταρης 'η οχι..

εξαλλου, αν καποιος κανει 45 λεπτα ειτε 32 λεπτα νομιζω το ιδιο ζορι εχει στον τερματισμο και σε ολο τον αγωνα.......



Επειδή αισθάνομαι απο την απάντηση σου σα να έκανα κάποιο έγκλημα δευκρινίζω πως δεν είχα σκοπό να προσβάλω κανέναν ανεξαρτήτου του χρόνου που είναι ΙΚΑΝΟΣ να κάνει στην οποιαδήποτε διαδρομή.
Δε νομίζω πως ο αντικειμενικός σκοπός της κάθε απάντησης είναι να αναδείξει τις ικαντότητες του καθενός.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 3 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000