Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Στα χναρια του Παυσανια
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 10

Georgia
Newbie Forum Runner

Greece


38 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/04/2007 :  19:31:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συγχαρητήρια σε όσους έτρεξαν ανεξάρτητα από αποτελέσματα, μπράβο που αντέχετε τις δυσκολίες και δεν μιζεριάζετε από πάνω τους. Οι μέτριοι αγώνες είναι φτιαγμένοι για να αναδεικνύουν τους Καλούς! Αυτούς που προηγήθηκαν και αυτούς που περιμένετε να έρθουν.
Όσο για τα βρισίδια και τα κορναρίσματα αγνοήστε τα. Αυτά δεν καταπίνονται, απλά τους τα επιστρέφεις σιωπηλά και κουφά στο βόθρο του μυαλού τους. Λυπάμαι που μιλάω έτσι,μα είναι τραγικό ότι κάποιοι από αυτούς σίγουρα..μεγαλώνουν και παιδιά!!
Σκεφτείτε όμως ότι δίπλα στους βρωμόστομους υπήρχαν σίγουρα κι εκείνοι που δεν μίλησαν, δεν ακούστηκαν, όμως επιδοκίμασαν, θαύμασαν και πήραν εικόνες ζωής και μαθήματα στοχοθεσίας και χαράς και στο σπίτι τους!!Άρα τίποτα δεν χάνεται.
Καλή ξεκούραση και ψυχολογική κυρίως αποκατάσταση στους συμμετέχοντες.
Φιλικά και με θαυμασμό
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

vasso
Senior Forum-Runner

Greece


576 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/04/2007 :  19:57:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ηθελα τοσο πολυ να ερθω σε αυτον τον αγωνα, γιατι περυσι ηταν ο πρωτος μου "επισημος" ημιμαραθωνιος. Ακουγοντας τις συμβουλες του προπονητη μου, των φιλων μου και ευτυχως για πρωτη φορα το σωμα μου, δεν ηρθα και πηγα στο 6αρι στο γκολφ, με τον Νικατς, που παρεπιπτοντως ξεχασε να με αναφερει ως μερος της ωραιας εμπειριας του!!!!! Ημουνα τοσο κουρασμενη που καθολη την διαρκεια των 6Κ που για μενα διαρκεσε 31.56 ευλογουσα τον θεο που δεν πηγα στην Ελευσινα γιατι θα ειχα καταρευσει. ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΧΑ ΚΑΤΑΡΕΥΣΕΙ. συγχαρητηρια σε ολους σας που τελικα με αρκετη δυσκολια και κατω απο αντιξωες συνθηκες κρατατε ζωντανη την ελπιδα του μαζικου αθλητισμου στην ελλαδα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/04/2007 :  20:03:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Tσσσ....Γυναίκες! Πρέπει καθε φορά να το λέω?

who is who?

Edited by - nikats on 30/04/2007 20:04:53
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

vasso
Senior Forum-Runner

Greece


576 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/04/2007 :  20:08:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Οι φιλοι στον αγωνα δεν χωριζονται σε φυλα!!! Καλο???? εε??
Υ.Γ. η φωτο, η καλυτερη μεχρι τώρα!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

aad
Elite Forum-Runner

Greece
1701 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/04/2007 :  20:42:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Χμμμ...

Ο μέσος θεατής χθες ήταν εποχούμενος και ό,τι κι αν οδηγούσε (λιμουζίνα με αναμένο air-condition, τζιπάρα τετρακίνητη ή αρχαίο ερείπιο) έκανε σταθερά το ίδιο :

Με απελπιστική γαϊδουριά άδειαζε στα λαχανιασμένα πνευμόνια μας άθλια κατάλοιπα ΚΑΚΗΣ καύσης!!!

Οπότε, αγαπητή Γεωργία, εγώ ΔΕΝ κατάπια τίποτα...

Αλλά τους τα έχωνα χοντρά και ουρλιαχτά, αλλά τα γαϊδούρια είναι αγγελούδια μπροστά στα οδηγόύντα ρεμάλια στο μποτιλιάρισμα των Μεγάρων!!!

Και τα ρεμάλια δεν παίρνουν από διδάγματα!!!

Η λύση είχε δοθεί στην Πάτρα, όπου για 2 ώρες το ρεύμα του αγώνα έκλεισε τελείως και ούτε γάτα ούτε ζημιά!!!

Αυτά γιατί ανεβάζω πίεση (κι έχασα και 3 τουλάχιστον λεπτά γκαρίζοντας!!!)

