Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Στα χναρια του Παυσανια
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 10

vasso
Senior Forum-Runner

Greece


576 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/04/2007 :  22:49:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Stamati ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σου και για τα λογια εμπειριας. απογοητευτηκα λιγο απο το σωμα μου πρεπει να σου ομολογησω παρ'οτι ακουω ολα τα σοφα που μου λες και επιβαβαιωνει η γκαμπουλα. το να ερθω μονο για βολτιτσα οσο δελεαστικο και αν μου ακουγεται, νιωθω οτι ειναι εγωιστικο εκ μερους μου απεναντι στα παιδια μου. θα δοκιμασω αυριο και θα αποφασισω. προσπαθω να θυμηθω ποσο πολυ, απιστευτα πολυ ποναγα περυσι για να καταφερω να δειξω συνεση και να μην ερθω. τελως παντων. τα λεμε αυριο!! σας ευχαριστω.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

TSAMADIS
Senior Forum-Runner

Greece


561 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/04/2007 :  14:00:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Eχουμε στην παρεα μας δυο γριουλες ,απ οτι εχω προσεξει 40φευγα και οι δυο,αφηστε τις κοπελλες στην ησυχια τους μην τις τραβολογατε στα πανηγυρια....ελατε κε Σταματη,αφηστε να ξεκουραστουν 5-6 μηνες και μετα τα ξαναλετε

stefanos
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gaboula
Advanced Forum-Runner

Greece


292 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/04/2007 :  14:32:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Agapite Ke Tsamadi,

Efoson lete pos tha eiste kai eseis, mipos thelete na treksoume parea na sas kanoume to lago - an kai den eimai sigouri pos tha to anteksete

Sas hairetai

To Elafaki

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrios kr
Advanced Forum-Runner

Greece
319 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/04/2007 :  15:41:50  Εμφάνιση Προφίλ  Visit dimitrios kr Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by TSAMADIS

Eχουμε στην παρεα μας δυο γριουλες ,απ οτι εχω προσεξει 40φευγα και οι δυο,αφηστε τις κοπελλες στην ησυχια τους μην τις τραβολογατε στα πανηγυρια....ελατε κε Σταματη,αφηστε να ξεκουραστουν 5-6 μηνες και μετα τα ξαναλετε

stefanos





Βασικά φίλε Τσαμαντή, (νεαρέ Τσαμαντή κατά τα λεγόμενα σου),
Όλα σωστά αυτά που λες εκτός από ένα:
«έχουμε στην παρέα μας…».
Όχι φίλε, δεν είσαι στην παρέα μας. Δεν ανήκεις σ’ αυτήν την παρέα.
Όπότε,
Οπότε, μίλα για τις δικές σου τις «γριούλες», στις δικές σου παρέες, στο σόι σου, στους φίλους, όπου θέλεις (κι έχεις κάθε δικαίωμα).
Σε ξένες παρέες, μην χώνεσαι, δεν κάνει, δεν είναι ευγενικό, δεν είναι πρέπον.

Στα δικά μου τα χρόνια (γέρων 40++ κι εγώ), η αγένεια θεωρούταν αντικοινωνική συμπεριφορά, χαρακτηρισμένη και ταξινομημένη στα μαύρα κατάστιχα.
Είχαν (οι αγενείς) τη χλεύη μας, την απαξίωση μας, την περιφρόνηση μας.
Δεν τους σεβόμασταν.
Πώς να σεβαστούμε άλλωστε ανθρώπους που τα λόγια τους επιχειρούσαν να μειώσουν άλλους ανθρώπους, χωρίς λόγο, χωρίς προφανή αιτία κι αφορμή, έτσι, για να ικανοποιήσουν τη δική τους μικρότητα, το δικό τους «λίγο».
Ήταν οι ίδιοι που λέγανε τους λίγο μεγαλύτερους «γέρους», τους έχοντες μεγάλα αυτιά «αυταράδες», τους μελαχρινούς «γύφτους», τους έχοντες τραύλισμα «καικαίδες», τους φτωχούς «μπινέδες» και πάει λέγοντας.
Αυτοί οι ίδιοι, ήταν που χαρακτηρίζανε το όποιο επίτευγμα «έλα μωρέ, κι εγώ το κάνω αυτό», την πρόοδο του διπλανού «σιγά το πράγμα!», βλέπανε με ζήλια οτιδήποτε καλό προσπαθούσε να κάνει «ο άλλος», είναι οι ίδιοι που βρίζουνε τους μαραθωνοδρόμους «επειδή κλείνουν τους δρόμους».
Είναι αυτοί που σε καμία περίπτωση δεν θα τους ήθελε κανένας ενεργός πολίτης ούτε για παρέα, ούτε για γείτονες, ούτε για συναδέλφους στη δουλειά, ούτε καν για εχθρούς. (ακόμα και εχθροί, αξίζει τον κόπο να μην είναι μίζεροι).

