Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 Καταλήψεις - Παιδεία
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 20

Diamantis
Lost Poet of Forum

Greece


1847 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/11/2014 :  10:54:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

Σημερινή ειδησεογραφία: http://news.in.gr/greece/article/?aid=1231365400


"Έλα μωρέ, δεξιά καθεστωτική προπαγάνδα του ΔΟΛ και κολοτούμπες του Φορτσάκη".

Πως σου ακούγεται;
Εξοργιστικό, ε;
Προάγεται ο διάλογος έτσι;

Edited by - Diamantis on 21/11/2014 10:54:53
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/11/2014 :  11:03:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
α. Μια άποψη είναι κι αυτή.
β. Γιατί να είναι εξοργιστικό;
γ. Μάθε με κι άλλα σ. Δάσκαλε!

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Diamantis
Lost Poet of Forum

Greece


1847 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/11/2014 :  11:19:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

α. Μια άποψη είναι κι αυτή.
β. Γιατί να είναι εξοργιστικό;
γ. Μάθε με κι άλλα σ. Δάσκαλε!




Μεγαλώσαμε Κωνσταντίνε.
Δεν είναι διάλογος που πρέπει της ηλικίας μας αυτός
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/11/2014 :  11:27:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Diamantis

quote:
Originally posted by Rigelian

α. Μια άποψη είναι κι αυτή.
β. Γιατί να είναι εξοργιστικό;
γ. Μάθε με κι άλλα σ. Δάσκαλε!




Μεγαλώσαμε Κωνσταντίνε.
Δεν είναι διάλογος που πρέπει της ηλικίας μας αυτός



Στερεότυπα...
(και υπεκφυγή και αλλαγή θέματος! )
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fidelio
Master Forum-Runner



2582 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/11/2014 :  22:28:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
..αξιολογήσεις καθηγητων γίνονται γενικά; (τρίχες..)
Αξιολογήσεις καθηγητών απο φοιτητές γίνονται;
Επισης τι θα έλεγε ο κ.Φορτσάκης να εφαρμοστουν και σε θεσμικό πλαίσιο ψηφοφορίες φοιτητών όπου με έναν Χ συντελεστή θα συμβάλουν σε αξιολόγησεις καθηγητών;





People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff

Edited by - Fidelio on 21/11/2014 22:29:10
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitos
Elite Forum-Runner

Greece


1954 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/11/2014 :  23:18:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μα τι λες τώρα.. θέλεις να σε πούνε αριστερό κομμουνιστή αναρχικό, που τολμάς να θέτεις υπο αμφισβήτηση την εξουσία των καθηγητών και του πρύτανη;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fidelio
Master Forum-Runner



2582 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2014 :  14:57:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ρε σεις! Αυτός ο πρύτανης μιλάει για τον εαυτό του σε τρίτο πρόσωπο...χαχα.

Δεν θα την παλέψει για πολύ ακόμα.

http://youtu.be/33YWbxy6JIA




People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff

Edited by - Fidelio on 22/11/2014 14:58:15
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Koukouvagia
Elite Forum-Runner

1662 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2014 :  17:37:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ποιούς άραγε εξυπηρετεί το τρέχων μπάχαλο στα ελληνικά πανεπιστήμια, το οποίο πασχίζουν να παραμείνει ως έχει, με νυχια και με δόντια; Ποιοι διαμαρτύρονται για κατάλυση του συντάγματος και άρα της δημοκρατίας, αλλά είναι και οι πρώτοι που γράφουν τους νόμους στα παλιά τους τα παπούτσια/ όταν δεν τους αρέσουν; Ποιοί προσποιούνται ότι είναι οι προστάτες και οι φύλακες της δημοκρατίας, άλλα όταν έρχεται η στιγμή να αποδείξουν εμπράκτως το δημοκρατικό τους αίσθημα, κάνουν την παλαβή και σφυρίζουν κλέφτικα;

________________________

Το δε θες και γίνεται, θέλε το σα γίνεται...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fidelio
Master Forum-Runner



2582 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2014 :  17:40:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Να συμπληρώσω... Ποιοι είναι αυτοί που φένρουν χιλιάδες φοιτητες με μεταγραφές στην Αθήνα ωστε να μπουκώσουν το πανεπιστήμιο. Εσκεμένα; Ξέρουν οτι τα τμήματα μετα βίας τα βγάζουν πέρα με 150 φοιτητές , μια Α προσέγγιση, και τους βάζουν άλλους 400 φοιτητές;

Ηλιθιοι σε αυτην την χώρα δεν υπάρχουν. Αυτό που έγινε φέτος με τις μεταγραφές έγινε επιτηδες.