Αντώνης Δραγώνας
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GLOU GLOU
Master Forum-Runner

France


2585 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/04/2007 :  23:24:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Agapiti Georgia, opos grafis, nomizo oti i thesi sou ine anamesa mas, tous trelous "dromis" tis zestis asfaltou. Stis 13 maiou ine o gyros Athinas, mia kali efkeria na dokimasis kati horis ygra. Ego tha pao sta 8000, trelenome na treho stin Athina me klistous dromous tha imaste mia parea an goustaris...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Georgia
Newbie Forum Runner

Greece


38 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/04/2007 :  23:28:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αχ... άτιμη κενωνία!! Που άλλοι μιλούν για αγώνες και χαμένα 3λεπτα..κι άλλοι..προσπαθούν να ορθοποδήσουν!!!
Όοοοοοοοχι ..δεν ζηλεύω, κοινωνικό σχόλιο κάνω !!
Αντώνη ξέχνα αυτό:
και αυτό :...
Σκέψου ότι χθες έκανες κάτι που αγαπάς <μετ'εμποδίων έμοιαζε η κούρσα αλλά το έκανες κι αυτό κρατάμε...>
..οπότε φθάνουμε άνετα σε αυτό :..
και με λίγη ακόμα προσπάθεια σε αυτό ...
κι αν σκεφτείς ότι αύριο δεν δουλεύεις...είσαι έτοιμος!ΟΛΕ!!

Καλή συνέχεια!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Georgia
Newbie Forum Runner

Greece


38 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/04/2007 :  23:55:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αγαπητέ/ή Glou Glou
merci και με το παραπάνω για την ευγενική σου παρότρυνση, αλλά αφ'ενός στις 13 έχω ήδη κανονίσει να λείπω από Αθήνα και δεν θέλω να κρεμάσω τα φιλαράκια μου, αφ εταίρου,και κυρίως, δεν είμαι ακόμα σε θέση να αναμετρηθώ!! Γελάω και που το σκέφτομαι. Είμαι πολύ νεούπας, να φανταστείς ότι στα 30 λεπτά προπόνησης τρέμουν τα ποδαράκια μου. Κι όπως έχω ξαναγράψει είμαι και ψωροπερήφανη. Η πισίνα μου δίνει αίσθηση υπεροχής (όχι όταν κολυμπάω δίπλα σε άντρες και τρώω τα παλιρροϊκά τους κύματα στα μούτρα!!!) και το ότι το τρέξιμο με κουράζει αρκετά είναι κάτι που θέλω να το παλέψω και να το νικήσω μόνη μου. Αρχικά τουλάχιστον μόνη μου.Αν με νικήσει η δυσκολία θα τα παρατήσω και δεν το θέλω.Προτιμώ αργά βήματα αλλά σταθερά σε ό,τι αρχίζω. Προς το παρόν μυούμαι. Άρχισα να διαβάζω για το τρέξιμο, να σημειώνω αυτά που με εντυπωσιάζουν για να τα ξαναδιαβάσω,(πολλοί φίλοι μου έστειλαν και mail με συμβουλές κι ευχαριστώ ξανά) να σκέφτομαι τι πρέπει να αλλάξω ίσως στο πρόγραμμά μου, στη διατροφή μου, να περπατάω αερόβια περισσότερο,(καταρραμένο αυτοκίνητο),να προσπαθώ να βρώ ψυχραιμία για να συνδιάσω χρόνο και υποχρεώσεις, να βάλω δίπλα στην αγάπη μου για το κολύμπι,ισότιμα αν γίνεται, το τρέξιμο που θέλω επίσης να γνωρίσω και νομίζω έχει να μου δώσει πολλά πράγματα.
Ελπίζω να καταλάβατε περίπου τι κουβαλάω στην κούτρα μου,ωστε να μην θεωρηθώ ακατάδεκτη ή κάτι τέτοιο.
Μου αρέσει πολύ που νιώθω ,όσο γίνεται, μέλος της ομάδας σας,εσείς το πετύχατε αυτό άλλωστε.
Άντε καλή μας συνέχεια runningfilarakia μου καινούρια.
Καλό μήνα για αύριο..να περάσετε όμορφα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dejan
Master Forum-Runner

Greece


3884 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/05/2007 :  01:26:36  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Dejan Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Πιστεύω ότι πολύ ασχοληθήκαμε με τα "άσχημα" της διοργάνωσης. Ας πάμε στα θετικά! Από χρόνους πως πήγατε? Προσωπικά σε σχέση με πέρσυ από το 2,04 το επίσημο χρονόμετρο έγραψε 1,37,58, αρκετά ικανοποιημένος αν και δεν έπιασα το στόχο 1,35- αν και τηρουμένων των δυσκολιών και κάποιων λαθών μέσα στη κούρσα πρέπει να είμαι ευχαριστημένος!

Y.Γ. Το φαγητό ήταν ανάλατο

______________________
*Ότι ξεκινάει όμορφα, τελειώνει με πόνο... :/*
Everything comes to an end, life must go on.... Enjoy it...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RENA
Forum-Runner

Greece


149 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/05/2007 :  13:10:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΤΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΜΟΥ ΣΤΟΥΣ ΠΙΣΤΟΥΣ ΠΟΥ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΔΩΣΑΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΣΕ ΑΓΩΝΑ! ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΣΑΣ ΕΜΟΙΑΖΑ ΔΕΝ ΑΦΗΝΕΤΕ ΑΓΩΝΑ ΓΙΑ ΑΓΩΝΑ!!