Άντε, τα ξαναλέμε








Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

TSAMADIS
Senior Forum-Runner

Greece


561 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/04/2007 :  16:09:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν ηξερα πως θα με περιλαβει ο Δημοσθενης,καλυτερα θ κοβα το χερι μου,παντως ντροπιασμενος για την αγενεια μου,και προσβεβλημενος τα μαλα,μαζευω τα κατουρημενα μου και φευγω λεγοντας,dimitrie kr,dimitrie kr λαμα σαβαχθανι......οσο για την πρωτη κα .....ακου ελαφακι

stefanos
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/04/2007 :  16:16:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κρίμα που δεν μ αφήνουν ν απαντήσω.....


Ειναι αποριας αξιον το οτι δεν υπάρχει "παρεμβαση" σήμερα!
Ενω χθές...τσααακ.-
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Ant
Newbie Forum Runner

Greece
48 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/04/2007 :  17:58:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παιδια, ο αγώνας από αισθητικής άποψης λέει τίποτα; Εννοώ, η διαδρομή είναι ωραία; Επειδή όταν ακούω Ελευσίνα κτλ μου έρχεται στο μυαλό οτι θα τρέχω και βλέποντας διυληστίρια και θα μυρίζω μολυσμένη θάλασσα. Αν κάνω λάθος διαψεύστε με.
Απλά μου προσφέρθηκε μια εναλλακτική για διήμερο στο βουνό αυτό το σ/κ και αναρωτιέμαι αν αξίζει να το θυσιάσω για τον Παυσανία (η να θυσιάσω τον Παυσανία για αυτό:))
Όταν είχα τρέξει στο 10αρι του περάματος πάντως δε το είχα πολυευχαριστηθεί (αν και είχα κανει PR).
Πρόκειται για κάτι αντίστοιχο;
Ετσι κι αλλίως αν ερθω θα το πάω χαλαρά αφού κι εγώ δεν έχω συνέλθει πλήρως απο τη Μεσσήνη...

"Ο μόνος τρόπος για να προσδιορίσουμε τα όρια του εφικτού είναι να διεισδύσουμε λίγο μέσα στα όρια του ανέφικτου"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

TRYPOKARYDOS
Elite Forum-Runner



1213 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/04/2007 :  19:52:05  Εμφάνιση Προφίλ  Visit TRYPOKARYDOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Ant

Παιδια, ο αγώνας από αισθητικής άποψης λέει τίποτα; Εννοώ, η διαδρομή είναι ωραία; Επειδή όταν ακούω Ελευσίνα κτλ μου έρχεται στο μυαλό οτι θα τρέχω και βλέποντας διυληστίρια και θα μυρίζω μολυσμένη θάλασσα. Αν κάνω λάθος διαψεύστε με.
Απλά μου προσφέρθηκε μια εναλλακτική για διήμερο στο βουνό αυτό το σ/κ και αναρωτιέμαι αν αξίζει να το θυσιάσω για τον Παυσανία (η να θυσιάσω τον Παυσανία για αυτό:))
Όταν είχα τρέξει στο 10αρι του περάματος πάντως δε το είχα πολυευχαριστηθεί (αν και είχα κανει PR).
Πρόκειται για κάτι αντίστοιχο;
Ετσι κι αλλίως αν ερθω θα το πάω χαλαρά αφού κι εγώ δεν έχω συνέλθει πλήρως απο τη Μεσσήνη...

"Ο μόνος τρόπος για να προσδιορίσουμε τα όρια του εφικτού είναι να διεισδύσουμε λίγο μέσα στα όρια του ανέφικτου"



Δεν εχεις αδικο για το κομματι της διαδρομης που περναμε εξω απο τα διυληστίρια .Εκει και ο αερας μυριζει ασχημα. Ομως μετα απο εκει, η θεα απο την θαλασσα , η ποικιλια της διαδρομης απο στροφες , ανηφορες, κατηφορες κτλ, πραγμα που σπαει την μονοτονια θα σε αποζημιωσουν.Πιθανον η συμμετοχη στον αγωνα να ειναι πολυ μεγαλη πραγμα που και αυτο βοηθαει γιατι ετσι δημιουργουνται γκρουπακια ολων σχεδον των χρονων τερματισμου.
Τωρα η επιλογη εκδρομη η αγωνας ειναι δικια σου.Τελικα οι περισσοτεροι θα παμε "κρατημενοι" εκει λογω της συσωρευμενης κουρασης απο τους διαφορους αγωνες