People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff

Edited by - Fidelio on 22/11/2014 17:41:12
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2014 :  17:49:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
μετεγγραφη οχι μεταγραφη...

να μου επιτρεψετε μια καλοπροαιρετη παρατηρηση σαυτο κ στα 2, 3 αλλα θρεντ που γινεται 'ανταλλαγη' αποψεων για θεματα επικαιροτητας..γιατι τοσο μενος; προκειται ποτε ο ενας να πεισει τον αλλο;

http://www.ultrarunning.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fidelio
Master Forum-Runner



2582 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2014 :  18:02:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μέσω ζύμωσης υπάρχει και το ανάλογο συμπέρασμα, όχι τώρα. Και πέρνεις αποψεις και δίνεις. Θα πεις και κάτι παραπάνω (όλα στο παιχνίδι είναι), βασικά ο τρόπος αυτός , της διαδραστικής τεχνολογίας στις θεματικές, έχει τα πλεονεκτηματά του.

Εκείνο όμως που θα ήθελα να προσθέσω είναι το εξης: καλά εμείς είμαστε "καμένοι" και την λέμε ο ένας στον άλλο. Οι άλλοι που παρακολουθούν σιωπηλοί τι ακριβώς ειναι; :p

ps. μου αρέσει επισης, χωρίς παρεξήγηση dpkouk, όταν κάποιος ξεκινά την επιχειρηματολογία του διορθώνοντας τα ορθογραφικά του συνομηλιτή του. :p

People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff

Edited by - Fidelio on 22/11/2014 18:04:00
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Gypaetos
Elite Forum-Runner

Greece
1953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2014 :  18:51:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by xipolitos

Μα τι λες τώρα.. θέλεις να σε πούνε αριστερό κομμουνιστή αναρχικό, που τολμάς να θέτεις υπο αμφισβήτηση την εξουσία των καθηγητών και του πρύτανη;



Γιατί, σε ποια χώρα γίνεται αξιολόγηση καθηγητών από φοιτητές; Και τι νοήμα θα είχε άλλωστε, να δυναμώσει κι άλλο η κομματική εξάρτηση;
Δεν χρειάζεται να ανακαλύψουμε την Αμερική σε ό,τι αφορά τα προβλήματα των πανεπιστημίων: υπάρχει η εμπειρία και το παράδειγμα των προηγμένων δυτικών χωρών, και απλά αρκεί να το ακολουθήσουμε χωρίς ιδεολογικές αγκυλώσεις, άσυλα, συνεχείς καταλήψεις και απεργίες, χτισίματα γραφείων, τσαμπουκάδες και άλλα τέτοια τριτοκοσμικά. Αλλά σιγά μην αφήσουν...
Οι μαζικές μεταγραφές φέτος ήταν μεγάλο λάθος που μπορεί να είχε ως αιτιολογία την οικονομική κρίση και ως πραγματική αιτία τις επερχόμενες εκλογές, αλλά στην πραγματικότητα γονάτισε τα πανεπιστημιακά ιδρύματα του κέντρου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fidelio
Master Forum-Runner



2582 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2014 :  19:35:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Οι μαζικές μεταγραφές δεν ήταν απλά ένα λάθος. Ηταν εσκεμένη κίνηση. Οποιος και αν πείρε την απόφαση το έκανε για να "μπουκώσει" το πανεπιστήμιο.

Δεν ξέρω αν είναι η οικονομική κρίση, ή αν είναι ο καιρός ή αν περνάνε εφέτος νωρίς οι φάσες**. Αλλά σίγουρα καποιοι θέλουν να είναι το πανεπιστήμιο μπαχαλο. Αρχικά αυτό , οι βαθυτεροι λόγοι θα φανουν στο εγγυς μέλλον και θα συμπληρωθεί σωστά η εξίσωση. Εδώ θα είμαστε...(εγω έχω μια ιδέα στον νου μου.. :p )

**κοινό όνομα του μεγαλύτερου είδους περιστεριού, αποδημητικού για την Ελλάδα, που φέρει επίσημο όνομα "περιστερά η λευκόχην" (Columba palumbus)


Οσον αφορά τις αξιολογήσεις, εσύ την άλλη φορά έσκιζες τα ρουχα σου για αυτές. Εγώ αξιολογουμαι στην δουλειά μου. Μόλις τελείωσει ο μαθητής μου ή ο πελάτης μου το μαθημά του , πέρνει από την διευθυνση της επιχείρησης ένα έγγραφο και συμπληρώνει πως τους φάνηκε μέσα απο διάφορες ερωτήσεις.. Όι ίδιοι που θα ψηφήσουν για τις καταλήψεις, οι ίδιοι θα αξιολογήσουν και τους καθηγητές τους. (είπαμε , ένα μέρος της γενικής τους αξιολόγησης..)