RS
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

aad
Elite Forum-Runner

Greece
1701 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/05/2007 :  13:48:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αγαπητέ Dejan

Μα τον άγιο τον προστάτη των δρομέων, όσο σε έβλεπα (για μερικά χιλιόμετρα...) εντυπωσιάστηκα με την άνεση που κατάπινες την απόσταση (ειδικά αυτήν την χοντρή ανηφόρα μετά τις δεξαμενές!!!)

Η μεγάλη βελτίωσή σου από την μια χρονιά στην άλλη, μου δίνει θάρρος να ξεπλύνω την σκόνη από το στόμα και τα πνευμόνια μου και να ελπίσω πως κάποτε θα δώ το πολυπόθητο 1:45 στα 21,1...

(Οσο ζω ελπίζω...)

Αντώνης Δραγώνας

ΥΓ : Μήπως ξέρετε κανένα διαθέσιμο λαγουδάκι, για να με τραβήξει καμμιά φορά προς τα όρια μου???
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dejan
Master Forum-Runner

Greece


3884 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/05/2007 :  15:30:54  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Dejan Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by aad

Αγαπητέ Dejan

Μα τον άγιο τον προστάτη των δρομέων, όσο σε έβλεπα (για μερικά χιλιόμετρα...) εντυπωσιάστηκα με την άνεση που κατάπινες την απόσταση (ειδικά αυτήν την χοντρή ανηφόρα μετά τις δεξαμενές!!!)

Η μεγάλη βελτίωσή σου από την μια χρονιά στην άλλη, μου δίνει θάρρος να ξεπλύνω την σκόνη από το στόμα και τα πνευμόνια μου και να ελπίσω πως κάποτε θα δώ το πολυπόθητο 1:45 στα 21,1...

(Οσο ζω ελπίζω...)

Αντώνης Δραγώνας

ΥΓ : Μήπως ξέρετε κανένα διαθέσιμο λαγουδάκι, για να με τραβήξει καμμιά φορά προς τα όρια μου???


Φίλε add σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια! Πέρισυ το 1,45 ούτε που το ονειρευόμουν. Σταδιακά ανέβηκα αν και χωρίς υπομονή και με πολλούς τραυματισμούς! Ευτυχώς που ο κύκλος μου με υπερστηρίζει! Βασικά το τρέξιμο πιστεύω ότι είναι θέμα επιμονής και πειθαρχίας στην συστηματική προπόνηση! Ελπίζω να σε δω του χρόνου να κάνεις τους χρόνους σου!

Y.Γ. Είσαι όντως 13ων?

______________________
*Ότι ξεκινάει όμορφα, τελειώνει με πόνο... :/*
Everything comes to an end, life must go on.... Enjoy it...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

aad
Elite Forum-Runner

Greece
1701 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/05/2007 :  19:05:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Φίλε Dejan

Με ρωτάς πιό πάνω : "Είσαι όντως 13ων?"


Ελπίζω η "ευχή" σου να εισακουσθεί από τον προστάτη των δρομέων...
Θα ήταν η καλύτερη στιγμή της ζωής μου, άμα είμουνα αυτή την στιγμή 13ων !!!


Ατυχώς, όμως, είμαι 3,5 x 13ων...
Χωρίς, όμως, αυτό να σημαίνει ότι δεν θα κάνω 1:45 στα 21,1...
(ο επιμένων νικά...)

Αντώνης Δραγώνας

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stamatis
Senior Forum-Runner

Greece


546 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/05/2007 :  14:09:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αντώνη, εκεί που γράφεις το "προφίλ" σου, αν δε βάλεις κανονικά την ημερομηνία γέννησής σου μετά το σύστημα σε δίνει από μόνο του 13 χρόνων. Για αυτό σε ρώτησε ο dejan, που δεν σε ξέρει.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

THANOS_KTM
Elite Forum-Runner

Greece


1765 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/05/2007 :  14:32:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Dejan

Πιστεύω ότι πολύ ασχοληθήκαμε με τα "άσχημα" της διοργάνωσης. Ας πάμε στα θετικά! Από χρόνους πως πήγατε? Προσωπικά σε σχέση με πέρσυ από το 2,04 το επίσημο χρονόμετρο έγραψε 1,37,58, αρκετά ικανοποιημένος αν και δεν έπιασα το στόχο 1,35- αν και τηρουμένων των δυσκολιών και κάποιων λαθών μέσα στη κούρσα πρέπει να είμαι ευχαριστημένος!





Και πέρσυ μια χαρά τα πήγες με 2.04 και με λίγη προπόνηση που είχες πεί ότι έκανες.
Στο 16ο χιλιόμετρο θυμήθηκα αυτό που είχες πεί για εγκατάλειψη....εγώ μάλιστα πήρα τηλέφωνο έναν φίλο να έρθει να με "μαζέψει" με το αυτοκίνητο του.Με είχαν πιάσει κάτι κράμπες καλές...αλλά τελικά πείσμωσα και τον τερμάτισα τον αγώνα....εστω και σε 2.30 ώρες.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 10 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000