Ο Έρωτας ειν' ο ύστατος παράνομος.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

vasso
Senior Forum-Runner

Greece


576 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/04/2007 :  21:34:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΝΙΚΑΤΣ ΧΑΝΩ ΚΕΦΑΛΑΙΑ????.

ant, εμενα μου αρεσε πολυ η διαδρομη. πραγματικα το κοματι που ακολουθει το νερο το βρηκα πολυ ομορφο. τοσο πολυ που θελω να ξανα παω.

Δεν ξερω γιατι ζοριζεσαι ΤΣΑΜΑΔΙ. μια μιλας για μαυρες ινδιανουλες, μια δεν ξερεις για ποιον μιλας και μια για γριουλες!!!! ΤΙ ΠΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΔΙΝΕΙΣ? ΛΥΠΗΣΟΥ ΜΑΣ. ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥ ΝΑ ΣΠΑΤΑΛΗΘΟΥΜΕ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ram
Newbie Forum Runner



25 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/04/2007 :  00:48:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Οντως μετα τα διυλιστηρια ειναι ομορφη η διαδρομη διπλα στη θαλασσα Ιδιαιτερα την ωρα που θα περασουμε εμεις.Και επειδη η συμμετοχη μας στους αγωνες γενικα πρεπει να εχει και λιγο "εκπαιδευτικο χαρακτηρα" εκτος απο τα Ελευσίνεια μυστηρια,εκτος απο τον Βυζα τον Μεγαρεα ιδρυτη του Βυζαντίου,εκτος απο τον Ορσιππο Μεγαρεα Ολυμπιονικη στο αγωνισμα του δρομου-κατα τον Παυσανία, εκτος απο την ιστορία της Νεας Περάμου που ξεκινά μετά το 1920 οταν ήρθαν οι πρωτοι πρόσφυγες απο την Πέραμο της Κυζίκου Μ.Ασίας...
σας λεω οτι στην εισοδο της Ελευσίνας απο Αθηνα υπαρχει πανω στο δρομο ενα μεγαλο ζαχαροπλαστειο που φτιαχνειαπείστευτα, εκπληκτικα "μακαρον"!!!
Για ενισχυση του γλυκαιμικου δεικτη!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/04/2007 :  08:01:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα κορίτσια!
Βάσούλα δε χάνεις τίποτα. Της ηλικίας μου ειναι!! Όσο για τον άλλον,όπως λένε και στη γειτονια μου "ποιός τον γ@#$% τον μ#@*@κα?"
Εγώ θα σε χάσω, αν πας Παυσανία, μιας και σκέφτομαι να τρέξω στη Πευκη (ειμαι όπως ξέρεις ιδιαίτερα ευαίσθητος σε τέτοια θέματα) ή ακόμα και κοντά στη γειτονιά τη δικιά σου (κοντά στη θάλασσα της Γλυφάδας)ή ποιος ξέρει....και στα δυό!!!! Όπως λέει και ο φίλος μου ο Yaniko..."run4fun".
Κι αυτό γιατί ΚΑΝΕΝΑΣ δε με προτρέπει να κάνω 21Κ μετα τη Μεσσήνης. Χαλαρά και για δισκέδαση.
Σ΄όλους όσοι θα συμμετάσχετε στον"Παυσανία" καλή επιτυχία και καλή διασκέδαση.-

?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Yianniko
Forum-Runner



170 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/04/2007 :  08:15:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Kalimera Niko,pes mou pou tha pas na eltho na trekso ki ego....

Run4fun
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/04/2007 :  12:23:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μου θυμίζεις τον Freddy Krouger! "Εφιάλτης στον δρόμο...των 6Κ των 10Κ των 21κ κ.ο.κ."
Που θα μου πας όμως, θα σε ξορκίσω....Βεελζεβούλη!

?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GLOU GLOU
Master Forum-Runner

France


2585 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/04/2007 :  18:49:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
http://www.meteo.gr/cf.asp?city_id=213

Super, tha paro hroma.. To ipa, me to treksimo ginomaste pio omorfi esoterika (theli apdiksi afto) ke eksoterika (me apodiksis).
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GLOU GLOU
Master Forum-Runner

France


2585 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/04/2007 :  19:07:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
OUAOU, poly omorfos sta 20 sou .
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 10 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000