People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff

Edited by - Fidelio on 22/11/2014 19:56:32
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2014 :  20:01:26  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Αυτό δεν είναι θεσμική αξιολόγηση, αν γίνεις πιο συγκεκριμένος τι δουλειά κάνεις και αν είναι μαθητής ή πελάτης (εντελώς διαφορετικό) το αναλύουμε.

Ερωτηματολόγια αξιολόγησης του μαθήματος (και μόνο έμμεσα αξιολόγησης του καθηγητή, ο οποίος προφανώς σε κάποιο σοβαρό πανεπιστήμιο ακολουθεί συγκεκριμένο syllabus, σε συγκεκριμένες αίθουσες, ωράρια, εξοπλισμό κτλ κτλ -τι σας λέω ε?- ) είναι μη-θεσμικά στοιχεία αξιολόγησης. Δεν μπαίνουν σε βιογραφικά, δεν δεν δεν δεν. Είναι ένα απλό feedback το οποιο αν θέλει το λαμβάνει υπόψιν του κάποιος (ο διευθυντής, το ίδρυμα, ο επιχειρηματίας) αν δεν θέλει όχι. Όπως εγώ ρωτάω καμιά φορά, σας άρεσε η φωτογραφία σας? Έχετε κάποιο παράπονο?

Αυτό γίνεται και στο εξωτερικό, στα πολύ καλά πανεπιστήμια. Και μην πείτε ότι δεν είναι καλά. Για να δίνουν τα λεφτάκια τους, εθελοντικά ο κόσμος να τα στείλουν, καλύτερα είναι από τα δωρεάν. Εκτός αν όλοι που μπορούν, είναι ταυτόχρονα και κορόιδα. Αλλά άλλο αξιόλογηση από τους μαθητές. Τι να σου πει ο μαθητής δλδ? Αν όντως η γη γυρίζει γύρω από τον ήλιο? Τι είναι δλδ η επιστήμη να το συζητήσουμε, αν όχι γνώση, που θέλει ψήφους, γνώμες και κόμματα? Επιστήμη κάνουμε εκεί ή πολιτική αρένα.

Έλεχγος φυσικά και πρέπει να υπάρχει, ας θυμηθούμε πως χτυπιούνται σε οποιαδήποτε μορφή αξιολόγησης όλοι όμως. Από απλούς δασκάλους ως τους μεγαλύτερους.
Είμαστε φτωχοί σχετικά, και πρώτοι σε φοιτητικό πληθυσμό στην Αγγλία.
Εσείς όμως δεν ζητάτε έλεγχο. Παράδοση της διαχείρισης ζητάτε, σε ομάδες που ξέρετε (εκεί γίνεται το παιδομάζωμα) όπου ενώ στην υπόλοιπη κοινωνία αντιπροσωπεύουν πχ το 5% (συμβολικά είναι τα ποσοστά) στις σχολές για διάφορους λόγους, αντιπροσωπεύουν το 35%.

Edited by - Deorum on 22/11/2014 20:03:19
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fidelio
Master Forum-Runner



2582 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2014 :  20:13:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Διδάσκω Deorum. Και ο μαθητής μου (που ειναι και πελάτης μου ) μου βάζει μια βαθμολογία μέσα απο ένα ερωτηματολόγιο. Δεν ενδιαφέρθηκα ποτέ να δω τι ακριβώς ερωτήματα αναγράφονται εκεί και τον βαθμό όταν μου τον λένε δεν μου λέει κάτι. Το αν έχω πετύχει ή όχι το βλέπω από την αντίδραση του μαθητή μου λίγο πριν τελειώσει το μάθημα... Προσωπικά έχω άλλο τρόπο για να ζητάω από τον εργοδότη μου περισσότερα, αμα περίμενα απο τις βαθμολογίες ξημερώσαμε...

Τώρα όσον αφορά τις αξιολογήσεις των φοιτητών , μα καλά δεν εξυπακουεται οτι αυτή θα αφορά την ανατροφοδήτηση που δημιουργεί ο καθηγητής μαζί τους; Ποιος είπε οτι θα αξιολογούν το αντικείμενο που σπουδάζουν, αυτό θα το κάνουν αν ποτέ γίνουν καθηγητές οι ίδιοι με τις ανώτατες περγαμηνες. Απλά πράγματα ρε παιδιά, γίατι πρέπει να τα λέμε "δύσκολα"; δεν καταλαβαίνω....

People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 20 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000